Septembar 20, 2024, 04:52:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!  (Pročitano 8671 puta)

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #15 poslato: April 01, 2011, 02:58:08 pre podne »
@Pedja and @Yumba
Ja sam dobio od Highschool Athletic coach program koji da radim.
On se radi cetiri puta nedeljno (Ponedeljak,Sreda,Peat ak i Subota)2xSTRENGHT DAY( u komji spadaju deadlift na jednoj nozi,cucanj na jednoj,cucanj,deadlift,bench press,kosi bench i mali milion jos vezbi) u EXPLOSOVNES day(imam olimpiska dizanja,skokovi iz cucnja sa tegovima,ledja,biceps,trbusnjake).Program je odlican sastoji se u nekoliko faza prva faza je base,pa develpoment,pa peak faza i tako dalje.Ja sam u prvoj BASE fazi.Posto je ovde sneg do kolena ne mozemo utorkom i cetvrtkom da radimo napolju vezbe u koje spadaju(agilsnot,pilometrija i razno razne sprinterske vezbice,kruzni treninzi itako dalje).
Posto sam ja imao ovaj peh sa nogom,da mi je naprsla kost.I nisam mogao da trcim jurio sam da radim cardio na masinama na svoju ruku u koji se ne razumem.
Ovde mi je receno da radim cardio 10-15min za zagrevanje pre dizanja i 10-15min cardio posle dizanja.A za CARDIO dane utorak i cetvrtak ne znam sta d aradim posto ne mogu ovo sto sam gore naveo.
Pa bi molio za POMOC,zato sto mi JE CILJ DA smanjim BODY FAT NA najmanji moguci nivo.A za protein,casein,bcaa i glutamin su mi oni rekli a za creatin sam hteo na svoju ruku.
Tako da vas molim za pomoc i za savet.
Hvala!
Jos jednom da ponovim sta i kako su mi rekli,da rezumiram:
Ponedeljak(explosive day,sa 10min pre cardio+dynamic strechingg TRENING 10min cardio posle plus STATIC STRECHING)
Utorak(je condition day,posto jos ne smem da trcim na tvrdim podlogama,da li je bolje da radim kruzni trening ili cardio na masinama i kako i koliko vremesnki+trbusnjaci)
Sreda(Strenght day,sa 10min cardio warm up_dynamic streching TRENING 10min cardio+static streching)
Cetvrtak(condition dan isto pitanje kao za utorak)
Petak(Explosive day sa 10min cardio warmup +dynamic strechingTRENING 10min cardio+static streching)|
Subota(strenght day 10min cardio+dynamic streching TRENING 10min cardio +static streching)
Uz svaki dan u teretani(Ponedeljak,Sreda,Petak,Subota imam trbusnjake 2dana without weight 2 dana mix sa kilazom +bez kilaze)
PRotein,Bcaa,Glutamine i Casein su mi oni rekli da uzimam cretin sam hteo na svoju ruku da uzimam.:(
Protein su mi rekli da pijem mericu ipo oko 35g (firma Gold standard)+10-15g glutamina+10g bcaa posle treninga
Pre treninga 10g glutamina+10g bcaa
A casein sa vodom pred spavanje+5g glutamina.
@Pedja and Yumba hvala na svemu!
Glutamine je micronizovan(ako se tako kaze) firma GNC
Bcaa su micronized GNC u jednoj doziz 5.3g ima(micronized L-leucine 3000mg Micronized L-Isoline 1000mg i Micronized L-Valine 1000mg)
Protein i casein su od firme Gold standard u dozi wheya ima 24g proteina,5.5g BCAA,4g glutamina i prexursors,1.5g fat 130cal)
I ejdnoj dozi Casina (gold standard)ima 24g proteina,10g bcaa,glutamine and precursors,0g secera,1g fat)
HVALA JOS JEDNOM!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #16 poslato: April 01, 2011, 05:34:06 pre podne »
nisi trebao da se zamras sa opisom suplement facts pojedinog preparata itd
ali dobro..
kao sto rekoh tj tkao sam i mislio da si ipak odradio na ssvoju ruku
jednostavno radi tako KAKO SU TI ONI REKLI i izbaci taj creatin i nemas potrebe u opste da si komplikujes zivot sa razmisljanjem o smanjivanju bf u fazi u kojoj jesi em ti nije potrebno jer ti neces na binu vec treba da igras basket...

