Oktobar 06, 2024, 07:26:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Dorucak na poslu?...  (Pročitano 9605 puta)

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Dorucak na poslu?...
« poslato: Januar 17, 2011, 02:00:05 posle podne »
Cao, imam neki problem sa zelucem, pa sam po nalogu doktora, presao ( prelazim ) na zdravu hranu.
Ranije sam jeo sve sto ima mamu i tatu, sto shisti kad se otvori i tako to smece :). Sada moram da se prilagodim bas bas, ovom rezimu, pa eto, malo sam zapeo kod nekih stvari
Da li bi mogao neko ovde da mi da savet koju kombinaciju zdrave hrane, a da je ( nadam se da se necu pogresno izraziti ) kaloricna, da mogu lako da je napravim za recimo dva obroka dok sam na poslu od 8-16h.
Lako se organizujem van radnog vremena za klopu ali na poslu je to malo teze. Imam frizider i vrucu vodu ovde na raspolaganju. Nezgodno mi je sto van radnog vremena nemam slobodnog vremena u toj meri da se posvetim danas za sutra spremanju hrane, pa moram da nadjem najbolje resenje u ovom mom slucaju.
Mozda ovsene pahiljice u kombinaciji sa necim ili kako vec. Pa eto ako imate neki recept da podelite, bio bih zahvalan. Jel moze mozda neka susena curetina da se doda ( ako je to ok )?
Sto se tice mlecnih proizvoda, Iz ishrane sam izbacio sve osim 1.6 mleka, sve masne sireve ( samo biljne sad jedem ), namaze i preradjevine od mleka, pa ako moze da se uzme u obzir.
Eto, hvala unapred

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2011, 02:09:51 posle podne »
Imas celu temu zvanu NUTRITION, pa bi bilo bolje da citas. Al evo, posto radis od 8-16 tu bi mogao da uglavis i 3 obroka, u svakom da imas proteine+uh.
Primer:
proteini: Belo meso, teletina, curetina, konjetina, belance, ella sir...
uh: pirinac, krompir, ovsene, eventualno pasta...
Izbaci mleko.

Pa kombinuj bilo sta od toga. Ubacim omega 3 masti ako imas uz svaki obrok, jednu tabletu.

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2011, 02:52:05 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru, imam par pitanja vezano za ovo sto si mi napisao
Ovsene suve onako ili u vodi, kako?
Curetine imam na pretek tako da bi mogao to najcesce.
Belance kako spremljeno, samo umesano nekako ili?
Koliko otprilike bi trebalo da to bude kolicinski po obroku?
Omega 3 cu da kupim, nije problem

Za rucak kombinujem krompir i telece snicle ili piletinu najcesce ali retko kad stignem pre pola 5 da jedem to. A za vece, vidim da se po forumu savetuje taj ella sir, kada bi trebalo da bude taj poslednji obrok i sta bi mogao da ubacim izmedju. Posto mi je lekar rekao da jedem tako oko 5-6 manjih obroka dnevno, a tu stvarno nista ne znam, pa citam ovde koliko moze, a stvarno ima dosta, a i razbacano je, pa ne zamerite sto verovatno otvaram vec prezvakanu temu
thx
« Poslednja izmena: Januar 17, 2011, 02:54:33 posle podne detritus »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2011, 03:03:48 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru, imam par pitanja vezano za ovo sto si mi napisao
Ovsene suve onako ili u vodi, kako?
Curetine imam na pretek tako da bi mogao to najcesce.
Belance kako spremljeno, samo umesano nekako ili?
Koliko otprilike bi trebalo da to bude kolicinski po obroku?
Omega 3 cu da kupim, nije problem

