Septembar 27, 2024, 10:16:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.296 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio i Masa  (Pročitano 7493 puta)

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Kardio i Masa
« poslato: Mart 31, 2011, 07:57:51 posle podne »
Cao ljudi, imam problem za koji mi treba savet. Konkurisao sam za vojnu akademiju i fali mi 4 kila da bih prosao, znaci radim na masi ali istovremeno ne smem da dozvolim da mi opadne kondicija, znaci mora da bude ista ili bolja. Kako da spojim, kardio i trening za masu? Kakav to kardio da radim?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #1 poslato: April 01, 2011, 05:27:33 pre podne »
pa jel sada iuspunjvas uslove kada je kondicja u pitanju?
tj jel si radio kuporov test i ispunio normu itd?
ako jesi
onda nemas potrebe da se brines oko cardia vec oko toga da nabacujes CISTU MISICNU MASU i ramzisljaj u tom pravcu da to ne mozes da uradis za 1 ili 2 meseca vec da je za kvlaitet potrebno vreme

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2011, 12:15:05 posle podne »
Ispunjavam uslove kada je kondicija u pitanju, a sto se tice mase mislio sam da mi za ovih mesec i po dana pomogne nesto od suplementacije, ali ne znam da li to mogu da vide u mokraci, krvi itd, pa da mi prave probleme zbog toga...

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2011, 04:48:35 posle podne »
Mogu ako uzimas neke "nedozvoljene" supstance. Ali ako budes uzimao "normalnu" suplementaciju - whey, gainer...ne mogu da ti prave problem.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2011, 11:34:10 pre podne »
Na gainer sam i pucao, to mi deluje kao najbolja varijanta...

Van mreže Damir G

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #5 poslato: April 07, 2011, 03:04:34 posle podne »
Gejner je samo skupa verzija šećera.... uzmi whey i strpaj dekstrozu u njega...

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2011, 02:31:43 posle podne »
upravo tako gainer OUT...kao prvo sredi ishranu...informisi se na ovo forumu ima tone teksta ....ukratko moras imati minumum 5 podjednakih obroka dnevno....namirnice na koje se trebas bazirati  su kvalitetni izvori energije zobene pahuljice , krompir, pirinach......zatim gradivne materije dovoljno mesa...tunjevina...ella sir, jaja
a od suplemenata  ti savetujem nesto osnovno i provereno   znaci kobinacija whey proteina, glutamina i kreatina..takodje i multivitamiski kompleks....naravno uz bazicni trening zasnovan na osnovnim vezbama relativno malog obima i visokog inteziteta ....inace ukoliko ti je kako kazes cilj povecanje mase uz odrzavanje fizickih parametara koji se odnose na kardio sposbnosti onda ti je navedeni glutamin nepohodan posto sprecava pojavu katabolizma izazvanu izmedju ostalog i aerobnim treningom
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže Burner

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 191
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2011, 04:12:41 posle podne »
Gainer mozes i sam napraviti.
Kupis whey i dodas tonu secera

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #8 poslato: April 09, 2011, 06:04:36 posle podne »
Nisam bas siguran za kreatin, jer moze da se nadje dosta kreatinina u mokraci a to mu dodje kao disfunkcija bubrega tako da cu bez njega ali ok, ostaje mi whey i verovatno glutamin(kazem verovatno jer ga jos nisam uzeo ali hocu). I da, ishranu sam sredio mnogo ranije, ali sam posle 2 meseca ukapirao da samo sa ishranom ide mnogo sporo... 

Van mreže goran gajic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 281
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #9 poslato: April 09, 2011, 09:42:41 posle podne »
ok ako se bas brines zbog nalaza u mokraci....ada iskreno nezna koliko dana po prestajanju uzianja kratin ..ostaje njegov nusproizvod kreatinin u  urinu...mozes na stavck dodati i liquid aino u danima akd radis kardio trening i to u toku samog treninga i neposredno posle...to ce tidefinitivno sacuvati misic od razgradnje
kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana sve na jednom mestu na adresi www.elitesport-gym.com

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #10 poslato: April 10, 2011, 10:10:18 pre podne »
ok ako se bas brines zbog nalaza u mokraci....ada iskreno nezna koliko dana po prestajanju uzianja kratin ..ostaje njegov nusproizvod kreatinin u  urinu...mozes na stavck dodati i liquid aino u danima akd radis kardio trening i to u toku samog treninga i neposredno posle...to ce tidefinitivno sacuvati misic od razgradnje
varira od organizma do ogranizma ... meni i kad sam uzimao kreatin iz nekog razloga nikad nije bio povecan kreatinin u urinu ... dok jednom mom ortaku na regrutaciji  bio povecan ... kroz nedelju dana mu se spustio kreatinin u nalazu (znaci sigurno nedelju dana) jer je tad dolazio ponovo na vadjenje krvi ...

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #11 poslato: April 10, 2011, 11:21:29 pre podne »
Ja koliko znam nece imati povisen kreatinin u urinu, nego u krvi. A povisen nivo u krvi nije znak za disfunkciju bubrega, vec u urinu.

Inace cesto priuceni ljudi brkaju ove stvari, kao i same pojmove kreatin i kreatinin, pa otuda famozna prica o otkazivanju bubrega ako uzimas kreatin.

Van mreže Damir G

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #12 poslato: April 10, 2011, 03:13:31 posle podne »
Koliko ja znam kreatinin se stvara samo u slučaju da uzimaš kreatin u off danima... jer ga organizam usred fizičke neaktivnosti nemože iskoristiti.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #13 poslato: April 10, 2011, 03:43:48 posle podne »
A povisen nivo u krvi nije znak za disfunkciju bubrega, vec u urinu.

 povisen nivo u krvi moze da ukazuje da ensto niej u redu sa bubrezima...

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Kardio i Masa
« Odgovor #14 poslato: April 10, 2011, 04:58:28 posle podne »
A povisen nivo u krvi nije znak za disfunkciju bubrega, vec u urinu.

 povisen nivo u krvi moze da ukazuje da ensto niej u redu sa bubrezima...

Da, ali nije znak da imas probleme sa bubrezima ako je urin OK, tako da se ne moze koristiti kao pokazatelj tog problema.