Septembar 20, 2024, 02:54:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: podizanje tezine  (Pročitano 1597 puta)

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
podizanje tezine
« poslato: Novembar 02, 2010, 09:37:41 pre podne »
imam mali problem i mislim da je on psihicke prirode. Svejedno potreban mi je vas komentar.

vec 4 nedelje idem u teretanu, radeci sa tempom 402 i 90 sec izmedju serija. Za ovo vreme nisam uspeo da stavim extra tezinu i na taj nacin "napredujem". Napomenuo bih da je ova stagnacija vidljiva kod vezbi za grudi. Ono sto je po meni paradoksalno je da kod ravnog i kosog bencha nema napretka dok kod sirokog propadanja ja radim jedno propadanje vise ( jos valja napomenuti da mi je propadanje bila zadnja vezba).

Generalno, sa pomenutom pauzom od 90 sec, u sledecoj seriji uradim manje nego pre sa istom ili slicnom tezinom ( primera radi prva serija 12, druga 10, treca 9, cetvrta 8). Iako se primarno fokusiram na pravilno izvodjenje vezbe, zelim da se nesto promeni i popnem stepenik vise kad govorimo o tezinama

E sad, jasno mi je da sam jos uvek mlad i zelen, ali kako sad, tako postoji i sansa da se ovo desi u buducnosti. Napomenuo bih da jos uvek osecam upalu danima posle treninga, tako da verujem da sam (jos uvek) na dobrom putu.

Ukoliko se ja dobro secam 8 nedelja je period adaptacije, odnosno u tom periodu moram da povecam tezinu.

Takodje jos jedno pitanje.... da li u nekom skorijem vremenu da zamenim vezbe ( primera radi ravni i kosi bench) sa bucicama ili da forsiram mesecima te bazicne vezbe? 

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: podizanje tezine
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2010, 10:38:58 pre podne »
Tempo je vazan faktor u izvodjenju vezbi, ako si vec adaptirao tezinu npr za tempo 402 i odradis recimo 10 puta tako da  ne mozes 11 ni u ludilu onda se toga drzi.Mogao bi da skratis i payzy na recimo 60 sec ali opet to po sebi vidis.
Ti pokusavas da izgradis misic, a ne da se takmicis ko ce koliku tezinu da podigne, vremenom ces uspeti da dodjes i do vece tezine, ne moze to iz dana u dan veca tezina.
Vezbaj misic a ne ego.Bice napretka svakako, naravno uz  sredjenu ishranu i suplementaciju. Ne samo grudi bilo koji misic se navikne na odredjenu trenazu pa treba menjati - menjaj ponavljaje,uglove,tempo,hvatove, sve to radis na svoju ruku tj osecaj, ne moze neko da ti kaze uradi to u ponedeljak pa uradi to u utorak, nismo svi isti. ;)
Postavi neku sliku grudi...  mozda je vise ta stagnacija do "tebe". Strpljivost je vrlina .. rezultati ce doci, nema nista preko noci u ovom sportu ;)

edit:
video sam tek sada da si postavio slike, pa polako bez zurbe,doci ce rezlutati.Lepo si krenuo sa iscitavanjem foruma, tako i nastavi.
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2010, 10:41:35 pre podne Nenad018 »
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: podizanje tezine
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2010, 12:14:48 posle podne »
i jos jedna stvar
momak JE TEK POCEO
razmisljati o TEMPU je glupost i za onoga ko je NAPREDAN VEZBAC a ne pocetnik
a pogtovo u ovom delu sto ga je nenad pitao a i to sam TI JA VEC ODGOVRIO NA PM dali ti ganjas TEZINE ili MISICNU MASU/?
to je glavno pitanje da bi se u opste dalje moglo pricati

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: podizanje tezine
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2010, 07:39:18 posle podne »
prvo da odgovorim, moj cilj je misicna masa, ne  podizanje tezina.

Verovatno moje pitanje izgleda smesno, ali nazalost nemam bas strucnu osobu sa kojom bi popricao a za koga sam siguran da zna, a sa druge strane verujem da sam prolazio kroz neku vrstu pocetne krize gde su mi potrebni odgovori na moja pitanja. Jer ne znam sta da ocekujem, odnosno sta bih trebao da radim u specificnim situacijama

Kako prolaze dani ( ili treninzi ) ucim neke stvari iz iskustva ili citajuci stvari ovde.  Ko sto ide ona poslovica: "bolje spreciti, nego leciti".  Bolje mi je da pitam, jer barem na ovom forumu nisam video slicnu temu. Sa druge strane, neke od stvari koje su mi urezane u secanju, a koje su mi pricali drugari pre 10 godine je da (ako se ne varam) na svakih 2 nedelje treba povecavati pocetnu tezinu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: podizanje tezine
« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2010, 11:27:21 pre podne »
ma pusti ti stare price i teorije
i ja sam nekada verovao da je arnold oniliki od kajgane tj to je on pricao pa na kraju eto nije vec je jeo samo jaja na oko..hahah
salim se
pricali smo mnogo o temtacii
na dobrom si putu i toga se samo pridrzavaj

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: podizanje tezine
« Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2010, 03:25:28 posle podne »
kao što reče Nenad vremenom će sve to doći,ništa preko noći nemozes postići