Septembar 20, 2024, 03:11:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomagajte strucnjci!!!  (Pročitano 12800 puta)

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Pomagajte strucnjci!!!
« poslato: Decembar 16, 2010, 11:38:48 pre podne »
Evo vec godinu i koji mesec imam problema koji ju u pocetku bili vezani za pad snage misicne mase nagomilavanja sala sto nije bilo bas najnormalnije s obzirom da je ishrana bila ekstra a kasnije i suplementacija, ali posto nista nije davalo rezultate i i situacija se pogorsala izgubio sam snagu u rukama leva ruka je bila neupotrebljiva, bolovi u zglabovima, u donjem delu ledja, nisam znao koji je dan godina kad krenem negde neznam gde sam posao nego picim po inercije dok se nesetim, prestao sam da treniram i posle mesec dana kada mi je bilo malo bolje otisao sam kod lekara. Prvo su mi nasli da imam koksaki,i nakon 4 meseca  polineuropatiju,i povisen prolaktin i poslali me kuci. Sad neznam sta da radim pa ako moze koji savet.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2010, 04:22:40 posle podne »
edge
bilo bi lakse da TE RAZUMEMO a da si pisao sa zarezima,tackom itd itd
ali dobro
jedna stvar odmah da je jasna
stvari (simptomi) koji su ti se desavali a koje si opisao u stvari su bili posledica bolesti tj polineuropatije koju je najverovatnije u stvari i izavao koksaki virus
niko ovde nije lekar da moze da ti preprsuje bilo kakve lekove ili bilo sta drugo tako da bi najbolje bilo da pomoc potrazis kod svog lekara
jedino sto mogu sa sigurnosti kazem je to da se ova bolest veoma uspesno "leci" sa fizikalnom terapijom,a fizikalna terapija ukljucuje kineziterapiju kojoj je cilj sprecavanje pojave kontraktura, poboljsanje snage misca, vezbanje oseta i poboljsanje hodanja. Program vezbi treba prilagoditi svakom bolesniku posebno.....

itd itd itd da dalje ne zalzaim u lekarkse stvari

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2010, 04:47:45 posle podne »
5 meseci idem kod lekara i nista pametno mi nisu rekli a sto puta sam im rekao da mi daju uput za fizijatra i oni se prave ludi. Pre 2 nedenje sam se nesto istripovao i pretrcao oko 1 km ,cisto da vidim koliko sam sjeban,  i odjednom su pocela da me boli donji deo ledja noge su mi utrnule, nogu u kolenu ne mogu da savijem vec 2 nedelje, a kada sam legao da spavam ruke i noge se same pomeraju.  Nego manje vise za to posto tu nista posebno nemoze da se preduzme jer oporavak traje oko 12 meseci i ne koriste se nikakvi lekovi. Mene vise zabrinjava prolaktin i to sto imam problema sa  libido, potencijom i katabolizmom, zaboravnoscu, koncentracijom.... jer to doktore  uopste ne interesuje. Pa pitam ovde na forumu ako je mozda neko upucen u takve stvari.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2010, 06:08:02 posle podne »
prijatelju
kao sto sam rekao
sve je to POSLEDICA KOKSAI virusa
a mislim da ne bi trebalo da nastupas sam prema sebi tako I NIJE TO BITNO jer je veoma bitno da sredis stvari sa polineuropatijom a ako za to treba i 12 meseci ONDA NEKA TAKO BUDE jer je to prva stanica na kojoj treba da stanes i  sadjes sa voza koji velikom brzinom juri tamo gde ne treba pa da ga zaustavis na trentak,resis taj problem i onda ides dalje da resavas ostale kao sto su prolaktin,potencija,libido itd
katabilizam ti dolazi na zalost od te bolesti i kao sto rekoh dok ne saniras to ......

ovo ti je moj prijateljski savet i bez obizora na sve ukoliko lekari kojima se obracas za pomoc nemaju sluha,onda treba da se obratis nekome drugom

