Septembar 29, 2024, 06:20:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Nagomilavanje vode u telu  (Pročitano 9781 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Nagomilavanje vode u telu
« poslato: Jul 27, 2006, 10:41:13 pre podne »
Posto sam primetio dosta momaka kojima misici stvarno deluju previse mlohavo, na ne kazem napumpano, zanima me sta treba izbegavati da ne bi doslo do takvog stanja tela??? Pretpostavljam da je najvecim delom stvar u losoj ishrani. Ja sam jedno vreme izbacio natrijumovu so, ali sam popio opasne kritike zbog toga :? .
PS Ne radi se samo o ljudima koji su uzimali hemiju, mada su u vecini.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Nagomilavanje vode u misicima
« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2006, 11:03:32 pre podne »
Nije stvar u vodi u misicima.. pa jel ti znas da su takmicari na takmicenju puni vode, odnosno MISICI su im puni vode. Nevolja je kad imas potkoznu vodu.. i kad si debeo.. e onda to izgleda ˝mlohavo˝.. a voda u misicima.. nema nista bolje od toga :) 65% misica je voda..

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Nagomilavanje vode u misicima
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2006, 11:08:43 pre podne »
Citat: IFBBPro
Nije stvar u vodi u misicima.. pa jel ti znas da su takmicari na takmicenju puni vode, odnosno MISICI su im puni vode. Nevolja je kad imas potkoznu vodu.. i kad si debeo.. e onda to izgleda ˝mlohavo˝.. a voda u misicima.. nema nista bolje od toga :) 65% misica je voda..


Ma znam ja da je veci procenat misica voda... Mislio sam na tu potkoznu ili kako vec. Nisam siguran da je ona ekvivalent debljini?!

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Nagomilavanje vode u misicima
« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2006, 11:25:18 pre podne »
a sada cu i dalje da buem dosadan...

mlohavo za mene nije napumpano....a ja pijem dosta vode..i do 5 lit dnevno a ne koristim suplementaciju (jos uvek)..

zanima me efekat tolike kolicine vode na telo, na misice...

ukoliko dehidriram u toku noci, (iz bilo kog razloga, alkohol npr. :oops: ) ujutru primetim kako su poiskakale vene, kako su se usekli misici itd ali sam nekako  sam sebi manji...

kada pijem normalno vodu sve se pomalo zaokrugli ali izgledam sebi ok i nista nije mlohavo vec izgleda napumpano

a drugo pitanje je u bas u vezi tog pumpa...ako radim grudi jednom nedeljno, npr ponedeljak, one lepo izgledaju do recimo cetvrtka, ali kao da se opuste pet sub i ned...otprilike misic mi je pump dok traje upala ..

da li je trip, subjektivan osecaj, ili realnost

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Nagomilavanje vode u misicima
« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2006, 11:30:07 pre podne »
Citat: sempai
a sada cu i dalje da buem dosadan...

mlohavo za mene nije napumpano....a ja pijem dosta vode..i do 5 lit dnevno a ne koristim suplementaciju (jos uvek)..

zanima me efekat tolike kolicine vode na telo, na misice...

ukoliko dehidriram u toku noci, (iz bilo kog razloga, alkohol npr. :oops: ) ujutru primetim kako su poiskakale vene, kako su se usekli misici itd ali sam nekako  sam sebi manji...

kada pijem normalno vodu sve se pomalo zaokrugli ali izgledam sebi ok i nista nije mlohavo vec izgleda napumpano

a drugo pitanje je u bas u vezi tog pumpa...ako radim grudi jednom nedeljno, npr ponedeljak, one lepo izgledaju do recimo cetvrtka, ali kao da se opuste pet sub i ned...otprilike misic mi je pump dok traje upala ..

da li je trip, subjektivan osecaj, ili realnost


Joj bre! Pa, vodu i treba da pijes, to je dobro! Kada sam rekao napumpan mislio sam pogrdno! Mislio sam na ljude koji nemaju punocu, cvrstinu misica! Oni koji izgledaju lepo samo kada su obuceni i oni koji izgube trecinu kilaze posle kure ili dijete! Tto nema direktne veze sa unosom vode, nego sa materijama koje vezuju vodu u organizmu poput natrijuma....

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Nagomilavanje vode u misicima
« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2006, 11:43:11 pre podne »
ok hvala

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Nagomilavanje vode u misicima
« Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2006, 11:44:02 pre podne »
:wink:

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Nagomilavanje vode u telu
« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2006, 12:34:38 posle podne »
Ispravio sam topic.

