Jul 04, 2024, 02:52:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Kako do mase za gornji dio tijela  (Pročitano 9709 puta)

Van mreže KRKIĆ DOBRIVOJE

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Kako do mase za gornji dio tijela
« poslato: Mart 23, 2011, 02:40:08 posle podne »
Cao

- Glavni razlog zbog kojeg sam krenuo u teretanu je bio da dobijem na masi gornjeg dijela,jel sam vec imao jake noge,odnosno imam butine jake dosta i razvijene i lako dobijam masu na njih,dok gornji dio sise,ledja ruke skoro i da nemam,skroz mrsavo.

- Isao sam tako u teretanu, i za 5 mjeseci sam dobio masu i sala samo na noge i stomak a gornji dio je ostao isti (zakrljzao),sto me jos vise prosirilo u nogama i bilo je strasno.

- Odlucio sam da smrsam i smrsao sam nekih 20kg za 8 mjeseci,onda sam ustvari vidio da nemam debele noge,nego normalno razzvijene,a da mi je   gornji dio zaostao u razvoju i nece nikako masa na gornji dio,latove nemam uopste.

- Trenirao sam nekih godinu i po,mucio se u svakom pogledu,sto se tice ishrane treninga,ali opet nista,nisam ljubomoran ali mi bude krivo kad vidim neke moje drugove koliko sve neozbiljno shvataju trening i opet rastu super,za razliku od mene koji sam ginuo na treningu.

- Jednostavno sam zakljucio da se opste nemogu nikako udebljati u gornjem dijelu(izuzev stomaka) i koliko god trenirao i koliko god birao hranu neide,dok noge rastu ko iz vode,da sve raste ko noge bio bih za 2 godine rambo:).

- Sad sam opet krenuo s masom reko mozda ce krenuti na bolje,ali sam brzo se udebljao na butinama i stomaku a sise ledja ruke nepromjenjeno nimalo.
-Inace imam 24 godine i sve mislim da ce se s godinama razviti grudi i ledja posto su zaostali,sta milite?

- Rijesio sam i vidim da to nije za mene jer nikad necu promjeniti gornji dio,jer za godinu i po nista nisam napredovao u gornjem dijelu uz pravilnu ishranu i trening,sta vise mogu ocekivati,jednostavno neide,da se bezveze vise nemucim,dali vi imate kakav savjet za mene da to promjenim,jer vjerujte zna se desiti da nemogu zaspati koliko sam razocaran nakon toliko truda i ulaganja.

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2011, 02:53:18 posle podne »
u toj mjeri da tako neide kako opisujes-nemoguce.....da ti samo stomak  i noge rastu a ostalo da stagnira...dobro bi bilo da napises kako se hranis i koje vjezbe izvodis i kako treniras pa ce ti neko ovde sa foruma pomoci...i imas li neku sliku mozda??

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2011, 03:16:12 posle podne »
Druze ti negde JAKO,ALI JAKO gresis onda!

Van mreže KRKIĆ DOBRIVOJE

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2011, 03:39:04 posle podne »
Negrijesim,jer nisam pocetnik i dosta sam probao treninga i dosta stvari isporbao na sebi i vidio sta radi a sta ne,nakon tih godinu i po sam skontao sta mi odgovara da mi grudi napreduju,ali napreduju tako isto kao da ih definisem znaci nece masa,isto tako na ledja i ruke samo definicija i nece masa ni salo na njih nimalo,dok na noge se sve prima e to je problem i problem je sto inace su mi grudi ledja i ruke zaostale u razvoju u odnosu na noge e to je problem,pa mi noge izgledaju ko balvani u odnosu na gornji dio,koji je dosta suh.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2011, 03:43:02 posle podne »
imas problema sa estrogenom ako si gore suv a dole gomilas salo
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2011, 03:43:35 posle podne »
Aj napisi sta jedes i kako ti izgleda trening.

Van mreže KRKIĆ DOBRIVOJE

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2011, 04:44:26 posle podne »
imas problema sa estrogenom ako si gore suv a dole gomilas salo

Upravo tako,imal kakvog lijeka za to?,znaci steroide da koristim:)

Eh ovako:

evo sta jedem:sve vrste voca,kuhani krompir,tjesteninu,jaja,nemasno meso (piletina,teletina);povrce;tunjevinu,sir mladi itd,eto sta inace jedem na nepisem po obrocima.

