Septembar 16, 2024, 09:47:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair  (Pročitano 32303 puta)

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« poslato: Jul 29, 2010, 03:57:32 posle podne »
 Poz svima,

molim za pomoc ljudi koji se zaista razumeju u ovu tematiku , medicinari bi bili pozeljni....

Dugo imam problema sa kolenima, cak sam i basket prestao da igram zbog toga  a sad mi prave problema  i dok treniram u teretani :(

Da li bi mi pomogao u jacanju kolena, tetiva kolena ijedan od ovih preparata tipa join repair , joint fuel itd...imaju li ikakvog efekta... i koji je najbolji od njih ?

Ne zelim da izbacim noge iz programam treninga, naprotiv, zelim i da pojacam treninge ali ovim tempom i sa ovim problemom to jednostavno ne mogu (malo malo pa mi natekne koleno ).

hvala puno
« Poslednja izmena: Jul 29, 2010, 03:59:28 posle podne King_Leonidas »

Spartak

  • Gost
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2010, 04:00:47 posle podne »
pa ako imas povrijedjena koljena nece ti pomoc ovi preparati, oni djeluju vise kao preventiva...mozda ti bude lakse al ako je ozbiljniji problem onda bi trebao kod doce

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2010, 04:02:59 posle podne »
pa ako imas povrijedjena koljena nece ti pomoc ovi preparati, oni djeluju vise kao preventiva...mozda ti bude lakse al ako je ozbiljniji problem onda bi trebao kod doce

brate ja sam obisao sve zive lekare i klub me slao ali nista mi nije pomoglo . Ali ako ne mogu da radim u teretani, nit trcim, nit koristim aerobne sprave onda dodjavola sve.  

Bas kad ga puno operetim ( no pain no gain , right ? ) otekne mi...pa sam mislio da li bi mi ista od ovoga pomoglo jer nemam povrede ni ligamenata ni meniskusa  samo da mi ne otice  :(

Citam da ovi join repair..uticu na preventivu , kao i na poboljsanu regeneraciju ako vec dodje do povrede, oticanaj...zastitu causre zgloba,tetiva, ligamenata....ali mene zanima koliko je to zaista delotvorno u praksi... da ne bacam pare bzv jer su oko 1500-2000 din za 15-20 dana kutije.
« Poslednja izmena: Jul 29, 2010, 04:07:19 posle podne King_Leonidas »

Van mreže dule82

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2010, 04:48:06 posle podne »
Ja radim u apoteci tako da .... eto moj savet da probaš nekoliko meseci da piješ preparate na
bazi glukozamina ,MSM, kondroina i najbolje neka kombinacija gde se sve nalazi u jednoj tableti (kapsuli).
Ima dosta toga na tržištu , i ja imam pozitivna iskustva sa tim preparatima, tako da DA delotvorno je ,
i smanjiće ti bol i obnoviti hrskavicu i podmazati zglobove pa će biti i manje krckanja i ostalih problema.

ALi kažem ti nekoliko meseci obavezno bez prestanka trebaš da piješ !

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2010, 04:52:57 posle podne »
hvala ti puno...pa da, nisam ni mislio da prekidam posle mesec....

ima li neki period kao kreatin da treba napraviti pauzu..ili jednostavno kao i obicni multavitamini mozes bez prestanka piti ?


Trazio sam sad po netu , mislio sam mozda ovaj da uzmem  Univerzal nutrition - Animal flex

Glukozamin, Metilsulfonilmetan, Hondroitin sulfat A, Hondroitin sulfat B)  - 3000 mg

Joint Lubrication Complex 1000 mg

Joint Support Complex  1000 mg....

odgovara mi cena u odnosu na kolicinu..44 dana..ovo sve ostale kutije su besmisleno skupe a traju po 15 dana..iako nisam video da imaju vise mg  glukozamina. .. ili mozda ipak neki drugi ?

hvala jos jednom

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2010, 06:20:38 posle podne »
ti u svakom slucaju ces morati da prilagodis svoj program za noge u teretani .... to no pain no gain nece vaziti za tvoja kolena :) mislim da ti preparati nece mnogo pomoci , ali probaj jbg i napravi pauzu sto se tice nogu dok ne popijes to , ne bi bila losa ideja , mozda samo kardio , bicikl ... lagano opterecenje ...