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #17 poslato: April 01, 2011, 01:15:41 posle podne »
djordje, aj podeli trening s nama? Da vide ljudi kako radite, mozda da ti daju savet, a neki mozda i da ga pozajme   ;)
Stood strong troughout the years

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #18 poslato: April 01, 2011, 05:47:01 posle podne »
@Pedja hvala ti na svakom odgovoru.
@Uracher,nisam u mogucnosti sada trening da posaljem iz razloga sto nije kod mene vec u FOLDERU u teretani.
Mogu da ga posaljem tez ja jedno 4-5sati.Posto u 14:30-16 imam trening.
@Pedja da li je ovo sto su rekli za glutamin,bcaa,protein i casein dobro.To jest koliko vremena pred spavanje da uzimam crea+glutamin sa vodom?

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #19 poslato: April 01, 2011, 05:51:26 posle podne »
@Pedja mozes li da mi das savet u sledece 2-3nedelje sta i kako za treninge utorkom i cetvrtkom posto ne mogu da radim sto i ekipa radi?
Kako da radim cardio,posto su ti dani condition dani.Da li da radim ujutru low intese cardio 25min a na treningu hit varijantu 20-25min i kruzni trening koji ce mi dati za taj dan?
I kako za taj dan da uzimam hemiju,kada nemam dizanja.Hvala unapred!

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #20 poslato: April 01, 2011, 07:47:24 posle podne »
@Urlacher: pogledaj ovo na primer: http://www.defrancostraining.com/articles/38-articles/60-westside-for-skinny-bastards-part1.html
naravno da nije jedini program ove vrste, ali je verovatno najpopularniji na Netu... Mozes malo korigovati Upper body repetion day ako hoces bas da insistiras na explozivnosti... Mada i ovako je odlican program, pogotovo ako se bavis sportom koji ti ime govori :)

@djordje: nema potrebe za dva kardio treninga. Odradi taj kruzni trening koji ce ti dati trener, ODMORI SE, skoncetrisi se da das zaista sve od sebe na ostalim treninzima... Sto se suplementacije tice, uzimaj glutamin i BCAA pre i posle treninga, whey u PWM, casein pre spavanja. I uvek pij sa vodom, nema razloga da mesas sa mlekom.

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #21 poslato: April 01, 2011, 08:00:31 posle podne »
@Yumba a mozes li mi reci koliko grama da uzima pre i posle treninga od glutamina i bcaa(meni je receno od 10-15grama each)a proetin oko 30g posle treninga.
I posto mi je rucak krs jescu salatu na rucku +ono sto ste mi savetovali 1/2wheya+1/2casein+omega 3.
Mleko da li da pijem uz dorucak i veceru bez masti mleko.
I kolikim intezitetom da radim warm-up 10min pre treninga na masinama posle kojeg ide dynamic warmup a kolikim intezitetom posle treninga posle kojeg ide static streching.
Hvala @Yumba,odo ja na trening.
P.s da li da uzimam i bcaa pre tog 15min cardio na kraju treninga ili ne? HVALA!
Znaci nema potrebe za cardiom ujutru STO SAM JA HTEO LICNO DA POJACAM?
I kada jos mogu da dodam protein shake,za dorucak sa ovsenim(to jest ne znam da li su to ovsene imaju kao ovsene pahuljiuce+bademi i jos nesto ne znam sta je to i ako dodaj proteinski prah da li da ga mutim sa ovsenim sa melkom ili vodom.
Hvala jos jednom!
I kakav je protein i bcaa i casein koji sam dobio da pijem?

« Poslednja izmena: April 01, 2011, 08:03:10 posle podne djordje15 »

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #22 poslato: April 01, 2011, 10:58:01 posle podne »
Koliko ja znam GNC kod nas (a mislim i u Evropi uopste) se ne prodaje. Ali trebalo bi da je dobra firma, oni su koliko ja znam jedna od vecih farmaceutskih kuca tu. Optimum, bar kod nas, vazi za jednu od kvalitetnijih firmi. Pedja ce me ispraviti ako gresim.

Warm-up, kao sto mu ime kaze, u ovom slucaju sluzi samo da podigne temperaturu tela, znaci cisto da te malo probije znoj, nikako da se umoris ;) Ujutro nema potrebe za kardiom nikakvim, samo ti zapni kako valja na treninzima i bice OK.

Za doze suplemenata su ti dobro rekli, tako radi i ne brigaj.