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: Nagomilavanje vode u telu
« Odgovor #8 poslato: Jul 27, 2006, 12:43:26 posle podne »
zasto jednostavno ne prihvatite da je u pitanju veliki procenat masti a ne misteriozno "zadrzavanje vode" ??????

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Nagomilavanje vode u telu
« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2006, 12:47:59 posle podne »
Citat: Buki
zasto jednostavno ne prihvatite da je u pitanju veliki procenat masti a ne misteriozno "zadrzavanje vode" ??????


Jok, nemam tih problema. Ja imam visak masti, a to nije isto!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Nagomilavanje vode u telu
« Odgovor #10 poslato: Jul 27, 2006, 02:20:13 posle podne »
Citat: remetik
Citat: Buki
zasto jednostavno ne prihvatite da je u pitanju veliki procenat masti a ne misteriozno "zadrzavanje vode" ??????


Jok, nemam tih problema. Ja imam visak masti, a to nije isto!
...kako znas???

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Nagomilavanje vode u telu
« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2006, 02:20:55 posle podne »
Da nemam puno vode?

Van mreže munja877

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Re: Nagomilavanje vode u telu
« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2006, 02:26:37 posle podne »
ljdi nije bas dobro ni preterivati sa vodom....

umerenost i raznovrsnost


ajde neka neko pametniji ispise nesto o vodi(o preporucenim kolicinama)
ali pri normalnoj ishrani (bez ikakvih dodataka) ni vitamini/minerali

meni je rekao doktor (ono kad sam se onesvestio)
da ne pijem preko 4 L

zato sto voda u vecoj kolicini izbacuje i dobro i lose

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Nagomilavanje vode u telu
« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2006, 02:34:17 posle podne »
Citat: remetik
Da nemam puno vode?
...recimo i to,a recimo i kaoliko si debeo a koliki psotogak je tu vode?...

gle..samo citam ovaj topic i gledam u kom smeru ide...dakle...pitanje je i vise nego h,mmmmmmm..ajd da kazem katastrofalno...

covek koji mozda ide u gym nekoliko meseci razmsilja u suvisnom zadrzavanju vode..

na jednom drugom forumu vodio sam rapravu na ovu temu,i ljudi su crkavali od smeha...

niej mi jasno da na svim meridijanima i da klincis vih uzrasta trpuju jedno te sito...ZADRZAVANJE VODE....

neverovatno...dakle...

zadrzavanej vode se moze destii u nekoliko slucajeva KOJ SIU VEZNAI ZA OVAJ SPORT niti za sport u ospte...a to su neka od teskih srcanih oboljenja,neka od teksih bubreznih oboljena...itd itd itd,,,uglavnom to isto zadzavanje je usko poveznao sa BOLESTI ORGANIZMA i manifestuje se oticanjem zglobova ruku i nogu recimo,mada naravno psotoje i jos mnogo drugih parametra.....

drugo...ZADRZAVANJE vode kod u ovom sprotu je "bukvalna" rec kojom se sluze moci koji su spremna da stanu na binu.....

dakle...moze da dodje do zadrzavanja viska POTKOZNE VODE i onda dobijama onaj izraz ako si upucen..ZALIVEN ILI ZAMAGLJEN ILI WHO THE FUCK CARE,ali takmcar nije uspeo da se resi viska potokezne vode na ovj ili onaj nacin....

ospte je poznato da se ljudksi orgnaizam saastoji vecinom od tekicune..koliko..to ces morati da se potrudite da nadjete ovde....da se ne ponavljamo po 200 000 puta :wink: ,tako da ocekviat da neko ko je od nedavno u teratnai i jos nije zsavlado ni osnove reci kao sto su BELNACEVINE,UH,ANABLIZAM,KATABOLIZAM..kada ,kako,zasto i kuda,nema bas ni jednog...ALI BAS NI JEDNOG JEDINOG jebenog razloga da razmislja o tome kako mu organizam zadrzava vodu....

dakle..postoji i treca opcija U KOJOJ NE DAJ BOZE..PTUJ PTUJ PTUJ mu orgnizam odsita zadrzava vodu na ovaj ili onaj nacin ali to je onda vec slucaj za lekara a ne za ovaj forum...

dakle..autosugestija je mocna stvar i licno mislim da bi se momci koji tek ulaze u ovaj sport trba bazirati an nekim osnovnims tvarima a ne da se optrecuju sa glupsotima..

vidis...ti sam rece kako si jednom bio izbacio antrijum iz upotrebe....KRATKO I JASNO DA TI AKZEM..I NIAKDA TI ORGANIZAM VISE NECE UREDNO REAGIVATI NA natrijum pumpu jer je sada jednostavno dato mu do znanja da moze-a moze,da opstaje i funkiconise bez unsoa natrijumovih soli,i svako nakandano unosnjenje stvara problem jer ga orgnizam preponaje kao uljeza..jednom recuju..PROBLEM..

i kao sto buki rece...ljui prihvaite da SALO NAJVECIM DELOM CINI VODA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TO EJ ODOGV NA VASE MISTERIOZNO PITANJE..

