Jul 08, 2024, 06:14:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Bogdanb
X3MShop banner

Autor Tema: Vertical Leg Press?  (Pročitano 4201 puta)

Van mreže dis00

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 157
  • DON'T WAIST YOUR TIME !
Vertical Leg Press?
« poslato: Decembar 23, 2010, 12:07:20 pre podne »
Aktivno radim noge medjutim nisam u mogucnosti koristiti niti jednu spravu a evo nakon nekoliko mjeseci toliko vrsti cucnjeva su mi bukvalno preko glave a s obzirom da imam 90% sprava bezveze mi rasprodat pa ici u teretanu posto treniram sa par momaka (solidna ekipa) automatski bih i njih diskvalifikovao, ovako nam je do jaja samo mene muci taj probl oko nogu, tj sto mi je 10 puta teze raditi nego sto bi trebalo biti jer izgubim motiv kad pomislim koliko se puta moram spustiti i podici (dosta vrsti cucnjeva/iskoraka itd radim).

Odlucio sam napraviti presu (kupovina mi je glupost s obzirom da nije atomska fizika vec 'naprednija' bravarija), e sad, bukvalni pojam presa je toliko komplikovan i toliko prostora bi mi zauzela tu gdje treniramo da sam odmah odustao, onda sam malo surfao netom i naisao na idealno rjesenje bar po pitanju prostora, vremena potrebnog za izradu itd.

Radi se o 'vertical leg press' pojmu odnosno skoro pa svemu onom sto mi je potrebno :)

Zanima me dal' je neko trenirao na ovoj ili ovom slicnoj spravi, kakvi su utisci itd.

Evo i slike da se bolje razumijemo:



i jos jedna malo drugacija :)



Evo jos jedna slicica opet malo drugacije ali princip za sve je isti :)

« Poslednja izmena: Decembar 23, 2010, 12:09:26 pre podne dis00 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 23, 2010, 06:14:50 pre podne »
skroz ok varijanta
veliko pterecenje jeste na kicmu ali kaa se nauci pravlino da se izvodi vezba je vie nego extra
zao mi je sto nemam ovakvu spravu u gym inace bi bi bila neizostavni deo mojih treninga..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 23, 2010, 08:36:19 pre podne »
nisam treninrao ali mi deluje kao da je zajebano za kicmu , izgleda da glavnu ulogu ovde igra nagib lezaljke da se dobro potrefi...

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 23, 2010, 09:23:35 pre podne »
Imali smo je dugo u teretani i stvarno je jako opterećujuća za kičmu...ko ima i najmanji problem sa leđima bolje da je zaobiđe...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2010, 03:42:12 posle podne »
tacno
ali bih ja voleo da je imam...hebao bi ih mamaru sa drop sets!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 23, 2010, 03:46:39 posle podne »
Ja sam je nekad imao u gymu,i stvarno se vecina zalila na bolove u donjem delu ledja,pogotovo kada krenu tereti.
Ja sam joj tada nasao ugao izmicanjem nazad te nisam imao taj problem.Bitan je naslon koji bi morao da se podesava..
Fino je to znalo udariti..

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 23, 2010, 05:58:59 posle podne »
ja radim na skroz drukcijoj presi...volio bi da radim na toj vertikalnoj;)...ja na kojoj radim je malo smijesna presa:):)nekako je postavljena drukcije od ostalih presa koje sam vido... al fino odradim ja na njoj...
ja radim na ovakoj >

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 23, 2010, 06:03:27 posle podne »
RAdio sam i ja na slicnoj, ali standardna je mnogo bolja, osjeti se velika ralzika...

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 23, 2010, 06:09:13 posle podne »
ja radim na skroz drukcijoj presi...volio bi da radim na toj vertikalnoj;)...ja na kojoj radim je malo smijesna presa:):)nekako je postavljena drukcije od ostalih presa koje sam vido... al fino odradim ja na njoj...
ja radim na ovakoj >

Ovo je dobra varijanta.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 23, 2010, 06:41:04 posle podne »
a sto ja znam il sto sam navikao na njoj trenirati pa mi pase uopce neosjetim opterecenje na donjem dijelu ledja niti ist da mi smeta stavim kilazu i opletem bas razbijem noge....pase mi samo tako...volio bi tu vertikalnu da radim neznam sto... djeluje mi mocnije nekako pritiska te odozgo....

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 23, 2010, 09:25:42 posle podne »



Ovakav leg press je najbolji
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2010, 09:27:24 posle podne duh »
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže dis00

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 157
  • DON'T WAIST YOUR TIME !
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 23, 2010, 11:01:00 posle podne »
Evo da se javim i ja, danas sam malo 'radio' i uradio sljedece, napravio dvije 'vodilice' u visini od otprilike 1.80cm, cvrsto i stabilno postolje te potrosio elektrode za varenje i tu stao :) Planiram da uradim nesto poput ove druge slike koju sam postavio samo sto ce mi dio na koji se naslanjaju noge biti pa bar 3 puta siri jer mi ovako ova jedna sipka djeluje pretanko, sigurnost mi je na prvom mjestu pa ne bih da meni ili nekom od jarana noga sklizne ili nesto slicno, sutra planiram zavrsiti sve pa je odmah nakon zavrsetka (prije farbanja) i isprobati pa cu javiti rezultate :)
Uglavnom princip po kojem radim je jednostavan (5 puta mjerim, jednom rezem) i sve podesavam prema sebi pa se nadam da cu koliko toliko izbjeci pritisak na kismeni stub mada je on ipak neophodan ali nadam se u manjim kolicinama.

Znaci.. Work in progress sad za sad :)


Van mreže Jelena_Kresojevic

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 154
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 23, 2010, 11:05:30 posle podne »
Ja sam prosle godine maltene cele god. trenirala na takvoj spravici i meni se jako dopala.Ja glasam ZA :)

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 23, 2010, 11:37:43 posle podne »
 ;) u ovoj mom leg presu kad guras mice se klupa gdje sjedis dok u vas obratno al mislim da je svaka presa tuda negdje dobra je svaka...;) najgore kad nema nikakva:):):):) sam otreba raditi evo jele radila na vertikalnoj ja radio na ovoj mojoj i imam noge u priliku okejy...a i ona;)
jelena ima noge super ;) zapravo bas bas...dok ja jos se punooooo moram muciti i muciti ;)

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Vertical Leg Press?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 25, 2010, 10:38:32 pre podne »
tacno
ali bih ja voleo da je imam...hebao bi ih mamaru sa drop sets!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Voliš da čačkaš mečku sa tim tvojim ledjima... :)

ja radim na skroz drukcijoj presi...volio bi da radim na toj vertikalnoj;)...ja na kojoj radim je malo smijesna presa:):)nekako je postavljena drukcije od ostalih presa koje sam vido... al fino odradim ja na njoj...
ja radim na ovakoj >
To je odlična presa...ja sam je dugo izbegavao jer mi je delovala ženskasto ali kada sam je jednom probao shvatio sam da možeš da ubiješ noge a ne pravi nikakav pritisak na leđa i kolena!To mi je sada obavezno prva vežba da dobro zagrejem i izmorim noge pre heka,čučnja itd..