Septembar 20, 2024, 08:38:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko kombinovanja suplementacije  (Pročitano 3020 puta)

Van mreže Game over

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Pomoc oko kombinovanja suplementacije
« poslato: April 03, 2011, 05:27:25 posle podne »
izvinjavam se adminima sto otvaram temu al nisam znao gde da pitam ovo sto me zanima ima hiljadu tema vezano za kreatin al nijedna nije vezana za ono sto me zanima,ili sam mozda i predvideo u svakom slucaju prebacite moje pitanje ako smeta....e ovako zanima me da cujem neki savet ili iskustvo od nekog ko koristi slicnu suplementaciju...visok 1.95 tezak 95kg...treniram 3dana pa 1 odmaram pa opet 3 duzi period nisam pocetnik trenutno pijem kreatin monohidrat(american muscle) i to ne po prvi put standardno ujutru pre treninga posle i pred spavanje 4x prve nedelje kasnije pre posle treninga, pijem jos pre treninga mega amino 3200 biotech plus c vitamin jednom dnevno + omegu 3,+multivitu.....razmisljam jos glutamin da ubacim ili neki whey?....cilj mi je + 3 kg  znaci na 98...sto se tice ishrane trudim se da ne jedem nista masno,nista gazirano,nista alkohol...msm mogla bi i bolje al to uvek moze bolje...pa me zanima dal je ovo dobra kombinacija neki savet misljenje...Pozdrav!

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Pomoc oko kombinovanja suplementacije
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2011, 05:44:59 posle podne »
pa i nije naka suplemetacija...

prvo bi trebao da imas taj WHEY koji si spomenuo i neki prosti secer (malto, dex) za PWM

creatin - ne treba punjenje, po 10gr dnevno, prije i poslje treninga i ako si ga koristio prije, kako kazes, netreba da ocekujes da ces uz pomoc njega navuci te zeljene 3 kg, a sto ti nebi trebao biti ni cilj da navuces vodu, nego da sa kvalitetnom ishranom nabacis misic...

ove mega amino 3200 biotech - predpostavljam da su teblete, sto i nije neki izbor, ako su tecne u toku treninga

vitamin C i omega 3 + multi su OK

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Pomoc oko kombinovanja suplementacije
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2011, 06:18:50 posle podne »
Druze ovde tebi nije problem suplementacija. To "sto se tice ishrane trudim se da ne jedem nista masno,nista gazirano,nista alkohol" to te sputava u ostvaricanju ciljeva. Po ovom sto si rekao mozes da jedes corbu ceo dan i to ti je to. Ne kazem da radis, ali presirok ti je to pojam. Preciznije uredi ishranu, i ulozi pare tu.

Sto se tice suplemenata, Vlado ti je rekao: prvo whey, pa kreatin  pa onda kupi neke BCAA aminokiseline u prahu, isplativiji izbor dosta.
No curling in the squat rack!

Van mreže Game over

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko kombinovanja suplementacije
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2011, 08:50:51 posle podne »
pa i nije naka suplemetacija...

prvo bi trebao da imas taj WHEY koji si spomenuo i neki prosti secer (malto, dex) za PWM

creatin - ne treba punjenje, po 10gr dnevno, prije i poslje treninga i ako si ga koristio prije, kako kazes, netreba da ocekujes da ces uz pomoc njega navuci te zeljene 3 kg, a sto ti nebi trebao biti ni cilj da navuces vodu, nego da sa kvalitetnom ishranom nabacis misic...

ove mega amino 3200 biotech - predpostavljam da su teblete, sto i nije neki izbor, ako su tecne u toku treninga

vitamin C i omega 3 + multi su OK
da slazem se nije neka suple. al jbg kolko para tolko muzike...u svakom slucaju bolje nego nista?...sto se tice secera da pijem ga se dex. a da te pitam kao sto kazes ne treba punjenje?,pa zasto onda na deklaraciji proizvoda pise prva nedelja faza punjenja kasika na 15kg...msm to mi je malo ne jasno pa ako mozes da mi objasnis?

[
Druze ovde tebi nije problem suplementacija. To "sto se tice ishrane trudim se da ne jedem nista masno,nista gazirano,nista alkohol" to te sputava u ostvaricanju ciljeva. Po ovom sto si rekao mozes da jedes corbu ceo dan i to ti je to. Ne kazem da radis, ali presirok ti je to pojam. Preciznije uredi ishranu, i ulozi pare tu.

Sto se tice suplemenata, Vlado ti je rekao: prvo whey, pa kreatin  pa onda kupi neke BCAA aminokiseline u prahu, isplativiji izbor dosta.

jel moze neki savet kako to da uredim ishranu i da kvalitetno ulazem pare u ishranu?
i hvala vam na odgovorima,savetima....






« Poslednja izmena: April 03, 2011, 08:52:38 posle podne Game over »

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Pomoc oko kombinovanja suplementacije
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2011, 09:06:49 posle podne »
da slazem se nije neka suple. al jbg kolko para tolko muzike...u svakom slucaju bolje nego nista?...sto se tice secera da pijem ga se dex. a da te pitam kao sto kazes ne treba punjenje?,pa zasto onda na deklaraciji proizvoda pise prva nedelja faza punjenja kasika na 15kg...msm to mi je malo ne jasno pa ako mozes da mi objasnis?

jesi siguran da si citao temu za kreatin, jednu od onih hiljadu koje si pomenuo, nije ni bitno...
pa ne treba punjenje zato sto ces tako samo prije potrositi kreatin, a to i jest u cilju proizvodjacima, zato i pise na njima to sto pise...
efekat ce biti isti, postices istu konentaciju i bez punjenja, eventualno sa kojim danom zadrske...

jel moze neki savet kako to da uredim ishranu i da kvalitetno ulazem pare u ishranu?
i hvala vam na odgovorima,savetima....

pa ishana je svako broj JEDAN, a suplementima mozes samo da dopunis...

e sad kako da sredis, pa najbolje je da vidis po forumu kako se ostali hrane ima brdo jelovnika...
sta treba da izbacis, sta da ubacis
ujutru neki brzi protein da ti nakon nocnog sna - sprijeci katabolizam
prije spavanje - spori protein da se polagano apsorbuje dok spavas jer tada ne jedes i organizam pada u katabolizam...
masti - treba da imas u svom jelovniku, ali one "dobre" - one su cak neizbjezne i preporucljive...
itd.

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Pomoc oko kombinovanja suplementacije
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2011, 11:08:37 posle podne »
ako nemas novaca... neka ti whey uvijek bude prvi izbor!!
ja kad pijem creatin pijem ga ujutru na prazan stomak i iza treninga navecer...znaci 2x5gr dnevno i tako 8 tjedana...a imas o tome sve na forumu milijun puta napisano...