Trening:

Ponedeljak
Grudi-kosi i kontrakosi bench po 5 serija i od 15-20 ponavljanja i razvlacenje 3 serije 15-20 ponavljanja,ovaj broj ponavljanja za sise mi najbolje odgovara jer sam probao razne sisteme.
Biceps-pregib ravnom sipkom 3 serije 10 ponavljanja;hamer pregib bucicama 3 serije 10 ponavljanja.
Trusnjaci 3 serije

Srijeda
Ledja-Mrtvo dizanje 5 serija po 5 ponavljanja,jer jedino ovom semom mogu pravilno uraditi mrtvo d.; T sipka 5 serija 10-15 ponavljanja;veslanje u predklonu 3 serije 10-15 ponavljanja.
Triceps-Uski bench 3 serije 10 ponavljanja;propadanje 3 serije.


Petak
Ramena stojeci potisak 3 serije 10 ponavljanja;vucenje sipke do brade (tako se nekako zove) 3 serije 10 pon.;i za zadnje rame 3 serije 10 ponavljanja.
Trbusnjaci  3serije
Subota
Noge-Cucanj 5 serija 10-12 pon,iskorak 3 serije 10-12 pon.cucanj bucicama  3 serije 10 -12 pon;  Listovi 4 serije 20 ponavljanja.

Ove sve vjezbe koje sam napisao radim zato sto mi najbolje odgovaraju sto sam vremenom utvrdio na sebi kao i broj ponavljanja,a sto se tice tehnike dosta mi je trebalo da naucim pravilno da radim Mrtvo,cucanj i bench,znaci to nije problem nego je problem u mojoj konstituciji,bar ja tako mislim.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2011, 10:27:48 posle podne »
Ishrana je ok osim ovog voca. A ovo za estrogen prvi put cujem, Filip ce ti vrv vise reci o tome.

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2011, 10:41:14 posle podne »
a jel trcis kada...ustvari..radis li bilo kakav oblik kardio programa..bilo sta..?

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2011, 11:44:18 posle podne »
izbaci sve sto je visokog GI-krompir,baziraj se na pirincu kao glavnom izvoru UH. Eventualno mzoes i pasulj i grasak jer su jako low GI ali ih treba mnogo pojesti da s eunese prava kolicina skroba.

Izbegavaj soju.Izbegavaj kikiriki. Izbegavaj voce tipa banane,narandze.Izbegavaj mleko i jogurt.Izbaci zitarice iz ishrane,nista sto ima gluten (psenica,ovsene)



kad ovo uspes sve ispostovati neki vrmeenksi epriod,trebalo bi da ti se ta nejednaksot gomilanja sala rekompozituje tj "jednakije" ces nabacivati salo umesto samo dole.Takodje ces ga i svuda podjednako skidati


a estr isto moze biti visok zbog stresa,loseg spavanja....
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže cobelix

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #10 poslato: Mart 24, 2011, 01:51:37 pre podne »
Druze ti negde JAKO,ALI JAKO gresis onda!

slazem se sa covekom :) a takodje i  " geni "  igraju veliku ulogu u ovom sportu :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #11 poslato: Mart 24, 2011, 05:56:28 pre podne »
Citat
kad ovo uspes sve ispostovati neki vrmeenksi epriod,trebalo bi da ti se ta nejednaksot gomilanja sala rekompozituje tj "jednakije" ces nabacivati salo umesto samo dole.Takodje ces ga i svuda podjednako skidati