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Nagomilavanje vode u telu
« Odgovor #14 poslato: Jul 28, 2006, 08:08:14 pre podne »
Citat: pedjos
Citat: remetik
Da nemam puno vode?
...recimo i to,a recimo i kaoliko si debeo a koliki psotogak je tu vode?...

gle..samo citam ovaj topic i gledam u kom smeru ide...dakle...pitanje je i vise nego h,mmmmmmm..ajd da kazem katastrofalno...

covek koji mozda ide u gym nekoliko meseci razmsilja u suvisnom zadrzavanju vode..

na jednom drugom forumu vodio sam rapravu na ovu temu,i ljudi su crkavali od smeha...

niej mi jasno da na svim meridijanima i da klincis vih uzrasta trpuju jedno te sito...ZADRZAVANJE VODE....

neverovatno...dakle...

zadrzavanej vode se moze destii u nekoliko slucajeva KOJ SIU VEZNAI ZA OVAJ SPORT niti za sport u ospte...a to su neka od teskih srcanih oboljenja,neka od teksih bubreznih oboljena...itd itd itd,,,uglavnom to isto zadzavanje je usko poveznao sa BOLESTI ORGANIZMA i manifestuje se oticanjem zglobova ruku i nogu recimo,mada naravno psotoje i jos mnogo drugih parametra.....

drugo...ZADRZAVANJE vode kod u ovom sprotu je "bukvalna" rec kojom se sluze moci koji su spremna da stanu na binu.....

dakle...moze da dodje do zadrzavanja viska POTKOZNE VODE i onda dobijama onaj izraz ako si upucen..ZALIVEN ILI ZAMAGLJEN ILI WHO THE FUCK CARE,ali takmcar nije uspeo da se resi viska potokezne vode na ovj ili onaj nacin....

ospte je poznato da se ljudksi orgnaizam saastoji vecinom od tekicune..koliko..to ces morati da se potrudite da nadjete ovde....da se ne ponavljamo po 200 000 puta :wink: ,tako da ocekviat da neko ko je od nedavno u teratnai i jos nije zsavlado ni osnove reci kao sto su BELNACEVINE,UH,ANABLIZAM,KATABOLIZAM..kada ,kako,zasto i kuda,nema bas ni jednog...ALI BAS NI JEDNOG JEDINOG jebenog razloga da razmislja o tome kako mu organizam zadrzava vodu....

dakle..postoji i treca opcija U KOJOJ NE DAJ BOZE..PTUJ PTUJ PTUJ mu orgnizam odsita zadrzava vodu na ovaj ili onaj nacin ali to je onda vec slucaj za lekara a ne za ovaj forum...

dakle..autosugestija je mocna stvar i licno mislim da bi se momci koji tek ulaze u ovaj sport trba bazirati an nekim osnovnims tvarima a ne da se optrecuju sa glupsotima..

vidis...ti sam rece kako si jednom bio izbacio antrijum iz upotrebe....KRATKO I JASNO DA TI AKZEM..I NIAKDA TI ORGANIZAM VISE NECE UREDNO REAGIVATI NA natrijum pumpu jer je sada jednostavno dato mu do znanja da moze-a moze,da opstaje i funkiconise bez unsoa natrijumovih soli,i svako nakandano unosnjenje stvara problem jer ga orgnizam preponaje kao uljeza..jednom recuju..PROBLEM..

i kao sto buki rece...ljui prihvaite da SALO NAJVECIM DELOM CINI VODA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TO EJ ODOGV NA VASE MISTERIOZNO PITANJE..


 8O  :?  :roll:  :(  :?  8O
Pa, ne treniram ja par meseci...o Boze... Znam da sam zajebao stvar sa Na, popio sam opasne kritike vec...mada sam ga ja izbacio iz hrane koju ja pripremam, ali svaki dan dve-tri tunjevine tu ga ima i vise nego sto treba...Ocigledno ne znam da definisem to sto me interesuje...ali sam bez obzira dobio odgovor...Znaci Buki je ipak bio u pravu, to je samo salo... :?  :(  :roll:  :?