Septembar 20, 2024, 01:29:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Mass i Whey Pro  (Pročitano 3067 puta)

Van mreže neca

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Mass i Whey Pro
« poslato: Jul 29, 2006, 06:04:14 posle podne »
Kada se za povecanje misicne mase koriste suplementi tipa Mass 20, Hyper Mass, Ultra Mass i sl., a kada suplementi tipa Whey Protein, Elite Whey, Ultra Whey Pro i sl.?
















e

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Re: Mass i Whey Pro
« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2006, 06:59:52 pre podne »
Dobro dosao na forum. Ja mogu da ti kazem da malo pregledas forum nacices odgovor.. inace whey bi trebalo stalno da pijes a batali mass preparate koncentrisi se na bolju ishranu.. aj neko iskusniji nek da neki odgovor...

Van mreže neca

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Re: Mass i Whey Pro
« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2006, 10:45:57 posle podne »
Kristalno jasno!
Hvala vam i pozdrav!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Mass i Whey Pro
« Odgovor #3 poslato: Jul 31, 2006, 04:29:50 pre podne »
Citat: BoRa_TS
Naravno da sve ima svoju namenu , da su proteinski praskovi sa niskim procentom proteina nekvalitetni to nije istina , ono sto je neca nama nabrojao dva tipa proteina razlicitih proizvodjaca (firmi) svarstavamo u nisko  (Mass 20, Hyper Mass, Ultra Mass i sl.) i visoko (Whey Protein, Elite Whey, Ultra Whey Pro i sl.) procentne praskaste preparate (PROTEINE)
PROSTO PITANJE :NAMENA?
PROBACU UKRATKO DA TI POJASNIM:
Upotreba proteina visoko procentnog sastava koristi se iz prostog razloga DA NADOKNADI DNEVNU POTREBU BELANCEVINA !! Ako si imalo informisan mora da ti bude jasno da nepostoji covek koji je uspeo da izgradi svoje telo misicima a da nije uzimao dovoljno proteina na dan ! STA ZNACI DOVOLJNO ?
Zamisli imas plac na kome nameravas graditi kucu , imas i radnike za to , i uradjen temelj sta fali? pa naravno materijal sa cime ces kucu podici !!
To ti je isti slucaj sa tvojim telom! Imas teretanu ,vezbas ali fali sta? BELANCEVINE ! koje su osnov za izgradnju misica !  E sad zasto uzimati proteinski prasak ? Dali je moguce uzimati dovoljne kolicine kvalitetnih belancevina samo kroz ishranu? recimo ako imas 80kg mnogi ce se sloziti samnom da moras uzimati bar 2,5 do 3g belancevina na 1kg tvoje mase znaci 80 x 3 = 240g belancevina na dan PRERACUNAJ KROZ HRANU KOLIKO JE TO?  
PROTEINI ZA NIZIM PROCENTOM PROTEINA u sebi sadrze mnoge hranjive materije koje su neophodne misicima zbog boljeg oporavka izdrzljivosti da bi se bolje savladao trening recimo zato se preporucuje pocetnicima i ljudima sa sitnijom gradjom , obogaceni su kvalitetnim ugljenim hidratima koji su takodje neophodni ljudima koji imaju ubrzaniji metabolizam njima su recimo potrebe za kalorijama povecane i gubitak glikogena u misicima opet bi dovelo do katabolizma , jeste da u sebi sadrze manji procenat belancevina ali imaju svojih prednosti ! i obicno se kombinuju sa visokoprocentnim preparatima tada daju najbolji ucinak sve ima kada se sta koristi , nadam se da si shvatio bar nesto ;)
pozdrav i sretno
.....

da ne budem krivo shvacen...a koji su to hranjive materije u nekom proteinu koji ima recimo 23% proetina and the resi is........???

da ne pricamo o onima koji imaju *8% proteina i manje..???????????????

