Septembar 17, 2024, 04:36:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Trening i ishrana, da li valja?  (Pročitano 3547 puta)

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Trening i ishrana, da li valja?
« poslato: Januar 31, 2011, 11:33:46 posle podne »
Pozz momci i devojke, imam par pitanja u vezi treninga i ishrane pa da predjem na stvar.
Imam 16 godina, 191 cm i oko 86 +- kg. Treniram karate vec 11 godina.

Pocetnik sam u teretani(jes da sam isao i preko leta, i prosle zime, ali to je bilo po 2-3 meseca pa pauza)
Sad sam krenuo ozbiljno ispocetka.

Trening:

Kruzni: 3 puta nedeljno, svaki drugi dan (pon sre pet ili uto cet sub)


Zgibovi 3*10-12
Benc press 3*10-12
Rameni potisak 2*10-12
Potisak sa cela2*10-12
Stojeci pregib dvorucnim tegom2*10-12
Cucanj3*10-12 nesto me ledja bole u donjem delu, pa mi smeta kad radim cucanj(pravilno izvodim vezbu), PA SAM RADIO LEG PRESS 3*10-12
Podizanje nogu na vratilu3*10-12

Cuo sam na drugom forumu da je ovo najbolje za pocetnike, prva 2-3 meseca samo ovo.

Ishrana:
1. 3 jaja, 70 g ovsenih
2. rucak meso neko koje ima 150 g + povrce(salata)
3. tunjevina + pirinac integralni
4. pwm: 3 jaja + 2 banane + saka semenki
5. 50g badema/lesnika + sir nemasni/mleko (pred spavanje)
I bude tu nekad po jos jedan obrok, mozda plazma....

Cilj: Nabacivanje malo mase, i skidanje stomaka(nemam puno, vrlo malo)

Radim odvojenim danima teretanu i karate. I da li mi je bolje da radim: trening pa 2 dana pauza, ili svaki drugi dan.
Ja bih licno vise voleo svaki drugi dan, zbog para, glupo mi za 2 puta nedeljno da dajem 1000-1500 dinara mesecno + ishrana.

Da li cu sa ovim treningom i ishranom imati rezultata?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2011, 06:52:30 posle podne »
dobro dosao
da krenem od kraja
NECES NA ZALOST imati nikakv uspeh jer plazma keks,banane ( i od kuda je banana i jaja pwm) tj (dali ti je poznat termin pwm)>...
u principu privi deo dana do obroka 3 je OK mada ovo NEKO MESO me muci ali nadam se najboljem..
pwm moze da bude samo pwm a ako ga nema onda se ne zove pwm vec obrok I NE MOZE BITI BANANA sa jajima nikako..(mislim moze ali na drugom mestu hahhaha)(
ovo pred spavanje cak bi i moglo nekako da prodje a ovaj obrok plazme NIKAKO

skidanje stomaka..uffff
ali ajde posto sam to napisao jedno milion puta onda i sada
NE POSTOJI PARCIJLANO SKIDANJE MASNIH NASLAGA
dakle
ukoliko mrsvasi i skidas kg onda oni idu sa svih mesta podjednako a sa STOMAKA I GUZICE NA ZALOST NA KRAJU
i da
to sto si ti procitao na drugom forumu je glupost
jer je taj trening za tebe dobar zbog sporta kojim se ti bavis a ne zobg necega drugog jer tebi sigurno treba pravlino koncipiran rad u teretani a ne mlacenje prazne slame

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2011, 08:21:19 posle podne »
pa pwm-post workout meal(odmah posle treninga) predlaze se whey + dex. Ali nemam sad whey(rekli su mi da mi ne treba).
Mislio sam to da mi bude pwm jer se jaja brzo vare O.o  A teretana mi je od kuce udaljena 5 minuta.
Sta drugo da uzmem za pwm?  Uzecu whey ako treba.
Pa u skoli od svega ponudjenog mi nekako plazma dodje jos i najbolja, a da pritom ne nosim sa sobom noz i viljusku od kuce :D
Banane sam isto cuo da nisu dobre, i da goje, al sam video da je neko ,,pametan'' napisao da su dobre sa jajima posle treninga za pwm.

A nemam ja stomacinu. Imam tek tek toliko da mi se ne vide bas jasno plocice. I cim krenem kardio da radim(karate+kickbox) skinuce se to samo, znam po sebi. Bio sam povredjen pa nisam trenirao jedno vreme, sad sam se vratio.

Pa kako bi mi vi predlozili da radim u teretani? Gde god pitam, svi nesto drugo mi kazu.  :-\  ???

ps hvala na odgovoru

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2011, 08:46:41 posle podne »
Ako zelis trening za poboljsanje performansi u karateu, ili borilackim sportovima, bodibilderski trening nije to.. Ako sa druge strane zelis samo da dobro izgledas, imas gomilu programa za pocetnike na forumu, samo procitaj. :)
No curling in the squat rack!

