Septembar 19, 2024, 07:17:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc u vezi sa treningom i ishranom  (Pročitano 1889 puta)

Van mreže reglia

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pomoc u vezi sa treningom i ishranom
« poslato: Avgust 31, 2010, 08:56:06 posle podne »
Pozdrav svim ljudima dobre volje. Nakon dugog prelistavnja foruma i usvajanja znanja, odlucio sam da se registrujem i otvorim temu. Nadam se da sam na pravom mestu i da cu dobiti prave odgovore :)

90 sam godiste, 180/75, treniram odbojku oko 5 godina. Redovno se bavim fizickim aktivnostima. U sustini, trcanje mi je hobi. Kod kuce radim sklekove, trbusnjake, zgibove i ledjne. I to danima kada nemam redovan trening, najcesce u vecernjim satima. Elem, sad sam (napokon) odlucio da malo pripazim na ishranu i na sve ono sto bi mi pomoglo da poboljsam fizicki izgled, a naravno i zdravlje. Ne planiram da idem u teretanu vec da kod kuce radim i to sto kvalitetnije sa onim sto raspolazem. Dakle to bi bilo otprilike tri do cetiri puta nedeljno.

Imao sam dosad neki plan treninga koji vec godinama praktikujem. Trcanje oko 30-40 min konstantnim tempom, ponekad dva puta po 15 minuta. Istezanje. Kod kuce sklekove (od skora sam kupio ono pomocno cudo za sklekove) najcesce 15-ak serija sa 12 ponavljanja. Siroke, uske, sa aplauzom i one malo vece od sirine ramena. Zgibove kada radim, radim otprilike 10 ponavljanja, 5-6 serija. Cenim da trbusnjake i ledja prilicno forsiram. Trbusnjake radim bez opterecenja sa sto vise ponavljanja i sto raznovrsnijim vezbama, dakle trudim se da odradim svaki deo jednako.

Ishranu je zaista tesko definisati. Svestan da se ne hranim pravilno, dakle nemam neki ustaljeni plan obroka i sadrzine. Jedan dan tri obroka, jedan dan pet...  To je ono sto najvise zelim da popravim i na sta hocu da obratim paznju jer shvatam da tu lezi najveci deo posla. Naravno pored odmora.

Dakle moj cilj je povecanje mase, a to naravno uz pravilno uskladjene treninge i rad. Ne zelim da zurim i da se nadam nekom napretku preko noci. Recimo da bih hteo da iskoristim ovo hladnije vreme koje nailazi i da sledece leto izgledam bolje nego danas. To je recimo neki moj cilj.

Citajuci forum sam naisao na pregrst stvari, cak je malo i konfuzno pored toliko stvari i informacija koje sam procitao. Nasao sam recimo jednog kolegu koji zeli otprilike isti efekat kao i ja (s tim sto on ide u teretanu). Mogao bih sebi priustiti neki dodatak ishrani, mislim da cete se svi sloziti da je to whey u pitanju. Elem, plan ishrane izgleda ovako.

Obrok 1: 2 jaja, 100ml jogurta, 50gr ovsenih.
Obrok 2: 100gr pirinca, 100gr hleba.
Obrok 3: 100gr belog mesa, 50gr ovsenih ,100ml jogurta                        
Obrok 4: 100gr ovsenih , 200ml jogurta , 200 gr banana ,250ml mleka    
Obrok 5: 100gr belog mesa ,100gr hleba
Obrok 6: 2 jaja,  200 gr sira , Tunjevina

Ovo je jedina slika koju imam od ovog leta: http://slike.milf-cs.info/images/1283280486.jpg

Treba napomenuti da mi je redovan trening otprilike od 21:30 do 23:00 ponedeljkom,sredom,petkom i subotom. U oktobru krecu studije i svestan da ce tu morati da se vrse odredjene korekcije u ishrani. Eto to je to ukratko. Hvala unapred.
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2010, 08:58:31 posle podne reglia »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Pomoc u vezi sa treningom i ishranom
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2010, 09:20:48 posle podne »
obrok 1 - ubaci jos neko belance 2-3 bar
obrok 3 - treba ti neki izvor proteina tunjevina npr.
obrok 3 - izbaci ovsene i jogurt,a ubaci npr krompir + neku salatu
obrok 4 - opet nemas ni malo proteina,a previse UH , opet ubaciti neko meso ribu,teletinu,pilece,tunjevinu...
obrok 5 - ajde neki crni razeni hleb i da prodje,ali bolje pirinac ili krompir
obrok 6 - posni sir ok,a ovu tunu ubaci u neki od prethodnih,mada je i ona extra u ovoj kombinaciji

eto ukratko za pocetak
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže reglia

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pomoc u vezi sa treningom i ishranom
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2010, 12:32:13 posle podne »
Zahvaljujem se na odgovoru. Ukoliko imate jos predloga, rado cu saslusati.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Pomoc u vezi sa treningom i ishranom
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2010, 02:23:39 posle podne »
najbolje je da pocnes da vjezbas u teretani, tako ces moci najbolje da napredujes

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Pomoc u vezi sa treningom i ishranom
« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2010, 03:54:32 posle podne »
imas ok konstituciju..ti ces lako da se napucas..super ce to da izgleda. Samo kreni u teretanu i NE PREKIDAJ .. Dosta ljudi krene, pa kad pocnu obaveze nema ih 2 god.


@ sasa  Nego, jel moze ella u toku dana kad nemam neki drugi izvor proteina, belancevina.


Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Pomoc u vezi sa treningom i ishranom
« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2010, 05:37:36 posle podne »
Moze