Septembar 20, 2024, 02:09:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!  (Pročitano 8669 puta)

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« poslato: Mart 25, 2011, 02:24:33 pre podne »
Pozdrav iz USA
Imam 17godina,za mesec dana punim 18godina.
Kosarkaska season mi je zavrsena pre mesec dana.Imao sam peh da sam na 6utakmici u season zadobio frakturu sa leve strane levog stopala.
I za mene je season.bila zavrsena.Na tih 6tekmi sam imao 20+pts average.Ali od proslosti se ne zivi,od ponedeljka krecem sa intezivnim programom u teretani.
Imacu 4treninga nedeljno +5 cardio.
Za sledecu season imam velike ciljeve.
Da predjemo na stvar,posto se ja ne razumem u suplemente,MOLIO BIH ZA POMOC,TO JEST AKO NEKO MOZE DA MI DA ODGOVORE NA MOJA PITANJA.
creatin:1.  5grama 30min pred trening
2.   5grama odmah  posle treninga
(dali su mi EAS pro sience(creatine monohydrate)

Glutamine:
1.  10g pred trening(u mixu sa creatinom)
2. 10g odmah  posle treninga
3.5g pred spavanje
BCAA:
1. 10g pred trening
2.10g posle treninga
(dali su mi tecne twinlab amino fuel)

Protein(whey )
1.Posle treninga mericu ipo
2.Kao uzinu mericu sa melkom i kikrikiki puterom ili omega 3
3.Uz veceru (8uvece) sa mlekom
(dali su mi Whey proteine od gold standard)

Casein:
1.Uvece pred spavanje(1mericu sa vodom ili melkom)

Ako bi neko bio ljubazan da mi kaze da li ovo valja i kada treba da pijem sa vodom a kada sa mllekom.
I da li da uzmem amino acids(BCAA)tecne ili u prahu ili ako bi neko mogao da mi kaze koje,evo linka odkle skola nabavlja stvari:http://www.gnc.com/category/index.jsp?categoryId=3593186&page=3&f=PAD/Ingredient/BCAA's
Hvala i pozdrav iz USA! ;)

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2011, 03:44:44 pre podne »
I ako nije problem da mi neko napise sta da jedem da bi za narednih 3meseca dobio 4-5kg i smanjo bf.
Kako treba da radim cardio i koliko,ne smem da radim traku jos uvek zbog povrede.
HVALA i POZDRAV IZ USA.
Boston 3/24/2011

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2011, 06:00:09 pre podne »
djordje dobro dosao

pa ovde se vidi da ti je program suplemetacije sastavljao neko ko se rauzmeo u celu pricu ..bar...
meni nije jasno cemu monohodrat u sportovima kosarka posto je to odavno prevazdijeno u toj vrsti sporta i koriste s neke druge stvari koje nece uticati na explozivnost,promenu prvca itd .
dakle smatram licno daje to greska
ovo oko trennga i psole trennga i u toku dana skroz ok varijant as ozbirom na sport sa kojim se bavis
a sto se tice ishrane
4-5 kg tebi kao sprotisti mislim da ne bi bilo problmea da se skine samo je pitanje dali ti odista to trebas?
licno smatram da sa malo sredjenijom sihranom tipa variranje UH (mada to u tvom sportu se ne preprocuje nikako) ali neznam dali sam krivo razumeo -ti sada imas polusezon ili sta?tj nemas treninge sa loptom?
e onda bi cela ova rpica i sa supsima i sa skidanjem kg imala nekog smisla

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2011, 10:42:16 pre podne »
@Pedja: On hoce da nabaci 4-5kg, i po mogucstvu da skine bf. Ako se ne varam, tamo je offseason do pocetka nove skolske godine. A sto se tvog komentara na kreatin tice, mislis na kre-alkalyn ili nesto trece?

@djordje: Ako ti zglob jos nije OK, ne mozes cak ni traku, od kardia ti ostaje samo bicikl i mozda plivanje, ako ti dobro ide. Loptu znaci ne planiras barem jos par meseci?

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2011, 07:10:03 posle podne »
joooj hocu i ja u usa na koledz kosarku, da mi tako daju suplemente... :-(

glutamin je dobra stvar, za kosarku, a umesto kreatina neki no reaktor, je super.. Mada, zbog tvojih godina, mozda i ne bi trebal jos, nisam siguran, ispravice me neko kompetetniji ako gresim...
Stood strong troughout the years