Za rucak kombinujem krompir i telece snicle ili piletinu najcesce ali retko kad stignem pre pola 5 da jedem to. A za vece, vidim da se po forumu savetuje taj ella sir, kada bi trebalo da bude taj poslednji obrok i sta bi mogao da ubacim izmedju. Posto mi je lekar rekao da jedem tako oko 5-6 manjih obroka dnevno, a tu stvarno nista ne znam, pa citam ovde koliko moze, a stvarno ima dosta, a i razbacano je, pa ne zamerite sto verovatno otvaram vec prezvakanu temu
thx

Ajd ovako, u svakom obroku MORAS imati proteine. Sad ne znam tacno koji ti je cilj, dal je to skidanje kg, nabacivanje misicne mase itd... Posto nosis hranu, jaja ti je najlakse da skuvas, ovsene mozes da poneses i samo sipas vodu kad zelis da ih jedes ( mozda ce ti biti tesko, al ces se navici ). Sto se tice curetine, ako je susena, neka ti bude samo da se razbije monotonija, nikako kao glavni izvor proteina. Sto se tice kolicine, opet, ne znam tvoju kilazu, al grubo neka bude oko 150g mesa po obroku. Gledas da u obroku imas 30-40g proteina. Primer obroka:
150g mesa+pirinac ili krompir ( unos uh moras sam da odredis, nema neke smernice, moras da vidis kako ti se telo ponasa na odredjenu kolicinu )
8 belanaca+1 zumance+ovsene
Ima milion kombinacija, videces kad se uhodas.

Ella sir ti je najbolje da jedes neposredno pred spavanje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2011, 04:07:14 posle podne »
@franc-polako

@detrius....
jel mozes da kazes KAKAV KONRKETNO PROBLEM SA STOMAKOM imas da bi ti se "pokusalo" pomoci

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2011, 04:09:06 posle podne »
@franc-polako

@detrius....
jel mozes da kazes KAKAV KONRKETNO PROBLEM SA STOMAKOM imas da bi ti se "pokusalo" pomoci

Naravno Pedja, ja sam mu dao neke smernice, mislim da sam ok rekao u odnosu sta je napisao. Naravno, cekamo jos podataka, i onda tvoje misljenje.

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2011, 05:44:30 posle podne »
Naravno Pedja, izvinjavam se sto sam mozda u sustini najbitniji deo preskocio\
Pa pre nekog vremena sam dobio bolove u abdomenu, tacnije iza poslednjeg rebra. I ispitivanja su jos u toku ( odradjene su analize krvi, urina i ultrazvuk sto je sve ok ) ,  doktor za sada sumnja na zeludacnu kilu ( a to cu nadam se znati kroz 3 nedelje kada mi je zakazan rengen zeluca ) , koja nastaje zbog nekoliko razloga, a najverovaniji je da je kod mene nastala usled jakog kaslja koji sam imao pre par meseci jer se ako sam dobro shvatio doktora priliko kaslja dijafragma spusta a zeludac dize, a kako su kontrakcije vrlo jake, eto rezultata...
Konkretno ona moze da se pojavi na nekoliko strana ali kod mene je zbog polozaja i mesta bola verovatno rec o tome da je zeludac prosao kroz otvor u dijafragmi, tako da kada jedem dosta i tesku hranu i gazirane sto sve po pravilu stvara gasove, zeludac se siri i pravi pritisak na dijafragmu usled cega se javlja taj bol. Da bi se to izbeglo, prelazi se na zdraviju hranu i vise obroka, kako se zeludac ne bi opterecivao. Naravno ukoliko rezultati pokazu da je zaista to u pitanju ( a ja se nadam da jeste ) onda se ide na jednostavan hirurski zahvat gde se zeludac mehanicki vrati na mesto i posle je sve ok.  Bol otprilike podseca na onaj bol koji se javlja pri trcanju ali je intezivniji i naravno na drugom mestu, a svi nadam se znamo koliko je taj tip bola neprijata :)
Sad, naravno, ne mora ovako radikalno sa hranom kako sam ja krenu ali bih zeleo da pokusam da ovo iskoristim da se prebacim na zdravu ( ili sto zdraviju ) ishranu,  sa ovog smeca sto sam navikao da jedem.

