Jun 26, 2024, 04:39:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...  (Pročitano 50999 puta)

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #90 poslato: Januar 26, 2011, 01:46:16 posle podne »
opet recem, oni bar stavljaju neki znak, a gomila njih ne.
pa skoro svi su zaboravili aferu sa jeftinim brazilskim mesom, a tome ima mozda malo jace od mesec dana.
i niko da objavi koje firme su uopste distribuirale isto.
a mogu misliti o kakvom se kvalitetnom mesistu radi kad je njima jeftinije da pazare nesto sto je brodom dovozeno sa druge strane sveta...
meni jebiga frka, pocev od nes kafe i cokolada sve je bednog kvaliteta kod nas. da ne pricam o mesu.
mislim da cu uskoro prestati da jedem. ko onaj indijac sto se napaja suncem...

Van mreže bingo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #91 poslato: Januar 26, 2011, 02:22:25 posle podne »
meni nije jasno kako amerikanci nisu izginuli od genetski modifikovane hrane.. kod njih je 95% modifikovano ..

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #92 poslato: Januar 26, 2011, 02:25:02 posle podne »
meni nije jasno kako amerikanci nisu izginuli od genetski modifikovane hrane.. kod njih je 95% modifikovano ..

Pa nisu izginuli, al su debeli, bolesni i zatupljeni.

Van mreže manOFsteel

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #93 poslato: Januar 26, 2011, 05:16:09 posle podne »
jeste li gledali jutarnji program na RTS-u?
bio neki lik nemam pojma odakle,veterinar sta li je....pricao kako Aleksic iz Ekoloskog pokreta obmanjuje naciju i da niko ne zeli da truje sopstveni narod...
mada je lepo priznao da ipak ne mora da se stavlja etiketa Codex Alimentarijus-a...
i nahvalio Codex kako su u njemu samo standardi koji dobro uticu na zdravlje coveka...strasno...

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #94 poslato: Januar 26, 2011, 06:00:09 posle podne »
evo malo stvari koje su indirektno povezane, poduži intreview s puno dobrih (i točnih) informacija u engleskom jeziku s jednom medicinarkom i zašto je napustila tu "industriju" http://www.myhealthblog.org/2008/02/27/nurse-olivia-love-worthy-on-why-she-left-mainstream-medicine/
Bio je taj interview in na youtube ali su ga skinuli...
A evo ovdje čiče farmera koji se našao na "crnoj listi" u jednom od wikileaks dokumenata i to samo zato što je napravio dokumentarni video kako napraviti svoju malu farmu eko hrane http://www.doublevictory.blogspot.com/

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #95 poslato: Januar 26, 2011, 07:21:55 posle podne »
meni nije jasno kako amerikanci nisu izginuli od genetski modifikovane hrane.. kod njih je 95% modifikovano ..

Pa nisu izginuli, al su debeli, bolesni i zatupljeni.

Koliko amerikanaca znas licno?
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #96 poslato: Januar 26, 2011, 07:48:24 posle podne »
Ja na Venice beachu videh samo mnogo dobre ribe.. an muscle beachu ekstra gradjene likove.. sad ima i debelih.. ali ne nesto mnogo vise nego kod nas. ili se mozda kriju negde hmm?
Kai greene Branch warren svi oni jedu modifikovanu hranu hmm !?

i ovi debeli ljudi se nisu sjebali od genetski modifikovane hrane vec od meka.. tamo je pljeskavica kao kod nas  70 dinara a plate 5x vece.. tako da svi rokaju pljeske iz meka i ostali shit
« Poslednja izmena: Januar 26, 2011, 07:59:54 posle podne BokY_LA »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #97 poslato: Januar 26, 2011, 08:15:38 posle podne »
meni nije jasno kako amerikanci nisu izginuli od genetski modifikovane hrane.. kod njih je 95% modifikovano ..

Pa nisu izginuli, al su debeli, bolesni i zatupljeni.

Koliko amerikanaca znas licno?

