Septembar 22, 2024, 09:39:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Michaelzip
X3MShop banner

Autor Tema: Sta se ne sme kombinovati  (Pročitano 7963 puta)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Sta se ne sme kombinovati
« poslato: Avgust 17, 2006, 02:05:30 posle podne »
Evo sta sam procitao po netu, pa me zanima ima li istine u ovome.

1. NIKADA NE JESTI CISTE MASTI AKO JE OBROK PRETEZNO VISOK U KARBOHIDRATIMA, BILO DA SE RADI O SKROBASTIM ILI SECERU(znaci ne sme ujutru zumance sa nekim ovsenim)
2. PROTEINI UVEK MORAJU BITI UKOMBINOVANI SA MASTIMA
3. NIKAD NE UZIMATI KISELE STVARI (SOK OD GREJPA, SIRCE) SA BILO KOJOM VRSTOM KARBOHIDRATA
4. PROTEINI NIKAD SA KARBOHIDRATIMA  (ova je najjaca, sta sad da jedem u PWM)

znam da se ne mozda ne bih trebao opterecivati ovim, al reko, cisto da vidim sta ostali misle, i da li se neko cak i drzi ovih principa.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2006, 02:08:15 posle podne »
ove prve tri i mogu da drze vodu i imalo bi smisla da je zivto idealaan..ali ovu 4..to je katastrofa.hahhahahhahah

i bas svasta gledate an netu..

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2006, 02:13:17 posle podne »
pa kao kaze da za razlaganje UH u crevima mora da se stvori bazna sredina, a za razlaganje proteina i masti kisela, i zato kad se jede UH + PROTEIN slabo se iskoristi ono sto se pojelo.

a jos neko je pomenuo na forumu to kao da se ne kombinuju, pa sam zato malo gledao po netu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2006, 02:25:46 posle podne »
Citat: Nico
pa kao kaze da za razlaganje UH u crevima mora da se stvori bazna sredina, a za razlaganje proteina i masti kisela, i zato kad se jede UH + PROTEIN slabo se iskoristi ono sto se pojelo.

a jos neko je pomenuo na forumu to kao da se ne kombinuju, pa sam zato malo gledao po netu.
..brate..nemozes da komnujes recimo..belo pilece meso i da za saltu imas tunjevinu////lepo zvuci..ali en ide..

ili da jedes prinac i belanac i za salatu jedes crni helb.....jel ti to ne zvuci glyupo??

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2006, 02:39:41 posle podne »
ja sam cuo da nije dobro kombinovati proste secere i masti

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2006, 02:40:20 posle podne »
Zavisi u kom sportu!

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2006, 02:41:56 posle podne »
mislio sam na ovaj sport :D:D

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2006, 02:43:45 posle podne »
jedes  protein i skrobaste UH  4-6 sati nakon treninga nakon toga  protein i masti i obavezno sa vlaknastim povrcem

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #8 poslato: Avgust 17, 2006, 03:12:02 posle podne »
Vazno je da ne unesete masti i secer u isto vreme- jer ce inzulin dograbiti trigliceride i transportovati ih u masne depoe...

tako je rekao milos sarcev ,ovim rijecima

markoni,ovo za masti i proteine,zasto to,mogu li masti ikako ranije,jednom sam pitao pedjosa za masti u predveernjim satima jer sam negdje procitao slican savjet tvome za masti i proteine,rekao mi je masti izbjegavam ,a da uzmam omega 3 ujutro

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2006, 03:19:30 posle podne »
ako jedes meso ti jedes proteine i masti , ako jedes jaja isto , ne mislim ja da dodajes ulje sada , mozes omega-3 slobodno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2006, 03:37:02 posle podne »
pa milos ti je onda sve lepo obajsnio..ne razumem cemu vise komplikacija oko bilo cega..

hmmm..masti...kao sto rekoh...ja ne mogu da shvatim da neko mioze da pridodaje toliki zncaj nekim stvarima...

pre su to bili UH....a sada masti..

nije mi jasno kako ljudi vi en shvatata da je protein gradivan amterija..a ne amsti i uh...

oni su tu za odrzavnje pravilongo rada metabolickih procesa..i ne raumem cemu tolika fama oko tih masti..

