Septembar 19, 2024, 07:27:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje  (Pročitano 2827 puta)

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« poslato: Oktobar 23, 2006, 10:31:27 posle podne »
Ovako,
imam nedoumicu gde da ubacim ramena, u koji dan.
Grudi-Triceps
ili
Leđa-Biceps??
noge radim ceo dan posebno tako da nema govora da ih tu ubacujem.

I pitanje,
koliko je pametno raditi antagoniste za masu?Ja idem tip putem da se triceps pogađa prilikom rada grupi i posle ga samo finishiram sa 2,3 vežbe, isto tako i kod leđa?
mali info o meni:
nisam nikada radio masu, počinjem sledeće nedelje
193cm visina, težina oko 90kg, endo-mezomorf
oko pola godine treniranja(prva dva meseca uhodavanje u celu priču).

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2006, 10:42:11 posle podne »
Grudi i biceps, Noge solo, Ramena i triceps, Ledja solo... sa tri dana odmora...I nemoj mi reci da ne mozes nikako vjezbati 4 puta nedjeljno... A iz onoga sto sam primjetio na sebi ubjedljivo najbolje napredujem kada sve vjezbam jednom nedjeljno, tj ruke takodje na jednom treningu.... sa dva dana pauze, koje nekada spojim za vikend, a nekada jedan u nedjelju, jedan na pr. u srijedu...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Odg: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2006, 10:39:32 pre podne »
radim slican split kao i ti i imao sam do skora isti problem..kada ubaciti ramena...

ali shvatio sam da sa 3 treninga nedeljno, ako odradim ramena na jednom, ja ih pogodim i na bencu, pa i na zgibovima, pa me bole kada radim propadanja, pa mi smeta upala ako radim cak i stojeci pregib za biceps...

dakle ja ramena vec pogadjam raznim vezbama i sada eksperimentisem...jedne nedelje radim 4 vezbe za ledja a sledece 2 za ledja i dve za ramena (potisak i jos jednu)

napominjem, a i upoznali smo se na rodjendanu foruma pa si mogao da vidis, da sam ektomorf i da mi je zelja da ojacam ali i estetski istaknem ramena, plasim se da ako ih cepam prakticno na dva treninga nedeljno indirektno, pa jos i direktno na jednom, da cu izazvati kontra efekat - pretreniranost.

za prvo vreme mi prija, ali mislim da je malo vremena proslo da bih video rezultate

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2006, 02:58:09 posle podne »
Pa to, i dalje ne znam gde da ih ubacim,
od svih varijanti nabolja je na dan kada radim noge, ali ....

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2006, 03:08:49 posle podne »
JEBO GA BOG.... Radi ramena sama na treningu... NE MORAS da zavris celo telo za 7 dana!!! Sta bi da u nedelji ima 9 dana??? Ne da nece da ti skodi... NEgo ce ti biti mnogo bolje tako...

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2006, 03:16:50 posle podne »
Pa to, i dalje ne znam gde da ih ubacim,
od svih varijanti nabolja je na dan kada radim noge, ali ....

Ako vec hoces negdje da ubacis ramena, probaj to da uradis kada radis grudi i triceps. Vidim da si zbunjen i da ne znas sta da radis u ovom trenutku, pa probaj ovako jedno vreme pa ces sam uvideti da li je to dobro za tebe. Ako nije dobro probaj da radis kako ti je Vladar napisao, pa sve tako dok ne nadjes sto bi za tebe bilo najbolje. NIKO NECE BOLJE ZNATI OD TEBE.

Ovako izgleda moj sedmicni trening.

UTORKOM: Grudi, ramena, triceps.
SREDOM: Noge
SUBOTOM: Ledja, biceps.

To za mene najbolje radi, za nekoga ne bi bilo dobro, pa ti zato kazem i ne samo tebi nego svim pocetnicima, treba malo vremena i iskustva dok ne nadjes sta bi za vas bilo najbolje. Kada si pocetnik, onda si malo zbunjen, ne znas da li je ta vjezba dobro, sta da radis, pa te malo strah i da li gubis vreme, pa ovo pa ono, milion pitanja, svi smo jednom bili tamo, ne sekiraj se nista.

Sve ce biti u redu, samo eksperimentisi.


Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 31, 2006, 03:33:39 posle podne »
Ovako sam i ja radio pre kad nisam mogao svaki dan do teretane... Stim sto sam prvi dan radio grudi, rame, tric, pa onda ledja i bic pa onda noge.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 31, 2006, 05:28:43 posle podne »
JEBO GA BOG.... Radi ramena sama na treningu... NE MORAS da zavris celo telo za 7 dana!!! Sta bi da u nedelji ima 9 dana??? Ne da nece da ti skodi... NEgo ce ti biti mnogo bolje tako...

slazem se.
ali ako neko iz vjerskih ubjedjenja ili ako shef kaze da mora to da se odradi u 7 dana ili ako predsednik dolazi u posjetu u teretani onda ok, taj dan ima da se radi to i to
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Pomoć oko splita treninga i jedno pitanje
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 31, 2006, 11:27:40 posle podne »
Ovo ste dobro skrenuli paznju... niko nije zapisao da se tijelo mora odraditi u okviru sedam dana...

Vidim da dosta ljudi oce posto poto da to bude u okviru sedam dana, pa od tud i moj prijedlog... Takodje mislim da svako treba da nadje varijantu koja mu najbolje odgovara... moja predpostavka je da je trening sa jednom misicnom partijom dnevno dobar i to je najcesca varijanta koju spominju relevantni izvori i koja je meni dala odlicne rezultate....ali naravno apsolutni ne znaci da je idealna za svakoga... preporucio bih je kao neku polaznu varijantu... naravno da svako istestira na sebi i uvidi ono sto mu pase...

Generalno ne drzim se bilo kog sistema kao pijan plota, nego pokusavam da oslusnem sta mi tijelo govori i da se prilagodim mogucnostima, tj. poslije 10-12 sati posla sigurno necu odraditi noge, nego ce to biti recimo nesto manje zahtijevno, a noge cu raditi poslije dana odmora...

Eto jos neka moja razmisljanja... pozzz

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me