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2011, 07:58:08 posle podne »
@Pedja
Trenutno sam u off-season,pre season mi krece 16Oktobra do tada mi je cilj da dobijem 7-8kg kvalitetne misicne mase i da smanjim bf.
Visok sam 2.01,tezak 93-94kg,ruke duze od visine 5-6 santinmetara,dugacke noge.
Lepu gradju imam.Ali mora tu jos mnogo da se radi u sledecih 12nedelja trening plan koji mi je napravljen se sastoji od 4treninga u teretani,2dana strengh varijanta i 2 dana explosive varijanta.
Ti licno milsi da ne uzimam creatine monohydrate?Sta mogu da ocekujem od creatine monyhydrate?
@Yumba
Nemam bazen ovde,od mogucnosti imam bike,ecliptical,stepper,traku.
Koliko dnevno minuta da radim cardio da dosao do zeljenog rezultata smanjim bf a povecam misicnu masu.
Mislio sam jedan dan 45min na ecliptical slow intese,otkucaji srca od 130-160(fat burn zone),drugi dan od 150-180otkucaja 35min(cilj dobijanje kondicije i tonusa misica).

Pedja ispravi me ako gresim i kako d apijem suplementaciju u off danima?
Hvala i veliki pozdrav!

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2011, 11:00:40 posle podne »
Trening lici, ovako odokativno, na Westside for Skinny Bastards, ili neku slicnu semu, i to je odlican izbor.
Sto se kardia tice, rekao si da ne mozes jos traku jer te boli zglob, ne znam kako onda mozes ecliptical ili steper. U principu plan nije los, ali bih ja ovaj tvoj drugi dan zamenio nekim intervalnim treningom. Samo ne znam kad radis sa loptom, nadam se da ne planiras 6 meseci bez tehnike!?!
Za sportiste se u principu preporucuje kre-alkalyn pre monohidrata, jos ako imas mogucnosti sa beta-alaninom. Ovde kod nas prozivod je Beta-K, ti mozda tu imas i neki drugi izbor za istu kombinaciju.
Nadam se da znas da ti ni ova, inace sasvim OK suplementacija, nece mnogo pomoci ako nemas kvalitetnu ishranu. Tako da bi bilo dobro da napises plan ishrane koji si planirao za ovaj period. 7kg za 6 meseci u tvojim godinama nije neizvodivo, ali nije ni malo i dosta toga treba da odradis kako treba...

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2011, 05:04:55 pre podne »
@Yumba
Odmah da ti kazem da nije west side for skinny bastard,ali cuo sam da je taj program odlican.
Ali kako god,sto se tice ishrane sto vise zelenila(povrca),sto vise mleka no fat(fat free) za dorucak koji je od 7:20-8am,rucak koji je od 11:25 do 12:05 i veceru koja je od 5:45 do 6:30.
Ludi amerikanci pohuju sve zivo!Verovali ili ne tako da kada nije pohovan tada se slavi :)
Salu na stranu kada ima neki **** za rucak jedem samo salatu(sto vis epovrca)+corbica +mleko.
Za veceru imam mnogo povrca,mesa,pase.
A za dorucak imam mnogo jaja,muslija,mleka,voca u ponudi.
Ne znam sta bi mogao i kada da jedem za uzinu???
I koliko puta nedeljno da peglam cardio,nemam problema  sa zglobom,vec sam imao naprsnuce sa leve strane levog stopala i danas sam bio na snimanju.I zaraslo je sve ali u sledecih 4nedelje ne smem da trcim na tvrdim podlogama.Smem ecliptical,bike,stepper pa kako mi preporucujete i koliko puta nedeljno da bi smanjio bf i sta i kako za ishranu.
Hvala I VELIKI POZDRAV !
P.s da li su bolje tecne ili u prahu bcaa i kojeg proizvodjaca da trazim?

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2011, 03:23:37 posle podne »
I kako da pijem hemiju u off danima odnosi se na glutamine,whey,casein protein,bcaa i creatine.Ako nisam u mogucnosti da nabavim  kre-alkalyn preko skole moracu da ga kupim.
Napravite mi listu sa treba da kupim i u cemu tabletama ili prahu?

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2011, 06:05:48 posle podne »
Kre-alkalyn sigurno imas preko gnc-a. A i ako nemas, koristi monohidrat, preziveces ;)
U off danima ja bih uzeo kreatin ujutro, glutamin i bcaa bih preskocio, kazein naravno pre spavanja. Whey uzmi sa dextrozom posle treninga, a ako hoces da ga koristic kao uzinu, tj zamenu za crvst obrok, uzmi pola whey-pola kazein, uz omega 3.

