Septembar 20, 2024, 12:28:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pojas i hemoroidi  (Pročitano 9966 puta)

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Pojas i hemoroidi
« poslato: April 03, 2011, 05:22:31 posle podne »
Pozdrav svima! Ja sam novi ovde, na forumu, i ovo mi je prvi post.
Imam sledece pitanje: Posto vec godinu dana povremeno imam problema sa hemoroidima(najcesce mi se dogode posle nepravilnog disanja kod mrtvog dizanja), da li bi eventualno koriscenje dizackog pojasa prilikom vezbanja(narocito mrtvog dizanja, cucnjeva, i slicnih stvari koje su najrizicnije za hemoroide) smanjilo ili cak onemogucilo ponovno pojavljivanje hemoroida prilikom vezbanja? Hvala unapred!
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2011, 06:36:28 posle podne »
nema to veze drugar sa nepravilnim disanjem,to ili si nasledio od tvojih,ili ti je ishrana losa,suva hrana,zacinjena i sl.
naravno od tereta hoce da iskoce ali pojas ti nece pomoci da ih ublazis
mozes kremom specijalnom da namazes kad osetis da ce izaci ili u krajnjem slucaju operacija
poz

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2011, 07:45:42 posle podne »
Ishrana mi nije losa, unosim dovoljno vlakana, pijem dosta vode, uglavnom hranim se pravilno jedem 5-6 puta dnevno sa dovoljno proteina,UH,masti...u svakom obroku. Imam redovno praznjenje creva, ne jedem zacinjeno, masno ili bilo sta drugo sto moze da izazove hemoroide. Na higijenu pazim besprekorno. Nikada hemoroide nisam dobio prilikom praznjenja creva vec sam ih iskljucivo dobio kad sam radio mrtvo dizanje, i to 3 puta... Kreme koristim, pio sam Phlebodiju par puta i to mi pomogne da otklonim hemoroide.
Tako da, ako neko ima neko iskustvo kako da se bolje cuvam od hemoroida osim ovoga gore navedenog bio bih mu veoma zahvalan(ako postoji nacin, npr. koriscenje pojasa, pravilno disanje ili tako nesto).
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže VladimirUgr

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 121
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2011, 07:57:34 posle podne »
Ishrana mi nije losa, unosim dovoljno vlakana, pijem dosta vode, uglavnom hranim se pravilno jedem 5-6 puta dnevno sa dovoljno proteina,UH,masti...u svakom obroku. Imam redovno praznjenje creva, ne jedem zacinjeno, masno ili bilo sta drugo sto moze da izazove hemoroide. Na higijenu pazim besprekorno. Nikada hemoroide nisam dobio prilikom praznjenja creva vec sam ih iskljucivo dobio kad sam radio mrtvo dizanje, i to 3 puta... Kreme koristim, pio sam Phlebodiju par puta i to mi pomogne da otklonim hemoroide.
Tako da, ako neko ima neko iskustvo kako da se bolje cuvam od hemoroida osim ovoga gore navedenog bio bih mu veoma zahvalan(ako postoji nacin, npr. koriscenje pojasa, pravilno disanje ili tako nesto).
Nemoj da radis mrtvo
“The fight is won or lost far away from witnesses - behind the lines, in the gym, and out
there on the road, long before I dance under those lights.” - Muhammad Ali

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2011, 08:53:03 posle podne »
Ishrana mi nije losa, unosim dovoljno vlakana, pijem dosta vode, uglavnom hranim se pravilno jedem 5-6 puta dnevno sa dovoljno proteina,UH,masti...u svakom obroku. Imam redovno praznjenje creva, ne jedem zacinjeno, masno ili bilo sta drugo sto moze da izazove hemoroide. Na higijenu pazim besprekorno. Nikada hemoroide nisam dobio prilikom praznjenja creva vec sam ih iskljucivo dobio kad sam radio mrtvo dizanje, i to 3 puta... Kreme koristim, pio sam Phlebodiju par puta i to mi pomogne da otklonim hemoroide.
Tako da, ako neko ima neko iskustvo kako da se bolje cuvam od hemoroida osim ovoga gore navedenog bio bih mu veoma zahvalan(ako postoji nacin, npr. koriscenje pojasa, pravilno disanje ili tako nesto).
Nemoj da radis mrtvo
To je i meni palo na pamet, ali rekoh da pitam da vidim ima li drugog resenja...
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2011, 10:08:05 posle podne »
iskljucivo dobio kad sam radio mrtvo dizanje, i to 3 puta...

ako je ovo tacno i ja bih izbacio mrtvo, ni Pedja ga ne radi (ako ti to nesto znaci i koliko se sjecam) pa nemoras ni ti.

