Septembar 29, 2024, 01:26:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: tunjevina  (Pročitano 25664 puta)

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: tunjevina
« Odgovor #15 poslato: Septembar 29, 2010, 03:17:01 posle podne »
Imas velik izbor jaja, blend, sir, svjeza riba....


Pa da u pravu si. Ja uzimam tunjevinu koja ima 185g a kada se iscedi ima oko 135g, to znaci preko 30g proteina, sto je puno lakse pojest nego 10 jaja u jednom obroku..

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: tunjevina
« Odgovor #16 poslato: Septembar 29, 2010, 03:40:47 posle podne »
Veruj mi kad se sve iscedi ta ista od 185 ima jedva 100,pogotovo kada i vodu upijes salvetama i ono sto ispadne u pocetku..ja merio..tako da iszadje oko 25g proteina sto je opet ok,kao uzina,al kako naturalni kaze,za veci obrok crveno,piletinu i udri...

inace o zivi ne brini to je studija koja ne pije vodu....do sad bi pomrlo pola nas koji trenira.... a ako te bas studije brinu imas jedno duplo vise studija koje govore da ta opsnost zive je ne tacna
No time...

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: tunjevina
« Odgovor #17 poslato: Septembar 29, 2010, 03:44:50 posle podne »
ok braco, hvala vam na odgovorima! i poslusacu vase savjete ;) ;)

Spartak

  • Gost
Odg: tunjevina
« Odgovor #18 poslato: Septembar 29, 2010, 03:57:49 posle podne »
Tuna je plava riba, extra kvaliteta i bioloske vrijednosti proteina, da ne pricamo o amino profilu, omega 3 sadrzaju itd...e sad,konzervirano...jbg ali ko moze da jede sushi umejsto konzervirane jos bolje, probah raw tuna u sushi varijanti, 3x bolje nego konzervirana

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: tunjevina
« Odgovor #19 poslato: Septembar 29, 2010, 03:59:47 posle podne »
Tuna je plava riba, extra kvaliteta i bioloske vrijednosti proteina, da ne pricamo o amino profilu, omega 3 sadrzaju itd...e sad,konzervirano...jbg ali ko moze da jede sushi umejsto konzervirane jos bolje, probah raw tuna u sushi varijanti, 3x bolje nego konzervirana

a koliko to kosta???

Spartak

  • Gost
Odg: tunjevina
« Odgovor #20 poslato: Septembar 29, 2010, 04:07:47 posle podne »
Tuna je plava riba, extra kvaliteta i bioloske vrijednosti proteina, da ne pricamo o amino profilu, omega 3 sadrzaju itd...e sad,konzervirano...jbg ali ko moze da jede sushi umejsto konzervirane jos bolje, probah raw tuna u sushi varijanti, 3x bolje nego konzervirana

a koliko to kosta???

sigurno skuplje nego konzerva tunjevine u vodi :)
doduse pitanje je da li uopste ima dostupan restoran japanske hrane :)

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: tunjevina
« Odgovor #21 poslato: Septembar 29, 2010, 04:34:40 posle podne »

ipak ja cu se drzati bijelog mesa, to je nesto najrealnije i najeftinije ;)
 naravno uz to i jaja, tunjevina, sir itd ;) ;)
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2010, 04:36:44 posle podne miljkoo »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: tunjevina
« Odgovor #22 poslato: Septembar 29, 2010, 04:55:26 posle podne »
pa dobro ako pored tog crvenog ubaci 1-2 tune nece mu skoditi sigurno ..smorio bih se da jedem crveno ceo dan ,upravo zato sto je najbolje :D
ali sa tunom ces ubaciti dosta masti;)
ja kada sam kretao u sve ovo(pre 7 godina)jeo sam stalno tunjevinu ali samo iz razloga STO ME JE MRZELO DA SPREMAM HRANU...a znao sam da je mnogo bolje pilece belo i crveno meso...znaci IZGOVORE SAM DAVAO SAM SEBI...

sa jednom tunjevinom u salamuri (vodi ) ubacices 2.5g masti od kojih zasicenih 0,3g ???
nesto si ti tu pobrkao...osim ako ne mislis na ulje u kojem pliva tuna kada je konzerva u ulju
to je manje nego belo meso a crveno da ne pricam
da ja sam mislio na to i kada se iscedi ostane ulja..uglavnom jel vidis ti sta je unutra kada otovoris konzervu...pitaj boga koji je deo ribe:D
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: tunjevina
« Odgovor #23 poslato: Septembar 29, 2010, 05:34:08 posle podne »
meni je obicna tunjevina jako gadna posto ne jedem hleb nikako,a nista pored nje (mislim na salatu il tako nesto) mi je ne moze "ublaziti" pa jedem onu u paradajz sosu,nju smazem za 15 sekundi... :D :D :D
sad koliko je ta tunjevina dobra??
Naturalni sta tacno znaci plastika je MAMA za misice??
mozda cu ispasti glup,ali stvarno ne razumem... :D


