Jul 01, 2024, 01:26:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...  (Pročitano 51055 puta)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #120 poslato: Februar 03, 2011, 01:00:40 posle podne »
Eserihija se normalno nalazi u ljudskom digestivnom traktu i bukvalno svako od nas je nosi u sebi. Problem nastaje kda predje u u urinarbi trakt ili iz nekih razloga se njen broj previse uveca. Sto se tice vestackih zasladjivaca i slicnih stvari, koje naravno da nisu zdrave,ne mozemo ih nikako izbeci i unosimo ih godinama u nazad,jer ih sadrzi gomila proizvoda koje svakodnevno jedemo ili pijemo, kao sto unosimo i antibiotike kroz piletinu i sl. Da je zdravo nije, ali je takodje i neizbezno. Sto se tice genetski modifikovane hrane situacija je drugacija, niti je zdravo, niti je neizbezno
« Poslednja izmena: Februar 03, 2011, 01:54:27 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Spartak

  • Gost
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #121 poslato: Februar 03, 2011, 01:36:48 posle podne »
unose se svakodnevno, ali eto ako ih vec unosimo kroz whey (sto moramo hhehe) treba ih barem pokusat izbjeci u ostalim namirnicama, koliko je to moguce

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #122 poslato: Februar 03, 2011, 01:56:11 posle podne »
unose se svakodnevno, ali eto ako ih vec unosimo kroz whey (sto moramo hhehe) treba ih barem pokusat izbjeci u ostalim namirnicama, koliko je to moguce
to i ja kazem


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #123 poslato: Februar 04, 2011, 10:04:51 pre podne »
Tede, to sto kazes za esherihiju je tacno, samo sto je ovde prica o posebnom soju eserihije...

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #124 poslato: Februar 04, 2011, 10:17:55 pre podne »
Mi svi u nasem organizmu, pored par kilograma raznih bakterija imamo i esherihije, koje su problematicne kada se nalaze tamo gde im nije mesto, npr.u urinarnom traktu kao sto Ted kaze. Problem sa Esherihijom je pojava odredjenih sojeva u mesu koje covek koristi za ishranu, posebno govedjem, i taj soj esherihija nije isti kao soj koji se nalazi u nasem digestivnom traktu. Zna se da je doslo i do smrtnih slucajeva zbog konzumacije mesa zarazenog sa esherihijom. Kakve to ima veze sa GMO?
Ima veze, jer da bi utovili govece sto pre hranimo ga jakim koncentratima i smesama i rokamo ga hormonima(koji je inace rezultat genetskog modifikovanja), pa onda govece vise nema prirodnu mikrofloru da unisti lose bakterije, kao sto je taj soj o kom pricamo, i mic po mic stizu do naseg stola...mi ih jedemo i imamo probleme....tako je i sa prionima i ostalim sranjima kojih nismo jos ni svesni...
Jedino se ne slazem sa Tedom da je bilo sta neizbezno, jos uvek je izbor na nama...

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #125 poslato: Februar 04, 2011, 10:23:08 pre podne »
Jedino se ne slazem sa Tedom da je bilo sta neizbezno, jos uvek je izbor na nama...

Kako?Da svi odemo da živimo na selu, kupimo "provernu" stoku i sami je uzgajamo i sadimo "provereno"  povrće? Teško brate.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #126 poslato: Februar 04, 2011, 10:33:35 pre podne »
Ja sam mislio konkretno na zasladjivace o kojima je bilo reci, i mislim da njih nije tesko izbeci, stvar je tvog izbora da li ces zvakati zvake, piti colu zero ili koristiti whey:)) Meso je druga stvar, ali je i to stvar tvoga izbora-da li ces ga kupovati kod Matijevica ili ces sam gajiti pilice, ili ga neces jest uopste...nista nije tesko i sve je stvar tvoga izbora, brate:))

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #127 poslato: Februar 04, 2011, 02:49:51 posle podne »
Ja sam mislio konkretno na zasladjivace o kojima je bilo reci, i mislim da njih nije tesko izbeci, stvar je tvog izbora da li ces zvakati zvake, piti colu zero ili koristiti whey:)) Meso je druga stvar, ali je i to stvar tvoga izbora-da li ces ga kupovati kod Matijevica ili ces sam gajiti pilice, ili ga neces jest uopste...nista nije tesko i sve je stvar tvoga izbora, brate:))

ok,ako jedem 1kgd piletine,trebalo bi mi mnoooogo pilica sto znaci da mi se jedino isplati da idem na selo i gajim pilice....i tako svako od nas,znaci ili idemo na selo ili ovako kao do sada
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #128 poslato: Februar 04, 2011, 02:58:50 posle podne »
Nazalost je tako...

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #129 poslato: Februar 04, 2011, 03:09:22 posle podne »
Nazalost je tako...

E jbg :)

Dođe i meni svaki drugi dan da od stresa pobegnem na selo i da čuvam ovce i pričam samo sa kravama :D , da cepam drva i uživam u tišini...to bi mi bilo ok na par dana e tada bi počela kriza za TV, gradom, netom....
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #130 poslato: Februar 04, 2011, 03:13:51 posle podne »
Meni za gradom ne bi sigurno bila kriza, a net se moze uvesti, ali treba placati, a seljak kao seljak jedva da moze platiti osnovne zivotne potrebe...

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #131 poslato: Februar 04, 2011, 03:19:02 posle podne »
Vidi druze, svaka visokopreradjena hrana ima kojekakva sranja u sebi...vecinu toga mozemo izbeci nevezano ziveli u selu ili u gradu...stvar je samo koliko je covek spreman ne da se odrekne necega, vec da napravi promenu u zivotu, koja ne mora nuzno znaciti odricanje necega...
Ti spominjes TV, net...pa sve to imas i na selu, a ako nekome nedostaje gradska buka, vreva i zagadjenost taj vec treba da se zapita...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #132 poslato: Februar 04, 2011, 03:21:43 posle podne »
Ali fora je sto se ta vrata sve vise zatvaraju :) za nekoliko god toliko ce biti neipslativo nasem seljaku da bilo sta gaji da ce sve biti pusto...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #133 poslato: Februar 04, 2011, 03:22:44 posle podne »
evo sad je neisplativo da se zivi i gaji na selu.
bilo na tv-u skoro, da seljak nema sta da trazi na selu, jer ovo je primer, on odgaji to june a nema kome da ga proda.
tako da svi beze u grad. :)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #134 poslato: Februar 04, 2011, 03:52:53 posle podne »
Ali fora je sto se ta vrata sve vise zatvaraju :) za nekoliko god toliko ce biti neipslativo nasem seljaku da bilo sta gaji da ce sve biti pusto...

E zato što je seljaku neisplativo zato i dolazi GMO, veći prinosi, seljak veću zaradu a mi svi kolektivno u PM , jbg vrtimo se u krug i od toga se ne može pobeći :)
Pain is temporary, Pride is forever