Septembar 20, 2024, 05:23:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Problem s bicepsom  (Pročitano 5347 puta)

Van mreže SonnyBlack

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Problem s bicepsom
« poslato: Oktobar 26, 2010, 02:05:43 posle podne »
Imam problem sa bicepsom, slabo raste, trenutni obujam 36 cm, sto je na moju visinu (187) i tezinu (79kg) po meni premalo.
Vjezbe koje radim za biceps: stojeci bucice, z-sipka stojeci i na scottovoj klupi, cekic itd.
(biceps radim zajedno sa tricepsom na jednom treningu. a plan rada mi je
 1.dan: Prsa, biceps-tek toliko da ga aktiviram po 2 serije,
 2.dan: Ledja, triceps-isto tako po 2 serije tek toliok da ga aktiviram, i tu ubacim razboja
 3.dan: Ramena, ubacim malo razboja
 4.dan: Ruke (biceps triceps)
 5.dan: Odmor
Problem je u tome sto nece da raste, znam da negdje grijesim ali gdje?, jeli problem u tome da bi trebao biceps raditi zasebno? ili da ga izbacim iz prvoga dana?
Mozete li mi pomoci u planiranju vjezbe za biceps (koje vjezbe, ponavljanja itd..)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2010, 03:28:15 posle podne »
Maler...gde bas biceps da ne raste :D
Odgovorio si sam sebi, radis biceps 2 puta nedeljno, ili ga radi ponedeljkom ili cetvrtkom..dovoljno je jednom nedeljno ;)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2010, 03:51:52 posle podne »
Imam problem sa bicepsom, slabo raste, trenutni obujam 36 cm, sto je na moju visinu (187) i tezinu (79kg) po meni premalo.
Vjezbe koje radim za biceps: stojeci bucice, z-sipka stojeci i na scottovoj klupi, cekic itd.
(biceps radim zajedno sa tricepsom na jednom treningu. a plan rada mi je
 1.dan: Prsa, biceps-tek toliko da ga aktiviram po 2 serije,
 2.dan: Ledja, triceps-isto tako po 2 serije tek toliok da ga aktiviram, i tu ubacim razboja
 3.dan: Ramena, ubacim malo razboja
 4.dan: Ruke (biceps triceps)
 5.dan: Odmor
Problem je u tome sto nece da raste, znam da negdje grijesim ali gdje?, jeli problem u tome da bi trebao biceps raditi zasebno? ili da ga izbacim iz prvoga dana?
Mozete li mi pomoci u planiranju vjezbe za biceps (koje vjezbe, ponavljanja itd..)
pa pazi, a sta ti mislis koliki bi trebao da bude uzevsi u obzir visinu i tezinu?
moguce da je tebi biceps sasvim srazmjeran i proporcionalan, ali ti bi da on bude jos veci...ali to je vec nesto drugo

Van mreže SonnyBlack

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2010, 04:00:49 posle podne »
Imam problem sa bicepsom, slabo raste, trenutni obujam 36 cm, sto je na moju visinu (187) i tezinu (79kg) po meni premalo.
Vjezbe koje radim za biceps: stojeci bucice, z-sipka stojeci i na scottovoj klupi, cekic itd.
(biceps radim zajedno sa tricepsom na jednom treningu. a plan rada mi je
 1.dan: Prsa, biceps-tek toliko da ga aktiviram po 2 serije,
 2.dan: Ledja, triceps-isto tako po 2 serije tek toliok da ga aktiviram, i tu ubacim razboja
 3.dan: Ramena, ubacim malo razboja
 4.dan: Ruke (biceps triceps)
 5.dan: Odmor
Problem je u tome sto nece da raste, znam da negdje grijesim ali gdje?, jeli problem u tome da bi trebao biceps raditi zasebno? ili da ga izbacim iz prvoga dana?
Mozete li mi pomoci u planiranju vjezbe za biceps (koje vjezbe, ponavljanja itd..)
pa pazi, a sta ti mislis koliki bi trebao da bude uzevsi u obzir visinu i tezinu?
moguce da je tebi biceps sasvim srazmjeran i proporcionalan, ali ti bi da on bude jos veci...ali to je vec nesto drugo

pa procitaj malo sta sam napisao, rekao sam da je po meni mal i da hocu da jos naraste? ako imas ikakv prijedlog ili pomoc napisi, ako ne ne pisi gluposti, hvala !

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 26, 2010, 04:15:28 posle podne »
1.Koliko dugo vezbas ?

2.Sta mislis koliki bi ti trebao biti biceps na tu tvoju visinu i tezinu ?

3. Sta ti znaci 
Citat
biceps-tek toliko da ga aktiviram po 2 serije,
 
koja je svrha ?


A ti veljo budi malo konstruktivan i pomazi ljudima  ;D ;D ;D ;D

Van mreže SonnyBlack

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 26, 2010, 08:25:21 posle podne »
1.Koliko dugo vezbas ?

2.Sta mislis koliki bi ti trebao biti biceps na tu tvoju visinu i tezinu ?

3. Sta ti znaci 
Citat
biceps-tek toliko da ga aktiviram po 2 serije,
 
koja je svrha ?


A ti veljo budi malo konstruktivan i pomazi ljudima  ;D ;D ;D ;D

1. vjezbam 4-5 mjeseci

2. neznam koliki bi trebao biti ali ja bi volio vise i mislim da sporo napreduje :)

3. da izbacim biceps totalno kad radim prsa i da ga radim zaseban dan kada su ruke?

Mozda pogresno treniram, napisi mi vjezbe koje ti radis za biceps, ponavljanja itd... uglavnom forsiram da dizem sto vise tereta, da smanjim tezinu i povecam ponavljanja?

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 26, 2010, 08:27:38 posle podne »
Radi ih sa tricepsom, mijenjaj tempo, broj ponavljanja, smanji tezinu ako treba, osjeti pumpu i pij BCAA ili tecne amino tokom treninga. :)

Van mreže Srki022

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 322
  • FLEX Gym
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 26, 2010, 09:06:56 posle podne »
Ajde ako te ne mrzi uslikaj da vidimo kako to izgleda... Ja bi pre rekao da je mali triceps pa ti je zbog toga mali obim nadlaktice,jer ipak triceps vise siri ruku...

Sto se tice treninga samo osnovni pregibi i potisci bez puno filozofije...

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 26, 2010, 09:11:12 posle podne »
ja mislim da treba da menja vezbe,da se misic ne "navikne"...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže SonnyBlack

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2010, 09:12:34 posle podne »
ja mislim da treba da menja vezbe,da se misic ne "navikne"...


a koje vjezbe da radim, navedi ako ti nije problem :)

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Problem s bicepsom
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 26, 2010, 09:59:45 posle podne »
Citat
1. vjezbam 4-5 mjeseci

2. neznam koliki bi trebao biti ali ja bi volio vise i mislim da sporo napreduje

3. da izbacim biceps totalno kad radim prsa i da ga radim zaseban dan kada su ruke?


1. Vezbas dosta kratko da bi ti mogao primetiti neku posebnu promenu.

2. Na tvoju visinu i tezinu nebi mogao  ni biti nesto veci, stim sto kad meris obim ruke tu ti spada i trceps, a ne samo biceps.
    Ok je to sto bi ti zeleo da ti je veci obim ruke ali jedno su zelje a drugo je pravo stanje a to je da ti vezbas samo par meseci.
    Dakle dobices ti na obimu ali ako postujes nekoliko pravila; ishrana, vezbanje, odmor, suplementacija, i strpljenje.

3. Mozes da radis tako kako si napisao, znaci ruke radi zasebno jedan dan.


Citat
Mozda pogresno treniram, napisi mi vjezbe koje ti radis za biceps, ponavljanja itd... uglavnom forsiram da dizem sto vise tereta, da smanjim tezinu i povecam ponavljanja?

Prelistaj malo ovaj podforum, trazi i uci i imaces rezultate. Vezbi imas mnogo, nacina treniranja mnogo. Tebi sad neko da pise koje vezbe, ponavljanja itd i da se ti toga drzis slepo je glupo i neces imati nekih boljih rezultata, jer poenta je da ti znas sta ti odgovara, na koji nacin, koje vezbe, koje tezine, koliko serija idt.  :)