Jun 26, 2024, 04:56:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...  (Pročitano 51004 puta)

Van mreže saska 88

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 426
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #105 poslato: Januar 28, 2011, 12:14:54 posle podne »

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #106 poslato: Januar 28, 2011, 01:25:04 posle podne »
mogli su da pozovu nekoga ko ce govoriti protiv gmo :D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #107 poslato: Januar 28, 2011, 01:46:25 posle podne »
Ima li veze ostavka ministra zdravlja sa ovim?

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #108 poslato: Januar 28, 2011, 03:46:05 posle podne »
zvanicno, ne.
nezvanicno, a to bumo videli, i nije da nema, navodno ga ceka fotelja u WHO.

Van mreže Serpiko

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #109 poslato: Januar 28, 2011, 11:32:13 posle podne »
Dobro je da kod nas počinje polako da se priča o GMO, doduše još uvek ne u onoj količini kojoj bi trebalo, ali ova emisja je bar neki pozitivni pomak. Genralno gledano da se nadovežem na temu, dosta stvari oko same GMO nisi jasne ni našim ljudima koji se tom problematikom bave (ništa novo za Srbiju), a da ne pričamo o nekoj široj populaciji. Suština priče bi mogla da se svede na jednu rečenicu koju je još 70-ih izgovorio Henri Kisindžer a to je da onaj ko kontroliše hranu kontroliše ljude. Genetski modifikovana hrana je samo nastavak priče o globalnoj dominaciji Amerike kao svetskog proizvođača hrane broj jedan u svetu koje su počele još 70-ih godina. Hvala Bogu napisano je dosta knjiga i članaka na tu temu pa ko hoće nešto da sazna o tome najmanji je problem da sve to nađe na internetu. Samo nekoliko interesantih podataka: u USA najveći profit dolaze iz farmacutske industrije, a odmah zatim tu je prehrambena industrija. Takođe više nego ilustrativan podatak je da samo 4 svetske kompanije danas kontolišu oko  60% ukupnog tržišta pesticidma, 23% prometa semena i 100% premeta GM semenom. Pametnom dosta.

Mislim da se kod nas od papagajske priče o ulaske Srbije u EU u medijima gotovo i ne pominje pristupanje Srbije u Svtsku trgovinsku organizaciju, koje bi prema nekim izjavam trebalo da se desi uskoro. Ja se nadam da će ovi naši idoti već nešto zeznuti po običaju, pa će se to učlanjenje prolongitati. Inače sama STO ima jednu odredbu koja kaže, pazite sad ovo, da neki zakoni države koji štite domaće tržite od genetski modifikovane hrane mogu da predstavljaju "nepoštenu trgovinsku praksu" a obeležavanje GMO mogu da smatraju kao tehničkim preprekama trgovini. Inače u USA GMO nisu dužni da se obeležavaju, znači ako stoji mleko u rafu u prodavnici uzimajući to mleko mi nemamo pojma da li ga je dala krava koja je normalno pasla travu ili je hranjena genetski modifikovanim hormonom rasta... Itd. da ja ne smaram više, pošto mi je GMO bila tema za diplomski, postavići ovde taj rad, pa ako se neko interesuje o toj temi može nešto da pročita jer ima dosta informacija koje sam ja našao na netu, a ima i dosta izvora odakle sam "krao" podatke.

Npr. ima dosta interesantan tekst o tome kako je Argentina nekada zemlje govedine, mleka i pšenice pretvorena u zemlju soje i ima link ka članku koji pokazuju koliko je prehrana bazirana na soji imala katastrofalan učinak po zdravlje nacije (što jeli ovde na forumu svi znamo  ;D )


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #110 poslato: Januar 29, 2011, 09:07:47 pre podne »
Ima li veze ostavka ministra zdravlja sa ovim?

ma on je terbao i razmisljao o ostavci jos mnogo pre GMO pitanja... ma jebo mu pas mater...inace dobra emisija bila ...

