Septembar 23, 2024, 05:20:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.971 članova - Poslednji član: JeremyTIX
X3MShop banner

Autor Tema: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?  (Pročitano 6890 puta)

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2011, 12:21:38 posle podne »
:)))))) Nisam znao da ima i to za krave :)))) Kazes 500 sklekova, pretpostavljam iz jedne serije ? :) Potrazicu nesto ali mislim da ce mi dosta pomoci ovi prethodni saveti, a naravno i tvoj posebno :p Sigurno ce  nacini i dizanja i spustanja tegova dosta pomoci oko eksplozivnosti, sto mi je i potrebno, a kako rece Dule030 samo ja da lepo vezbam i nema zime. Ipak cu se pridrzavati toga ;)

Van mreže Dule030

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2011, 02:12:13 posle podne »
Naravno, samo redovno treniraj, drzi dobar rezim ishrane i napredak nece izostati. :)

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #17 poslato: Jun 14, 2011, 11:21:54 posle podne »
Vec dva treninga vezbam prateci vase savete i upale vise nema, ali ima jos nesto sto je bolje :) Sada kuci dolazim raspolozen i cini mi se da i moj organizam ovo malo bolje prihvata posto nisam vise smoren, umoran, upala vise nema, osecam se ispunjenijim i zadovoljnijim. to je bas ono sto mi treba, nekako mi svaki trening predstavlja izazov, a ne da odlazim na trening znajuci da radim nesto sto mi ne pricinjava zadovoljstvo ali sam racanuo da to tako mora u pocetku. Izgleda da ne mora :) :) :) Kada je ovako posle dva treninga, sta li cu da pricam posle mesec ili godinu dana ? :) Cinimi se da ima efekta i po pitanju mog sporta, ali videcmo, mozda sam se ja to utripovao posto ocigledno dolazi do promene. Samo neznam sta da radim po pitanju ishrane, to ima da se skine negde sa neta ili...kako da dodjem do toga. Imam kuci neku literaturu, a ima nesto i u fitness casopisi, pa moze li to npr. ? Pozz svima

Van mreže Dule030

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #18 poslato: Jun 14, 2011, 11:40:46 posle podne »
Sta te konkretno zanima oko ishrane? Sto posto vec ima po forumu, samo je muka odgovarajucu temu naci, pa reci, mozda pomognemo.

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #19 poslato: Jun 15, 2011, 12:03:56 pre podne »
Iskreni ja o tome nikada nisam vodio racuna, jeo sam sve zivo, ali bih sada i malo to da sredim. Pa moram li ja striktno da doruckujem to i to.. rucam...veceram ili treba samo da uopste kontrolisem ishranu. Od cega bi valjalo da krenem ?

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #20 poslato: Jun 16, 2011, 09:18:15 posle podne »
Valjalo bi da krenes od onoga sto zelis da postignes :)
No curling in the squat rack!

Van mreže Dule030

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #21 poslato: Jun 16, 2011, 11:03:39 posle podne »
Pa ako zelis kvalitetniju masu i mozda malo brzi napredak, gledaj da promenis jelovnik. Jedes cesce, voce da jedes, izbacis bespotreban junk iz jelovnika. :)

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #22 poslato: Jun 17, 2011, 12:23:34 pre podne »
Toga cu se u svakom slucaju pridrzavati, a bas sam pre neki dan ovde na forumu potrazio nesto i skinuo tabelu sa kaloricnim vrednostima svih namirnica.... To ce mi valjda pomoci koliko toliko. Ovi saveti oko treninga su mi do sada pomogli, ( zbog toga umesto da gledam na sat kada ce kraj treninga, kao u poceku, poceo sam da ostajem duze :) to valjda nije lose ) pa se nadam da ce za pocetak i ovo, posle cu valjda i sam uci u neku semu oko svega toga. Samo mi nije jasno ovo na kraju, sta treba da izbacim iz jelovnika ?

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #23 poslato: Jun 17, 2011, 12:24:53 pre podne »
Stevcho, kako je to lepo receno.... eh..... :) :) :)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #24 poslato: Jun 17, 2011, 12:46:37 pre podne »
Znas kako brate, evo ja vec nekoliko meseci treniram americki fudbal, i poprilicno mi se promenila ishrana u odnosu na BB (naravno ishrana mi je prilagodjena uslovima trenutnim jbg)
Moras da znas da svi mi koji se bavimo sportom pored teretane moramo da unosimo poprilicno vise ugljenih hidrata nego ovi drugi, jos pogotovu ako si ti pre jeo sve, a nisi se ugojio, znaci nije ti bas mala dnevna potrosnja. Meni recimo 2/3 unosa ugljenih hidrata cine kompleksni izvori: krompir, pirinac, pasulj, i slicno, ostatak je voce, hleb, slatikisi, seceri.  Proteina jedem malo manje nego pre a trebao bi da unosis 1.5-2 grama po kilogramu telesne tezine, u 4-5 obroka gledaj, masti sta uleti, i par kasika maslinovog ulja. Meni takva ishrana odgovara

E sad, koliko cega tebi treba, zavisi od onoga sta hoces da postignes, ja ti nisam dzabe rekao zavisi sta zelis da postignes. Mada kad vec ides u teretanu zbog karatea, pretpostavljam da ne zelis da se ugojis puno, vec samo funkcionalna hipertrofija i da masti drzis sto nize (osim ako ne zelis da menjas kategoriju) pa probaj ovako, 5 obroka na dan, iskombinuj nesto sto mozes da jedes, pa postavi
No curling in the squat rack!

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #25 poslato: Jun 17, 2011, 10:18:46 pre podne »
Upravo tako, ne bih da se ugojim, ali sam ovo pitao jer zelim malo da i u ishranu uvedem neki red. Dobro si rekao za UH, proteine... da se toga drzim, malo vise voca, cesci obroci i sve sto ide uz to..... Kapiram polako sta je zapravo poenta... U svakom slucaju hvala, ulazim sam malo u semu jer se do sada sa svim ovim nisam susretao ! Nisam neki veliki odabirac namirnica, mogu sve da klopam tako da verujem da mi ovo nece predstavljati neki problem, pa...bice valjda dobro :)