Septembar 09, 2024, 06:56:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...  (Pročitano 8338 puta)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« poslato: Jul 22, 2010, 04:38:40 posle podne »
E ovako, od kad su ovi idioti renovirali teretanu, vise nemamo normalnu lat spravu i normalno veslanje vec su nam ubacili ova 2:  :-[

http://www.startracusa.com/pc-38-2-instinct-lat-pull-down.aspx
http://www.startracusa.com/pc-39-2-instinct-vertical-row.aspx

Od kad su nam to uklonili, imam problema da dobro uradim ledja i jako retko dobijem upalu jer je ova nova lat sprava jako retardirana.

Evo ovo su sve vezbe koje radim za ledja (ne na jednom treningu, nego sve ukupno): 

1. Ta nova lat sprava, i kad sedim "napred" i "nazad"
2. To novo veslanje i sa visim i sa nizim hvatom
3. Mislim da se to zove veslanje u predklonu, kad stavim 1 ruku i 1 koleno na klupu i dizem teg drugom rukom
4. Ne znam kako se to zove, ono sto se radi u uglu teretane, kad zabijem 1 deo sipkle u ugao a drugi podizem prema telu
5. Ledjnjaci
6. Zgibovi ali retko, posto nesto ne volim da ih radim.

E sad da li imaju jos neke vezbe osim ovih uglavnom za sirinu ledja osim zgibova ili cu ipak morati njih da krenem ozbiljno da radim. A ako moram njih, koji su najbolji za ovo sto meni treba, ispred glave, iza glave, koji hvat...?

Ne znam jako me iznerviralo sto su uklonili staru spravu posto sam tamo mogao da iskombinujem 5-6 vezbi menjajuci sipke, hvatove, polozaj sedenja...

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2010, 04:45:07 posle podne »
moraces poceti zgibove radti,...i siroki i uski hvat radi.

sto se tih sprava tice,..u biti ista stavr kao i stare,..samo sto su fiksirane, i diktiraju pokret.
isto kao potisak sa klupe sipkom i smith masina... nekom odgovara, nekom ne.

ta 4. vjezba je t-bar veslanje,....ubaci u treninge i veslanje sipkom u pretklonu,...i s vremena na vrijeme i mrtvo dizanje
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2010, 09:12:57 posle podne »
Ma nije uopste kao pravi lat...onaj MNOGO bolje pogodi i mogu da menjam sipke, hvatove itd...ovde ima samo 1 polozaj...mislim nije da ne osetim ledja kad radim ali daleko je to od pravog lata...

Ah znaci zgibovi...fora je sto ih jako jako retko radim pa ne mogu opste puno...ne znam zasto ali ja sam ih uvek nekako smatrao kao vezbe za snagu jer nikako ne mogu da osetim neku pravu kontrakciju kad ih radim...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2010, 09:21:54 posle podne »
Ah znaci zgibovi...fora je sto ih jako jako retko radim pa ne mogu opste puno...
Radi ih,vremenom ces moci vise i vise

ne znam zasto ali ja sam ih uvek nekako smatrao kao vezbe za snagu jer nikako ne mogu da osetim neku pravu kontrakciju kad ih radim...
Mozda ih ne radis kako treba

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2010, 09:25:59 posle podne »
Zgibovi, mnogo teski, ali nema bolje vjezbe za ledja.

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #5 poslato: Jul 22, 2010, 09:29:56 posle podne »
Ah znaci zgibovi...fora je sto ih jako jako retko radim pa ne mogu opste puno...
Radi ih,vremenom ces moci vise i vise

ne znam zasto ali ja sam ih uvek nekako smatrao kao vezbe za snagu jer nikako ne mogu da osetim neku pravu kontrakciju kad ih radim...
Mozda ih ne radis kako treba


Pa čim ne može puno da ih uradi znači da nema snage tj. neće moći da oseti pravu kontrakciju jer nema kontrolu nad mišićem...
Inače ova nova mašina može da bude odlična za leđa ali naravno sve zavisi od proizvođača...u Extreme gymu sam obožavao takve mašine...ubijale su kako pogađaju...

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #6 poslato: Jul 22, 2010, 09:51:03 posle podne »
Pa da, na toj lat spravi radim opusteno sa svojom tezinom 3-4 serije po 8-10 ponavljanja, a zgibova ako mogu 4 ova siroka....jednostavno ih skoro nikad ne radim, ali kao sto je Lazarica rekao, sto ih vise radis, vise ces moci :D

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #7 poslato: Jul 23, 2010, 12:59:34 pre podne »
Pa da, na toj lat spravi radim opusteno sa svojom tezinom 3-4 serije po 8-10 ponavljanja, a zgibova ako mogu 4 ova siroka....jednostavno ih skoro nikad ne radim, ali kao sto je Lazarica rekao, sto ih vise radis, vise ces moci :D

nije naviko misic na zgibove to je, verovatno imas snage al treba da se utreniras i to je sve.

Van mreže Gluteus

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #8 poslato: Jul 23, 2010, 11:41:27 pre podne »
Nadji asistenta koji ce ti drzati noge i na taj nacin oduzeti koji kg od tvoje tezine i povecati broj zgibova...

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #9 poslato: Jul 23, 2010, 02:49:10 posle podne »
ili radi negativna ponavljanja,..odlican nacin da ojacas na vratilu.

kako god, nacina ima..samo treba volje ;)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Spartak

  • Gost
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #10 poslato: Jul 23, 2010, 08:57:06 posle podne »
Sprave su odlicne, ima ih i u teretani gdje ja treniram doduse ne identicne al na isti fazon, bruka dobro

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #11 poslato: Jul 23, 2010, 09:10:00 posle podne »
ako  su od dobro napravljene tj ako su firmirane to su odlicne sprave. Onaj rover je zlo kako pogadja..... ali zgibovi su zgibovi, samo neka ti noge budu mirne znaci bez trzanja :) a imas i onu spravu ne znam da li je imate u teretani kao za zgibove je, samo sto se kolenima naslonis na klupu koju tegovima stelujes koliko ce kila tvoje telesne sama da ponese valjda ste me razumeli na sta mislim, ona je super ako ne mozes odmah da radis zgibove, posle nekog vremena rada na njoj ces sigurno moci

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #12 poslato: Jul 23, 2010, 09:13:19 posle podne »
Nemojte me shvatiti da su sprave bas lose, nego jednostavno na pravom latu mogu da iskombinujem 4,5 vezbi za razlicite delove ledja i mnogo me bolje pogodi nego ovo i jos imam samo 1 polozaj...nije da ne osetim kako mi rade ledja, i kad bi bilo obe radio bi obe, ali je stvarno glupo sto nema pravog lata.

Nista onda, na sledecem treningu krecem zgibove pa cemo videti kako ce ici :)

Van mreže vladas

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #13 poslato: Jul 23, 2010, 09:53:12 posle podne »
ti nisi svestan koliko si srecan sto imas takve sprave u teretani ................

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Vezbe za sirinu ledja bez lat sprave...
« Odgovor #14 poslato: Jul 24, 2010, 04:02:06 pre podne »
ima jedna vezba sto sam video na youtube-u  sarcev je radi

mrtvo dizanje siri hvat ruku i poza sa rasirenom lepezom probaj