Septembar 23, 2024, 12:35:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: sta jesti na carb loding day?  (Pročitano 19710 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 19, 2010, 06:35:51 pre podne »
filip je u pravu,a napisao sam da se punim jedan dan

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #61 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:28:44 pre podne »
a kolko treba telu da se preshteluje da uzima energiju iz masti?
3 nedelje?
ja licno imam osecaj pred kraj nedelje(low carb) kako mi fali energija e sad dal je zato sto ne unosim dovoljno masti?
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #62 poslato: Oktobar 19, 2010, 01:28:43 posle podne »
a kolko treba telu da se preshteluje da uzima energiju iz masti?
3 nedelje?
ja licno imam osecaj pred kraj nedelje(low carb) kako mi fali energija e sad dal je zato sto ne unosim dovoljno masti?

Natural ti prvobitno treba nekih 10ak dana,a kasnije posle svakog punjenja 2 do 3.To mozes ubrazati recimo tako sto ces na dan punjenja tj po zavrsetku punjenja,svakih sat vremena ubacivati 5 grama bcaa ili cistog leucina da malo dignes ins koji ce ti pokupiti ostatke UH da brze udjes u ketozu.Hrom,magnezijum isto pomazu oko toga. A i pozeljno je da kad zavrsis punjenje,odes odmah na trening da pokrenes praznjenje(sledeci dan recimo),isto vazi i kad kreces da se punis,da neposredno pred punjenje odradis trening.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #63 poslato: Oktobar 19, 2010, 02:02:10 posle podne »
da,npr radim celo telo poslednji dan da bi sutra misici bili sto osetljiviji na insulin..
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 19, 2010, 06:34:25 posle podne »
Da Filipe moci ces ti da dignes teg opet bukvalises..ali nivoi energije da se napunis SIGURNO nece biti jednaki kao da si se nisi punio... Sto rezultira manjom mogucom proizvodnjom sile na treningu i dovodi do pada kilaza.... DRASTICNO PADANJE U Opterecenju u odnosu na ono koje je izgradilo misic -->> brz gubitak Mase
  
Da je to sto ti pricas tako onda bi se loading radio i na 12 dana da bolje ostanes u burning modu ako nema uticaj na performanse ... ti se itekako punis da koliko toliko imas glikogena da odradis trening valjano do neke granice sledece nedelje...naravno ne preteruje se da bi sto pre usao u ketozu...i to ne moze u nedogled zato se i neradi duze od 6-7 nedelja jer dijeta je short-circuit...

 onda objasni mi to kako loading vara metabolizam???

@offtopic ...da pecanje i pravljenje igloa zahteva glikogen i misicno opterecenje  do te mere da su svi nabildovani : )))  
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2010, 06:36:25 posle podne Matt »
No time...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 19, 2010, 07:15:50 posle podne »
Da Filipe moci ces ti da dignes teg opet bukvalises..ali nivoi energije da se napunis SIGURNO nece biti jednaki kao da si se nisi punio... Sto rezultira manjom mogucom proizvodnjom sile na treningu i dovodi do pada kilaza.... DRASTICNO PADANJE U Opterecenju u odnosu na ono koje je izgradilo misic -->> brz gubitak Mase
 
Da je to sto ti pricas tako onda bi se loading radio i na 12 dana da bolje ostanes u burning modu ako nema uticaj na performanse ... ti se itekako punis da koliko toliko imas glikogena da odradis trening valjano do neke granice sledece nedelje...naravno ne preteruje se da bi sto pre usao u ketozu...i to ne moze u nedogled zato se i neradi duze od 6-7 nedelja jer dijeta je short-circuit...

 onda objasni mi to kako loading vara metabolizam???

@offtopic ...da pecanje i pravljenje igloa zahteva glikogen i misicno opterecenje  do te mere da su svi nabildovani : ))) 

1. pitanje: DA LI SI PROBAO BRE JBT?? ne kontam zasto pricas napamet,NEMA "DRASTICNOG" OPADANJA P R O B A J!Snaga ce ti uvek opasti u nekoj meri prvo jer gubis kilazu i dva jer nisi u super kcal suficitu,ali ja na osnovu 2 keto natural po 2 ipo meseca i cetri dosad evo priminga po 8 nedelja koji je isto na keto dijeti mogu ovo da ti tvrdim.
Malaksalost i zelja da se obesis jer ti se jedu UH je nesto drugo,ali snaga da drasticno opada,ama brate glupost.Primer na hemiji mi je cucanj bio 220 na 120kg,a sad na 100kg mi je pao na 210,DRASTICNO? I think not

