Jun 30, 2024, 06:45:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Varanje metabolizma  (Pročitano 11199 puta)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #15 poslato: Septembar 26, 2010, 10:37:37 posle podne »
Punjenje glikogena ili?

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #16 poslato: Septembar 27, 2010, 05:14:00 pre podne »
...da punjenje glikogena da nebi doslo do usporavanje metabolizma

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #17 poslato: Septembar 27, 2010, 05:14:39 pre podne »
 nisam takmicar...mislio sau danima npr: 5 dana nizak unos UH. i 2dana povecan da nebi doslo do usporavanja metabolizma,unos proteina uvjek visok 3g po kg... za moju tezinu i visinu mislim da je ok.UH su  mi ujutro i posle treninga...racunam i dex u PMW... i malo pirinca 1h poslePMW (trening u 13h)posle uzimam samo vlaknasteUH(boranija,brokoli,karfiol itd.)uz meso naravno... i neka sezonska salata       

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #18 poslato: Septembar 27, 2010, 06:25:46 pre podne »
sta znaci NIZAK uunos tj sta znaci u tvom slucaju i koliko je VISOK unos u tvom slucaju?
na ovja nacin NE VARAS vec ces kroz odrdjeno vreme da naucis metabilizam sta koji dan sledi
varanje znanje MENJANJE svakodnevno ili bar na svakih 2 dana

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #19 poslato: Septembar 27, 2010, 02:10:54 posle podne »
unosim negdje oko 100g.UH 4-5 dana bez dex. i to samo ujutru i posle treninga negdje oko 15h mi je zadnji obrok sa UH. a posle idem na vlaknaste...a onda 2 dana povecavam do 300 - 350, ali dex u ta dva dana ne unosim jer nemam teretanu...mozda odem nekad na trcanje u tim danima kad je unos hidrata visok ainace trcim 2 do 3 puta nedeljno.Vrijedi poslusati tvoj savjet i ispravku ako negdje grijesim. 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #20 poslato: Septembar 27, 2010, 02:25:59 posle podne »
pa 100 gr NIJE NIZAK unos vec moze da ide po srednji
a nizak unos bi bio 50 gr
samo pojma nemam zasto bi neo drzao na 50 gr UH pa na 100 itd a da nije osoba zenskog pola i da nema toliku potorsnju kao ti..
dakle..
ti kako radis je ok ALI NA KRATKE STAZE
jer ce telo veoma brzo da ukapira da ide sitem 100-100-300-300-100-100-300 itd itd itd
klaiscna shema
za rad na masi SUPER ali ovako.....bah..ima boljih opcija

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #21 poslato: Septembar 27, 2010, 08:44:45 posle podne »
hm jesi mislio da treba da podigne ili da smanji nisam skontao... cisto me zanima tema za ubuduce ...jel mislis da treba da s ubaci jedna 0 ili da svaki dan ima oscilaciju umesto na 2?
No time...

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #22 poslato: Septembar 27, 2010, 08:58:36 posle podne »
trazio sanm po forumima i nasao sam dosta kombinacija variranja UH.ali mi nesto treba na duge staze...koja bi po tebi bila najbolja opcija variranja UH? sto se tice hrane znam sto mogu da konzumiram asto ne...jasno mi je da sve zavisi od osobe do osobe kome sto odgovara,dosta sam dobro napredovao ali jednostavno covjek nekad ne moze da pronadje sebe i zbog toga stalno nesto mijenja u treningu i ishrani, ali bih jednostavno htio da mi malo vise pojasnis  igranje sa metabolizmom... ako imas vremena jer neznam kako uspijes da ispratis svako nase pitanje