Za kraj: nije ti bas pravi pristup, uleteo si i pricas "treba mi ovo, uradite mi ono". Sve ovo ti vec pise na forumu, samo treba malo da iscitas. Ishrana ti je apsolutno uzasna, neces daleko stici ako tako budes jeo. Ali ne ocekuj da ti neko pise jelovnik, iscitaj forum, probaj sam da sastavis i postavi ga ovde, pa ce ti ljudi dati kritike.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #10 poslato: Mart 28, 2011, 04:10:22 posle podne »
sory sto malo kasnim
yumba je u pravu za sve sta ti je rekao tj kako da uzimazs supse i u dane kada vezbas i kada ne vezbas
ali
ono sta je bitno,je da ti u pirncipu treba da razmisljas REALNO a ne sta bi zeleo
tvoj cilj jeste onostvariv ali ne na nacin na koji ti zamisljas da mozes
jer ti ukoliko se posvetis treningnu u kojem ce biti primalorno dobijanje misicne mase tj tih kako ti kazes 5-6-7 kg  onda rizikujes mnogo drugih stvari a ipak je tebi basket primaran
moj ti je savet da kroz pravilan i kontiuiran rad nabacujes misicnu masu a ne probolem na sebe
tebi svako povecanje od 2-3 kg na godisnjem niovu ce znaciti PROBLEM sa kojim ces tesko da izadjes na kraj
ovaj program koji ti imas ali ga ocigledno ne rauzmes ali ti je lepo objsanjeno tj napisano za cega sluzi..
a to je

,2dana strengh varijanta i 2 dana explosive varijanta.

dakle ,ovde nema mesta sa VE;IKU HIPETROFIJU vec je naglasak bacen na ono sta ti i treba u tvom sportu a to je STRENGH and EXPLOSVE!!!
tako i treba da ostane

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #11 poslato: Mart 29, 2011, 05:02:50 pre podne »
Pedja HVALA TI PUNO,sto si mi otvori oci.
Mei treba STRENGHT I EXPLOSIVNES a ne hipertrofija.
Posto moj sport nije bb vec basketball.
Tako da si mi otvorio oci.
Hteo sam jos jedno pitanje da postavi posto cu uzimati crea.monohydrate posto trenutno nema kre-alkyn.
Da li je to dorba opcija?
I za cardio da li se slazes posto si KOMPETENTAN da li je dovoljno cardio:5puta nedeljno
Ponedeljak:prvih 10minuta medium,a posle 1min medium/30sec sprint(intese) i tako sledecih 15min
Utorak 45-1h cardio medium intese
Sreda kao ponedeljak
Cetvrtak kao utorak
Petak 45min medum intese.?
Hvala ti za odgovor.
I veliki pozdrav,imaj te na umu da ste pomogli maldoj atleti u razvoju,HVALA !
Pozdrav iz USA.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #12 poslato: Mart 29, 2011, 09:37:54 pre podne »
ja sam licnog misljenja da ti crm NE TREBA u tom obliku za sport kojim se bavis
ali dobro...jbg..sta da se radi
ova vrsta cardio trneinga meni bas nije jasna s obzirom da ti je cilj taj koji jeste
ovo mi vise lici na neki cardio program za skidanje kg tj svakodnevno menjenje intervala i sistema samo programa..
ali ukoliko ti je ovaj prgoram dao neko ko je kompenentan za to onda pretpostlvjam da i ovaj nacin ima svoj cilj tj svrhu..

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #13 poslato: Mart 29, 2011, 10:32:51 pre podne »
Sad svakako ne mozes da trcis, bilo sta sa loptom, nikakve promene pravca.... Tako da OK je program kao uvodni deo, recimo za prvih mesec dana, posle ces morati da ga menjas...

@Pedja: moze malo detaljnije zasto mislis da mu ne treba kreatin? Naravno da se slazem sa onim iznad u kilazi i hipertrofiji, i radu na explozivnosti. Ali uz 4 ili 5 kardio treninga nedeljno, a kasnije uz rad sa loptom kad bude mogao, on svakako nece nabaciti preveliku kilazu. Naravno ako je trening odgovarajuci za ovaj soprt

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim za pomoc STRUCNIH LJUDI I LJUDI SA ISKUSTVOM!
« Odgovor #14 poslato: Mart 29, 2011, 12:25:15 posle podne »
pa sam si sebi dao odgovor
gde je logika uzimati nesto a da mu za nista ne sluzi?
exploizivna snaga + creatin monohidrat? ne bih rekao
strenght and endurance-OK ali to nije snaga sa kojom on treba da pomera granice u tezniskom opterecenju vec da treninzi budu prilagodjeni povecanju snage bez mogucnosti da u toj prici dodje do hipertforije a uz monohidrat tj suplemetaciju koju on koristi je to moguce
a i kao sto sam rekao ja ne vidim razlog u opste rada CARDIO TRENINGA
mislim,cardio trening -sirok pojam
fiizikce i kondicione pripreme -jos siri
sta je ovde njemu vaznije,ja nisam shvatio
jer ovaj cardio trening koji on radi i nema bas neke veze sa kondicionim pripremema a sa druge strane on je rekao da mu treba par kg a radi neku vrstu cardio treinga za skidanje kg...
mnogo je sve ovo konfuzno i rekao bih da je on sam sebi sastavljao ovo