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2011, 11:53:39 posle podne »
teretanom ces upropastiti i karate i kickbox...(licno iskustvo)
za ova 2 gore navedena sporta ti treba elasticnost,i brzina...
a te 2 stvari se gube u teretani...
nzm jel sam otisao u off...
ali ako hoces da nabacis masu,to ce ti mnogo otezati stvari u karateu i kickboxu..
a za stomak...to mozes i bez teretane...samo ISHRANA,ISHRANA,ISHRANA...
p.s. iskusniji,ako sam nesto pogresio ispravite...ne zelim lose savete da dajem decku...;)
e da i u kojem si karate klubu?i koja federacija,mozda se vidjamo na takmicenjima..:D

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2011, 12:42:44 pre podne »
Ovako nije vezano za temu,samo odgovor na


teretanom ces upropastiti i karate i kickbox...(licno iskustvo)
za ova 2 gore navedena sporta ti treba elasticnost,i brzina...
a te 2 stvari se gube u teretani...

http://www.youtube.com/watch?v=Z1-ygiI6_3M   evo kako se gubi brzina u teretani  :D :D
ne kazem da sam u pravu,ali ja mislim da to zavisi od osobe do osobe,ja sam npr i dalje brzi od vecine svojih vrsnjaka,90% njih ne moze da mi pridje na fudbalu...
izvinjavam se za off...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2011, 01:46:45 pre podne »
teretanom ces upropastiti i karate i kickbox...(licno iskustvo)
za ova 2 gore navedena sporta ti treba elasticnost,i brzina...
a te 2 stvari se gube u teretani...
nzm jel sam otisao u off...
ali ako hoces da nabacis masu,to ce ti mnogo otezati stvari u karateu i kickboxu..
a za stomak...to mozes i bez teretane...samo ISHRANA,ISHRANA,ISHRANA...
p.s. iskusniji,ako sam nesto pogresio ispravite...ne zelim lose savete da dajem decku...;)
e da i u kojem si karate klubu?i koja federacija,mozda se vidjamo na takmicenjima..:D
mali oladi malo vise sa  glupostima jbte!

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2011, 09:54:40 pre podne »
teretanom ces upropastiti i karate i kickbox...(licno iskustvo)
za ova 2 gore navedena sporta ti treba elasticnost,i brzina...
a te 2 stvari se gube u teretani...
nzm jel sam otisao u off...
ali ako hoces da nabacis masu,to ce ti mnogo otezati stvari u karateu i kickboxu..
a za stomak...to mozes i bez teretane...samo ISHRANA,ISHRANA,ISHRANA...
p.s. iskusniji,ako sam nesto pogresio ispravite...ne zelim lose savete da dajem decku...;)
e da i u kojem si karate klubu?i koja federacija,mozda se vidjamo na takmicenjima..:D
ti si za jedno ladjenje
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2011, 10:33:35 pre podne »
Ne gubi se elsasticnost i brzina u teretani, gubi se radeci klasicni bilderski trening, to je istina. Gde ste videli profesionalne sportiste da rade bilderske treninge?
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening i ishrana, da li valja?
« Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2011, 12:45:21 posle podne »
da malo ugasim ovu temu
znaci d ne ulazimo u temtaiku zasto ne valja da radis npr trening za HIPERTROFIJU (ako znas sta je_) a bavis se karateom ili slicnim sportom ali da ksratimo NEMOJ TO DA RADIS tj u opst ene radis vec se drzi tog programa koji ti je neko napisao i skroz je ok varijanta za tebe i to sta ti hoces
taj koji ti je rekao da ti whey ne treba je naravno budala jer whey protein kao pwm NE MOZE NISTA DA ZAMENI a tacno je da su jaja najbrzi izvor B posle treninga ali za tebe je mnogo bolja opcija da kao pwm uzmes whey pa nakon 30ak min ta jaja ali bezz banane
to sto se tebi us koli cini nesto nelogicno ili logicno ne mora da znci i da je dobro
dakle
ti si zkaljucio da je zbog toga sto ne treba da nosis viljusku za tebe plazma najbolji izbor..odlicno
sva sreca pa nemas restoran preko puta skola jer bi u tom slucaju 1/2kg jagnjetine bila jos bolji i lakis izbor ili neka pekara gde ces da dovaslis jedanmasni burek jer je to odista prakticno
jbg
prakticnost nema veze sa potrebema i obratno
ako ti se kaze da ti u skoli treba ili neki snedwic sa tunjevinom ili da nosis pirinac i belo meso li samo belo meso naseckano ili da imas ZAMENU ZA OBROK U VIDU NEKOG BLENDA e onda to menja kompletnu sliku cele price i ukomponovano u ovo gore tvoje moze da ti daje rezulate koje ti ocekujes..