Septembar 17, 2024, 04:36:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje  (Pročitano 6253 puta)

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« poslato: April 06, 2011, 01:08:47 posle podne »
Pozdrav svima, novi sam na forumu, trazio sam ovakvu temu ali je nisam nasao i zato sam se registrovao... Od malena se bavim sportom ali od pre 4 meseca idem konstantno u teretanu 6x nedeljno, samo nedeljom ne idem... Pored teretane sam poceo da se bavim i dzudom i kik-boxom... Dakle teretana 6x, dzudo 2x, kik-box 2x i trcanje ubacim 2x... Visok sam 177,5cm a imam oko 78kg pravilno rasporedjenih, inace 88 sam god... Do sada nista nisam uzimao sem belanceta u prahu i relativno nije lose ali je skupo bar za belance(1180din/500 gr)... E sad posto sam prosle nedelje krenuo na borilacke, na treninzima se skroz iscrpim, snage imam ali malo manje kondicije i zelim da je dobijem a da pritom ne gubim na telesnoj masi, i na snazi, cak bih voleo da dodam u narednih god. dana nekih 5kg misicne mase interesuje me da li da nastavim sa svojim programom ili mi preporucujete neki drugi?
DAN1-Grudi
DAN2-Biceps-Noge
DAN3-Triceps
DAN4-Ledja-Ramena plus ovaj Coturov workout (http://www.youtube.com/watch?v=SRpPHlDUC0Y&feature=related)
i zatim sve to isto recimo petak dan1, sub dan2, ned pauza i opet pon dan3, uto dan4...
Trcanje i trbusnjake kombinujem, 4x trbusnjake i to bas jake serije a 2x trcanje 1500 do 3200 plus ubacim ubrzanja ili brdo...
E sad ono jos vaznije, planiram da uzmem po prvi put neku suplementaciju posto je stvarno tesko izdrzati sve ovo plus i posao mi nije tako lak i zanima me sta da uzmem? Mogu da odvojim od 5000-10000 dinara mesecno na preparate, ali ne bi voleo neke samo u trenutku da me naduju vec bih voleo nesto sto mogu i da zadrzim nekim laksim treningom ukoliko nisam u mogucnosti da treniram bas ovakvim intezitetom... Tj nesto sto ce mi stvoriti vlakna i pritom dati na izdrzljivosti, kondiciji i snazi...
E da jos za ishranu da dodam... Jedem u proseku oko 600gr belog mesa dnevno plus cokoladno mleko 1/2 l... Nekad dodam i tunu ili sardinu... Voleo bih kad bi neko mogao da mi napravi pravilan program za ishranu, tu sam po malo i svastojed(gurmanske pljeskavice, bataci, palacinke...)... :)
« Poslednja izmena: April 06, 2011, 01:30:06 posle podne scout »
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2011, 04:10:34 posle podne »
Au,ti si ga bas zaredjao sa treninzima...
Pa vidi sto se mase tice,to tesko da ce ici,jer ovo em sto je strasan premor za telo,em sto je trcanje kardio vezba,a za kick box i da ne pricam.
Program mi je totalno nejasan...ruke radi u jednom danu,tj prebaci biceps sa tricepsom,jer on nema sta da radi sa nogama.
Suplementacija...pa protein,bcaa i glumatin,da se koliko toliko ublazi katabolizam,koji je ovde po meni neminovan,jer nisi vezbac sa stazom-treniras samo 4 meseca,pa ne znam da li mozes da ocenis kad je dosta.
Ishrana,tesko da ce ti neko praviti program...prelistaj forum,napravi jelovnik,postavi i bice korigovan.

