Jun 30, 2024, 09:41:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan treninga  (Pročitano 20925 puta)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #60 poslato: Februar 13, 2011, 11:58:06 posle podne »
Sta ? Sto mi trening traje kratko ili sto mislim da traje kratko i dodajem vezbe ?

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #61 poslato: Februar 14, 2011, 12:18:42 pre podne »
pa zar nije bolje da sto krace traje trening,i da pravis male pauze,i da sto vise sokiras misic?

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #62 poslato: Februar 14, 2011, 12:57:35 pre podne »
Pa to i radim, ali obicno dodam jos jednu-dve dodatne vezbe pored ovih koje su u planu, recimo kada radim ledja dodam i ovu vezbu

http://www.youtube.com/watch?v=lP_fqQ6yEQ8

pored standardnih, jer osecam da imam energije da odradim jos par serija

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #63 poslato: Februar 14, 2011, 04:09:37 pre podne »
ne radi se o duzini trajanja treninga nego o njegovom intenzitetu i kvalitetu.dakle radi onoliko vezbi koliko mislis da je potrebno da bi ti misic rasao,gledajuci da ga pri tom ne preforsiras.ova vezba jeste odlicna i mozes da je menjas za nekom vezbom,dakle jedan trening ovu,drugu onu itd..,a ne da ubacujes 10 vezbi samo da bi trening trajao cuku ,cuku i po.
Jedi Master

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #64 poslato: Februar 14, 2011, 10:54:35 pre podne »
Ok, hvala ;)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #65 poslato: Mart 01, 2011, 12:11:13 pre podne »
Ok, proslo je mesec dana, i moram da priznam da se vec vidi napredak :) Nacin ishrane i rada trenutno:

ujutru 2 beta krealkalina pre dorucka

dorucak 2 zumanca, 5 belanca ili konzerva tunjevine ili neke druge ribe bez ulja i 120g ovsenih u Next soku bez dodatka secera ili mleku (sipem ovsene u kutiju od ella sira i prelijem sokom/mlekom, uglavnom oko 300ml soka izadje)

posle dorucka 1 multivitamin

oko sat vremena posle toga popijem 2 beta krealkalina, 15g BCAA i 10g GLT i podjem na trening

treba mi oko 20 min da udjem u teretanu, odradim trening, gledam da pauze izmedju serija budu 40-60 sek, izmedju vezbi oko 2 minuta

posle treninga popijem 15g BCAA, 10g GLT, 30g WHEY, 20g DEX na putu kuci

10-20 minuta posle toga sledeci obrok, to je taman oko 3 sata posle dorucka, tu gurnem oko 150g mesa i 170-200g pirinca

posle toga idu standardni obroci na svaka 3 sata, oko 120-150g mesa i 100-150g pirinca, uvece u zadnjem obroku izbacim UH i ubacim oko 200g ELLE

E sada, pitanja:

1) U kojoj meri smem da koristim zacine ? So, vegetu, origano, bosiljak itd itd ? Nisam navikao da jedem bljuntavu hranu, oduvek sam voleo dobro zacinjenu.
2) Da li da BCAA i GLT pijem neposredno pre treninga, dakle da ponesem sa sobom i popijem u svlacionici ? Posto ovako prodje oko pola sata izmedju uzimanja i treninga, a citao sam da ih ovde ljudi piju minut pre treninga.
3) Jel ovo ok da kombinujem brze i spore proteine pre spavanja, tj da jedem meso + sir pre nego sto legnem ? Jer ako uzmem samo ellu pre spavanja, imam onaj gadan osecaj da idem gladan u krevet.
4) Jel moze da se jede mleveno meso ili jok ? Trenutno jedem samo belo / ribu i ostale sigurne varijante koje sam ovde video, ali nigde nisam video da se spominje mleveno meso ? Pretpostavljam da je donekle ok ako je cisto, ali nikad ne znas sta stavljaju unutra i koliko masnoce ima.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2011, 12:37:14 pre podne reiser »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #66 poslato: Mart 01, 2011, 01:32:12 pre podne »
Ok, proslo je mesec dana, i moram da priznam da se vec vidi napredak :) Nacin ishrane i rada trenutno:

ujutru 2 beta krealkalina pre dorucka

dorucak 2 zumanca, 5 belanca ili konzerva tunjevine ili neke druge ribe bez ulja i 120g ovsenih u Next soku bez dodatka secera ili mleku (sipem ovsene u kutiju od ella sira i prelijem sokom/mlekom, uglavnom oko 300ml soka izadje)