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2010, 06:54:12 posle podne »
prijatelju
kao sto sam rekao
sve je to POSLEDICA KOKSAI virusa
a mislim da ne bi trebalo da nastupas sam prema sebi tako I NIJE TO BITNO jer je veoma bitno da sredis stvari sa polineuropatijom a ako za to treba i 12 meseci ONDA NEKA TAKO BUDE jer je to prva stanica na kojoj treba da stanes i  sadjes sa voza koji velikom brzinom juri tamo gde ne treba pa da ga zaustavis na trentak,resis taj problem i onda ides dalje da resavas ostale kao sto su prolaktin,potencija,libido itd
katabilizam ti dolazi na zalost od te bolesti i kao sto rekoh dok ne saniras to ......

ovo ti je moj prijateljski savet i bez obizora na sve ukoliko lekari kojima se obracas za pomoc nemaju sluha,onda treba da se obratis nekome drugom
  Lakse mi da tako  kazem posto pocnem da se nerviram kada to stavljam na prvo mesto. Meni tresu ruke u 20-oj god. kao nekom jeb. penzioneru, i nista od ovih bolesti nije konkretno, mozda sasvim da prodje a mozda ostanu neke posledice a ja povodom toga ne mogu puno toga uraditi. Kada pokusam da uradim koji cucanj i sklek pocnu zglobovi i tetive da me bole, kada nesto procitam zaboravim u roku od nedelj dana.  Izgleda da mi samo preostaje da sedim i da sacekam dok ne prodje.
 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2010, 07:16:39 posle podne »
mislim da gresis ali dobro...

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2010, 10:08:32 posle podne »
mislim da gresis ali dobro...
Kontam sta mi pricas ali dzabe kada mi neurolog kaze to nema veze sa neurologijom  ti si za endokrinologa ,a tamo mi urade test i cao zdravo.   Hvala u svakom slučaju!
 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2010, 06:10:17 pre podne »
licno mislim kao i sto sam rekao da treba da potrazis pomoc kod nekog drugog neurolga,koji ce u saradnji sa endokrinlogm da radi i pokusa da sanira problem...o tome se radi...

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2011, 10:27:55 pre podne »
Jel zna neko gde se u BG moze uraditi analiza slobodnog testosterona??

Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2011, 01:48:58 posle podne »
http://www.labomedica.net/hormoni.html

evo, ja sam pronasao ove... poz
The training is nothing, will is everything.

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #10 poslato: April 01, 2011, 02:37:34 posle podne »
http://www.labomedica.net/hormoni.html

evo, ja sam pronasao ove... poz

Hvala! Aj sad neko da mi predlozi kostolomca po mogucstvu iz BG-a

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #11 poslato: Maj 19, 2011, 05:49:56 posle podne »
Posto mi se zdravstveno stanje poboljsalo sa neurolosne strane(imam vise snage, desna strana mi se skroz oporavila, leva jos malo zeza ali ako nastavi ovim tempom za 2 - 3 meseca ce se vratiti u normalu) pllaniram da pocnem da treniram sled meseca, ali imam porblema sa hormonima. Treba mi pomoc da vratim sve u normalu.
                                 ref. vred.
kortizol 488                140 - 690
acth     27                     7-51
Prolaktin  388                53 - 360
testosteron 26              7 - 45
fsh 1.9                           1 - 15
lh  7.5                            2 - 15
estradiol   100                 > 150

Kako mogu da smanjim prolaktin, povecam test i fsh.


Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #13 poslato: Maj 19, 2011, 07:51:34 posle podne »
Od suplemenata koristim B6, cink, d3, multivitanin, ALL tribulus i animal flex, 2 meseca i rezultati su minimalni , a bromoktiptin sam probao pola tablete i bilo mi je strasno muka, vrtoglavica... lek je previse ne pouzdan, ne odgovara mi i nema sanse da bi izdrzao vise od 3 dana na njemu. Sto se gino tice kod mene su masne naslage u pitanju. Neznam sta bi mogao da preduzmem povodom ovoga  ???

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomagajte strucnjci!!!
« Odgovor #14 poslato: Maj 20, 2011, 12:38:14 posle podne »
Postoje lekovi quinagolide (Norprolac), cabergolin (Dostinex) i bromergon, ali se ne uvoze u Srbiju. Kako doci do njih?