Jul 05, 2024, 07:51:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: ishrana moguc problem ?  (Pročitano 2139 puta)

Van mreže exelero

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
ishrana moguc problem ?
« poslato: Januar 27, 2011, 08:07:29 pre podne »
pozdrav. Neznam gdje bi uklopio temu al valjda moze i ovde. Naime od prije 3-4mj od kad se bas pridrzavam ishrane bez slatka voca i junka zadnjih 15 dana javlja mi se cesanje pojedinog djela tjela nekad noga nekad ledja nista odredjeno tesko prestaje tj vazda me nesto cese i moram trpiti sto se vise cese ono vise crveni a pored toga zna mi se javit neka toplota usi i lice gori i do stomaka sav  se zacrvenim traje mozda nekih 15 min i prodje.Nikad prije nisam imao nista slicno u 26g. Neznam sta da radim nisam upratio da mi se to desava poslije neke odredjene hrane a jedem ( jaja, tuna, piletina, ovas, riza,grah,krompir,leca) C-vitamin biofar 1000mg 2x dnevno i multivitamin abc plus ultra dnevna preporucena doza. Dali je jos neko imao sl problema?

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: ishrana moguc problem ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2011, 11:18:15 pre podne »
necu da pametujem al vidim da uzimas vitamin c i multivitamine mislim ne uzimas mnogo al mozda ti organizam lose reaguje na toliko.e moja baba :) kad je vladao neki grip uzimala ga je 2 dnevno i dobila je iste simptome kao ti..al opet nisam siguran al eto da ti kazem..svaki organizam je razlicit :))
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: ishrana moguc problem ?
« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2011, 11:40:22 pre podne »
alergican si na nesto ... ali to se lako otkrije , tako sto se ide na to ispitivanje za alergije i onda ti ispisu spisak svih stvari na koje si alergican...nema to veze sto ti se ranije nije javljalo ja sam skoro postao alergican na lesnik , tacnije kad ga jedem naduje mi se grlo kasljem ko budala, ovde imas i jednog momka koji je u 30 valjda postao netolerantan na laktozu... znaci najveorvatnije to tj ta promena u ishrani ... koliko unosis uh ?sto se tice vitamina C ok su sumece tablete ali je sporo otpustajuci C vitamin ipak bolja varijanta u tabletama ...
@Drakulamuscletech
nema to veze sa vitaminima... kad imas grip i treba da unosis vise vitamina , to ti je jedini nacin da se otarasis virusa...

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: ishrana moguc problem ?
« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2011, 12:25:07 posle podne »
znam to brate i sam al ocu da mu kazem da visak vitamina c sad on ne uzima mnogo opet kazem al mozda mu organizam lose reaguje na toliko jer znam ljude koima je tako bilo pa prvo od moje babe :) al dobro nije ona merilo.opet kazem organizmi su razliciti a proveri na netu bilo je dosta toga zbog vise vitamina c :)) jeste smesno i neverovatno al vitamin c zna da izazove takve simptome.a opet si i ti u pravu mozda je alergican na nesto ja sam kao klinac bio alergican na lesnike
a sad vise ne mozda je njemu sad tako da na nesto pre nije bio a sad jeste....
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: ishrana moguc problem ?
« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2011, 12:37:30 posle podne »
Vitamin C je rastvorljiv u vodi, znaci visak se jednostavno ispisa. Najgore sto moze da se desi jeste gubitak kalcijuma i jos nekih minerala sa mokracom...
Ali to je tesko objasniti ljudima, meni keva govori da cu od 2g vitamina C sto uzimam da ostanem sterilan??? Jebiga, tako je kod nas.
No curling in the squat rack!

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: ishrana moguc problem ?
« Odgovor #5 poslato: Januar 27, 2011, 12:53:30 posle podne »
i ja znam taj deo da se visak ispisa i da problemi mogu biti da te pece dok pisas i jos neke gluposti koje nestanu kad smanis toliki unos al sam opet cuo i citao za ovo :) al kod nas je tesko bilo sta saznati i izvaliti..
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: ishrana moguc problem ?
« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2011, 01:11:06 posle podne »
Drugari bez da vredjam nekog ali od vitamina C se ne moze predozirati , ostati sterilan niti dobiti krila. Vitamin C mozete da popijete i 12 G denvno sve sto vam organizam ne iskoristi , izlucujte putem mokracnih kanala i tako samo stiti sebe od raznih bakterija, maximalna doza koju moze organizma da iskoristi tj da rezerva vitamina C u telu bude pune su 3 grama, tako da bez brige. Moze Vam samo pomoci nikako da vam izaziva probleme.  Sumece tablete treba izbegavati posto imamo ove sa produzenim dejstvom kao sto kaze pirat.I doze se drugacije na 1 tabletu.

Sto se tice alergija to mozete lako da proverite na sta ste alergicni i ne boli ni malo.
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ishrana moguc problem ?
« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2011, 10:42:08 pre podne »
necemo da pricamo ovde pricu koja je vec milion puta recena o C vit
pirat je sve objasnio i treba da se drzi onoga sta je on rekao