Septembar 20, 2024, 03:12:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja  (Pročitano 4036 puta)

Van mreže DarkElf

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« poslato: Mart 10, 2011, 09:29:47 pre podne »
Pozdrav ljudi,

Pratim vas forum duze vreme, citam i citam, al mi neke stvari ne ulaze u glavu, pa mi je potrebna vasa pomoc.
Visoka sam 168cm i trenutno imam oko 66kg. Kazem “oko”, posto mi ne pada na pamet da stanem na vagu jos jednom. Ne izgleda to bas tako strasno, nisam svinja, ali u poredjenju sa mojom konstitucijom (prilicno tanka) i normalnom kilazom od oko 51, 52kg, vidite i sami o cemu pricam. (sa farmerki broj 25 sam otisla na 30)
Ranije nisam imala problema sa kilogramima, najvise sto sam otisla je na 55kg, onda smanjim klopu nedelju dana i sredim problem. Medjutim, pre godinu dana sam pocela da se prejedam, to je islo tako daleko da sam jela po pakovanje sladoleda na svaka dva sata, onda bih povratila, pa za pola sata jovo nanovo. Dijagnostikovan mi je poremecaj u ishrani, kompulsivno prejedanje sa bulimicnim tendencijama. Problematican period mog zivota, gadan razvod i tako smo dosli do toga.
Vec neko vreme (3 meseca) sam se resila tog problema, hvala Bogu, i hranim se prilicno zdravo – bio hrana, tipa musli bez secera sa mlekom od soje, ne jedem nista procesirano, integralni pirinac, hleb od punih zitarica, pilece grudi, konjetina, tuna ili oslic na teflonu ili kuvano, mnogo salata i zelenisa, neka vocka, tipa ananas, sumsko voce ili jabuka i to je to. Ne pijem alkohol i ne pusim, ali ponekad umem da popusim nekoliko cigareta, kao gust.
Moj plan obroka je ovakav otprilike:
Vezbe radim ujutro na prazan stomak posle kafe.
Dorucak – parce ili dva integralnog sa piletinom ili tunom i salatom
Uzina – musli sa sumskim vocem
Rucak – meso sa povrcem i salatom, ili omlet od belanaca sa zelenom paprikom i salatom
Uzina – vocka ili bonzita
Vecera – meso sa pirincem i salatom

Odradila sam jedan krug Insanity vezbi sa 1600kcal dnevno, ali sem snage, kondicije i jos vecih obima, nisam nista uradila. Ove nedelje sam pocela drugi krug, pa sam mislila da smanjim kalorije na 1000. Pametna ideja? Sta uopste mislite o tim vezbama?
Vezbe sa tezinama radim doslovce kad stignem. Ne preterujem bas – ironicno, znam ;)
I trudim se da plivam uglavnom dva puta nedeljno.

Radim u rotativnim smenama, i ne mogu da se drzim vremenskih obroka. Jel to mnogo bitno? Da imam obroke stalno u isto vreme?
Imam otprilike tri meseca vremena da se vratim na svoju kilazu. Imam jednu bitnu audiciju, gde je kilaza vise nego bitna. Tako da racunam da imam dovoljno vremena.

Ne znam da li je rotacija uh dobra za mene, posto to nikako nisam skontala. Ali mi je potrebna pomoc bas oko ishrane. Ne razumem tacno koliko u gramima treba da jedem. Kako su mi obroci prilicno zdravi i kako pazim sta kombinujem, ne znam gde zapinjem, posto nesto ocigledno ne radim dobro.
Izvinjavam se zbog ovolikog piskaranja, al velim bolje da napisem sve.

Hvala na svakoj pomoci koju mogu da dobijem, znaci mi mnogo!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2011, 03:24:22 posle podne »
pozdrav i dobro dosla
pa vidi ovako
pre svega ono sto prvo trebada uradis je DA NIKAKO NE KRESES i onako mali broj cal koji unosis ako je tacna konstatacija da unosis 1500 cal tj nadam se da si ovaj broj dobila zbrajanjem gore navedenog jelovnika.
tvoj jelovnik je ovako odokativno prilicno OK samo sto bij ja obrok br 2 stavio pod obrok br 1 tj br 1 na 2
ali ni to sada nije toliko bitno,koliko je bitno to da mi nije jasno da si rekla da si povecala obime radeci insanty program?
mislim
ti programi su jednostavno zaludjivanje pocetnika i onih koji imaju prolbem sa viskom kg
taj program koji obecava da ces da potrosis 1000 cal za sat vremena i osoba koja je teska 55 kg tj onome ko i malo se razume u sport u opsteno znaiti ce da mora da bude mnogo veca masinerija od 55 kg da bi prizla 1000cal/sat,a ukoliko pricamo o osibi koja ima probem sa viskom kg to jeste masinerija ali sigurno ne za sagorevanje kalorija i za neki takav ubitacan program koji su sposobni da odrade i urade samo oni koji su u zavdinoj fizickoj kondiciji
elem
od tegova SIGURNO OBIME NECES POVECATI jer mozda bi trebalo da procitas temu KOLIKO SE ZENE BOJE TEGOVA gde su mnoge od tiuh nedomica resene efikasno je za misicni rast i povecanje obima je potrebno mnoooogooooo vise od samo bojazni da se ne povecas sa samim pogledom na benbhc pres
dobro,mnogi bi voleli ali stvari jednostavno tako ne stoje

moj ti je preodlog da nastavis odrejedni vrmenski period tia 4 nedlje na oaovakm rezimu ishrane kakav imas sada i da pratis VAGU i OGLEDALO ali da fizicku aktivnost pokusas da angauzjes maximalno tj 5 puta nedljeno

Van mreže DarkElf

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2011, 04:51:14 posle podne »
Hvala Pedja na odgovoru i dobrodoslici!