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Mass i Whey Pro
« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2006, 09:47:57 pre podne »
Jos jednom: Neco kupi, ako nemas novi X-fitnes i procitaj Mr Big-ov clanak o savsenom suplementu, neke stvari ce ti biti mnogo jasnije siguran sam!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Mass i Whey Pro
« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2006, 09:52:43 pre podne »
Citat: BoRa_TS
Uzmes jednu kutiju genera i procitas ;)
mislim zar nije dovoljno sto sam napomenuo da je jedina gradivna stvar protein , a niskoprocentni proteinski praskovi nemaju u cilju da dopune ishranu proteinima kao visoko procentni , a imaju u sebi neke druge dodatke pa i hranjive materije neophodne misicima .
Dali si a siguran sam da jesi uzeo kutiju volumasa 35 , i dali si video sastav jednog takvog proteinskog sastava , koliko je obogacen kreatinom glutaminom pa bcaa itd.. mislim sta dalje pricati , mislim da ti znas sta sam hteo reci a momku koji je postavio pitanje nisam hteo pametovati vec mu pomoci sutra u njegovoj odluci ,  i na kraju krajeva zar ugljeni hidrati nisu potrebni misicima ? zar se oni nesmatraju hranjivim materijama? dali gubitak glikogena u misicima moze dovesti do razgradnje ? ;)  Pedjos druze moj trebao si samo napisati svoje misljenje nemam nista protiv , svako ima svoja misljanja i stavove zar ne? pa nije ni meni u cilju da krivo informisem ljude i da se pravim pametan ;)
pozdrav
................

JA SAM SAMO POSTAVIO JEDNOSTAVNO PITANJE..KOJE SU TO DRUGE HRANJIVE STVARI......JA SAM MALO DUZE U CELOJ RPICI OD TEBE I HVALA BOGU SAM PISMEN I ZNAM STA PISE TJ ZNAM DA CITAM,TAKO DA NEMA POTREBE DA ME UPOZORAVAS NA TO..ENIVEJ..A POGOTVO NE NA TE CEKIC FIRME KOJE PRAVE RECIMO VOLUMMMAS 35 OD KOJIH JE 80% PROSTI SECER AOSTALO SPADA U DOMEN NAUCINE FANTASTIKE..

JA ZNAM DA TI IMAS RADNNU I DA TOVO NIJE MARKETNIG ALI KAO STO SAM ISKREN PO NEKIM DRUGIM PITANJIMA TAKO I PO OVOM..
PAMETNIJE JE DA UZME WHEY I DEXTROZU I DA SAM RADI SVOJ MEGA MAS...OVO DRUGO JE SVE SARENA LAZA PREPUNA SECERA...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Mass i Whey Pro
« Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2006, 09:59:59 pre podne »
Citat: BoRa_TS
ljudi sve to stoji shvatite !!
Dali ste razumeli pitanje od Nece ????????
Pa on je samo trazio da mu napise neko nesto o podeli preparata koje je naveo zar ne?  Pa niko mu nije rekao kupi ovo kupi ono slusaj mene itd...
Pokusao sam mu samo objasniti tu podelu i to je to ;)  e sad neka se on dalje edukuje to je njegova stvar ,potreba, zelja itd.
...E TAKO DA STARI....ALI KADA DODJE COVEK SA ISKRENOM NAMEROM I AKZE..NIJE ME BRIGA ZA PARE..TI CE SMU ECI..BRATE..EAS WHEY+DEX+KREA ILI GLM....JEL TAKO..I MOZES DA MU GARTUJES USPEH UZ NARVNO DOBRU KLOPU...

UZ TE HIPER GIGA ULTRA MEGAG....BRATE JA NE MOGU DA GARATUJEM NISTA..OSIM ANRAVNO..DOBROG OKUSA....

PA JEL SE SECAS KRIALTICE NA NEKADASNJIM PROETINIMA....PITI RAZUMUCENO U 3 DCL MLEKA POSLE OBROKA.... :twisted:  :twisted:  :twisted: ..HAHAHHAHAHAHHAHAH..PA BRATE OD TOGA RASTES KAO GLJIVA...ALI SAMU U GUXICU I STOMAK...JEL SE SECA STOGA??