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #23 poslato: Septembar 27, 2010, 09:28:36 posle podne »
...postavo bih sliku nego neznam kako?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #24 poslato: Septembar 28, 2010, 06:32:49 pre podne »
pa vremena nemam defitivno bas mnogo
ali....
igra sa metabolizam u nasem sportu je u zadnje vreme tj zadnjih 10ak godina tj pre 10 god u USA a u zadnjih 5 i kod nas donela mnogima odlicne pomake
nema vise onih bulk faza u masi gde se esilo na 10ak kg i vise u van seozni pa onda rintaj da skines
razlog velikog viska je bas bio taj jer se nije postovala pravila metabolizma da se veoma brzo naviokavaju na jedan sistem ishrane i svaki gram koji je bio visak UH pretvarala u salo
mislim da je sa ovim jako mnogo receno,
dakle
sto god vise menjas unesenu kolicinu UH u toku nedlje to ce iskoristljvost istih biti bolja
ja ne mogu da znam dali je tebi telo masina za saogrevanje UH u periodu kada imas dan OFF ili kada imas trening.
to moras ti sam da vidis
ja znam ono sta meni radi i npr sta sam radio sa drugima
postoji miloion opcija i kombinacija i nkada ne mozes da isprcis sve-nema sanse.
u sustini,varati metabilizam i naterati ga da koristi sve i gr unetih UH i nije neka mudorlija samo treba kosntatno zapistivati i voditi dnevnik gde ces pratiti REUZLATETE jedne npr varijante
ili
uzmes i zapusujes to sto ti radis-period od 3 ned
i onda pogledas reuzlatte na kraju te 3 ned i sam ocenis kakav je taj sistem bio ocenama od 1 do 5
ako je sistem odlicno radio,ocenis ka sa 5 i uzmes neki drugi sistem rotacija sa UH gde ces da ih npr POVECAS unos po isteom sistemu..ako je i taj dao odlicne reuzlatete.das mu istu ocenu,ako su rezulatti bili losoji..ocenis ga kao losijeg
sve ovo ima smisla ako ti se nigde ne zuri i imas vremena a imas jer si rekao da nisi takmicar
kada skupis na gomilu npr 4 ili 5 sistema sa ocenom 5 a to je period od 12-15 ned eonda si spreman i onda uvek znas sta ces da primenjujes jer kroz tih 5 sistema nikada neces moci da navkines metabilizam tj on nece moci da pamti ralziku izmedju prvog sistema i petog a pogtovo jer na jednom sistemu menjanja UH mozes da budes bar 2 nedlje duze nego u experimenalnom periodu...

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #25 poslato: Septembar 28, 2010, 07:01:22 posle podne »
Jasno mi je sad!! Nesvjesno sam tako radio...mozda ne bas tako ali priblizno zato sto sam slusao razne kombinacije variranja UH.kopao p forumu,citao knjige i slusao svoje tijelo ali si mi dosta toga priblizio... jer mi nije bilo jasno kako nekad mnogo dobro napredujem a nekad nikud napretka...nikad nisam vodio neku tacnu procjenu koliko cega... ali bilo je koliko toliko dobro.Pratim forum vec duze vrijeme i dosta mi je pomogao u napretku...da ne zaboravim da napomenem prijatelja Srdjana Vukicevica iz Bara koji mi je dosta pomogao vezano za sport koga sam zvao za svaki moj obrok, i nije mogao normalno da jede od mene:-)))...te me je on isti preporucio da se prijavim na tvoj forum. HVALA

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #26 poslato: Septembar 30, 2010, 09:00:25 posle podne »
...poceo sam sa raznim kombinacijama variranja UH.pa mi nije jasno kad imam dan visok unos UH.dali da ih drzim do 16h. kao sto sam ih duze vrijeme drzao, ili mogu nekad uvece, na primer posle 20h...jer sam uvjek unosio samo vlaknaste...ostalo mi je sve jasno... jer mislim da je dosta kratko vrijeme do 16h unjeti ih naprimer300-400g   

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 01, 2010, 05:46:41 pre podne »
pa mnogo je ako imas do 16 dva obroka
ako imas 3 onda vec npr NIJE

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 05, 2010, 04:08:48 posle podne »
samo jos jedno pitanje da nebih smarao vise...poceo  sam svakodnevno da mijenjam unos UH.npr.     


pon:100g
uto:0g sem dex20g posle treninga
sre:75g
cet:200g
pet:50g
sub:150g
ned:350 do 400gUH
...nedelja je dan kad izvodim porodicu u neku setnju kao i odlazak u neki restoran gdje isto zahtijevam od kuvara da se pripremi zdravija hrana pa taj dan sam mislio veliki unos UH...naravno ponesem sa sobom neke kompleksne UH.i nekad proteinsku cokoladu, proteini i zdrave masti na minimum.Dali jeto ok. :)   

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 05, 2010, 05:31:09 posle podne »
SKROZ OK VARIJANTA
natavi tako