Sad, sto se tice Francuzovog pitanja za sta je potrebna dijeta sto se tice kilaze, ja sam na 75. U principu, ne bi bilo lose ukoliko bi uspeo da napravim neku kombinaciju hrane i kolicine koja mi se uklapa u "terapiju" a da mogu sa tim da racunam i na dobitak mase, jer ionako spavam u gym-u, a i inace sam sportski aktivan, pa nije zgoreg :) A posto sam totalnu duduk za "zdravu" hranu i ishranu uopste, to malo teze ide, pa reko evo da pitam tamo gde se o tome prica stalno :)

uh ala sam ga raspisao. Ali eto, bolje i meni i vama koji savetujete ako je ovako detaljno :) Pa eto, ja i dalje otvoren za predloge :)
« Poslednja izmena: Januar 17, 2011, 05:48:03 posle podne detritus »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2011, 06:21:52 posle podne »
sada su stvari mnogo jasnije
bitno da nije NESTO GORE
dakle defitivno VISE MANJIH OBROKA sve i da jedes "obicnu" hranu
dakle
negde u celoj prici francovi saveti su sasvim korektni i trebalo bi ih prilagoditi tebi i tvojim radnim obavezama
period od 8-16 je jako nezgodan jer tu treba da imas 2-3 obroka
jedan sigurno moze da bude cvrsti (meso,riba,pirinac,) dok ostala dva su veoma diskutabilna zbog kolicine hrane koju treba da nosis
nije to mnogo hrane nego je nezgdno da stalno rasporedujes
ovo ti kazem jer npr meni NE BI BILO NWZGODNO DA JEDEM I 45 puta ako to nesto zahteva,ali tebi pretposavjam nije bas zgodono da na svakih 2.5 sati izlazlis negde i ides na obrok
pa ti s toga predlazem da prvi cvrsti obrok imas oko tih 7.30-8 ukoliko je to moguce.
cvrsti obrok podrazumeva ili jaja,tunjevinu,salatu,crni heb od celog zrna,svezi sok...kolicina neka bude prilagodjena tvom stanju stomaka tj ti bi to najbolje trebalo da znas
negde oko 10-11 h ujutro bi trebalo da imas sl obrok ( u svrhu ostvarvanja tvog cilja kojeg si naveo gore),a to bi u ovo slucaju trbealo da bude neka ZAMENA ZA OBROK u vidu protein shake-a sa dodatkom zdavih masnoca tj OMEGA 3...
sledeci obrok preldazem da bude opet cvrsti obrok i to negde oko 14-14.30 gde u obzir dolazi frnacova prica oko belog mesa,ribe,pirinca,krmpira tj neke kreativnosti koju ces da slozis kuci i da nosis sa dobom na posao.(to vec sada ovis od tebe ali u ovom nacinu ishrane KRETAVINOSTI NIKADA DOSTA)
moja ti je prepruka da jedes STO VISE VLAKNASTIH STVARI pa cak i za UZINU AKO TREBA tj SALATE jer ce pomoci celoj prici u stomaku oko vranje itd itd itd itd i mnogo ce ti olaksavati "stvari"
nisi naveo kada ides u tereanu ali bi bilo veoma dobro da pred odlazak u teratanu koznmiras neki preaprat za sprecavanje katabilizma jer ipak kolicine hrane o kojima pricamo i nisu dovljne da sprece moguci problem katabolzima
dakle,neki bcaa+glm+ beta alanin ili nesto slicno bi veoma dobro dosao
naravno
tecne ak u toku trneinga te pwm posle
45 min nakon treninga francova prica oko ella sira i dodatka whey proteina i da se racuna kao moguci cvrst obrok
malo je ovo sada s brda i dola nakucano jer zurim da gledam rukomet,ali u svakom slucaju
pokusao sam da ti od prilike objasnim kako bi stvari trebalo da izlgedaju
a naravno tu su momci koji ce ti dok ja ne dojem dodatno pojasniti nedoumice koje budes imao

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2011, 07:28:46 posle podne »
Da,to je to sto sam pitao. Hvala,  sa ovim je dosta vec jasnije, sad ostaje naravno samo da se uhodam par dana sta i kako uz ove savete.

