Septembar 21, 2024, 04:36:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Dakle , ishrana  (Pročitano 28626 puta)

Van mreže Nikoooola

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Dakle , ishrana
« poslato: Avgust 14, 2006, 04:21:17 pre podne »
Ok , citao sam forum , evo vec nedelju dana , procitao sam sve i svasta , ali ne mogu sam da sastavim plan ishrane.Tako da sad ce biti dosta za vas glupih pitanja , ali molim va , ko zeli da mi pomogne neka odgovori , ko nece nek me ne optuzuje sto sam nov i nemam pojma o ovome.

Dakle:
1.Da li moze Corn Flakes umesto ovesnih pahuljica?

2.Sta da ubacim umesto tune , posto ribu ne mogu da podnesem , bukvalno.

3.Posni sir ella ne mogu da jedem sam , a pogotovo ne 200gr recimo , da li je ok da namazem to na tanku krisku prepecenog hleba , bitno mi je samo da imam neku podlogu , onako samo kad jedem mi je suvo i bude mi muka , probao sam.

4.Da li su pozeljni suhomesnati proizvodi , prvenstveno mislim na pecenicu ?

5.Jednini obrok koji sam sastavio je onaj posle treninga , to izgleda ovako
           -2 pilece bele snicle
           -100gr pirinca
           -1 kuvani krompir
           -1 isecen krastavac
           -casa nemasnog jogurta
Da li je ovo OK??ako nije , recite izmene.

6.Krastavac je dobar , a jel mogu kiseli krastavcici?

7.Cilj mi je postepen rast misicne mase uz definiciju , znachi ne zelim da imam mass i cut period ko profi , nego onako , lepo , polako , ali da ide.

Trening:1.dan-Grudi , 2.-Ledja , 3.-biceps/triceps 4.-ramena 5.-noge , posle svakog treninga sa tegovima , odradim i kardio od 15 minuta , ali brzog trcanja.

Uzevshi sve ovo u obzir , mozete li mi sastaviti neki dnevni plan ishrane?Ili bar okvirno , pa cu ja nesto iskombinovati.

Van mreže LateNite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #1 poslato: Avgust 14, 2006, 04:32:35 pre podne »
moj trening plan je isti kao tvoj osim sto ja radim noge sredom a bicpes/triceps petkom.
"ja jedem 4kg meda i pijem 4l mleka dnevno"

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2006, 07:26:55 pre podne »
1.Da li moze Corn Flakes umesto ovesnih pahuljica?

2.Sta da ubacim umesto tune , posto ribu ne mogu da podnesem , bukvalno.

3.Posni sir ella ne mogu da jedem sam , a pogotovo ne 200gr recimo , da li je ok da namazem to na tanku krisku prepecenog hleba , bitno mi je samo da imam neku podlogu , onako samo kad jedem mi je suvo i bude mi muka , probao sam.

4.Da li su pozeljni suhomesnati proizvodi , prvenstveno mislim na pecenicu ?

5.Jednini obrok koji sam sastavio je onaj posle treninga , to izgleda ovako
-2 pilece bele snicle
-100gr pirinca
-1 kuvani krompir
-1 isecen krastavac
-casa nemasnog jogurta
Da li je ovo OK??ako nije , recite izmene.

6.Krastavac je dobar , a jel mogu kiseli krastavcici?

7.Cilj mi je postepen rast misicne mase uz definiciju , znachi ne zelim da imam mass i cut period ko profi , nego onako , lepo , polako , ali da ide.

Evo da probam da ti odgovorim
1. Moze i corn flakes, ali su ipak pozeljnije ovsene. Natoci ih vrelom vodom da se smeksaju i onda ces moci da uzivas u njima.
2. Umesto tune, neko drugo meso, tipa curece, pilece, konjsko...
3. Ako jedes ELLA kao poslednji obrok, onda izbegni te parcice hleba, nema drugog resenja.
Vremenom ces se navici.
4.Suhomesnati proizvodi sigurno nisu pozeljni, al ne treba ni da bezis od njih. Ponekad se pocasti pecenicom, prsutom itd. Imaju mnooogo soli, pa bi ih zato izbegavao.
5.manje vise ok
6.e takve finese vec ne znam

Van mreže Triplexx

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2006, 10:02:42 pre podne »
Ljudi,a sta mislite o proji?
Ja je jedem sa mlekom,pa se pitam jel ona dobra i zasta,kakvu hranljivu vrednost ima?Dobra je za ciscenje creva,tako sam cuo:)

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2006, 01:45:58 posle podne »
1.Bilo bi dobro da proveriš glikemički index corn flakesa pre nego što ih zameniš sa ovsenim.AKo je previsok ne jedi ih.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2006, 01:49:25 posle podne »
Vish kako su pouchni Borini postovi! :wink:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2006, 03:10:28 posle podne »
Citat: Corey
1.Bilo bi dobro da proveriš glikemički index corn flakesa pre nego što ih zameniš sa ovsenim.AKo je previsok ne jedi ih.
..corn flakes u ospte nije i ne bi bio toliko problemtaican bez obizra na index da nema toliko secera u sebi..procitaj pa vidi.......