2.Nisam rekao da TREBA da se radi na 12 dana,rekao sam da sam ja svasta eksperimentisao sa keto,moje pominjanje tih 12 dana je samo zato sto si rekao da je nemoguce funkcionisati bez tog punjenja.To koliko dana ima veze sa mnogo faktora,sto je visi BF treba ici vise dana bez UH,prosto.Sto je nizi bf pocece da se trose BCAA iz misica ubrzano i onda se valja puniti na krace razmake.Ja se trenutno punim svaki sedmi,sto mislim da je standardno. Ja licno za sebe mogu reci da pad snage imam samo ako se nisam dobro naspavao ili ako sam bas neposredno pre treninga imao sex,sve ostalo mi nije do sada smetalo  amislim da je tako i kod vecine ljudi.A i to koliko se dijeta radi zavisi i od %BF i od toga da li recimo ubacis jos "nesto" posle tih 6 nedelja itd itd itd.

3.Kako vara metabolizam?? 6 dana si na 0UH a onda sedmi roknes 400 i to tebi nije sokiranje metabolizma?Onda ne znam sta je

4.A ovo poredjenje ti je kao da uzmes bilo kog coveka koji ne vezba niti se bavi sportom i da kazes vidi kako nije "nabildovan", ne seeeeeeeeeeeeeri da nije...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 19, 2010, 08:56:51 posle podne »
...i to ne moze u nedogled zato se i neradi duze od 6-7 nedelja jer dijeta je short-circuit...
hoces da kazes da low carb dijeta moze da traje max 7  nedelja?
ja sam postavio drugu temu bas o tome..
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 19, 2010, 08:57:59 posle podne »
...i to ne moze u nedogled zato se i neradi duze od 6-7 nedelja jer dijeta je short-circuit...
hoces da kazes da low carb dijeta moze da traje max 7  nedelja?
ja sam postavio drugu temu bas o tome..

ne mora ali to je neko efektno vreme
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Spartak

  • Gost
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #68 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:07:26 posle podne »
Da Filipe moci ces ti da dignes teg opet bukvalises..ali nivoi energije da se napunis SIGURNO nece biti jednaki kao da si se nisi punio... Sto rezultira manjom mogucom proizvodnjom sile na treningu i dovodi do pada kilaza.... DRASTICNO PADANJE U Opterecenju u odnosu na ono koje je izgradilo misic -->> brz gubitak Mase
  
Da je to sto ti pricas tako onda bi se loading radio i na 12 dana da bolje ostanes u burning modu ako nema uticaj na performanse ... ti se itekako punis da koliko toliko imas glikogena da odradis trening valjano do neke granice sledece nedelje...naravno ne preteruje se da bi sto pre usao u ketozu...i to ne moze u nedogled zato se i neradi duze od 6-7 nedelja jer dijeta je short-circuit...

 onda objasni mi to kako loading vara metabolizam???

@offtopic ...da pecanje i pravljenje igloa zahteva glikogen i misicno opterecenje  do te mere da su svi nabildovani : )))  

 Ja licno za sebe mogu reci da pad snage imam samo ako se nisam dobro naspavao ili ako sam bas neposredno pre treninga imao sex,


ti rece da sebi zakidas orgazam prije treninga :) hhohohohohohooh

sorry morao sam :)

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:08:09 posle podne »
Sve to stoji ali ti pricas da NIJE POENTA U PUNJENJU DA SE POPUNI GLIK ..TJ TO SAM JA BAREM RAZUMEO..opet sve izvrces..
SLazem se ja da tezine nece drasticno pasti (+koriscenje aas nije pomenuto do sad jer dobro je poznato koliko aas mogu da pojacaju performanse i na kada su hidrati niski,tako da ti to i nije neka referenca)  ali brate neces ti sigurno drugog dana posle punjenja i 10og imati potpuno JEDNAK nivo energije....znaci mozda nekim ludim cudom i BUDE samo minorno oslabljenje ali OSLABLJENJA BUDE i mogu da se kladim u sta hoces..Tj pokusacu da ti protumacim sta sam ja shvatio DA TI PRICAS..a to je da ti imas kroz keto jednake nivoe energije nevezano od punjenja...ja sa tim ne mogu da se slozim..jer kad IMAM carbs i preko 200 dnevno a unesem 300 npr i tekako primetim razliku u snazi a kamoli na 0....znaci to je ono sto ja pricam...a ovde varanje metabolizma nije poenta ,nije ovo cycling da ista varas...da ima beneficije sto ga sokiras to se slazem ali to nije varanje nego beneficija loadinga jbt....
No time...