Teretana je obicno izmejdu 4 i 7, vikendom ranije ali tada organizacija sa klopom i nije problem.

Par stvari mi nisu jasne ovde. Kada se prave jaja, to pretpostavljam da su kuvana, ne idu na prznjene naravno?
Drugo sto mi nije jasno, ukoliko, osim ociglenog eventualnog nastanka problema sa stomakom, kako cu odrediti koju kolicinu hrane uneti u kom obroku?

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2011, 10:39:11 posle podne »
Da,to je to sto sam pitao. Hvala,  sa ovim je dosta vec jasnije, sad ostaje naravno samo da se uhodam par dana sta i kako uz ove savete.

Teretana je obicno izmejdu 4 i 7, vikendom ranije ali tada organizacija sa klopom i nije problem.

Par stvari mi nisu jasne ovde. Kada se prave jaja, to pretpostavljam da su kuvana, ne idu na prznjene naravno?
Drugo sto mi nije jasno, ukoliko, osim ociglenog eventualnog nastanka problema sa stomakom, kako cu odrediti koju kolicinu hrane uneti u kom obroku?


Da kuvana jaja, i misli se uglavnom na belanac a ne npr na 8 celih jaja, isto tako na kuvan pirinac, kuvan krompir.
Mozes nekad da razbijes monotoniju tako sto ces da bacis na tiganj 10 belanaca i ovsene i to ti bude obrok, kao palacinka ....
Imas tablicu na forumu koliko cega ima proteina , ugljenih hidrata i slicno, trebalo bi da u svkaom obroku imas dvoljno proteina, ugljenih i masti (zavisi od tvog cilja koliko bi sta trebalo da unosis) .30gr proteina po obroku je sasvim solidno x 5 obroka = 150gr + PWM,  mozes ti i da pojacas ali kako ti Pedja kaze, postepeno i oprezno zbog tvojih problema.
« Poslednja izmena: Januar 17, 2011, 10:40:43 posle podne Nenad018 »
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2011, 02:00:31 posle podne »
Evo ovako, posle koji dan, otprilike sam sklopio nesto ovako i za sad mi odgovara prilicno, jedino sto imam utisak da non stop nesto jedem :)

Prvi obrok oko 8 30h, ( ne mogu ranije nikako organizacijski )
Tunjevina 80g, razani hleb 2-3 kriske, sok od pomorandze

Drugi obrok oko 11:30-12h, Dymatize whey. jedna merica i jedna Omega 3 pilula

Treci oko 14h, ( sad ovde je jos uvek malo problem sa mojom organizacijom spremanja hrane, tako da sam tu jos uvek na ribi )
Tunjevina 80g, razani hleb 2-3 kriske, 40g badema.

Cetvrti obrok oko 16h
Dinstana govedina dve srednje snicle ili przena piletina, ne znam otprilike kolika je gramaza, krompir i nesto od zelenog povrca, sve obareno

Peti obrok - uzina oko 18h
3-4 bambi welness inegralna keksa

Trening obicno ovde dodje, tu imam na raspolaganju ovaj kreatin i ovaj whey sto sam kupio ( bice pocetkom meseca jos bcaa i glutamin ),

Sesti obrok
od 21h+ Ella sir

E sad, ok, treba taj treci obrok da sredim oko pripreme hrane malo jos to znam.