filipe
mislim da je njemu GI index i ostale saveti koje su nabojrao potpuno iluzorni i nepotrebni
pogledaj samo trening nogu koji ima i sve ce ti biti jasno,a ti si jedan od onih koji zna sta znaci pravlino koncipiran treing za noge
a to sigurno nije par serija cucnjeva,par serija iskoraka i sut masina i ajmo kuci
ne postoji covek na svetu kojemu su noge "prorodno" izdefinisane ili slicno
neznam iz kog rzaloga sam u opste i rekao ovaj pojam vezan za noge jer toliko blesavo zvuci cak i u ovom kontextu
jednostavno,da bi se video bilo koji od misica na nogama on mora da bude tretiran krvnicki (zbog toga niko ne voli da radi noge tj obicno ih imaju prorodno jake ili kako ovaj rece balavna)
po defaultu noge ilistovi a pogtovo listovi su misici koji su angazovani tokom citavog dana u vrsanjeu bilo kojih radnji pa i ona najrpostije hodanja.
iz tog razloga je jednsotavno nemoguce da noge reaguju na minimalan misicni stimulans i da izlgedaju kao slike koje mnogi gledjau i kazu e ja bih ovako

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #12 poslato: Mart 24, 2011, 06:35:19 pre podne »
Slazem se Pedja,prebrzo sam po defaultu racunao da sve to radi regularno :) Ovo bi u stvari bili saveti koje bih sam sebi dao :D

bilo bi super neka slika,jer stvarno sad kad gledam otkud znam sta tebi znaci da si "suv" gore,razliciti su pogledi na te pojmove.


i u krajnjoj liniji,taj trening koji imas moras malo srediti ako kazes da gore ide slabo,radi grudi poseban dan,ledja poseban dan,ruke poseban dan.

Stvarno bi bilo super neku sliku da stavis jer nemam blage kako to izgleda kod tebe.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže KRKIĆ DOBRIVOJE

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #13 poslato: Mart 24, 2011, 01:16:25 posle podne »
Par napomena :

- Ovo je slika od danas,a postavljao sam na nekim drugim forumima mozda i ovdje  prije kada sam bio deblji,tako da nebi bilo polemike oko toga,ovo je neki spam ovo ono gluposti,jer sam i prije postavljao slicno pitanje,ali nisam dobio adekvatan odgovor.
-Ja nisam rekao da imam izdefinisane i samo u misicima noge,kao sto ovaj gore kaze (pedja),nego ima tu i dosta sala.
-Nisam od onih koji nevole raditi noge nego obozavam da ih radim koliko to nekima bilo cudno tako je i razvaljujem ih na treningu tako da jedva mogu otici kuci nakon treninga i najvise volim da radim noge stvarno.
-Ova slika ispod je friska i sad sam prilicno mrsav,pa mozda ce reci neki da umisljam,ali i slika dosta umanjuje.
-Posto vidim da nekima nije jasno kao ovom gore(pedja),nije problem taj da ja imam jako misicave  noge (butine) pa ih sad ko netrebam da radim,nego je moj problem taj da na nogama i guzici mi se samo nakuplja salo i noge najbolje napreduju,dok na gornjem dijelu nece ni masa ni salo osim stomaka,znaci stagnira skroz.
-Znam mnogi ce mi reci trebas prosiri ledja i razviti sise,probao sam godinu i po ali bas nece nikako.
-Znaci kad sam na masi rastu samo noge (butine) i guzica i stomak tu se skuplja salo a gore nista ama bas.
-Molio bih pojedine da nepricaju napamet vezano za mene,jer vidim da nisu procitali ono sto sam pisao,ako hoce nek procitaju i pomognu a ako i nece nema veze,ali da ne iznose zakljucke napamet.



Pozdrav za sve!
« Poslednja izmena: Mart 24, 2011, 01:24:33 posle podne KRKIĆ DOBRIVOJE »

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Kako do mase za gornji dio tijela
« Odgovor #14 poslato: Mart 24, 2011, 08:38:08 posle podne »
druze ja ne znam o kakvim "balvanima" pricas,nogama ti treba mase koliko i svim ostalim misciima. Ti nesto jako dobro ne radis oko treninga i ishrane ako vezbas vec god ipo dana.


Imas ti masti svuda samo sto si gore jako mrsav,to ne znaci da samo dole gomilas masti.


pisao si o hrani,ali koje su to kolicine harne?? Koliko grama proteina uneses na dan?Koliko UH? Meni izgleda kao da jedva pazis na ishranu,ili imas pantljicaru u pantljicari
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure