Septembar 20, 2024, 09:30:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Faze misicnog odmora  (Pročitano 11832 puta)

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Faze misicnog odmora
« poslato: Jul 23, 2006, 06:02:27 posle podne »
Mene zanima jedna stvar. Ja sam ovo cuo a vi me ispravite ako nije tako. Naprimarniji odmor misica ( kada se uzimaju UH, Proteini i td ) je do 2h posle treninga, sekundarni odmor je oko 7 sati posle ( sto znaci da ukoliko imamo 2 treninga dnevno mora biti 7h razmak izmedju minimum (jel ovo tacno ?), i glavni odmor je 48 sati posle treninga sto znaci da bi  mogli opet  da radimo tu misicnu grupu.

Pa, jel ovo zaista tako ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #1 poslato: Jul 23, 2006, 06:15:56 posle podne »
Citat: MotornaTestera
Mene zanima jedna stvar. Ja sam ovo cuo a vi me ispravite ako nije tako. Naprimarniji odmor misica ( kada se uzimaju UH, Proteini i td ) je do 2h posle treninga, sekundarni odmor je oko 7 sati posle ( sto znaci da ukoliko imamo 2 treninga dnevno mora biti 7h razmak izmedju minimum (jel ovo tacno ?), i glavni odmor je 48 sati posle treninga sto znaci da bi  mogli opet  da radimo tu misicnu grupu.

Pa, jel ovo zaista tako ?
.2 SATA POSLE TRENINGA NIJE ODMOR..NEGO HRANJENEJ MISICA..

ALI BRATE..JA MISLIM DA SMO OVO VEC RASPRAVILI....

NE MOZES DA RADIS SITI MISIC NAKON 48 SATI..POGOTVO AKO SI NAUTRAL

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2006, 06:32:40 posle podne »
Bar 3 dana minimum pauze za isti misic odnosno grupu misica,i to je malo,ja pravim od 4-5 dana pauze
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2006, 06:42:03 posle podne »
najveci deo UH treba uneti 4-6 sati nakon treninga sto pre to bolje

jednu misicnu grupu mozes trenirati svakih 4-5 dana

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2006, 06:44:54 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: MotornaTestera
Mene zanima jedna stvar. Ja sam ovo cuo a vi me ispravite ako nije tako. Naprimarniji odmor misica ( kada se uzimaju UH, Proteini i td ) je do 2h posle treninga, sekundarni odmor je oko 7 sati posle ( sto znaci da ukoliko imamo 2 treninga dnevno mora biti 7h razmak izmedju minimum (jel ovo tacno ?), i glavni odmor je 48 sati posle treninga sto znaci da bi  mogli opet  da radimo tu misicnu grupu.

Pa, jel ovo zaista tako ?
.2 SATA POSLE TRENINGA NIJE ODMOR..NEGO HRANJENEJ MISICA..

ALI BRATE..JA MISLIM DA SMO OVO VEC RASPRAVILI....

NE MOZES DA RADIS SITI MISIC NAKON 48 SATI..POGOTVO AKO SI NAUTRAL


hvala na odgovoru

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #5 poslato: Jul 23, 2006, 06:46:03 posle podne »
za svaki

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #6 poslato: Jul 23, 2006, 06:47:48 posle podne »
A ako odradim danas ledja, jel glupo da sutra radim biceps ? Znaci da ih odvojim, kao grudi i triceps npr.

I ako odradim trening sa tegovima i hocu posle da radim kardio u vidu trcanja, sparinga, udaranja u dzak koliko treba da napravim pauzu izmedju ta dva treninga ? Dakle trening u teretani i trening kardia i tehnike.

Hvala

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #7 poslato: Jul 23, 2006, 06:56:24 posle podne »
odvoj radi posebno ruke a posebno ledja i posebno grudi

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #8 poslato: Jul 23, 2006, 06:59:22 posle podne »
Citat: Markoni
odvoj radi posebno ruke a posebno ledja i posebno grudi


pa tu si u pravu, jer me toliko uniste ledja i grudi da posle jedva mrdam. evo bas danas ledja-biceps. Ali ja sam te pitao ako mi padne u sredu na primer trening ledja a sutra ili prekosutra biceps-triceps da li je to glupo, jer vec sam umorio biceps na ledjima dan, dva pre toga ? Eto to me zanimalo.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #9 poslato: Jul 23, 2006, 07:02:57 posle podne »
evo po meni odlican split a narocito za mene posto posle povrede zgloba konacno mogu da treniram normalno ruke


Ponedjljak: ruke
Utorak: noge
Srijeda: odmor
Cetvrtak: grudi i ramena
Petak: ledja
Subota i Nedjelja: odmor

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #10 poslato: Jul 23, 2006, 07:08:19 posle podne »
Citat: Markoni
najveci deo UH treba uneti 4-6 sati nakon treninga sto pre to bolje

jednu misicnu grupu mozes trenirati svakih 4-5 dana



Svaku ("jednu") misicnu grupu mozes trenirati samo onda kada je potpuno oporavljena od upale, da li je to svaki 4-5 dana ili 6-7 dana ili vise od 7 dana zavisi od nekoliko faktora (ne bi ulazio u detalje).

ZAKLJUCAK- trenirati istu misicnu grupu samo onda kada je potpuno oporavljena od upale.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #11 poslato: Jul 23, 2006, 07:10:43 posle podne »
Citat: Manimal
Citat: Markoni
najveci deo UH treba uneti 4-6 sati nakon treninga sto pre to bolje

jednu misicnu grupu mozes trenirati svakih 4-5 dana



Svaku ("jednu") misicnu grupu mozes trenirati samo onda kada je potpuno oporavljena od upale, da li je to svaki 4-5 dana ili 6-7 dana ili vise od 7 dana zavisi od nekoliko faktora (ne bi ulazio u detalje).

ZAKLJUCAK- trenirati istu misicnu grupu samo onda kada je potpuno oporavljena od upale.


naravno ali ovo je neki standard u danasnje vreme 4-5 dana ali sve zavisi od sistema treninga i volumena treninga

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #12 poslato: Jul 23, 2006, 07:25:24 posle podne »
Citat: Markoni
Citat: Manimal
Citat: Markoni
najveci deo UH treba uneti 4-6 sati nakon treninga sto pre to bolje

jednu misicnu grupu mozes trenirati svakih 4-5 dana



Svaku ("jednu") misicnu grupu mozes trenirati samo onda kada je potpuno oporavljena od upale, da li je to svaki 4-5 dana ili 6-7 dana ili vise od 7 dana zavisi od nekoliko faktora (ne bi ulazio u detalje).

ZAKLJUCAK- trenirati istu misicnu grupu samo onda kada je potpuno oporavljena od upale.


naravno ali ovo je neki standard u danasnje vreme 4-5 dana ali sve zavisi od sistema treninga i volumena treninga


Nema tu nekog standarda. Sve zavisi na kom si nivou BB. Kao sto Pedjos gore rece ako si natural ne mozes trenirati istu misicnu grupu u 48 sati.
Ako si posebno jos natural i jos pocetnik i treniras intenzivno i jos sa velikim volumenom, pa nakon toga ne jedes kako bi trebalo da se jede dan za danom, pa izlazis u grad do kasno poslije ponoci, ne dajes tijelu potreban odmor  itd; mozda ti se misicna grupa nece oporaviti ni za 7 dana.

Meni je samo izgledalo kao da sugeriras nesto kada si napisao da mozes trenirati jednu misicnu grupu svakih 4-5 dana.  Mislim da je to bezpotrebno napisati jer kao sto vidis otvara mnoga druga pitanja zasto mozes a zasto ne bi trebao trenirati svakih 4-5 dana, i ne bi da ovi neiskusni BB sto ovo citaju dodju na krivi zakljucak pa da misle da je OK trenirati svaki 4-5 dan iako su jos uvijek pod upalom. Znas i sam da su neki mladici ovdje dosli i pisali da se treningom pod upalom samo brze oporavljas od upale.

Mislim da zato ne treba pisati ovakve stvari nego im treba reci da treniraju istu misicnu grupu kada je potpuno oporavljena od upale pa koliko kod dana treba za oporavak, kao sto rekoh ranije sve zavisi od nekoliko faktora.

Nadam se da se slazes sa tim.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #13 poslato: Jul 23, 2006, 07:32:33 posle podne »
4-5 dana je neki minimum a ne maksimum sve zavisi od nacina treninga i volumena ,a kao sto sam napisao u splitu postavljenom vidi se da se jedna misicna grupa radi na svakih 7 dana i kao sto sam rekao sve zavisi od nacina treniranja , sistema volimena i drugih cinilaca , ali otprilike minimum je oko 5 dana

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Faze misicnog odmora
« Odgovor #14 poslato: Jul 23, 2006, 07:42:58 posle podne »
Citat: Markoni


jednu misicnu grupu MOZES trenirati svakih 4-5 dana


Meni ne treba da kazes ili objasnis da MOGU ili NE MOGU trenirati 4-5 dana, dali je to minimum ili maksimum, ali kada pises neke stvari ovdje onda moras pisati i malo opsirnije jer znas koliko ovdje ima neiskusnih i mogu doci do krivog zakljucka. Ne bi da ponavljam ono sto sam napisao vec tamo gore. Nemam ja nista licno protiv tebe, ovo je samo moje iskreno misljenje i nisam se mogao sloziti sa onim sto si napisao gore samo zato sto nisi malo bio konkretniji :lol: