Septembar 27, 2024, 07:15:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..  (Pročitano 6165 puta)

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« poslato: Decembar 05, 2010, 05:06:04 posle podne »
pozdrav forumašima, imam jednu dilemu, i hteo bih da podelim to sa vama i zatražim savet iskusnijih..

Elem, tata mi radi u Rusiji, i uskoro treba da dodje u posetu. Dogovorili smo se, da mi nadje, kupi i donese laptop.
S obzirom da se čovek na jedvite jade navikao na upotrebu mobilnog telefona, možete da zamislite koliko se pomučio da mi nadje baš

http://www.pakom.com/hp-pavilion-dv6-3030em-wy914ea--11501-c162-view.htm

,i  taj model ovde košta finih 78 000 dinara, što nije baš mala stvar. a  tamo u Rusiji je oko 60..
ali, dobiću ga sa garancijom u Moskvi, što je praktično bezvredno, i sa sistemom na ruskom jeziku verovatno.
sistem mi nije problem, ali garancija mi je malo problem.. ipak nije to mala stvar.. a po našim radnjama ima svega i svačega, a ne bi se imalo za takav HP model, jer je jelte svuda 80ak hiljada..

Šta mi je činiti? da li reći ćalcu da kupuje to i donosi, ili da ne kupi ništa, i da za70ak hiljada nadjem nešto ovde, što bi imalo garanciju? Napominjem da moram brzo da mu odgovorim..
Stood strong troughout the years

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2010, 06:07:11 posle podne »
nek slobodno kupi ! Ako je iz prodavnice naravno nece biti nikakvih problema ... e sad ni OS ti nije toliko bitan samo ce ti mozda smetati , barem meni bi smarala ruska tastatura... mislim sa oznakamam sigurno je optimizovana za ruski jezik... kao sto kod nas bace na ; ' \ [ ] nasa slova tako ce tebi tu stajati njihovi tvrdi , meni znak , tvrdo i , rusko Ja , jo , ju... Inace ne bih se brinuo oko garancije ... HP je vrlo pouzdan

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2010, 06:25:30 posle podne »
Ma bre kupi ti to...18000 din. razlike nije malo...samo ko sto ti Pirat rece, neka ti cale prvo proveri tastaturu, verovatno ima i da se kupi sa normalnom qwerty tastaturom...sto se garancije tice, neces imati problema...

Van mreže spavac

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2010, 11:02:15 posle podne »
Garanciju verovatno mozesh da ostvarish i u Srbiji, u HP ovlashcenom ili zvanichnom servisu, a shto se tiche tastature, ako moze, nek trazi tamo englesku verziju...

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2010, 11:06:03 posle podne »
znači definitivno da mu kažem da kupuje tamo.. realno je da za te pare vamo nema teorije takav laptop kupiti...
Stood strong troughout the years

Van mreže ljubenzi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
  • www.omegaobezbedjenje.co.rs
    • www.omegaobezbedjenje.co.rs
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #5 poslato: Decembar 05, 2010, 11:09:52 posle podne »
Lap topovi se mnogo manje kvare nego standardni  konpijuteri . Nece ti ni trebati garancija sem ako nisi tezak maler :)
www.omegaobezbedjenje.co.rs
usluge licnog obezbedjenja i detektivske usluge

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2010, 12:22:39 pre podne »
Nisi razmisljao o carini..
Ili oo tome da mogu caletu da oduzmu laptop, ako ga nadju na granici a nije ga prijavio...

Ja sam za to da se ipak kupi ovde.. Na prvom mestu zbog tastature, a i zbog ovih problema koji mogu da se jave na kranici i carini..

Van mreže spavac

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2010, 01:14:58 pre podne »
Lap topovi se vec odavno prenose preko granice rutinski, kao mobilni telefoni, ne prijavljuju se kad izlazish iz zemlje, tako da ako ga unese otpakovanog, niko nece ni obratiti paznju. Naravno, nek sachuva rachun i garanciju...

Van mreže podstaredane

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #8 poslato: Decembar 06, 2010, 10:08:17 pre podne »
ja doneo macov laptop iz amerike bez problema, i to sam ga nosio o ramenu. Za carinu je bitno samo d alaptop nije upakovan i nekoriscen. Neka ga cale otpakuje, baci kutije, ali neka sacuva ganarncije. Ubaci neku muziku, skine desetak slika s aparata, ubaci par word dokumenata i poneki film, i takav lap top s ena carini vec smatra starim i ne podleze carini. Znam ovo jer sam licno pitao d ali da prijavljujem laptop pri izlasku iz zemlje, da me posle kad se vracam ne smaraju. Carinici mi rekli ovo sto sam ja napisao ovde. A idem svake godine bar 3-4 puta van zemlje i vracam se.  Znam i ruske carinike, njih zanima samo sta unosis u zemlju i koliko para iznosis iz rusije, ostalo ih ne zanima.
Sto se tice saveta oko kompjuterskog dela, sta i kako da kupis i sta je bolje, nemam pojma, nisam strucnjak. SRECNO!

