Septembar 24, 2024, 11:23:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Yurenmaw
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane - Yumba  (Pročitano 10438 puta)

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Plan ishrane - Yumba
« poslato: Mart 16, 2011, 04:16:39 posle podne »
Pozdrav svima
Da ne duzim: visina 206cm, trenutna tezina 114-115kg, bf po slobodnoj proceni 13-14%. Radim na masi od Nove godine, kada sam krenuo sa nekih 109kg. Planiram da nastavim do kraja aprila, posle cu na dijetu... Ishrana za danas:
09:30 casa soka od narandze, 5gr kreatin, 150g ovsenih, 250ml mleka, 35g whey
11:00 20g Q-Surge, 3g alanina, zatim trening u teretani
12:30 PWM 40g whey, 10g dex, 20g malto, 5g kreatina, 3g alanin
13:15 200g belog pirinca, 70g int. hleba, 3 belanceta, 150ml tecno belance (trebalo bi da je zamena za 5 belanaca)
15:45 2 merice Syntha 6
18:00 500g krompira, 100g hleba, 200g piletine
19:30 trening u bazenu
21:30 5g kreatin, 200g piletine, zelena salata, 2 kasike maslinovog ulja
24:00 2 merice kazeina

Ako ne gresim oko 520g UH, 300g proteina zivotinjskog porekla i oko 90g masti, ukupno 4400kcal. Posle prvobitnog skoka u masi kad sam povecao kalorije u ubacio kreatin i alanin, zadnje 3 nedelje opet stagniram. Pretpostavljam da bih trebao da povecam UH tokom dana mada i sa ovim se najiskrenije mucim, a broj obroka nema sanse da povecam jer sam vec ceo dan u kuhinji. Svaki savet je dobrodosao, a valjda cu se naterati i da se slikam pa da postavim sliku, kontam tako je lakse pratiti napredak.

Sve sugestije su dobrodosle, hvala unapred

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2011, 04:56:20 posle podne »
pozdrav buraz i dobro dosao 'vamo" hahaha
vidi
s obzirom na tvoju visinu i tezinu,veoma je tesko da ti mozes da npravis DRAMTIACINE skokove i pomake u miscnoj masi
te prepruke o tome kako da postepeno dodavas Uh radi ostvarivanja sto boljeg cal unosa OKACI MACKU O REP jer to savteuju mnogi ali je problem sto su zaboravili da kazu jednu malu sitnicu a to je da SU ONI NA INSULINU te da ce kod tebe i onako veliki broj cal da izazove to da ce se ukoliko bude i 1 gr viska pretvoriti u ono u sta ne treba
moj ti je iskreni savet da posto si ti NATURAL i vec imas popricinu i VELIKU misicnu masu,polako ali sigurno ides putem ka NAP[RED
ono sta bi mogao da menjas je mozda neki sistem treninga gde ces da ubacis neke novitete ili nesto slicno tome a kada je ishrana u pitanu moj ti je savet da jednom nedljeno sokiras metabilizam tj jedne nelje pojedi neki junk food dok druge nedlje pokusaj da izaberes jedan dan gde ces ceo dan da provedes na 0& UH..
ovo nece da izazove neke tekotoneske poremecaje kod tebe ali ce zaisgurno da malo zainttrigria tvoj sistem IZ KOG RAZLOGA TI SADA TO RADIS
posto to radis bez razloga (hahhahahah) onda ce tako i da ti telo reaguje a to ce biti prgoresivno napredovanje

upamti
TI SI NATURAL i svaki prirastaj od 1-2 kg mesecno za tebe bi sada znacilo SAMO SALO i to cisto salo
cak sam preterao i sa ovim 2 kg mesecno..veruj mi....

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2011, 05:22:55 posle podne »
hvala na brzoj dobrodoslici, "generale" ;)

TI SI NATURAL i svaki prirastaj od 1-2 kg mesecno za tebe bi sada znacilo SAMO SALO i to cisto salo
cak sam preterao i sa ovim 2 kg mesecno..veruj mi....
Pretpostavljam da si ovde hteo da kazes "svaki prirastaj VECI od 1-2kg mesecno...."? ili gresim?

Sto se ovog sokiranja tice, nedelja mi je svakako dan za opustanje u svakom smislu, pa tako i u smislu ishrane. Znaci ceo dan sam uglavnom van kuce, tako da i jedem napolju, pa uskoci tu i tamo neki junk i sl. Ubacicu i recimo jednom do dva puta mesecno dan sa 0 uh...

A sto se tice "redovnog" dnevnog rezima ishrane, vidim nemas neku posebnu kritiku, shvaticu to kao "sedi mali, dobar" :D :D :D

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2011, 05:49:39 posle podne »
Mene smo ovde buni , sto ne pijes ovaj kreatin (pre treninga sa Ba ) nego ga pijes ujutru .. A i kada mesam moonohidrant sa ba nemam svrab :) (barem kod mene ) .. Pozdrav

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2011, 05:58:50 posle podne »
A ovako ga nekako "razvucem" preko celog dana :) Mislim da nije neka razlika, svakako mi je trening uskoro nakon dorucka. Mozda i gresim

A od B-Alanina nemam apsolutno nikakav svrab niti bilo kakve efekte, video sam da ljudi cesto prijavljuju razne tripove, meni nista, a probao sam i na prazan stomak i pre treninga i posle i opet nista...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #5 poslato: Mart 16, 2011, 06:07:08 posle podne »


hvala na brzoj dobrodoslici, "generale" ;)

TI SI NATURAL i svaki prirastaj od 1-2 kg mesecno za tebe bi sada znacilo SAMO SALO i to cisto salo
cak sam preterao i sa ovim 2 kg mesecno..veruj mi....
Pretpostavljam da si ovde hteo da kazes "svaki prirastaj VECI od 1-2kg mesecno...."? ili gresim?