Par ljudi. Nisam bio tamo nikad, al znam mnogo ljudi koji bili tamo ili zive.

@Boky

Slazem se za vecinu stvari.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #98 poslato: Januar 26, 2011, 08:16:24 posle podne »
Ma nije moja opaska bila na to da nije modifikovana hrana zlo,nego na te predrasude o celokupnoj populaciji USA,da ima debila i debelih,ali da su svi debili ne bi sad kontrolisali svet i nametali svoje...mi smo tako pametni pa smo uvek u govnima
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #99 poslato: Januar 26, 2011, 08:19:56 posle podne »
Ma nije moja opaska bila na to da nije modifikovana hrana zlo,nego na te predrasude o celokupnoj populaciji USA,da ima debila i debelih,ali da su svi debili ne bi sad kontrolisali svet i nametali svoje...mi smo tako pametni pa smo uvek u govnima

Naravno! Svi ljudi koje znam iz US su mi rekli da nije situacija toliko losa kao sto mi mislimo. U svakom slucaju, mi kao nacija, volimo da pametujemo previse. Ti sto su debeli, uglavnom su siromasni, fast food im je najpristupacniji. Mi mozda mislimo da su glupi, jer ima je obrazovanje malo usko orijentisano. Ja licno, imam zelju da tamo odem da zivim. Toliko o mojim predrasudama. :)

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #100 poslato: Januar 27, 2011, 03:05:58 pre podne »
imam ortakinju iz kalifornije koja mi je objasnila tajnu dobrog izgleda lokalaca.
kalifornija je najveci proizvodjac povrca u sad, jedan od prvih u svetu. sveze povrce je tamo visestruko jeftinije nego na midlvestu recimo.
plus kult tela koji je prisutan, zbog holivudskih studija pre svega.
a u proseku ameri jos kako jesu predebeli, tu nema sumnje.
zbog meka, tacno. tojest zbog onoga sta je u meku.
jel probao neko samu pljesku (da ne kazem meso) iz big meka kad se ohladi?

po meni, jedan od najvecih fenomena je pojava tzv organic food.
to jako lepo pokazuje koliko je potrosacko drustvo liseno principa, samopostovanja i zdravog razuma.
hrana je ujebana kojekakvim pesticidima, modifikacijama i genetskim inzenjeringom, pa se sada najobicniji jebeni krompir, koji se gaji na najjednostavniji jebeni nacin, kako se jebeni krompir dosad vekovima gajio prodaje kao nekakva ekskluziva.
a da ne bude da sam kakav zapadohejter ili pristalica teorija zavere, cisto da pomenem da zivim u predgradju bgd, takoreci selu koje hrani maltene ceo grad. da samo znate cime seljaci dopinguju paradajz recimo, ne biste ga u usta vise stavili. zato ne pazarim od lokalaca, vec idem na pijacu. barem da ne znam sta jedem :)
« Poslednja izmena: Januar 27, 2011, 03:08:32 pre podne gonzo »

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #101 poslato: Januar 27, 2011, 03:36:37 posle podne »
poenta svega je. naravno da je zdravija hrana koja je prirodna(nije modifikovana) ali da cemo pocrkati od genetiski modifikovane hrane.. e jbg sad!

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #102 poslato: Januar 27, 2011, 04:51:10 posle podne »
ma necemo pocrkati, tojest, posredno mozda i hocemo, ali pricam o principu.
potpuno normalnu i prirodnu koncepciju sjebati da bi se nesto najobicnije i najprirodnije prodavalo kao ekskluziva, i da bi bilo nedostupno dobrom delu ljudi.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #103 poslato: Januar 27, 2011, 04:53:02 posle podne »
pa nije bas zato.. vec obrnuto.. da bi se vise proizvodilo za manje para.. samim tim bi i cene trebale biti nize.. trebale..

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #104 poslato: Januar 27, 2011, 05:02:19 posle podne »
ok, ali to moze biti samo razlog manjoj ceni genetski modifikovane hrane, ali ne i visoj ceni ove koju sad nazivaju organic, ne?