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #9 poslato: Decembar 06, 2010, 01:15:23 posle podne »
ja doneo macov laptop iz amerike bez problema, i to sam ga nosio o ramenu. Za carinu je bitno samo d alaptop nije upakovan i nekoriscen. Neka ga cale otpakuje, baci kutije, ali neka sacuva ganarncije. Ubaci neku muziku, skine desetak slika s aparata, ubaci par word dokumenata i poneki film, i takav lap top s ena carini vec smatra starim i ne podleze carini. Znam ovo jer sam licno pitao d ali da prijavljujem laptop pri izlasku iz zemlje, da me posle kad se vracam ne smaraju. Carinici mi rekli ovo sto sam ja napisao ovde. A idem svake godine bar 3-4 puta van zemlje i vracam se.  Znam i ruske carinike, njih zanima samo sta unosis u zemlju i koliko para iznosis iz rusije, ostalo ih ne zanima.
Sto se tice saveta oko kompjuterskog dela, sta i kako da kupis i sta je bolje, nemam pojma, nisam strucnjak. SRECNO!

Znao sam za to. Ali... Cim se pobacaju kutije, odmah se automatski samnjuije validnost garancije..

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #10 poslato: Decembar 06, 2010, 02:04:32 posle podne »
Za garanciju HP ne brinite... sve sto je potrebno je ona indetifikaciona kartica na kojoj pise spare part pa broj.. i vidi se kada je sklopljen ugovor tj kada je kupljen, naravno samo ako pradavnica u kojoj je kupljen ima zastupnistvo HP-a. Mi u banci imamo oko 30 ak hp laptova .. monitora kucista. Skoro se desilo da su otkazali punjaci, kako nisu mogli univerzalni vec samo ovi smart AC od 65w kontaktirali smo zastupnistvo u bg i za 8 dana dobili sve punjace samo placena dostava istih.

p.s vodi racuna na koje sisteme je ogranicen taj HP koji ti zelis.
pogledaj po netu i po froumima sta kazu korisnici za bateriju, hardware... povvedi racuna da li moze da se menja graficka kasnije, da se dodaje ram, processor, da ne bude one time integrisana varijanta. Imas neke modele kod kojih ne rade baterije sa odredjenim OS kako treba.
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2010, 02:09:10 posle podne Nenad018 »
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #11 poslato: Decembar 06, 2010, 11:37:30 posle podne »
Razmisljam se, i neodlucan sam bio do sad dosta, ali mislim da se odlucujem sada da kazem matorom da kupuje.
Nadam se da ce kupiti sa tom karticom, kaze da ce kupiti u ogromnoj nekoj radnji za kompjutere..
(lako bi bilo sve da on covek ima bar neke veze sa racunarima.. :( )
Gledacu da mu nekako objasnim da kaze tamo da hoce laptop sa operativnim sistemom i tastaturom na engleskom, i da ga raspakuje, pa sta bude.
(verujte da nece biti lako ;D). Ako dobijem karticu, i bude sve ok, oticu u neki HP ovlasceni servis i videti jel mi vredi ta garancija i sve, a i sutra cu telefonom da se informisem malo o tome.. Nadajmo se najboljem..
Takodje, hocu da pohvalim vas sto ste se javili, prijavio sam se i pitao na par foruma koji se bave iskljucivo tehnologijom, i tim stvarima, i niko mi nije odgovorio. Stvarno ste super, i ovaj forum je jedan od najacih u Srbiji i drago mi je sto sam jedan mali deo njega..
Stood strong troughout the years

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #12 poslato: Decembar 07, 2010, 12:49:38 pre podne »
A sto prvo ne pitas u HP Srbija priznaje li se garancija ako je kupljen u HP prodavnici u Rusiji?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2010, 01:20:01 pre podne »
Naravno, napisao sam da cu se sutra informisati o tome telefonom..
Htedoh reci, da smatram da je HP svetski poznata, dobra i pouzdana marka. (ubedili me prijatelji, a i vi forumasi)
Iako se nadam najboljem iz te price o garanciji, kontam da je malo bez veze odmah pricati o garancijama, kvarovima.. Slutiti nesrecu..
Stood strong troughout the years

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Treba mi pomoć, ko se razume neka se javi da pomogne..
« Odgovor #14 poslato: Decembar 07, 2010, 07:28:22 posle podne »
Naravno, napisao sam da cu se sutra informisati o tome telefonom..
Htedoh reci, da smatram da je HP svetski poznata, dobra i pouzdana marka. (ubedili me prijatelji, a i vi forumasi)
Iako se nadam najboljem iz te price o garanciji, kontam da je malo bez veze odmah pricati o garancijama, kvarovima.. Slutiti nesrecu..

Kao sto kaze Sale prvo proveri ti u BG ... samo pazi  ovlasceni distributeri i servis nije isto. idi lepo na hp sajt.. imas listu firmi iz Srbije koja se bavi HP servisom pa zovi ili idi licno. Kod nas je i pakom velika prodavnica pa ne rade free servis ako nije kupljeno kod njih :) (a pitanje i kad kupis kod njih). Ako je HP store onda je na pravom putu :)
A bolje je da se informises na vreme... niko ne sluti na zlo ali ko raspolaze informacijama upravlja svetom ;)
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."