nesce masti nikoga uciniti bod bidlerom..nema sansse

dali ih treba konumizrati...naravno da treba...u jutarnjim caosvima...sve kasnije je samo rizik i da se to deponuje tamo gde ne treba..

osnova metablickog procesa ljudskog oragnizma je da se usproova kako dan odmice tj kako vecer nadolzai...

zasto izigravati igre na marsu i recimo konzumierati istu hranu kao sto ste jeli ujutro..

zasto samo malo sami ne razmisliste zasto ujutro jedete OVAKO..a uvecer  SE PREPORUCUJE ONAKO.....sve je na stolu..samo se treba potruditi i sloziti kockice i naci forumulu koaj vama odgovara..

jel treba zderati amsti i smtrati ih cudotvrnim MATERIJMA.....NE!!!!!!!!!!..PO 100 000 puta...

2-3 kapusle omega 3 ulja u toku dana ovinso o mg po tabletui....evetulano jeda obrok salate preliven sa malom kasikom maslinovg..i tu se cekla prica zavrsava.....po meni je iovo mnogo..ali eto..priobajte

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #11 poslato: Avgust 17, 2006, 03:49:14 posle podne »
aha,na to si mislio:D ma za omegu znam od ranije,ma ja poslije treninga jedem i masti,ako vec tako gledamo na jaja,meso sl naravno uz krompir ili rizu ili tjesteninu i sl.,to su mi glavni obroci poslije treninga i opcenito u mojoj ishrani,i kako dan odmice smanjujem te skrobaste UH,hljeb,tjesteninu(opcenito UH) i fokusiram se na proteine sa nekim manjim unosom UH a minimalnim unosom masti

hej kad vec tipkam da ne otvaram novi topic i da pitam za prije treninga nesto,nedavno sam pedjosa pitao za obrok prije treninga ,zanmalo me sta da pojedem prije treninga ,kakav obrok i sl.a da je dobar ,tj.kvalitetana i da me pogura malo sa energijomj er osjecam da nemam bas nesto extra snage na treningu kao sto je to znalo biti.mogu li prosti UH prije treninga ili ne(zbog insulinskog soka,mada to mozda i ne vriejdi kod svakog),i koliko prije treninga ili mozda za dorucak ili neka kombinacija,imas ti prijedlog markoni ??

Van mreže munja877

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #12 poslato: Avgust 17, 2006, 03:51:07 posle podne »
a 2 vrste mesa u isto vreme????????????

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #13 poslato: Avgust 17, 2006, 03:59:33 posle podne »
Citat: munja877
a 2 vrste mesa u isto vreme????????????


ma ja ponekad tako,ali ne cesto,kad mi anpreve dvije vrste mesa iskombinujem,mada je to rijetko kazem,kad se nadje

nevjerujem da to ima nekog prevelikog znacaja i da moze imati neki negativan ucinak

sto da ne:)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Sta se ne sme kombinovati
« Odgovor #14 poslato: Avgust 17, 2006, 04:00:17 posle podne »
Citat: hare
aha,na to si mislio:D ma za omegu znam od ranije,ma ja poslije treninga jedem i masti,ako vec tako gledamo na jaja,meso sl naravno uz krompir ili rizu ili tjesteninu i sl.,to su mi glavni obroci poslije treninga i opcenito u mojoj ishrani,i kako dan odmice smanjujem te skrobaste UH,hljeb,tjesteninu(opcenito UH) i fokusiram se na proteine sa nekim manjim unosom UH a minimalnim unosom masti

hej kad vec tipkam da ne otvaram novi topic i da pitam za prije treninga nesto,nedavno sam pedjosa pitao za obrok prije treninga ,zanmalo me sta da pojedem prije treninga ,kakav obrok i sl.a da je dobar ,tj.kvalitetana i da me pogura malo sa energijomj er osjecam da nemam bas nesto extra snage na treningu kao sto je to znalo biti.mogu li prosti UH prije treninga ili ne(zbog insulinskog soka,mada to mozda i ne vriejdi kod svakog),i koliko prije treninga ili mozda za dorucak ili neka kombinacija,imas ti prijedlog markoni ??


kada treniras , ako treniras ujutru moze da bude problem snaga ako treniras posle podne ne bi trebalo , ja ujutru jedem belanca i ovsenu i 2 sata nakon toga trening , pre trninga uzmem pola ili celu mericu ISO-100