Septembar 27, 2024, 07:20:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..  (Pročitano 6167 puta)

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #15 poslato: Decembar 07, 2010, 07:49:31 posle podne »
bio sam u com trade shopu, i pazite sad ovo.. Kaze mi lik, tosiba satelite L650-11R 72000... Dve godine garancije, ista konfiguracija ko ovaj hp..
Stood strong troughout the years

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #16 poslato: Decembar 07, 2010, 08:18:41 posle podne »
pa uzmi onda satelite, mada ne bi pogresio ni da ides sa HP om ... Ja imam satelite samo neku jeftiniju varijantu koja je tada bila na akciji i ok je lap top ,  ma ne moras toliko da razbijas glavu oko toga sta je bolje sve je to u toj klasi manje vise isto , neces ti osetiti neke razlike u perfomansi, veruj mi...
 
A sto prvo ne pitas u HP Srbija priznaje li se garancija ako je kupljen u HP prodavnici u Rusiji?
odakle ti ta ideja ? :) Ma ljudi lap topovi se generalno ne kvare i ako se pokvare to se desi nakon sto istekne garancija... i tad ako si toliki baksuz i ukoliko nije u pitanju samo memorija (kod onih kod kojih moze da se menja , hard) inace mozes da bacis isti jer kod nas nema nijednog servisa koji kompletno servisira laptopove ,  niko i ne zna :) tako da svejednom mu je dal mu doneo cale ili uzeo ovde , bas svejedno... evo sad cu da pogledam i konfiguraciju pa cu ti kazem

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #17 poslato: Decembar 07, 2010, 08:34:18 posle podne »
jesu slicni razlike su u nijansama , ipak bih ja da sam na tvom mestu uzeo HP ... malkice je bolji , a i sigurniji si sa HP om ... ;)

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #18 poslato: Decembar 07, 2010, 08:57:57 posle podne »
E odlepicu.. Kontam javljam caletu da uzme hp! I sve u .....  ;D
Stood strong troughout the years

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #19 poslato: Decembar 07, 2010, 09:13:32 posle podne »
E odlepicu.. Kontam javljam caletu da uzme hp! I sve u .....  ;D
Uzmi hp i uzivaj ...

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #20 poslato: Decembar 11, 2010, 01:56:42 posle podne »
pricao s caletom, i kae on da je pametnije da kupimo ovde, i da je tastatura u fazonu slova podeljena na pola, svako dugme, i da je sranje, i da cemo ovde kupiti, u fazonu "jebo 10 hiljada"... sad se otvara pitanje, šta uzeti...  ;D
Stood strong troughout the years

Van mreže dis00

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 157
  • DON'T WAIST YOUR TIME !
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #21 poslato: Decembar 11, 2010, 03:04:05 posle podne »
Najbolji odnos cijena-kvalitet je ASUS :)

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #22 poslato: Decembar 11, 2010, 03:10:23 posle podne »
A sto prvo ne pitas u HP Srbija priznaje li se garancija ako je kupljen u HP prodavnici u Rusiji?

prvo proveri ovo

garancija ti je najvaznija, Toshiba je sad povecala na 2 god, dok DELL daje na tri .... to ti je mnogo bitno ....

da sam na tvom mestu, komp bih kupio ovde, obilazi sajtove Gigatrona, PCPractica, BC Group-a, laptop Srbija, laptopovi.rs uvek imas popuste i uvek izleti neki odlican model .... pricam iz sopstvenog iskustva kada sam za malu kintu u BC Group pazario odlicnog DELL-a i to sa 3 godine garancije

samo budi strpljiv, ovde sto vise cekas samo mozes da dobijes, uvek dolaze novi  modeli  ....

EDIT

ovaj HP ti je odlican, ali pogledaj i na onim sajtovima gore koje sam ti ostavio
ja sam jednu Toshibu pazario u Tehnomaniji za 10000 dinara jeftiniju nego u Pakomu, Pakom je papren kao i Comtrade

kada kupujes lapca nemoj da juris , vec polako pregledaj sta ostali nude i za koliko, uvek ce da nadjes ili jeftiniju masinu ili pak nesto bolje za neku sumu koju si odvojio ....

evo ja otiso na:

http://itsvet.com/proizvod/hewlett-packard-pavilion-dv6-3030em-wy914ea-intel-core-i3-330m-2.13ghz-4096mb-500gb-dvdrw-15.6''-led-wxga-win7hp/comp_comp_laptop/15/4413

i nasao ovaj isti kod milion prodavaca, zapazi koliko je jeftiniji u laptopovi.rs, pa skoro za 7000, valjda mu toliko ispadne, mrzi me da se smaram oko kursa

a da, imas i komentare kupaca, koji nekada dosta pomognu ....

