Septembar 22, 2024, 05:19:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Michaelzip
X3MShop banner

Autor Tema: Veliki problem  (Pročitano 6300 puta)

Van mreže hajime

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Veliki problem
« poslato: Avgust 17, 2006, 06:58:10 posle podne »
Imam veliki problem sa skidanjem viska masti.

Ranije sam pitao par stvari u vezi ishrane i pre nekih 3 nedelje sam krenuo sa novom ishranom i unosio sam UH ovako po danima 300-100-0-200. Pre toga sam dve godine jeo oko 200gr pirinca od UH i oko 1.5kg mesa, sto piletine sto tunjevine.
6 dana u nedelji radim kardio, vec 3 meseca, i to ga bas cepam od 1h do 2h zavisi kako kad, i popodne idem u teretanu, od preparata korictim aminokiseline i protein i uopste ne stedim, 1kg glutamina ode za 30dana.
Ali rezultati nikakvi i pored aminokiselina gubim misic verovatno zbog jakog kardia.
Uopste sve sto sam uspeo da uradim za ovih 2.5 godine koliko sam na definiciji  :wink:  je da izgubim oko 20kg od toga verovatno 12-15kg misica a ovo ostalo je voda, znaci nisam bio naduven i masan prasac vec sam imao prilicno kvalitetan misic.
I kada sam krenuo sa dijetom nisu mi se videli trbusnjaci to jest videli su se gornji a donji nista i to me je nerviralo pa sam resio to da sredim ali evo i sada je situacija ista ali bukvalno.

Izgubio bi verovatno manje misica da sam koristio suplemente ali eto neznam sta mi bi nesto sam bio utuvio u glavu pa nisam nista koristi zadnje 2god, sad pre 2 meseca sam krenuo ponovo.

Znaci vise ne znam sta da radim, kardio radim ko nenormalan jel sam vise popizdeo ne mogu nikako ovo da skinem prosto neverovatno, nije mnogo ali picka mu materina pa dokle vise totalno sam popizdeo bacio 500000 din na meso od kada sam krenuo na dijetu a rezultati nikakvi, znam da sam trebao odavno da batalim sve ali sam tvrdoglav ko magarac i ne mogu da odustanem pa ne znam sta da je.
Uglavnom rok koji sam dao sebi prosle godine je da radim definiciju do kraja ovog leta tako da od oktobra krecem na masu pa onda za neke 2god ima tako da se napucam steroidima i da mu jebem sve po spisku pa i ako tada ne bude moglo odustajem od teretane i svega  :evil:

I tako, ako neko zna jos neku dijetu za ovih mesec i kusur cu probati bilo sta  :cry:

Inace trebalo bi da se uvede jos neka soba gde bi kao mogli kao ja sada malo da se izjadate posto verujem da ja nisam jedini I mislim da su ljudi koji se bave ovim sportom izlozeni velikom stresu.
Ili je to samo kod mene slucaj  :?:
E sada sam olaksao dusu  :D

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Veliki problem
« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2006, 07:02:36 posle podne »
pa dva sata radis kardio koji ce ti toliko

kada radis kardio a kada treniras ?

fora je da jedes sto vise vlaknastih a sto manje skrobastih UH

Van mreže hajime

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Re: Veliki problem
« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2006, 07:06:42 posle podne »
Pa to sam skoro povecao zato sto nema rezultata sa manje pa da probam da povecam. I pazim na puls i sve ne preko 140 itd...

Jedan dan jedem skrobaste a jedan vlaknaste.

Kardio oko 6am a trening oko 6pm.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Re: Veliki problem
« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2006, 08:15:57 posle podne »
au brate, au...

Ne znam sta da ti kazem.
da se nisi istripovao da nema promene mozda? jel imas neke fotke?

Ili, izvini na pitanju, da li ti neko u porodici mozda ima predispoziciju da vise skladisti masti u trbusnom delu?
Kod mene, dosta muskog dela familije ima podbradak.
Tako da sam ja nasledio tu nezahvalnu duznost da se nosim sa podbratkom celog zivota. Iako imam nizak BF, podbradak je tu, mali, ali mi ide na zivce.

Van mreže hajime

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Re: Veliki problem
« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2006, 09:25:05 posle podne »
Pa znas kako nisam ja pre ni imao mnogo sala gledaj to ovako kada ustanem  mogu da uhvatim nesto sa prstima ali malo mozda debljine sveske ali tako je bilo i kada sam imao 103kg a sada imam 83 i to me izludjuje.Znaci izgledam potpuno isto samo u umanjenoj verziji ili zamisli tako sto stanes ispred ogledala i povecas sebi glavu za 1,5 put :D. A sto se tice podbratka brate tacno znam kada sam preterao sa dijetom, kardio i svim ne da nemam podbradak nego mi se faca skroz osusila ne mogu da uhvatim ama bas nista, znaci jos malo pa kao da sam iz logora izasao.

Ne znam da li ima neke veze al eto da napomenem da sam trenirao vaterpol i od tada donje trbusnjake nikako nemam.

Slike nemam ni jedne al cim se slikam cu da stavim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Veliki problem
« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2006, 05:05:07 pre podne »
bilo bi dobro da  stavis slike pre i posle i u 2 reci cu te razuveriti da NISI I NE MOZES BITI ISTI....

Van mreže munja877

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Re: Veliki problem
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2006, 11:41:56 pre podne »
E tomo tripujes se...
stavi slike i videces svi ce ti reci da izgledas odlicno...

Van mreže hajime

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Re: Veliki problem
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2006, 07:09:01 posle podne »
Munjo veruj mi da se ne tripujem pa evo cak mi i keva kaze da izgledam nikako i da sam mnogo smrsao a ona je uvek bila protiv toga da se pumpam i uvek govorila da preterujem, sada me smara da se malo ugojim.

