Septembar 24, 2024, 03:11:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje oko dekstroze  (Pročitano 2418 puta)

Van mreže Nenad Rajkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Pitanje oko dekstroze
« poslato: Januar 16, 2011, 10:30:25 posle podne »
Cuo sam da dekstroza povecava energiju. Desktroza ili grozdjani secer se ne vari i trenutno ga organizam koristi tako da daje organizmu energiju. Znam ja to citao sam o tome ali nigde na forumu nisam nasao ono sto mene zanima . Uvek pise primer da li da pijem dekstrozu u kombinaciji sa proteinima , kreatinima ...
Ja ne koristim nista od suplemenata ali bih hteo da pijem dekstrozu . Jel ce mi nesto pomoci (ne ocekujem cuda) ali da li cu dobiti neku dodatnu energiju . Ne planiram ja da se bildam od dekstroze (to je ne moguce) . Kad radim triceps ili bilo sta drugo nije bitno prve 3 vezbe odradim ono maksimalno a posle kao da gubim snagu i radim sa manjim tezinama . Pa mi se nekako uklapa dekstroza da malo povadi situacijju . Trazim savet . Hvala unapred

Nemojte da komentarisete citaj forum imas vec napisano jer citam i nisam nasao odg tj svi kazu da je dobro ali su mi neki momci u teretani rekli ma to je bezveze samo lazu da bi je prodali nakakvu energiju ne daje itd. Pa sam malo zbunjen :D

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pitanje oko dekstroze
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2011, 10:34:01 posle podne »
Dekstroza pre svega brze transportuje protein...a u toku treninga je nemoj nikako uzimati,jer je secer a on iritira pankreas i bla,bla,bla 100 puta receno...znaci u toku treninga NIKAKO.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Pitanje oko dekstroze
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2011, 11:01:08 posle podne »
za bb upotrebu dekstroza je kao izvor energije beskorisna....znaci neces dobiti to sto si zamislio
koristi se samo u sejku poslije treninga, uz obavezan protein i jos po nesto, trenutno nebitno....

Van mreže Nenad Rajkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pitanje oko dekstroze
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2011, 12:03:30 pre podne »
Ok razumeo sam . HVALA