Septembar 29, 2024, 11:31:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Tezak slucaj  (Pročitano 3510 puta)

Van mreže besnopile

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Tezak slucaj
« poslato: Mart 02, 2011, 02:04:28 posle podne »
E pa ovako vidim da ovo nije mali forum al sam se bar potrudio da pregledam ove teme o ishrani jer me trenutno to zanima. Nisam uspeo da nadjem nesto sto bi meni odgovaralo jer kao sto pise u temi da sam tezak slucaj jer imam gastritis koji mi ne dozvoljava da se ugojim ni malo i zbog koga moram da jedem vise puta nego obican covek i to po manje kolicine al da ne mogu da se ugojim to je sigurno jer sam se i trudio da jedem sve sto navodno goji al to kod mene nema nikakvog efekta a sad sam krenuo u teretanu i bukvalno me je sramota da udjem u istu sa svojih 19 godina i manje od 50 kila pa me zanima dal ima nesto sto bi mogao da jedem da nabacim makar 2kg  ma i sa 1 bih bio srecan za pocetak a spreman sam da saslusam sve savete i probam sve tipa da kupim neki protein ili neki suplement za masu inace do sad nisam u zivotu usao u teretanu ! Pa ako ima neko neki savet nek kaze lobodno jer je definitivno da sam tezak slucaj  :'(

Van mreže besnopile

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2011, 02:23:25 posle podne »
Svaki savet predlog ili nesto je dobrodosao :D

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2011, 03:22:18 posle podne »
E pa ovako vidim da ovo nije mali forum al sam se bar potrudio da pregledam ove teme o ishrani jer me trenutno to zanima. Nisam uspeo da nadjem nesto sto bi meni odgovaralo jer kao sto pise u temi da sam tezak slucaj jer imam gastritis koji mi ne dozvoljava da se ugojim ni malo i zbog koga moram da jedem vise puta nego obican covek i to po manje kolicine al da ne mogu da se ugojim to je sigurno jer sam se i trudio da jedem sve sto navodno goji al to kod mene nema nikakvog efekta a sad sam krenuo u teretanu i bukvalno me je sramota da udjem u istu sa svojih 19 godina i manje od 50 kila pa me zanima dal ima nesto sto bi mogao da jedem da nabacim makar 2kg  ma i sa 1 bih bio srecan za pocetak a spreman sam da saslusam sve savete i probam sve tipa da kupim neki protein ili neki suplement za masu inace do sad nisam u zivotu usao u teretanu ! Pa ako ima neko neki savet nek kaze lobodno jer je definitivno da sam tezak slucaj  :'(

Kako se trenutno hranis?

Van mreže besnopile

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2011, 03:32:51 posle podne »

Kako se trenutno hranis?
[/quote]
Pa u principu sve jedem i trudim se sve da jedem al glavni problem je to sto cim pojedem malo vise necega odma problemi sa stomakom i to sto svaki dan je za mene normalno da imam 2-3 stolice a nekad i vise
doktorka specijalista za zeludac i stomacne probleme je kod mene konstatovala taj gastritis i to je bilo to kao to se leci samo jedino kad te boli uzmes lek protiv bolova koji ne steti zeludcu movalis i to je bilo to od doktorke!

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2011, 04:24:08 posle podne »
A sta smes da jedes? Logicno bi bilo da u te male kolicine hrane koje pojedes gledas da spakujes sto vise kalorija, tipa hrana bogata mastima itd. Ali ne znam kako bi se to ukomponovalo sa tvojom bolescu...
Ono sto je dobro za tebe je da je i Pedja imao problema sa gastritisom, koliko se secam, pa ce on sigrno moci da ti pomogne.
No curling in the squat rack!

Van mreže besnopile

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2011, 05:11:29 posle podne »
A sta smes da jedes? Logicno bi bilo da u te male kolicine hrane koje pojedes gledas da spakujes sto vise kalorija, tipa hrana bogata mastima itd. Ali ne znam kako bi se to ukomponovalo sa tvojom bolescu...
Ono sto je dobro za tebe je da je i Pedja imao problema sa gastritisom, koliko se secam, pa ce on sigrno moci da ti pomogne.