Van mreže LuckyS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #111 poslato: Januar 29, 2011, 01:24:10 posle podne »
Ispalo je pravo cudo da su na RTS-u pricali u korist naroda. Ocekivao sam da ce braniti i odbraniti GMO. Posle datih podataka u emisiji da je 90 % kukuruza u Americi genetski modifikovano i da se tim kukuruzom hrane krave, koje daju mleko, od kog se pravi whey protein, zakljucujem da je vecina clanova foruma genetski modifikovana. :D

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #112 poslato: Januar 29, 2011, 11:26:09 posle podne »
Ispalo je pravo cudo da su na RTS-u pricali u korist naroda. Ocekivao sam da ce braniti i odbraniti GMO. Posle datih podataka u emisiji da je 90 % kukuruza u Americi genetski modifikovano i da se tim kukuruzom hrane krave, koje daju mleko, od kog se pravi whey protein, zakljucujem da je vecina clanova foruma genetski modifikovana. :D
Pa naravno! Mi težimo tome da si modifikujemo genetiku ;D.

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #113 poslato: Januar 31, 2011, 01:48:33 posle podne »
Evo jos jednog videa......
Zamislite... zasladjivac aspartam se dobija od fekalija koje ispusta bakterija eserihija.... :P :P :P

http://www.youtube.com/watch?v=mLcZTG0RrPo&feature=related
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #114 poslato: Januar 31, 2011, 02:13:56 posle podne »
ne bi to bas mogao da nazoves fekalije posto je to jednocelijski organizam...vec da je to produkt njihovog varenja

kao i sto su mnogi lekovi zivi organizmi...pa ih uzimamo i tu se ne bunimo...ali sad je poenta samo pljuvati proizvodjace hrane ;)
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #115 poslato: Januar 31, 2011, 02:28:19 posle podne »
Ma poenta je da hebes majku svim losim proizvodjacima hrane...
« Poslednja izmena: Januar 31, 2011, 02:32:43 posle podne GORAN_ILIC »
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #116 poslato: Januar 31, 2011, 02:40:18 posle podne »
Pa esherikija se koristi i za dobijanje vestackog insulina. Ne vidim da je tu problem neki? Pa sta mislite kako se prave mnogi vestacki hormoni koje dosta clanova ovog foruma koristi? :)
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #117 poslato: Januar 31, 2011, 02:53:56 posle podne »
izmedu ostalog eserihija (jedna od vrsta) se nalazi u nasem digestivnom traktu i proizvodi vitamin K, a takodje stiti nas zeludc od nekih vrsta bakterija, Aspartam ili neki drugi zasladjivac se nalaze u skoro svim namirnIcama zbog pojacavanja ukusa, izmedu ostalog i u coca coli sa ili bez secera, takodje neke vrste zasladjivaca se nalaze i u proteinima koje mi svi koristimo I TO NIJE GENETSKI MODIFIKOVANA HRANA


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #118 poslato: Januar 31, 2011, 04:03:54 posle podne »
Citat
Inače u USA GMO nisu dužni da se obeležavaju, znači ako stoji mleko u rafu u prodavnici uzimajući to mleko mi nemamo pojma da li ga je dala krava koja je normalno pasla travu ili je hranjena genetski modifikovanim hormonom rasta.

ovoje trubim vec neznam koliko ali niko ne hebe ni 2%
serpiko
sjajano DIPOLOMSKI


Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #119 poslato: Februar 03, 2011, 12:00:07 posle podne »
Soj esherihie o kom se prica ne da je stetan, vec je smrtonosan po coveka, nemojte praviti pricu da tu nema problema...A aspartam i ostale stvarcice koje se provlace uz pricu o Gm hrani se spominju jer imaju dve vrlo bitne zajednicke karakterstike sa Gmo-produkt su visokoindustrijalizovanog agro biznisa i izuzetno su stetni po coveka...