Septembar 20, 2024, 05:48:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Superserije?  (Pročitano 12944 puta)

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Superserije?
« Odgovor #30 poslato: Septembar 03, 2006, 08:17:11 posle podne »
Ja se stvarnoooooo divim ljudima koji rade noge i ramena zajedno...

Van mreže miki_25

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Re: Superserije?
« Odgovor #31 poslato: Septembar 03, 2006, 08:25:15 posle podne »
Hvala Hare!

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Superserije?
« Odgovor #32 poslato: Septembar 03, 2006, 08:29:41 posle podne »
ma nista miki,nek i drugi pisu i savjetuju,ja sam onako ukratko,pozdrav :)

Van mreže serdjule

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Superserije?
« Odgovor #33 poslato: Septembar 19, 2006, 07:56:48 posle podne »
Dovoljan broj vezbi je minimalan broj koji ti omogicava skladan napredak. Osnovne vezbe su obavezne, a u bacuju se dodatne u slucaju da povecanje inteziteta nije moguce a napredak stagnira. Pomocne vezbe sluze i za dodatan trening dela tela koji je nedovoljno razvijen, odnosno ne prati celokupnu figuru. Treba posmatrati i osluskivati svoj organizam...

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Superserije?
« Odgovor #34 poslato: Septembar 19, 2006, 10:01:09 posle podne »
koji još vidovi treninga postoje pored superserija, ako ih ima uopšte?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Superserije?
« Odgovor #35 poslato: Septembar 20, 2006, 05:19:51 pre podne »
Dovoljan broj vezbi je minimalan broj koji ti omogicava skladan napredak. Osnovne vezbe su obavezne, a u bacuju se dodatne u slucaju da povecanje inteziteta nije moguce a napredak stagnira. Pomocne vezbe sluze i za dodatan trening dela tela koji je nedovoljno razvijen, odnosno ne prati celokupnu figuru. Treba posmatrati i osluskivati svoj organizam...
..maldi momcim aje uvek malo grudi i bicepsa....a supser serije i gigantkse serije ist...defitvno nisu za njih

Van mreže serdjule

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Superserije?
« Odgovor #36 poslato: Septembar 20, 2006, 08:02:06 posle podne »
Upravo tako. Superserije podrazumevaju antagonisticke grupe misica i koriste se maltene od pocetnika do vrhunskih bodibildera. Kombinovane serije podrazumevaju zaredjane serije iste grupe misica ali razlicite vezbe (2-3) za tu grupu, dok bilderi takmicari koriste takozvane gigantske serije (cak 5-6) koje bi se zavsavale pomocnim vezbama za istu grupu ali pojedini deo misica. Oni su visoko utrenirani (nenormalno) ljudi koji to koriste u zavsnom peridu priprema za takmicenje za poboljsanje vaskularnosti. Ni oni tada ne koriste max tezinu za jednu vezbu, jer ako je stvarno radio do otkaza, nemoguce je odmah raditi drugu vezbu.
           Kakva smaranja sa najboljim treningom, u istom treningu, samo razlicitim pristupom pravi se napredak (do otkaza brzo, sporo, posle otkaza - forsirana ponavljanja, kombinovanje razlicitog pristupa pojedinacnoj seriji (Sharcev) iste vezbe ili zamenom redosleda vezbi... Pitanje je da li zelimo kada vezbamo da stvaro vezbamo kako treba ili da trazimo tajnu formulu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Superserije?
« Odgovor #37 poslato: Septembar 20, 2006, 09:52:59 posle podne »
Upravo tako. Superserije podrazumevaju antagonisticke grupe misica i koriste se maltene od pocetnika do vrhunskih bodibildera. Kombinovane serije podrazumevaju zaredjane serije iste grupe misica ali razlicite vezbe (2-3) za tu grupu, dok bilderi takmicari koriste takozvane gigantske serije (cak 5-6) koje bi se zavsavale pomocnim vezbama za istu grupu ali pojedini deo misica. Oni su visoko utrenirani (nenormalno) ljudi koji to koriste u zavsnom peridu priprema za takmicenje za poboljsanje vaskularnosti. Ni oni tada ne koriste max tezinu za jednu vezbu, jer ako je stvarno radio do otkaza, nemoguce je odmah raditi drugu vezbu.
           Kakva smaranja sa najboljim treningom, u istom treningu, samo razlicitim pristupom pravi se napredak (do otkaza brzo, sporo, posle otkaza - forsirana ponavljanja, kombinovanje razlicitog pristupa pojedinacnoj seriji (Sharcev) iste vezbe ili zamenom redosleda vezbi... Pitanje je da li zelimo kada vezbamo da stvaro vezbamo kako treba ili da trazimo tajnu formulu...
.....
DA ..SAMO NEKIMA JE LAKSE UTERATI METAR U DUPE NEGO CM U GLAVU I DA IM DOKAZES DA NEMA NISTA OD KOSNTANGO GANJANJA TEZINA I ONA KLASIKA 4-6 REPS SVAKI TRENING I HEBES COVEKA AKO U BENCH NE RADI SA 150KG