EDIT2


da, uleti neki odlican model, pre nekih mesec danasa su u gigatronu imali jednog odlicnog Asusa na popustu, popust je trajao skoro mesec dana a lapac je bio odlican za te novce ..... mada , moram da priznam da se Asus popravio po pitanju kvaliteta
Najbolji odnos cijena-kvalitet je ASUS :)
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2010, 03:21:16 posle podne marelli »
Samsung NX1000

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #23 poslato: Decembar 11, 2010, 05:35:06 posle podne »
hvala puno na dobrom savetu.. baš sam gledao, i našao npr http://www.laptopovi.rs/proizvodi/dell/inspiron-n5010-d7gxj-i5-4605650-bk-5939

što je odlična ponuda.. samo da matori dođe, i kešira, i snaćemo se... a kontam da ću kod njih na sajtu kupiti najverovatnije, jer su jeftiniji u proseku za 50-100 e od svih..
Stood strong troughout the years

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #24 poslato: Decembar 11, 2010, 05:53:03 posle podne »
sta mislite o ovome? sa 3 godine garancije i dodatnih 2 gb rama biio bi otprilike 50k din...

http://www.bcgroup-online.com/index.php?artikal=ACER_eMachines_E642G-P342G32Mnkk_11395
Stood strong troughout the years

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #25 poslato: Decembar 11, 2010, 08:11:24 posle podne »
ja ne bih isao na AMD ov procesor ... Intel je jbg bolji ...

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #26 poslato: Decembar 11, 2010, 09:28:05 posle podne »
...ja sam za 40000din u januaru uzeo MSI CR700 ultra slim....17.3'' ekran...HD ready...3gb rama, 320gb hard...1.8mhz Intel dual core... grafika GeForce 8200 512mb i 2 godine garancija....znaci prezadovoljan sam....veliki ekran a laptop uopste nije masivan....stavim ga ladno u ranac kao i svaki drugi od 15.6''......sto se performansi tice nemam nikakve zamerke....uglavnom pogledaj ovde sta ima...
http://www.gigatronshop.com/
...u GIGATRONU sam kupio svaki moj racunar....necu da kazem da su sad najjeftiniji jer ne znam iskreno...ali kad sam ja kupovao laptop bili su....svuda je taj isti CR700 bio 45000din...

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #27 poslato: Decembar 11, 2010, 10:13:54 posle podne »
ja ne bih isao na AMD ov procesor ... Intel je jbg bolji ...

da, nikada AMD nije prismrdeo Intelu na polju prenosivih uredjaja, ipak je PUNOOOOOOOOOOO bolji Intel, to pokazuju testovi i perfomansi i autonomije i .... a znam i iz licnog iskustva ....

tako da, moja preporuka ti je INTEL

a sto se tice DELL-a ili ACER-a, bolji je DELL, normalno i5 je i5 , a i neznam sta ACER ovoliko gura tu eMachine klasu, to su im ranije bili krsevi , ajde da je u  pitanju neki Travel Mate ili ekstenza, ovako , moja ti je preporuka kao sto rekoh dell
Samsung NX1000

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #28 poslato: Decembar 13, 2010, 10:20:50 posle podne »
evo ti mali vodic, samo sto ga odradili ljudi sa BENCH-a

procitaj, mozda pomogne

http://www.benchmark.rs/benchmark-testovi/prenosni-racunari/novogodisnji-vodic-za-kupovinu-notebook-racunara.html

i obavezno javi koju si masinu pazario, mene zanima

aj sretno u kupovini  ;)
Samsung NX1000

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #29 poslato: Decembar 15, 2010, 04:16:52 posle podne »
iscitao sam, dobar text... posle dosta potrage sam pronasao
http://www.coral.rs/proizvodi/laptopovi/hp-pavilion-dv6-3050ee-wz694ea-renew/
i mislim da je to to... fora je za ove performanse da imaju arapski znaci ispod standardne tastature, a mene bas briga, zbog performansi..

samo da se tjale pojavi, i da kesha...  ;D
Stood strong troughout the years