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2011, 10:31:19 posle podne »
Pa odvoio sam dan izmedju bicepsa i ledja i izmedju grudi i tricepsa... Tako da ne pravim mnogo pauza a dovoljno da mi se odmore misici... Ne umaaram se toliko u teretani ali kad su poceli drugi treninzi haos... Ranije sam radio teretanu, jos u srednjoj skoli... Posle toga upisao DIF pa prekinuo, otisao u vosjku i sad radim u jednoj specijalnoj jedinici... Do pre 4 meseci sam vezbao samo sklekove, zgibove, trbusnjake i propadanja, posle resio malo u teretani da radim i sad se ustalio... Malo vise sam tupav oko ovih preparata, sve koje pirtam nesto drugo uzimaju i svi govore ovo je bolje, ne ono je bolje itd, haos zivi... :) Vidim ima online prodavnica mozda i tu uzmem nesto... Sta je bcaa? Kreatin neki ili?
P.S. Sad dosao sa dzudoa, padao kao lud i kad okrenem glavu na desno kao osecam neki mali bol u gornjem delu desne plecke i rame me boli kad dignem ruku uvis i kad hocu da je rotiram ili kao kad hocu da sutiram loptom, takodje na bendzu(neki misic tacno ispod koske koja se nalazi na sredini izmedju vrata i ruke...) ne znam da li je neko imao iskustva sa ovim uganucem ili sta god to bilo...
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #3 poslato: April 06, 2011, 11:23:08 posle podne »
P.S. Sad dosao sa dzudoa, padao kao lud i kad okrenem glavu na desno kao osecam neki mali bol u gornjem delu desne plecke i rame me boli kad dignem ruku uvis i kad hocu da je rotiram ili kao kad hocu da sutiram loptom, takodje na bendzu(neki misic tacno ispod koske koja se nalazi na sredini izmedju vrata i ruke...) ne znam da li je neko imao iskustva sa ovim uganucem ili sta god to bilo...
Mislim da jako gresis u svemu ovome,i da postoji mogucnost da em sto ces premoriti to telo,da se cak i ozbiljnije povredis... jer teretana+dzudo+kick box+trcanja-zar ti se ne cini da malo preterujes?

1.Ti u teretanu ides relativno kratko da bi nabacao jos i sve te treninge sa strane
2.Trening u teretani ti je,po meni bar,totalno haotican
3.Ishranu nam nisi napisao-jer to da jedes 600gr belog dnevno,ne znaci nista...napravi po obrocima
4.U suplemente se nerazumes,lenj si da citas,i zato postavljas glupa pitanja-tipa sta je bcaa

Uz sve to,ti bi jos i masu...moje misljenje,batali sve sem teretane bar jedno vreme,da telo ima vremena da se odmori koliko mu treba,pa mozda onda ubaci ili kick box ili dzudo,jer mislim da su oba previse...a i to tek kad budes imao odgovarajucu suplementaciju.

Sacekaj da ti jos neko iskusniji odgovori,jer mozda gresim.
U medjuvremenu,CITAJ forum da se upoznas sta,kako,zasto treba i ne treba...jer tebi ni osnove nisu poznate.

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #4 poslato: April 06, 2011, 11:38:43 posle podne »
Nemam mogucnost da jedem redovno u tome je veliki problem, kad sam kuci trudim se da jedem redovno ali kad odem "van civilizacije"- skoro svaki mesec 7-10 dana na raspolaganju imam samo brdo konzervi, posle hemoroidi rade a nekad u zavisnosti od toga sta radim ne stignem da jedem ni 2 puta u 24h...
Ovako nesto recimo kad sam kuci...
Dorucak-Spageti(puno, ne znam kolicinu) ili 200gr belo meso+pola litra cokoladnog ili litar jogurta
Rucak-Pasulj, grasak(puno) sa mesom ili belo meso 200gr...
Vecera-400 gr belo meso ili tunjevina+ malo kasnije cokoladno jos pola litra sa belancetom u prahu
Imam i nekoliko uzina(vocni jogurt ili kiselo mleko), jedem i dosta sladoleda, skoro litar dnevno...
A uzimam i tablete pivskog kvasca, oligovit i OMEGA 3...
*bcaa-skup 3 aminokiseline, nasao na google(kad sam postavljao pitanje izbacivalo mi engleske neke pojmove)...
P.S. Ne postoje glupa pitanja... :) Hvala na odgovoru...
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #5 poslato: April 06, 2011, 11:53:22 posle podne »
Pretpostavljam da kad si "van civilizacije" onda i ne treniras...nego samo to sto na poslu morate.