Sto se hrane tice... Hoces whey za dorucak, whey za rucak, i mozda nesto pametno za veceru? Bar ti, koji si u USA, bi trebao da razumes znacenje reci SUPPLEMENTS. Moras uneti vise proteina iz hrane. Pola whey, pola kazein + omega 3 su odlicna zamena za "uzinu", znaci dodatni obrok uz "pravi" dorucak, rucak i veceru. Ili bas ako nemas vremena neki put za rucak, ali ne mozes konstantno tako, hrana uvek ima prednost. Plus tebi je uz proteine neophodan i neki skrob za rucak, znaci int. testenina, riza, krompir...

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #23 poslato: April 02, 2011, 02:16:09 pre podne »
@Yumba nisam te razumeo za protein da li da ga dodajem samo whey uz svaki  obrok ili whey1/2 i casein 1/2 uz svaki obrok.
Koliko vremenski pred spavanje da pijem mericu caseina sa vodom i 5g glutamina?
Kupio sam miks bademi,lesnici,borovnice,ovsene koliko i kada to mogu da jedem.I sta mogu da cepam za uzinu dok sam u soli?
Dorucak imam od 7:20-8am(na njemu imam 3izbora mleka no fat,cokoladno no fat i sa 2%masti mleko)imam zeleni caj,ovsene pahuljice sa bademom uz koje mogu da dodam mericu wheya(i da li tada da jedem sa melom da mesam ili sa vodom?)
Rucak imam od 11:25-12am(tada je sranje hrana ali uvek ima supice i salata od onoga sto je dobro,sotalo je pohovano,zna nekada da budem braon/zuti pirinac meso i kukuruz ali to je jedom nedeljno,obicno su pice,hamburgeri i cisburgeri STO NE JEDEM)ima voca.
Vecera je od 5:45-6:30pm(tada ima svega i tada uzmem salatu,povgrce za posle cvekulu,paradaj,krastavac,kukuruz,brokoli za posle sto jedem oko 8sati iz uz to obicno popijem whey protein)
Inac od capsula uzimam od vitamina one dayli caps,omnega 3i magnesium.
Pozdrav i hvala.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #24 poslato: April 02, 2011, 09:09:21 pre podne »
djordje
niko tebi ovde niti moye niti sme da ide preko tvog trenera
yumba ti je odgovrio i vise nego korektno i ne razumemo sta tj u kom delu on nje bio jasan
nigde tio nije napisao da psole obroka pijes whey protein,samo probaj payljivo da citas sta je covek napisao jer ti je dao vise nego extra savete

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #25 poslato: April 04, 2011, 04:40:03 pre podne »
@Pedja and Yumba
Hvala vam na svoj pomoci i vremenu.
Samo jos jedno pitanje kada treba da popijem casein u glutamine direktni pred spavanje ili sat vremena pred spavanje?
Unapred hvala na odgovoru.

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #26 poslato: April 04, 2011, 07:52:42 pre podne »
Direktno pre spavanja.

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #27 poslato: April 09, 2011, 09:53:26 posle podne »
@Djordje15

Iz licnog iskustva ti govorim , nemoj da se puno peglas bicepsima , tricepsima...Ja sam radio nesto slicno ,  dakle po Bodybuilding programu...a ako mislis da se bavis ozbiljnije kosarkom mani se bicepsa i tricepsa... Gledaj da ojacas NOGE i LEDJA...Takodjer podlaktica dosta vazna...I zadaj sebi da mozes da uradis XX sklekova do pocetka sezone...Pozdrav

ps. i gledaj da taj Monohidrat zamjenis Beta K od Ultimate Nutrutiona...
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #28 poslato: April 10, 2011, 05:16:15 pre podne »
@RealWay
Pozdrav,hvala na savetima.Odavno sam ja shavtio pravila  ove cudesne igre,nije vazno kako izgledas vazno je koliko si eksplozivan i koliku realnu snagu imas a sa tim ce i sve ostalo doci.
Za ledja i noge znam,ali hvala jos jedonom.
A cardio sam hteo da pojacam iz razloga da skinem body fat iz razloga u proteklih dva ipo meseca nisam potrcao zbog frakture koje sam zadobio.
Ali sam od prekljuce krenuo sa lagani trcanjem kako su mi ljudi ovde rekli.
A hteo sam da te pitam za Beta k da li je to puno ime preparata ili?
I da li je u tabletama ili u prahu.
Jos jednom veliki pozdrav

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #29 poslato: April 10, 2011, 05:20:07 pre podne »
I koja je primena i cemu sluzi Beta k?
pozdrav