Ne kazem ja da izgledam lose, kazem samo da malo gubim sala, imam malo sala i to malo sto imam nikako da izgubim.

Stavicu slike sigurno pre nego sto prestanem sa dijetom pa da vidis pedjos da li bi sa ovakvom ishranom trebao bolje da izgledam, ja mislim da izgledam normalno a hranim se nenormalno u tome je problem.

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Veliki problem
« Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2006, 07:27:04 posle podne »
Možda bi trebalo da smanjiš unos UH,posebno ako si endomor.
I okači slike.

Van mreže munja877

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Re: Veliki problem
« Odgovor #9 poslato: Avgust 18, 2006, 10:26:43 posle podne »
ma to je zato sto gledas anime :)

ja bi voleo da sam kao ti :)

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Veliki problem
« Odgovor #10 poslato: Avgust 19, 2006, 09:31:01 pre podne »
Citat: Corey
Možda bi trebalo da smanjiš unos UH,posebno ako si endomor.


slazem se sa tobom,cini mi se kako citam da si sredio ishranu,pokusaj dakle jos smanjiti UH,

pokusaj mozda raditi sa tegovima malo ranijie ili nek ti ostane isti termin a kardio poslije tegova i sto vise vlaknastih UH.ne znam stvarno,nek ti iskusniji daju jos kakav dobar savjet

Van mreže hajime

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Re: Veliki problem
« Odgovor #11 poslato: Avgust 19, 2006, 12:02:27 posle podne »
Znas u cemu je stvar, pomenuo sam ranije da sam jeo 200g pirinca dnevno ali nisam ni toliko pojedem mozda pola znaci 100g a to je oko 70g UH dnevno, tako sam jeo dve godine a pre par nedelja sam promenio dijetu.
Nema smisla smanjivati vise unos UH ili pojacavati kardio jednostavno ne deluje to jest deluje ali uzasno slabo a ako ovako nastavim od mene ce ostati samo kost i koza a jos uvek cu imati stomak.
Uglavnom kada se slikam stavljam slike.
Verovatno ima jos ljudi kao ja, jednostavno im ne odgovara ono sto odgovara drugim ljudima, od oktobra krecem da povecavam unos UH postepeno pa ca da vidim ko zna mozda onda izgubim to sala sto imam na stomaku. :D
Mozda i probam efedrin za kraj al se jos premisljam.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Veliki problem
« Odgovor #12 poslato: Avgust 19, 2006, 12:13:54 posle podne »
probaj da prmoenis dijetu..sjebao si metabolzima tj poptuno si ga zaustiavio sa tim nacinom..

Van mreže hajime

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Re: Veliki problem
« Odgovor #13 poslato: Avgust 19, 2006, 03:02:50 posle podne »
Pa to i ja prepostavljam.
Nista krecem sve od nule, polako ponovo nabacujem masu, da pokusam da vratim metabolizam koliko toliko u normalu.
Posto uskoro krecem na masu, koji je najbolji nacin da se masa nabaci sa minimalnim povecavanjem sala u telu.
I jel bi smeo da radim i dalje neku vrstu slabijeg kardia dok radim masu cisto za svaki slucaj?

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Veliki problem
« Odgovor #14 poslato: Avgust 19, 2006, 03:39:16 posle podne »
sve je u  prehrani,kao sto je mr.big jednom rekao izgledacete onako kako jedete,i da je ishrana kljuc uspjeha !!!!!pa sto kvalitetnijom ishranom,puno puno puno proteina,probaj 2 grama po kg tezina na pocetku ako nisi navikao,ne znamm kako si se do sada hranio pa povecaj na 3 i vise ako mozes.

junk food nista,slatkisi,prosti UH nista(osim u pwm)

jedi sto vise mesa,nemasnog,jaja,preferiraj slozene UH(skrobaste poslije treninga,riza ,krompir,tjestenina)gledaj kako dan odmice da unosis vlaknaste UH(dakle povrce),uzmi sebi neke vitamine i minerale,pij omega 3(riblje ulje) ili laneno,ujutro poslije jela

sto se tice preparata idi otprilike ovim redoslijedom vaznosti whey,glukoza,kreatin,glutamin,(to iskombinujes u pwm),BCAA.to je ono osnovno(to sam siguran da 100 % znas al eto)

kardio smijes raditi,sto da ne ,samo umjereno,nemoj sad svaki dan da ne bi doslo do katabolizma misica,jer sad si na masi,kad budes na defki onda pojacaj kardio a jer gubitak misicne mase nije nikome u interesu,zato prije kardia mozes uzeti BCAA ili eventualno glutamin,ako nemas love,onda bjelanca mozes (mislim da je to uredu,bolje ista nego nista,nek to neko malo iskusniji kaze)a poslije kardio treninga whey(opet ako imas love da ga pijes i tada)ako ne udari po mesu ,jajima i sl.

navece probaj sa sporo otpustajucim proteinima(ne znam kako da ih nazovem drugacije,nadam se da je izraz tacan),dakle bitan je casein u mlijecnim proizvodima on je taj koji je zaduzen da se oni sporo apsorbuju tokom noci dok ti spavas i da tijelo stalno bude snadbjeveno proteima,dakle posni sir,ne mlijeko zbog laktoze,UH,zatim bjelanca sa 1-2 zumanceta,i to bi bila jedna solidna vecera

eto to je onako ukratko cega sam se mogao sjetiti,imas tekstova o tome koliko hoces,vjerujem da si ti toga dosta i procitao samo dok ti se malo posloze kockice;)

pozdrav