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:09:37 posle podne »
pad snage imam samo ako se nisam dobro naspavao ili ako sam bas neposredno pre treninga imao sex,


i msm daj stvarno lets not overshare xD
No time...

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:15:42 posle podne »
meni 15ta nedelja low carb dijete,i dalje radi posao...
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 20, 2010, 02:00:37 pre podne »
Sve to stoji ali ti pricas da NIJE POENTA U PUNJENJU DA SE POPUNI GLIK ..TJ TO SAM JA BAREM RAZUMEO..opet sve izvrces..
SLazem se ja da tezine nece drasticno pasti (+koriscenje aas nije pomenuto do sad jer dobro je poznato koliko aas mogu da pojacaju performanse i na kada su hidrati niski,tako da ti to i nije neka referenca)  ali brate neces ti sigurno drugog dana posle punjenja i 10og imati potpuno JEDNAK nivo energije....znaci mozda nekim ludim cudom i BUDE samo minorno oslabljenje ali OSLABLJENJA BUDE i mogu da se kladim u sta hoces..Tj pokusacu da ti protumacim sta sam ja shvatio DA TI PRICAS..a to je da ti imas kroz keto jednake nivoe energije nevezano od punjenja...ja sa tim ne mogu da se slozim..jer kad IMAM carbs i preko 200 dnevno a unesem 300 npr i tekako primetim razliku u snazi a kamoli na 0....znaci to je ono sto ja pricam...a ovde varanje metabolizma nije poenta ,nije ovo cycling da ista varas...da ima beneficije sto ga sokiras to se slazem ali to nije varanje nego beneficija loadinga jbt....

nista od ovoga nisam pricao kada sam na aas jer nijednom do sada nisam bio u deficitu i na aas u isto vreme...Pazi,nece biti isti nivoi energije,ali shvati i ti da nije isto 2gog i 10og dana kad si se vec navikao na rezim ketoze i kad nemas toliku zelju da zderes kao na pocetku kada se znojis od pogleda na burek :D Bude malaksalosti,nevoljnosti ali stvarno mogu da ti se zakunem da slabljenje u kilazama osim onog uobicajenog osciliranja +-5kg kao i u bilo kom drugom slucaju na masi recimo,zaista nisam primetio.I razliku izmedju recimo 4og i 10og dana ni u jednom parametru nisam imao,opet ne kazem da treba ici 10 jer se trosi i ono sto ne treba,samo dajem primer.

Na dijeti ces uvek ici dole malo s kilazom jbg,ali ja samo pricam o tome da tokom keto nema neke razlike u danu punjenja i praznjenja kada govorim o snazi.

Nije poenta samo da zavaras metab,rekao sam najbitnija stvar,nisam rekao jedina.Jer mnogo je bitnije ne napraviti stalemate u kalorijama,nego briga o tome da li ces dici 10% vece kilaze jer si pun energije.Opet,ovo je sve diskutabilno i neko ce ovo staviti na prvo mesto neko nesto drugo.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 20, 2010, 03:13:01 pre podne »
aj da ne bude da tvrdim, bar na mene deluje na sledeci nacin..na ketozi(bez aas) sam bio manje izdrzljiv, mnogo ranije sam dolazio do otkaza, nisam mogao da uradim obim treninga kao na UH, ali max snaga mi i nije nesto opadala.
Jedino zbog cega nisam u ketozi mogao dizati 'kilaze' jer manjak volje, sto vise ima veze sa energijom koju mozak trosi, pa saltanje na ketone, pa sve u pm..tako da ni trening nisam mogao posteno uraditi, ali kad bih se navikao na ketozu, na max snagu nije utiacalo, ali obim treninga sve manji i manji.
Moje vidjenje, a ko voli nek teoretise ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: sta jesti na carb loding day?
« Odgovor #74 poslato: Oktobar 20, 2010, 06:28:19 pre podne »
matt
probaj i sve ce ti biti jasno
pusti teoretisanja