Septembar 20, 2024, 12:10:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Mrtvo dizanje, obavezno ili ne?  (Pročitano 2495 puta)

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Mrtvo dizanje, obavezno ili ne?
« poslato: Januar 29, 2011, 11:25:26 posle podne »
Zanima me dali je mrtvo dizanje obavezna vezba? Ja tu vezbu ne mogu da smislim... Svaki put stavim sto menju tezinu i skratim je za jednu seriju... Svaki put kad je radim imam osecaj kao da mi se kicma krivi i ide na dole... Bezbroj puta sam gledao video klipove sa pravilnim izvodjenjem te vezbe i opet je ne podnosim... Nije mi kao ostale vezbe, ono (gore, dole) sve moram da uskladim i sanse su velike da se povredim i nemam jos ni pojas.... Jel bi mogla ta vezba da se izbaci?

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Mrtvo dizanje, obavezno ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2011, 11:32:34 posle podne »
Pa ni jedna vjezba nije obavezna u bodybuidingu.

Van mreže hzr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Mrtvo dizanje, obavezno ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2011, 11:33:06 posle podne »
meni su rekli da relativno moze da se zameni sa lednjin trbusnjacima (ledjnjacima kako ih neki zovu) sa opterecenjem...ja to radim i vise mi pogodi donji deo ledja nego mrtvo dizanje...
ipak sacekaj da neko iskusniji odgovori...:D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrtvo dizanje, obavezno ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2011, 11:58:05 pre podne »
Pa ni jedna vjezba nije obavezna u bodybuidingu.

bravo

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Mrtvo dizanje, obavezno ili ne?
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2011, 05:19:17 pre podne »
Zanima me dali je mrtvo dizanje obavezna vezba? Ja tu vezbu ne mogu da smislim... Svaki put stavim sto menju tezinu i skratim je za jednu seriju... Svaki put kad je radim imam osecaj kao da mi se kicma krivi i ide na dole... Bezbroj puta sam gledao video klipove sa pravilnim izvodjenjem te vezbe i opet je ne podnosim... Nije mi kao ostale vezbe, ono (gore, dole) sve moram da uskladim i sanse su velike da se povredim i nemam jos ni pojas.... Jel bi mogla ta vezba da se izbaci?
ili lepse receno - nije obavezna al je pozeljna. msm da ta vezba vecini vezbaca predstavlja problem ,kao i cucanj..:/ ali je odlicna i pokusaj da se sa malim tezinama prvo naucis pravilnu tehniku izvodjenja pa ces onda videti da je super vezba.cuo sam da neko kaze kako mu ledjnjaci na onoj rimskoj klupi bolje pogadja donja ledja nego mrtvo...msm da je mrtvo za to neprikosnoveno.
Jedi Master

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Mrtvo dizanje, obavezno ili ne?
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2011, 10:19:18 pre podne »
cuo sam da neko kaze kako mu ledjnjaci na onoj rimskoj klupi bolje pogadja donja ledja nego mrtvo...msm da je mrtvo za to neprikosnoveno.
X2

Van mreže StefanCira

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
  • ...
Odg: Mrtvo dizanje, obavezno ili ne?
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2011, 12:00:45 posle podne »
bas to.. Hvala na savetu..