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: tunjevina
« Odgovor #24 poslato: Septembar 29, 2010, 05:41:36 posle podne »
Kako ti nije jasno, pa naturalni JEDE plastiku za misice, zato i jeste toliki.... :D

Spartak

  • Gost
Odg: tunjevina
« Odgovor #25 poslato: Septembar 29, 2010, 05:49:05 posle podne »
meni je obicna tunjevina jako gadna posto ne jedem hleb nikako,a nista pored nje (mislim na salatu il tako nesto) mi je ne moze "ublaziti" pa jedem onu u paradajz sosu,nju smazem za 15 sekundi... :D :D :D
sad koliko je ta tunjevina dobra??
Naturalni sta tacno znaci plastika je MAMA za misice??
mozda cu ispasti glup,ali stvarno ne razumem... :D

kupi onaj pelat od paradajza bez secera i zacini malo.

A mislio je da je pakovanje hrane za vise obroka kljuc uspjeha (obicno pakujemo u plasticne posude jelte bilo bi nezgodno u staklu) u staklu jedino Evan Centopani sprema :)

Spartak

  • Gost
Odg: tunjevina
« Odgovor #26 poslato: Septembar 29, 2010, 05:50:33 posle podne »
pa dobro ako pored tog crvenog ubaci 1-2 tune nece mu skoditi sigurno ..smorio bih se da jedem crveno ceo dan ,upravo zato sto je najbolje :D
ali sa tunom ces ubaciti dosta masti;)
ja kada sam kretao u sve ovo(pre 7 godina)jeo sam stalno tunjevinu ali samo iz razloga STO ME JE MRZELO DA SPREMAM HRANU...a znao sam da je mnogo bolje pilece belo i crveno meso...znaci IZGOVORE SAM DAVAO SAM SEBI...

sa jednom tunjevinom u salamuri (vodi ) ubacices 2.5g masti od kojih zasicenih 0,3g ???
nesto si ti tu pobrkao...osim ako ne mislis na ulje u kojem pliva tuna kada je konzerva u ulju
to je manje nego belo meso a crveno da ne pricam
da ja sam mislio na to i kada se iscedi ostane ulja..uglavnom jel vidis ti sta je unutra kada otovoris konzervu...pitaj boga koji je deo ribe:D

a jbg to su one socijalne varijante od 20 centi, tuna u komadice, kupujte tunu u komadima da znate sta jedete

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: tunjevina
« Odgovor #27 poslato: Septembar 29, 2010, 05:57:54 posle podne »
Kako ti nije jasno, pa naturalni JEDE plastiku za misice, zato i jeste toliki.... :D

sta ga znam,koliki je nista me ne bi cudilo... :D

meni je obicna tunjevina jako gadna posto ne jedem hleb nikako,a nista pored nje (mislim na salatu il tako nesto) mi je ne moze "ublaziti" pa jedem onu u paradajz sosu,nju smazem za 15 sekundi... :D :D :D
sad koliko je ta tunjevina dobra??
Naturalni sta tacno znaci plastika je MAMA za misice??
mozda cu ispasti glup,ali stvarno ne razumem... :D

kupi onaj pelat od paradajza bez secera i zacini malo.

A mislio je da je pakovanje hrane za vise obroka kljuc uspjeha (obicno pakujemo u plasticne posude jelte bilo bi nezgodno u staklu) u staklu jedino Evan Centopani sprema :)

jel to znaci da je bolja varijanta tunjevina u komadima plus taj paradajz bez secera,nego ona koja je vec u paradajz sosu??
pitam jer sam se navikao na taj ukus i ne bi da menjam,osim ako je drasticna razlika...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: tunjevina
« Odgovor #28 poslato: Septembar 29, 2010, 06:15:57 posle podne »
Citat
u staklu jedino Evan Centopani sprema Smeško
I natrpa senfa preko mesa. :)

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: tunjevina
« Odgovor #29 poslato: Septembar 29, 2010, 07:55:56 posle podne »
 :D :D ovo za plastiku ni ja nisam znao,ali me je bilo sramota da pitam da ne ispadnem glup :D :D :D