Oktobar 01, 2024, 09:22:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje u vezi rotacije UH  (Pročitano 2602 puta)

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Pitanje u vezi rotacije UH
« poslato: Jul 25, 2010, 09:29:01 posle podne »
Jedna stvar mi je nejasna u vezi rotacije pa bi molio nekog ko se razumije da mi pomogne.
Znam da se u toj rotaciji  smanjuju samo UH do nule pa onda sve iz pocetka, a protein i masti ostaju iste.
To sto me interesuje je  da li se ciklus pocinje od moje dnevne potrebe kalorija koja je +- 0 ili moram da smanjim dnevnu potrebu sa 300-500 kalorija  pa tek onda da zapocnem ciklus?
Znaci na moju visinu i tezinu po nekim mojim racunicama moja dnevna potreba kalorija je 3500 kcal da bi bio na nuli,znaci ni gor ni dole u kilazi.
Da zapocnem rotaciju od 3500 kalorija ili sa 3000 kalorija?

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Pitanje u vezi rotacije UH
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2010, 09:33:40 posle podne »
Ja se ne bi uopce opterecivao sa kalorijama, samo rotiraj sa UH, mozes imati dan i sa 0g Uh, proteine na 2.5-3g, a masti 0.5g po kg i pici.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Pitanje u vezi rotacije UH
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2010, 10:31:41 posle podne »
Principejelno gledano, proteine povecevas u danima kad si na smanjenom unosu UH ili bliskom nuli a smanujes kad si na viskom unosu UH,kao neka obrnuta proporcija, masti se trudis da zasicene odnosno lose to jest trans masti smanjis maksimalno a zdrave omega 3-6 unosis po potrebi narocito u danima kad si na niskom unosu UH.

Van mreže nj0be

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Pitanje u vezi rotacije UH
« Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2010, 06:19:13 posle podne »
Nemoj se opterecivati sa tim. Rotacije radi sa UH, proteine drzi  oko 2.5/kg i imaces rezultate  ;)
You are what you eat !

Van mreže sasadjak

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Pitanje u vezi rotacije UH
« Odgovor #4 poslato: Avgust 07, 2010, 07:24:07 posle podne »
Meni tu jedna stvar nije jasna u vezi tih kalorija.

Malo mi nelogicno da istu kolicinu kalorija trosi neko ko ima 95kg i 10% BF i neko ko ima 95kg i 30% BF ?
Isto tako ne znam dal je nekom ko ima 95kg i 10% BF i neko ko ima 95kg i 30% BF potrebno ista kolicina proteina ?

Spartak

  • Gost
Odg: Pitanje u vezi rotacije UH
« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2010, 09:33:02 posle podne »
Meni tu jedna stvar nije jasna u vezi tih kalorija.

Malo mi nelogicno da istu kolicinu kalorija trosi neko ko ima 95kg i 10% BF i neko ko ima 95kg i 30% BF ?
Isto tako ne znam dal je nekom ko ima 95kg i 10% BF i neko ko ima 95kg i 30% BF potrebno ista kolicina proteina ?

pa zato i kazemo da se ne gledaju kalorije :)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje u vezi rotacije UH
« Odgovor #6 poslato: Avgust 09, 2010, 01:01:10 posle podne »
Meni tu jedna stvar nije jasna u vezi tih kalorija.

Malo mi nelogicno da istu kolicinu kalorija trosi neko ko ima 95kg i 10% BF i neko ko ima 95kg i 30% BF ?
Isto tako ne znam dal je nekom ko ima 95kg i 10% BF i neko ko ima 95kg i 30% BF potrebno ista kolicina proteina ?

pa kolicina B se odredjuje kao i sve drugo PREMA OGLEDALU
niko tebi na ovome svetu ne moze reci e jedi toliko i toliko
MOZE OKVIRNO...
a reuzlatat je merilo uspeha.
znaci
ako tebi pedja kaze jedi 2.5 gr i ti vidis da to ne vodi tamo gde ti hoces onda je vreme da se nesto menja
ALI SIGURNO TI NISAM REKAO TOLIKO POGRESNO DA CES NESTO MORATI RADIKALNO DA MENJAAS
e zato ja nikada i ne kazem..aha..imas 100 kg i treba ti 3000 cal..
vec kazem..
imas 100 kg I KOJI TI JE CILJ..
ti kazes masa
daj mi slike..
onda kada mi poslajes kazem t i koliko B treba da unosis...ma koliko god to cal da bilo..
a to ovisi od VIDJENOG stanja..a ne od oka