i neznam odakle ideja da se ljudi opterecuju sa GI kod ove vrste UH..to ej nevidjena budalastina

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #7 poslato: Avgust 15, 2006, 03:36:05 posle podne »
ne bi da otvoram novi topic nego samo da postavim pitanje,znam da kao prvi obrok treba da bude obilan sa UH ,tada uz onaj obrok ili dva poslije treninga naj vise konzumiram UH,e sad poslije drugog obroka ja idem da treniram,znaci nekih bar sat,ili sat i po poslije drugog obroka,kakav on treba da mi bude,znaci zadnji obrok pred trening,proteini,UH,prosti UH ili nesto...cuo sad tu svakakvih varijanti pa reko da mi neko da savjet od vas sa dugogodisnjim stazom u ovom sportu??

i jos samo jedna stvar,obicno kako dan odmice i nakon 1-2 obroka poslije treninga kad konzumiram povise UH i naravno proteina sve ih vise smanjujem,mislim an UH,tako da ih poslije 6-7 veoma malo jedem,cuo sam da se predvece smiju konzumirati masti,znaci dobre masti,jeli to tacno ili da se ja ipak potrudim da konzumiram sto vise proteina a UH(njih svakako smanjiti,sto vise to bolje) i masti sto manje,to jest u tragovima ???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #8 poslato: Avgust 15, 2006, 05:01:06 posle podne »
JEBT...KAKO SI ZAKOMPILKOVAO OVAJ POST...

LAKSE JE DA NAOPISES STA I KAKO JEDES..OVO NIKO ZIV NE RAZUME STA SI NAPISAO

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #9 poslato: Avgust 15, 2006, 05:08:58 posle podne »
Citat: pedjos
JEBT...KAKO SI ZAKOMPILKOVAO OVAJ POST...

LAKSE JE DA NAOPISES STA I KAKO JEDES..OVO NIKO ZIV NE RAZUME STA SI NAPISAO


hehehehe,ma i nije ba komplikovan,cini ti se:D:Dhaj da skratim,poljednji obrok prije treninga sta treba da sadrzi,cega naj veci procenat i sl.(znaci taj obrok sat ili sat i po prije treninga)??

i znaci kako dan odmice ja smanjujem UH sto je i logicno i pokusavam konzumirati sto vise cistih proteina sa sto manje UH i masti,e sad sam cuo da je navece dobro konzumirati i dobre masti bez UH,je li to tacno ??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #10 poslato: Avgust 15, 2006, 05:11:05 posle podne »
MA KAKVE VEZE IMA OBROK PRED TRENING COVECE..AKO VEZBAS U 17 POSLE PODNE I KOZNUMIRAS 200 GR UH...STA TO ZNACI..DA TREBA TIH 200 GR DA SABIJES PRED TRENING..JEL TO HOCES DA CUJES..ILI STA..?

AKO RADIS NA MASI..MOZES I MORAS DA RAPSOREDS UNOS UH NA SKORO CEO DAN....

AKO NARADIS NA DEF NEMA NIKKVOG SMISLA UNOSITI BILO KAKVA VID UH PRED TRENING

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #11 poslato: Avgust 15, 2006, 09:07:54 posle podne »
dobro pedjos,rasporedim ih ja na cijeli dan mada ih naj vise konzumira ujutro ,poslije treninga u pwm i u prvom obroku poslije treninga(nadam se da je to uredu)

samo sam pitao otprilike kakav treba da bude obrok prije treninga,jel i tada naj veci procenat ide na proteina ako sam na masi??

i htio sam znati jel tacno ovo za konzumiranje masti predvece ??

nista vise :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #12 poslato: Avgust 15, 2006, 10:36:09 posle podne »
Citat: hare
dobro pedjos,rasporedim ih ja na cijeli dan mada ih naj vise konzumira ujutro ,poslije treninga u pwm i u prvom obroku poslije treninga(nadam se da je to uredu)

samo sam pitao otprilike kakav treba da bude obrok prije treninga,jel i tada naj veci procenat ide na proteina ako sam na masi??

i htio sam znati jel tacno ovo za konzumiranje masti predvece ??

nista vise :)
....BATALI MASTI OSIM OMEGA 3 UJUTRO..

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #13 poslato: Avgust 15, 2006, 10:39:40 posle podne »
dobro,hvala zemljak,omega 3 ili laneno pretpostavljam,moze ili jedno ili drugo,trenutno sam na omegi :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Dakle , ishrana
« Odgovor #14 poslato: Avgust 15, 2006, 10:42:42 posle podne »
Citat: hare
dobro,hvala zemljak,omega 3 ili laneno pretpostavljam,moze ili jedno ili drugo,trenutno sam na omegi :D
..KAO STO REKOH...NEMOJ DA IH KOMBINUJES JER MOZES DA PRTERESAS....NE VLJA VISAK