Van mreže dule82

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2010, 06:56:04 posle podne »
Ultimate GLUCOSAMINE-CHONDROITIN-MSM 90 tableta   ti je oko   1600

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=180

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2010, 07:11:00 posle podne »
ti u svakom slucaju ces morati da prilagodis svoj program za noge u teretani .... to no pain no gain nece vaziti za tvoja kolena :) mislim da ti preparati nece mnogo pomoci , ali probaj jbg i napravi pauzu sto se tice nogu dok ne popijes to , ne bi bila losa ideja , mozda samo kardio , bicikl ... lagano opterecenje ...



znas kako, cucanj ne radim nikako  jer on najvise  opterecuje kolena , skoro sve ne bi trebalo toliko da utice na kolena od vezbi koji radim ali brate hocu da sredim listove a to necu uspeti sa 20 kg.  Zato sam probavao pre neki dan sedeci na klupici , sa plocama od 120 jer u tom polozaju ne bi trebalo da mi se opterecuju kolena ali sutradan odmah sam video da mi natice koleno :(((

listove moram popraviti a kako cu ako ne smem velike kilaze :(


Van mreže Milan_Kresojevic

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
    • Official site-Milan Kresojevic
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2010, 08:07:31 posle podne »
Pij glukozamin ne moze da odmogne. . .A ako bas hoces da radis noge uprkos svemu,pomoci ce ti u nekoj odredjenoj meri ako pred trening namazes crvenu konjsku mast koja greje i Biofreeze za hladjenje na kraju treninga. Ali ako je nesto ozbiljnije u pitanju najbolje je da odes kod doce.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2010, 08:18:07 posle podne »
pa radis pogresno jbg , to sa 120 nikako , radi sa manjim tezinama vise serija, ponavljanja do otkaza ,sporiji tempo u kontrakciji misica , koriguj provaljuj sta ti odgovara , nema razloga da radis sa 120 kila listove u cilju izgradnje istih i da nemas problema sa kolenima ... to koleno sto natice mora da se vidi tacan uzrok , MRI  kolena da radis ... to moze da ti natice i od obicnog hoda a da ti ne znas... mogu ti samo reci jedno sto je sigurno , dok jos imas te manje simptome na kolenima bolje bi ti bilo da ne treniras noge toliko jer tetive , ligamenti traze prvenstveno odmor , znaci pij to sto pijes na bazi glukozamina i msm i malo samo bicikl i setnja da ti procirkulise krv , radi tako mesec dana pa vidi kakvi su rezultati ....ja sam imao problema sa kolenom i dok se nisam smirio i sacekao da prodje , nista , jeste da nista nisam radio neko vreme ali me ti problemi sa kolenom vise nikad nisu zezali u zivotu , tj isplatilo se mirovanje ... dok znam druge koji i dan danas nose poveze i svakojake picke materine i bili na operacijama itd... znaci to ti je moj savet a ti kako hoces

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #10 poslato: Jul 29, 2010, 11:43:10 posle podne »
ma to sa malim kilazama , bukvalno ni ne osetim. Umoricu se ja naravno ali nema onog osecaja kada pece posle treninga ili sutradan u listu, bukvalno nista kao da nisam ni radio.
Naravno da cu odmoriti, ne desava mi se ovo prvi put..procice minimum 2-3 nedelje da opet radim noge da mi skroz bude ok. Radio sam i magnetnu rezonancu, kao sto rekoh  nema pokidanih ligamenata ili meniskusa, da znam u cemu je problem jos bih igrao kosarku..ko zna gde bi me gledali :) , tako da ovaj problem vucem duze vreme...ali nemam problema sa kolenom sve dok ne pocnem da zesce cepam noge....