Jelovnik,ovaj kad si kuci,bukvalno katastrofa...obroci-malo ih,ne valjaju...uzine katastrofa,jos na sve to i sladoled.
Iskreno,nemam pojma kako uopste izdrzis sve te treninge sa ovakvom ishranom.

Listaj forum,i to puno...pocni od NUTRITION...jer ishrana je najbitnija,a tvoja ne valja.

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #6 poslato: April 07, 2011, 12:01:56 pre podne »
U pravu si, citam i vidim da je moje katastrofa... Kad sam van samo zgibovi, propadanja, sklekovi i sve sto moze sa telesnom tezinom mene i kolega da se uradi, uspe da me odrzi koliko-toliko... Probacu do prekosutra da sastavim neki jelovnik pa cu da ga postavim ovde... Zivim sam i bas nisam neki kuvar, 70% brza hrana, probacu nesto da sastavim...
Inace u teretani sam napredovao sa tezinama i to...
Bendz(u sirini ramena) od 85 na 110kg
Cucanj skroz do kraja od 70 na 100kg
Mrtvo od 100 na 150kg

Vec 20tak dana su mi max te tezine...
Moracu i neki kasvetan program da sastavim...
« Poslednja izmena: April 07, 2011, 12:03:59 pre podne scout »
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2011, 10:11:44 posle podne »
Evo danasnjeg mog jelovnika...
Dorucak-Musli klasik sa suvim grozdjem 125gr+500ml mleka
Uzina1-Banana i 50gr kikiriki
Rucak-400 gr pilece belo meso
Uzina2-Banana i 50gr kikiriki
Vecera-Tuna konzerva velika i pred spavanje 500ml cokoladnog mleka i belance u prahu oko 50gr...
P.S. Danas nisam trenirao, dao sam sebi odmor...

Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #8 poslato: April 08, 2011, 10:23:47 posle podne »
Dorucak-bolje ovsene i whey (uzmi whey protein,vec si rekao da hoces suplemente da uzmes)
uzina-kakav je to odrok...ne znam cemu banana,a ni cemu kikiriki? zasto ne neko meso?
rucak-gde su hidrati
uzina2-kao i za uzinu 1
vecera-ovo mleko pred spavanje izbacuj...a to belance koje imas stavi u dorucak sa ovsenim...uvece jedi Ella sir.

Odmarao si,ta nije moguce ;) :D

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #9 poslato: April 08, 2011, 10:32:49 posle podne »
Kupicu sutra ili prekosutra whey i glutamin najverovatnije... :)
E sad mogu da sastavim jelovnik...
A banana, pa gledam tenis i svi jedu bananu... :D a kikiriki zbog proteina...
Belance izbacujem sad kad kupim whey, taman imam za jos dan-dva, mlecne proizvode cu izbaciti uvece, za rucak onda da dodam neke uh, pasulj, grasak, spageti a za uzinu cu salamu-pileca prsa ili tako nesto... A drugu uzinu cu neko voce(volim kivi, jagode, nar, mandarine i banane...)
Pa osecam kad mi treba odmor :D Sutra cu samo u teretanu i to neki lagan trening 45min, nedelja odmor a za ponedeljak pravim  program...
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #10 poslato: April 08, 2011, 11:38:43 posle podne »
A banana, pa gledam tenis i svi jedu bananu
::)  ::)  ::) 