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2011, 10:34:23 posle podne »
Koje vezbe biste predlozili kao zamenu za mrtvo dizanje? Meni na pamet pada samo veslanje...
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #7 poslato: April 03, 2011, 11:02:07 posle podne »
Koje vezbe biste predlozili kao zamenu za mrtvo dizanje? Meni na pamet pada samo veslanje...

Ledjnjaci

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #8 poslato: April 03, 2011, 11:06:51 posle podne »
Hiperekstenzija i veslanje u pretklonu.

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #9 poslato: April 04, 2011, 03:33:12 pre podne »
Vlaknasta hrana, dosta tecnosti u toku dana radi prevencije hemoroida, a ako vec imas hemoroide koji zahtevaju lecenje, faktu mast + detralex na svaka 12 sata.

Van mreže Shumadinac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 532
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #10 poslato: April 04, 2011, 02:28:43 posle podne »
A kako radis mrtvo dizanje?  ::)


EDIT:

Citat
Posto vec godinu dana povremeno imam problema sa hemoroidima(najcesce mi se dogode posle nepravilnog disanja kod mrtvog dizanja), da li bi eventualno koriscenje dizackog pojasa prilikom vezbanja(narocito mrtvog dizanja, cucnjeva, i slicnih stvari koje su najrizicnije za hemoroide) smanjilo ili cak onemogucilo ponovno pojavljivanje hemoroida prilikom vezbanja?

Da nije malo nebulozno?
« Poslednja izmena: April 04, 2011, 02:34:09 posle podne Shumadinac »
Eleven saintly shrouded men,
Silhouettes stand against the sky,
One in front with a cross held high,
Come to wash my sins away...

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #11 poslato: April 04, 2011, 05:18:27 posle podne »
Pa trudim se da radim sa pomalo savijenim nogama, pravim ledjima, tj sto pravilnije mogu, i izdisaj prilikom dizanja, ali nekad mi se desi da se zaboravim npr. skoro sam radio max mrtvo dizanje(u mom slucaju 150kg, ako to necemu znaci) i zadrzao dah dok sam disao, i instant sam najebao :)
Inace nemam neki duzi dizacki staz, treniram otprilike godinu dana a od toga poslednjih 6 meseci ozbiljno(sto se tice i ishrane i treninga).
Hvala na odgovorima, sad imam bolju ideju kako da se cuvam, pozdrav! :)
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže marko82

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #12 poslato: April 07, 2011, 11:44:24 pre podne »
Moj ti je savet da odeš do lekara koji leči hemoroide a to je SPECIJALISTA PROKTOLOG.
Imaš ga na VMA, Klinički Centar i Gradska bolnica Zezdara.
Nemoj se igrati sa tim stvarima.
A imaš i razne meleme koje sam ja koristio pa ako si zainteresovan javi da ti dam broj


Pozzzz

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #13 poslato: April 07, 2011, 02:04:42 posle podne »
Pre bih rekao da dizes preveliku kilazu, a mrtvo nije lose, meni je lakse raditi mrtvo od cucnjeva.
Mozes ga raditi sa malo vecim bucicama. Sa njima mi je i sam pokret prirodniji.
http://www.youtube.com/watch?v=YzsVO8YuQUI
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Pojas i hemoroidi
« Odgovor #14 poslato: April 08, 2011, 10:38:01 pre podne »
Kljucne stvari za hemoroide su sledece:
-bb trening kakav god bio dok se pravilno izvodi ne moze biti okidac za dobijanje hemoroida, hemoroidi se dobijaju od drugih stvari, ali im se   stanje moze pogorsati pod uticajem treninga,
-tvrda stolica pogorsava stanje hemoroida, treba unositi dovoljno tecnosti i vlakana da bi se to izbeglo,
-nuzdu ne vrsiti nikad pre treninga, jer ce iziritirane hemoroide trening jos vise uznemiriti,
-ishrana je najvaznija stvar-obratiti paznju na dovoljan unos komplexnih UH sa mnogo vlakana, dovoljno tecnosti i manje mesa!