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Superserije?
« Odgovor #38 poslato: Septembar 20, 2006, 10:41:07 posle podne »
ti ego manijaci su mi najsmešniji,
ima jedan moje godište što ide u moju teretanu, lik radi pullover sa 40kg, a ima 20 kila sa krevetom.Naravno uradi 4 ponavljanja max a svaki dizanj mu uradi onaj ko mu pomaže tu seriju, a kako se dere dok to radi :lol: ko da porađa mečku

Van mreže miki_25

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Superserije?
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 16, 2006, 10:39:20 posle podne »
 Mozes li mi objasniti IFBBPro, zasto nevalja raditi ramena i noge zajedno?

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Superserije?
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 16, 2006, 11:43:37 posle podne »
Ajde nadjite mi jednog covjeka sa ovog foruma, u stvari i bilo dje drugo, koji je redovno trenirao ramena pa noge i da vidimo da li mu noge kasne za ostatkom tijela... ako ne kasne ja od sjutra pocinjem da radim taj split...

Miki noge radi na posebnom treningu!!!! To je ogromni posao da se one pogode kako treba i mislim da je potrebna psihicka i svaka druga priprema kao i maksimalna koncentracija da bi se tom treningu pristupilo kako treba... A taj doktor koji odradi ramena u 10-15-20 serija i poslije toga krene sa cucnjevima i drugim vjezbama nema trika da ce ih odraditi maksimalno...
Svako moze odraditi noge poslije treninga za ramena... ali to nema veze sa pravim intenzitetom...

Jedan dan nedjeljno za noge i to je to... A da ne ostanem nedorecen oni koji poslije treninga za noge mogu da odrade ramena ili nesto drugo (trcanje 5km, znam neke..) su jos veci kraljevi, ali i u zabludi da ce ikada imati dobar par tockova!
;-)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Odg: Superserije?
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 16, 2006, 11:59:20 posle podne »
Vladar je sve rekao : )

Noge kao najveca, najsnaznija misicna partija zahtevaju toliko naporan trening da posle tog treninga treba biti sretan ako se moze covek dovuci kuci a ne jos da se rade ramena ili ........  Posle treninga nogu treba se parkirati ispred frizidera i pojesti sve sto ima u njemu i to je sve sto treba uraditi u sklopu tog treninga : )
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Superserije?
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 17, 2006, 10:31:13 pre podne »
Tako je! Ako se posle treninga nogu ne osecas bedno nisi ih uradio kako treba!!!

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Odg: Superserije?
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 17, 2006, 01:37:35 posle podne »
Pitajte T1000 kako se osecao posle poslednjeg treninga za noge :)

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: Superserije?
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 17, 2006, 05:47:23 posle podne »
Pitajte T1000 kako se osecao posle poslednjeg treninga za noge :)

Hahahahah...

Sledeci put cu dobro da razmislim da li cu uposte trenirati sa tobom noge-KAD BI SAMO KOLIKO SAM TE MRZEO NA TRENINGU TAJ DAN... :twisted:

Oborio me je s nogu.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."