posle dorucka 1 multivitamin

oko sat vremena posle toga popijem 2 beta krealkalina, 15g BCAA i 10g GLT i podjem na trening

treba mi oko 20 min da udjem u teretanu, odradim trening, gledam da pauze izmedju serija budu 40-60 sek, izmedju vezbi oko 2 minuta

posle treninga popijem 15g BCAA, 10g GLT, 30g WHEY, 20g DEX na putu kuci

10-20 minuta posle toga sledeci obrok, to je taman oko 3 sata posle dorucka, tu gurnem oko 150g mesa i 170-200g pirinca

posle toga idu standardni obroci na svaka 3 sata, oko 120-150g mesa i 100-150g pirinca, uvece u zadnjem obroku izbacim UH i ubacim oko 200g ELLE

E sada, pitanja:

1) U kojoj meri smem da koristim zacine ? So, vegetu, origano, bosiljak itd itd ? Nisam navikao da jedem bljuntavu hranu, oduvek sam voleo dobro zacinjenu.
2) Da li da BCAA i GLT pijem neposredno pre treninga, dakle da ponesem sa sobom i popijem u svlacionici ? Posto ovako prodje oko pola sata izmedju uzimanja i treninga, a citao sam da ih ovde ljudi piju minut pre treninga.
3) Jel ovo ok da kombinujem brze i spore proteine pre spavanja, tj da jedem meso + sir pre nego sto legnem ? Jer ako uzmem samo ellu pre spavanja, imam onaj gadan osecaj da idem gladan u krevet.
4) Jel moze da se jede mleveno meso ili jok ? Trenutno jedem samo belo / ribu i ostale sigurne varijante koje sam ovde video, ali nigde nisam video da se spominje mleveno meso ? Pretpostavljam da je donekle ok ako je cisto, ali nikad ne znas sta stavljaju unutra i koliko masnoce ima.

1) so koristi slobodno u umerenim kolicinama, bosiljak ok, vegetu izbegavaj, znam da ime neke stetne boje pa i DEKSTROZU u sebi.
2) odlicno bi bilo ako mozes odmah pre treninga
3) pa pazi, mozes da kombinujes, al mozes i da povecas ellu na 300g, ako imas finansije
4) samo si sebi odgovorio, ko zna sta sve ima unutra
« Poslednja izmena: Mart 01, 2011, 01:41:11 pre podne Francuz »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #67 poslato: Mart 01, 2011, 06:04:06 pre podne »
evo
francx sto vise cita sve je edukovaniji
sasvim korektni odgovori

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #68 poslato: Mart 01, 2011, 10:27:12 pre podne »
Ok... hvala ;)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #69 poslato: Mart 01, 2011, 11:29:14 pre podne »
evo
francx sto vise cita sve je edukovaniji
sasvim korektni odgovori

Ovde sam da ucim. ;)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #70 poslato: Mart 10, 2011, 09:43:13 posle podne »
E ovako, dnevno unesem oko 450g pirinca, to je otprilike oko 315g UH. Plus 100-120g ovsenih ujutru, jos 80g UH dakle, ukupno oko 400g UH na dan.

Meso takodje u proseku 450g dnevno (piletina / junetina uglavnom), to je oko 90g proteina. Negde sam procitao da jaje ima oko 3+3g proteina u sebi (belanac + zumanac), dakle to je jos 20g proteina. Ella sir jos oko 25g proteina uvece, ukupno  135g proteina iz hrane + whey koji pijem posle treninga.

Jel ova kolicina proteina i UH po danu ok za mene ? Imam oko 63kg trenutno mislim, za mesec i po koliko treniram se vidi napredak, koliko god je to moguce za toliko kratko vreme. Nesto mi se cini da je unos proteina nizak, ili... ?

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #71 poslato: Mart 10, 2011, 10:01:09 posle podne »
 :)
;)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #72 poslato: Mart 10, 2011, 10:06:03 posle podne »
?

Ako imas nesto pametno da napises napisi, nemoj da spamujes

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #73 poslato: Mart 10, 2011, 10:07:58 posle podne »
izvini brate slucajno sam nesto mi je zabo komp i sad to nmg da obrisem...
150g proteina je ok mada vise ne steti :)
i uh it je ok mada ja unosim 4g po kg telesne mase...
;)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #74 poslato: Mart 11, 2011, 12:37:37 pre podne »
150g proteina, ovako rasporedjenih, na 63 kila je taman. Ne moras vise
No curling in the squat rack!