Jul 05, 2024, 07:33:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Start  (Pročitano 1362 puta)

Van mreže sponge_bob

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Start
« poslato: Decembar 29, 2010, 04:39:25 posle podne »
   

Vec dugo vremena pratim ovaj forum sa bratovog profila, a danas sam rijesio i sam da se registrujem! Imam 16 godina (skoro 16,5) visok sam nekih 187-88cm a tezak izmedju 60-65kg(znam, mrsav sam i to mnogo  dunno ) Dosta sam naucio citajuci teme na forumu, cak sam i pocinjao sa vjezbanjem i pomjerio se sa cifre od 60kg a i donekle oblikovao tijelo! S obzirom da nemam teretanu u blizini vjezbanje se svodilo na trening u kuci, mada i to je donosilo kakve-takve rezultate  weight_lift2 E sad s obzirom da sam na raspustu, zelim ovih mjesec dana maximalno da iskoristim vjezbajuci i hraneci se sto kvalitetnije! Od opreme sam nabavio par bucica od 2kg i par od po 4kg, vjerovatno cu naci i dvorucni teg od 10-11kg, a kad je lijepo vrijeme mogao bih da koristim vratilo ispred kuce a i improvizovao bih benc klupu (mada smatrm da nemam dovoljno tezina  dunno ) Sto se tice ishrane, nemam uslova za ne znam bas kakvu, al' trudio bih se da to nadoknadim sa sto vise obroka dnevno i da to sto budem jeo bude sto je moguce kvalitetnije!  essen Svjestan sam da sve ovo nije ni blizu dovoljno za neke vece rezultate, al' sta je tu je! E sad jedini problem je program treninga, pa mi tu treba vasa pomoc! Ja sam planirao da to bude 5x nedeljno iako znam da je za mene kao pocetnika dovoljno 3-4x mada s obzirom da ovo nece biti zahtjevni treninzi mozda i ne bi bilo mnogo! Ranije kad sam "vjezbao" to su bili treninzi sa vjezbama za cijelo tijelo podijeljenim u dva treninga koje sam rotirao tokom nedjelje! I jos da napomenem da sam u nogama dosta slab (roda), pa bih da i njih mozda odvojim u jedan dan sa trbusnjacima! Cekam odgovore! 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Start
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2010, 04:46:20 posle podne »
pozdrav
vidi ovako
da krenem od kraja
za pocetnika jeste dovljno 3-4 puta nedljeno
ali za pcoetnika KOJI IDE U TERETANU
ti mozes da pokusas da radis i da izmani;ulises nesto sa tim sta imas
ali je veci problem u tome sto ce telo da ti se veoma brzo adaptira na te smesne tezine i onda osim fizicke kondicije neces imati neke vece koristi a pogtovo u pomerenju granica misicne mase a pogotovo ako je rec o tome da ti je ishrana takojder limitirana
sve u svmeu
pokusaj tako kako si rekao da jedes vise obroka dnevno (minim 5) a da vezbas sa tim sta imas na taj nacin sto ces nekako da podelis misice i da odrdis 4 trneinga nedljeno tj da pazue pravis onda kada osesti
ako je to potrebno nakon 3 dana treninga onda tako uradi,a ako je potrebno nakon 2 dana treninga.isto tako uradi

itd itd itd itd itd

Van mreže sponge_bob

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Start
« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2010, 05:19:45 posle podne »
Hvala puno na odgovoru! U potpunosti sam svjestan da ovo nije dovoljno za neke vece rezultate, al se nadam da ce za pocetak biti dovoljno ;)

Van mreže podstaredane

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Start
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2010, 05:45:13 posle podne »
zgibovi su zakon, kad nemas sta drugo (a i kadimas). mozda ti bude od koristi ovaj video, ako znas engleski... mada i sve se vidi
http://www.youtube.com/watch?v=oblWkK88_Vw&feature=related

Van mreže sponge_bob

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Start
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2010, 06:15:16 posle podne »
Hvala za video! ;)