pa uglavnom mi je receno sta ne smem da jedem a ne sta smem a od toga sta ne smem je gazirano, alkohol, juzno voce , mleko , i da gledam da izbegavam jako zacinjenu hranu  a za ostalo je u stvari na meni da ja sam procenim kako mi lezi ta hrana i onda sam po sebi ako imam tegobe posle neke vrste hrane jednostavno to da ne jedem ili ne pijem

inace ja sam gastritis dobio od koka kole

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2011, 04:10:33 posle podne »
pozdrav i dobro dosao
zao mi je sto cujem to sto si rekao
bdw
gastritis 90% da nisi dobio od kole ali dobro (sta ce drugo lekari da kazu detetu tj njegovim roditeljima)
elem
jasno je potpuno iz kog razlgoa ne mozes alkohol i gazirano i zacinjeno
ali mi nikako nije jasno iz kog razloga ne smes VOCE i MLEKO sa npr smanjenim % mm?
jel ima neko objsanjenje od lekara za to?
dali si probao da to jedes/pijes?
i ako jesi kakve si znkove/probleme imao?

pa idemo dalje

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2011, 04:56:40 posle podne »
pa uglavnom mi je receno sta ne smem da jedem a ne sta smem a od toga sta ne smem je gazirano, alkohol, juzno voce , mleko , i da gledam da izbegavam jako zacinjenu hranu  a za ostalo je u stvari na meni da ja sam procenim kako mi lezi ta hrana i onda sam po sebi ako imam tegobe posle neke vrste hrane jednostavno to da ne jedem ili ne pijem

inace ja sam gastritis dobio od koka kole
a kako znas da si dobio gastritis od koka kole...msm koje si kolicine koka kole ti trebao da pijes do 19-e pa da dobijes od toga? i KO ti je to rekao da si dobio bas od nje,lekari ili tvoja pretpostavka? i mene zanima sto ne mozes mleko i voce isto
Jedi Master

Van mreže besnopile

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2011, 05:31:34 posle podne »
Pa jeste od kokakole a pio sam oko 2-3 litra dnevno al glavni problem je tu sto ja nisam nista jeo i onda samo koka kola u tolikim kolicinama je dovela do toga inace sve sto sam naveo do sad dobio sam od lekara nista nisam ja iz svoje glave rekao a sto se tice mleka i voca  voce sam jeo i dosad mi ni jedno voce neji predstavljalo problem tj nista mi nije falilo a mleko samo poneki put kad uzmem malo vise mleka uvece inace preko dana mogu opusteno da pijem mleko

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2011, 07:02:58 posle podne »
tako sam i mislio da ce da odgovr bude i u vezi mleka ,voca a  pogtovo cole
klasican odgovr lekara
nista dete ne jede a pije tu koleu (daleko od toga da je ovo savet da je kola dobra ili sl ali ovo.....msilimmmmm_)
enivej
moj savet je da kupis neki gainer (grrrrr sto mrzim kada ovo moram da prizanm) ali ovo je u cilji da podebljas cal unos tj da napravis bar mali cal deficit
e sada
problem kod tebe je taj sto ti verovatno po default jedes em malo i kada jedes
to cesto je u neku ruku dobro ali verovatno je to dosta malo
sta bi znacilo preverno ovo sta sam rekao
pa da posle svakog tog svog "obroka" popijes 1.5-2 dcl mleka i 2 merice nekog dobrog gainera sto bitrebalo da bude oko da bude oko 10ak merica gainera sto je vise nego Ok tebi za pcoetak
moj savet....

Van mreže besnopile

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2011, 09:59:59 posle podne »
tako sam i mislio da ce da odgovr bude i u vezi mleka ,voca a  pogtovo cole
klasican odgovr lekara
nista dete ne jede a pije tu koleu (daleko od toga da je ovo savet da je kola dobra ili sl ali ovo.....msilimmmmm_)
enivej
moj savet je da kupis neki gainer (grrrrr sto mrzim kada ovo moram da prizanm) ali ovo je u cilji da podebljas cal unos tj da napravis bar mali cal deficit
e sada
problem kod tebe je taj sto ti verovatno po default jedes em malo i kada jedes
to cesto je u neku ruku dobro ali verovatno je to dosta malo
sta bi znacilo preverno ovo sta sam rekao
pa da posle svakog tog svog "obroka" popijes 1.5-2 dcl mleka i 2 merice nekog dobrog gainera sto bitrebalo da bude oko da bude oko 10ak merica gainera sto je vise nego Ok tebi za pcoetak
moj savet....

konacno neko da me razume i shvati jer bilo kome da sam se ovako obratio da nije lekar njegov odgovor bi bio pa sta oces ti nista ne jedes moras mnogo da jedes i kao ja kad ocu da se ugojim jedem samo mnogo vise i to je to. Ne mozes ljudima nista da objasnis  ccc ok kupicu neki gejner pa cu da pocnem da pijem hvala na savetu....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tezak slucaj
« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2011, 11:42:39 pre podne »
nema na cemu
samo pamet u glavu