 iskreno, ja zelim da popravim samo unutrasnji deo lista.. ako to moze bez velikih kilaza ako gresim jos bolje, rado cu prihvatiti savete...al evo na primeru..vec godinu ipo tako radim i cepam..nisam dobio ni 2 grama u listu a gornji deo noge kao kod konja.


kad opet pocnem da cepam...moracu da uzmem taj biofreeze i konjsku mast..hvala

Van mreže Shumadinac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 532
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #11 poslato: Jul 30, 2010, 03:10:25 pre podne »


brate ja sam obisao sve zive lekare i klub me slao ali nista mi nije pomoglo . Ali ako ne mogu da radim u teretani, nit trcim, nit koristim aerobne sprave onda dodjavola sve.  


Reci lepo dijagnozu koju ti je lekar dao, ne moze tek tako "obisao sam sve lekare"... Trazis da ti ovde neko napamet "prepisuje" prepate, jer kako sam kazes, lekari za tebe to nisu mogli...  ::)
Eleven saintly shrouded men,
Silhouettes stand against the sky,
One in front with a cross held high,
Come to wash my sins away...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #12 poslato: Jul 30, 2010, 09:51:23 pre podne »
cek cek
radio bi sa velikim tezinima a prioritet je kosarka??/
ja jednostavno ne rauzmem da ste toliko lenstine i da necete da citate nista........
dakle
ja imam smrskane prednje ukrustene na oba kolena......
noge mi nikada nisu bolje izlgedla nego na zadnjem takmicenju....
dalje...
radim cucanj sa 45 kg.......
dalje..

jel trebam jos nesto????

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #13 poslato: Jul 30, 2010, 10:02:01 pre podne »
pa nece da citaju , ajde i ja sam kad sam prvi put dosao secam se na forum postavio jedno mozda dva spam pitanja ali ovo je neverovatno , jos sad imaju foru otvore svoju temu pa tu celo gradivo jbt , pocne od jednog glupog pitanja pa onda ceo pocetnicki bb i naravno neizostavno pitanje o jebenom kreatinu ...

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: molim za hitnu pomoc - kolena i joint repair
« Odgovor #14 poslato: Jul 30, 2010, 01:07:37 posle podne »
narode ajd polako..kazete meni da ne citam a niste ni procitali sta sam ja napisao.

@Pedja, kosarka mi nije prioritet, ja ne smem ni da trcim, nisam odigrao ni basket sto godina....nisam ni pomenuo kosarku  osim da sam je trenirao.

Pokusavao sam jedno vreme da radim tako pedja, cucanj lagano, 40-50 kg al dzaba..opet mi natekne, cucanj mi uopste ne odgovara, previse mi opterecuje koleno. 

@sumadinac... nema dijagnoze, da je ima ne bih sad ovde pricao sa vama bio bih negde jos trenirao basket. Obisao sam od od wma, kamenice, nisa , sto lekara, snimao magnetnom rezonancom 2 x, bio na snimanjima ali nista, nema dijagnoze. Koleno je ok ?!?!?! Jedina dijagnoza koju sam dobio jeste da koleno ne moze da izdrzi napore ? zasto..niko ne zna. Genetika ? kurci palci.

@ pirat  jbte pa ja nisam ovde 2 dana , nisam se registrovao juce niti sam ikad spammovao sa kretenskim pitanjima zato ne znam o cemu takav stav. Zanimalo me je  za joint preparate koje nisam nikad koristio da li bi imalo ikakvog efekta.

+ lepo sam napisao da sam radio tako kao sto se i sami rekli , ali nisam imao nikakvog efekta na listove...a uradio sam samo jedan trening sa 120 i odmah mi je nateklo koleno. Hteo sam da promenim nesto jer efekta ocigledno nema .