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #11 poslato: April 09, 2011, 12:39:56 pre podne »
 ::) Banana, znaci energija... Bar mislim da daje energiju...  ;D
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #12 poslato: April 09, 2011, 10:02:58 posle podne »
Citam od pozadi i stigao sam do 18te strane, trening sa tegovima... Ubih se citajuci, sad cu poceti i suplementi od nazad da citam ali ne verujem da cu tako brzo da ih iscitam a planiram u pon da kupim nesto... :) Bio sam danas do jedne teretana gde prodaju suplemente i prvo sto mi je preporuceno whey gold 80% proteina 2,2kg 4750din, sto je dosta isplativo samo ne znam iskustva drugih sa ovim proizvodom, tj koliko je isplativiji tj neisplativiji od recimo drugog preporucenog whey-a ISO sensation 2,2kg 8200din... Ostalo sto mi je preporuceno je BETA-K, procitao sam temu o ovome na forumu i o peckanju...
E sad pitanje je (whey gold+bcaa ili glutamin) ili ovaj (ISO sensation)? Whey gold bih imao pare stalno da kupujem i pravilno da pijem a za ovaj drugi, pitanje...
« Poslednja izmena: April 09, 2011, 10:10:24 posle podne scout »
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #13 poslato: April 11, 2011, 12:29:56 pre podne »
Evo programa koji sam napravio, krecem od sutra...Svaki tening cu raditi drugu varijantu 6xnedeljno u nedelju pauza, u pon nastavljam ono odakle sam zavrsio u subotu itd...

DAN1 GRUDI-varijanta1*varijanta2
1-Bendz(12-10-8-4-2)
2-Kosi B(4x8) * Razvlacenje bucicama na kosoj klupi (4x8)
3-Kontra K Bendz(4x8) * Razvlacenje bucicama na kontra kosoj klupi (4x8)
4-Presa za grudi guranje ispred sebe (3x10) * Presa kosi(3x10)
5-Cable cros over(3x10)

DAN 2 NOGE
1-Cucanj (4x8)
2-Lunge sa jednom nogom pa sa drugom nogom (3x10)
3-Listovi (3xmax)
4-Hack squat (3x8)
5-Presa (3x8)

DAN 3-LEDJA & RAMENA
1-Zgibovi iza ledja (3xmax)
2-Mrtvo dizanje (12-10-8-4-2)
3-Veslanje (3x8)
4-Lat iza-ispred(po 4 ponavljanja ispred pa odmah bez pauze iza) (3x8)
5-Veslanje u pretklonu (3x10)
6-Sedeci sipka ispred-iza glave (po 5 ponavljanja iza pa odmah bez pauze ispred) (4x10)
7-Podizanje sipke do vrata (3x10)
8-Bocno podizanje kablom ispred i iza (po 5 ponavljanja iza pa odmah bez pauze ispred)  (3x10)

DAN 4-RUKE
1-Potisak sa cela e-z sipkom(3x10)
2-Push down (4x10)
3-Potisak e-z sipkom iza glave (3x10) * Potisak bucicom iza glave (3x10)
4-Propadanja bez savijanja kicme, pravo telo sa opterecenjem od 10kg za pocetak(3xmax)
5-Podizanje e-z sipke na slot klupi (4x10)
6-Bucica biceps (4x10) * Bucice biceps (4x10)
7-Bucica na slot klupi (4x10)
8-Podlaktice sipkom (4xmax)



Osim ovog radicu 2-3 puta nedeljno trbusnjake i neke vezbice kod kuce 2-3x nedeljno da ne ispadnem za neke druge stvari iz forme(sklekovi za 2 minuta max, kotur za podlaktice 1-2 serije, zgibovi spojene ruke nadhvat 1xmax, guranje zida 5 min i sedenje na zid 1xmax vreme), plus dzudo i kik box ukupno obadva 4x nedeljno(na tehniku sam usresredjen jer sam pocetnik u tome) i ubacicu trcanje jedamput 1500-2400 metara zbog provere ili 10-15 max ubrzanja...


Probacu ovo jedno do kraja leta pa cu videti pomak na bolje ili na gore...
Ako imate neke komentare ili sugestije napisite...
« Poslednja izmena: April 11, 2011, 12:33:11 pre podne scout »
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Teretana-Dzudo-Kik box-Trcanje
« Odgovor #14 poslato: April 11, 2011, 11:26:17 pre podne »
Sto se tice oni supsa gore...bolje onda da imas taj whey gold i bcaa stalno,nego iso povremeno...jer s obzirom sta ti sve planiras da radis,trebace ti jako.

Previse vezbi i serija za sve...izuzev za noge,gde je premalo :)