Sto se insanity tice, to mi je ok, jer nije mnogo dugacko, mogu u kuci da radim, a oznojim se kao magarac. U toj prvoj turi sam vise gledala da uspem da odradim sve vezbe, da vidim kako je.. dabome da sam htela i da smanjim kilazu, ali mislim da je problem sto sam kalorije odoka brojala. Sad, posto sam skontala da mogu, da povedem vise racuna o ishrani, pa ce biti ok. Onih 1000kcal, da se trosi, ma nema sanse.. znam i ja da je to propaganda. Ne znam dal trosi 200, 300 najvise..
al kao sto rekoh, vise mi prija to, nego trcanje, a bajs nemam..
Posto vidim da mislis da nije bas dovoljno za kardio, da radim 2x dnevno te vezbe?

A sto se tegova tice, ne plasim se ja da cu da porastem, procitala sam temu.. nego nisam dosledna da delim vezbe po danima, nego se zalaufam, pa jedan dan odradim sve sto su mi rekli - ravni benc, cucanj, veslanje u pretklonu, potisak, biceps, triceps, listovi - sve 3x10, sa sipkom od 15kg, tri puta nedeljno. Ponekad menjam vezbe, al kad krenem onda radim sve.
Jel mi to ok?

Hvala jos jednom!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2011, 12:29:57 posle podne »
ma nema na cemu da hvalis
enivej
taj program sa tegovima,sve tako NEHOTICNO u stvari i nisi svesna koliko to tebi dobro dodje u pokusaju ostvarivanja tvog cilja!!!

dakle...
sto se tice toga kako radis sa tegovima - ODLICNO..nastavi tako

a sto se tice insanty programa
bah..ja nisam bas nikakav pobronik tih USA propaganda tj za sigurno drzim da je 99% toga obicno smece i uzimanje novca neukim i lakovernim kao i ceo sistem na kojem se zansiva usa ,ali dobro
mozda da to prihvatis kao "cardio" program pa da ga tako i gledamo i onda u kombinaciji sa tim tegovima koje radis tako kako radis da se zaokurzi neka prica koja ce imati pozoitivan efekat u ostvarivanju tvoje zelje
ili prevedrno
DA,mislim da je moguce na taj nacin da dodjes do cilja ali nemoj slucjano da kreshehs cal tj nemoj mnogo da odstupas od hrane koju si navela ali kao sto rekoh gledaj da odrasi redovne te treninge sa tegovima i da redovno upraznjavas taj tvoj "cardio" program kada ga vec tako moram da nazovem

Van mreže DarkElf

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2011, 04:37:03 posle podne »
Uh, bas sam mislila da mi ne odgovaras zato sto sam napisala neku veliku glupost.. kao npr. kako radim sa tegovima. Kad iznenadjenje! :)
Hvala na odgovoru i vremenu, kralj si, znam da je cimanje ponavljati 100 puta isto..

Nego, krenula sam sa vezbama i sa ishranom.. Cak sam i organizovala obroke po satnici! 1500kcal ostaje, kardio 6x nedeljno, tezine 3x nedeljno.
Veliki pozdrav i javljam se za 3, 4 nedelje sa novitetima :)))

Hvala veliko jos jednom!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2011, 09:57:24 pre podne »
pozdrav i nema na cemu da hvalis
nadam se (tj siguran sam_) da ces se javiti sa extra reuzlatatima

Van mreže DarkElf

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2011, 01:45:29 pre podne »
Evo i mene sa novitetima! Yaaaaay!

Skinula 4.5kg i cini mi se da sam nekako zategnutija, vise tonirana...  :)
Sad, priblizava mi se rok, pa sam malo u panici.. mislila sam da cu skinuti vise, jer se ovo, da budem iskrena, ne primecuje bas preterano. Ne znam sta mislis, da smanjim kalorije jos malo? I da ubacim jos jedan kardio uvece pred spavanje?

I jos jedno pitanje... to me brine, posto umem da zabusavam sa vezbama zbog bolova. Vec, pa.. tri nedelje imam bolove u donjem delu kicme, tacno iznad guze.. Ponekad ne boli mnogo, a ponekad me otkine, al boli konstantno. Prskam necim za bolove, ne pomaze mnogo... ali zbog toga ne mogu sve vezbe da odradim, ili ih uradim svejedno, sa naporom dabome, ali ne znam sto ne prestaje. Ako imas neki savet kako da se resim toga, molim te :)))

Hvala jos jednom na svemu!  :-*
Veliki pozdrav!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« Odgovor #7 poslato: Maj 03, 2011, 01:34:58 posle podne »
nemoj da smanjujes cal -NIKAKO!
taj jos jedan cardio je mnogo pametnija opcija nego zatezanje cal
rezulatati su mogli da budu i bolji ali nema veze.istrajsnost je kljuc uspeha...
a ovo oko bola
pa ja se ne bih sa tim igrao vec bih otisao kod lekara
nemoj da sama lecis nesto jer veliko je pitanje o cemu se radi...

Van mreže DarkElf

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: Potrebna pomoc oko ishrane i jos nekih detalja
« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2011, 12:22:31 pre podne »
Sve jasno!  :D
Ubacila sam jos jedan kardio uvece.. izdrzavam kao profesionalac!
A sledeci put kad se cujemo (uskoro dabome) ima fotku da okacim sa mojim novim fenomenalnim telom   8)


Hvala ti MNOGO na svemu!