Sto se ovog sokiranja tice, nedelja mi je svakako dan za opustanje u svakom smislu, pa tako i u smislu ishrane. Znaci ceo dan sam uglavnom van kuce, tako da i jedem napolju, pa uskoci tu i tamo neki junk i sl. Ubacicu i recimo jednom do dva puta mesecno dan sa 0 uh...

A sto se tice "redovnog" dnevnog rezima ishrane, vidim nemas neku posebnu kritiku, shvaticu to kao "sedi mali, dobar" :D :D :D

jep tacno tacko

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #6 poslato: Mart 16, 2011, 07:15:40 posle podne »
Druze kod tolike visine,moja je 202 pa te totalno razumem ,misici su dosta izduzeni i masa se ne nabacuje tako lako,tojest i kad postignes neki mini napredak i izmeris obim,vizuelno se ne primeti toliko.Budi uporan i strpljiv

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #7 poslato: Mart 17, 2011, 10:21:03 pre podne »
Nije problem u strpljenju, samo zelim da znam da sve radim kako treba.

A sto se visine tice, ja licno volim taj "izduzeni" izgled, tako da mi i nije problem to sa obimima. Koliko imas kila, na tu visinu?

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2011, 11:21:26 pre podne »
ma ti si gromada sa 115kg...i 206cm... ;D....samo cepaj....

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2011, 11:29:55 pre podne »
Evo slika od jutros, pre treninga (u bazenu). Ima mesa, ali ima i viska koliko hoces.

http://img405.imageshack.us/i/img0107mi.jpg/

Znam da se lose vidi, znam i da je bolje da neko drugi slika ali cisto da imate predstavu otprilike. Kad krenem na dijetu (posle Uskrsa :D ) planiram da se slikam svake nedelje da pratim napredak, a i da dobijem sto bolje savete

E da. Znam da je nemoguce ovako proceniti, ali okvirno, da li mislite da sam blizu sa procenom 13-14% bf?
« Poslednja izmena: Mart 17, 2011, 11:31:52 pre podne yumba »

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #10 poslato: Mart 17, 2011, 12:07:46 posle podne »
Jes da je nemoguce, ali odokativno ~15% bf
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #11 poslato: Mart 17, 2011, 04:50:05 posle podne »
Evo slika od jutros, pre treninga (u bazenu). Ima mesa, ali ima i viska koliko hoces.

http://img405.imageshack.us/i/img0107mi.jpg/

Znam da se lose vidi, znam i da je bolje da neko drugi slika ali cisto da imate predstavu otprilike. Kad krenem na dijetu (posle Uskrsa :D ) planiram da se slikam svake nedelje da pratim napredak, a i da dobijem sto bolje savete

E da. Znam da je nemoguce ovako proceniti, ali okvirno, da li mislite da sam blizu sa procenom 13-14% bf?

kao sto stevcho recehe..
ali ja bih dodao da je ovo odlicno s obzirom na visinu

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #12 poslato: Mart 21, 2011, 12:52:59 posle podne »
Ove nedelje cu napraviti deload u teretani, drasticno cu smanjiti intenzitet. Gazim vec vise od 2 meseca redovno u zoni 90+ intenziteta, stigao me umor bas. A i imam relativno bitnu utakmicu za vikend. Bazen cu nastaviti u istom ritmu. Moje pitanje je kako da korigujem ishranu? Znam da za nedelju dana ne mogu nista bitno popraviti niti pokvariti, ali sam mislio da malo smanjim ove nedelje, ubacim jedan ili dva dan sa <100 uh, kao neki mali reset da napravim... Od sl. nedelje bih se vratio na staro.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #13 poslato: Mart 21, 2011, 01:15:26 posle podne »
buraz
licno sam misljenja da ti mozda i treba neka vrsta |"reseta"
pauza verovao neko ili ne UVEK JE DOBRO DOSLA pogtovo za one okoji znaju da osluskuju
svedok sam npr da su neke od mojih kolega mnogo brze naprodavali od mene
stalno sam se pitao..pa kako,zasto,sta oni to znaju a ja neznam itd
naravno da sam potajno znao da je moje znanje a pogtovo posvecenost mnoga veca od njihove..ali...jbg...
i onda negde u celoj prici kada sam sa milosem krenio da radim i neke stvari poslozio shvatio sam u stvari gde sam gresio a gde su oni bili u prednosti
oni su zarad svoje ljenosti i ne angazovanosti i povremenih propustanja treninga BRZE NAPREDOVALI..da..dobro si citao
propustali su treninge jer su bili lenistine a ja sam svoja jaja otezao ali za razloiku od njih stalno sam bio na ivici ili cak kako danas gledam na to i u katabolizmu
pa iz tog razloga ovo sve i rekoh....
ukoliko osecas a ti kazes da osecas ONDA URADI NEOPHODAN RESET

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Plan ishrane - Yumba
« Odgovor #14 poslato: Mart 21, 2011, 01:44:09 posle podne »
Da, apsolutno se slazemo oko ovoga. Ali kako bi izgledao reset od recimo nedelju dana, sa stanovista ishrane? Moja ideja: danas medium carb, sutra high, sreda 0 uh, cetvrtak medium, petak high, subota medium, nedelja 0. Proteini sve vreme na 250-300g. Znaci bez konkretnog brojanja, ali tako neka rotacija