Ono sto bi mi trebao savet je oko salate, sta bi i koliko to trebalo da uzimam i uz koji obrok? Koja salata je najbolja i da li eventualno neka moze da iritira stomak. Drugo vezano za trening, kako bi trebalo i da li bi trebalo da uzimam whey u ovom mom slucaju i ovaj kreatin kad vec imam da li da uzimam i koliko ( cenim da je 5g sat pred trening ok )
- Koliko ella sira pojesti? Ja sam ono probao ali malo mi se smuci zivot posle otprilike 100-150g :)

P.S.
Mislim da nisam pomenuo.
Visina 183-4, tezina 73-4-5 varira. Procenat masti 9.6 ( juce izmereno )
« Poslednja izmena: Januar 20, 2011, 02:03:22 posle podne detritus »

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2011, 02:04:28 posle podne »
Salata - zelena, brokoli, sargarepe, paradajz, karfiol itd itd, sve sto ima vlaknaste UH
Ella sir - ja na mojih 68 kila jedem po 200gr uvece, pa ti proceni koliko tebi treba :)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2011, 02:23:58 posle podne »
Evo ovako, posle koji dan, otprilike sam sklopio nesto ovako i za sad mi odgovara prilicno, jedino sto imam utisak da non stop nesto jedem :)

Prvi obrok oko 8 30h, ( ne mogu ranije nikako organizacijski )
Tunjevina 80g, razani hleb 2-3 kriske, sok od pomorandze

Drugi obrok oko 11:30-12h, Dymatize whey. jedna merica i jedna Omega 3 pilula

Treci oko 14h, ( sad ovde je jos uvek malo problem sa mojom organizacijom spremanja hrane, tako da sam tu jos uvek na ribi )
Tunjevina 80g, razani hleb 2-3 kriske, 40g badema.

Cetvrti obrok oko 16h
Dinstana govedina dve srednje snicle ili przena piletina, ne znam otprilike kolika je gramaza, krompir i nesto od zelenog povrca, sve obareno

Peti obrok - uzina oko 18h
3-4 bambi welness inegralna keksa

Trening obicno ovde dodje, tu imam na raspolaganju ovaj kreatin i ovaj whey sto sam kupio ( bice pocetkom meseca jos bcaa i glutamin ),

Sesti obrok
od 21h+ Ella sir

E sad, ok, treba taj treci obrok da sredim oko pripreme hrane malo jos to znam.

Ono sto bi mi trebao savet je oko salate, sta bi i koliko to trebalo da uzimam i uz koji obrok? Koja salata je najbolja i da li eventualno neka moze da iritira stomak. Drugo vezano za trening, kako bi trebalo i da li bi trebalo da uzimam whey u ovom mom slucaju i ovaj kreatin kad vec imam da li da uzimam i koliko ( cenim da je 5g sat pred trening ok )
- Koliko ella sira pojesti? Ja sam ono probao ali malo mi se smuci zivot posle otprilike 100-150g :)

P.S.
Mislim da nisam pomenuo.
Visina 183-4, tezina 73-4-5 varira. Procenat masti 9.6 ( juce izmereno )

Uff, nije ovo dobro. Ovaj velnes keks izbaci obavezno, ella sir se nateraj da jedes, jbg moras. Pojedi pola kutije, to je 27g proteina pred spavanje. Takodje, ella ne treba da ti bude prvi cvrsti obrok posle treninga, tu trebas imati neke brze izvore proteina ( belance, meso... ). E sad, ne znam koja ti je ovo tunjevina, ja mogu samo da ti kazem da tuna u bilo kojoj varijanti nije isplativa, to ces videti vremenom. Salata jedes koliko hoces, to se ne broji. Salatu mozes uz bilo koji obrok.

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2011, 02:46:33 posle podne »
Ok korigovacu, pa za koji dan javljam kako izgleda
A ovo pre treninga, whey, creatin?
Hvala
« Poslednja izmena: Januar 20, 2011, 02:49:22 posle podne detritus »

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Dorucak na poslu?...
« Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2011, 02:52:04 posle podne »
5g kre pre treninga, 5g posle
a whey uzimas posle treninga