Jul 07, 2024, 11:45:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Sagorevanje - savet  (Pročitano 2809 puta)

Van mreže denza025

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 176
Sagorevanje - savet
« poslato: Jul 18, 2010, 11:44:01 posle podne »
Moja visina: 180cm
Moja kilazhe: pre mesec dana 95kg, nemam vagu u stanu pa ne mogu da dam tachan podatak :)

Evo ovako... Sutra ili prekosutra mi stizhe Animal Cuts, pa bi pocheo da radim na sagorevanju! E sad... Mene interesuje da li da nastavim sa ovim
programom? Pocheo sam ovako da radim i dopada mi se! Tachan cilj nemam (shto se tiche spaljivanja dok
uzimam cuts), vec jednostavno cilj mi je shto vishe sala da "isechem" :)



Trening:

-ponedeljak:
ujutro(7-8h): trchanje na prazan stomak (0,5l tople ili vruce vode pre trchanja)

poslepodne: teretana - grudi + triceps

   Grudi:
bench: 4s -> 50kg10p - 70kg8p - 80kg6p - 70kg8p
kosi bench: 4s10p -> 40kg10p - 50kg8p - 60kg6-8p - 50kg10p
pek-dek: 4s10p + sajle: 4s10p + kosi bench razvlachenje buchicama: 4s8p pa 2 min pauze! Radio bih te tri stanice...
uski bench: 5s10p - 50-60kg
sklekovi: 5s do otkaza

   Triceps:
mala propadanja + triceps ekstenzija na latu 2 kruga po 12 ponavljanja i tako 3 serije
opruzhanje podlaktice u pretklonu 3s12p



-utorak:
ujutro(7-8h): trchanje na prazan stomak (0,5l tople ili vruce vode pre trchanja)

poslepodne: teretana - ledja + biceps

   Ledja:
veslachica 15p, vuchenje u pretklonu 15p, lat iza 15p i lat ispred 15p
Sprave radim jednu za drugom, 4 serije ukupno. Izmedju serija 2 minuta pauza! Nakon toga hiperekstenzija 4s20p

   Biceps:
ravna shipka uski hvat 15p + buchice 10p 11kg + buchice 15p 6.5kg i tako 5 krugova



-sreda:
ujutro(7-8h): trchanje na prazan stomak (0,5l tople ili vruce vode pre trchanja)

poslepodne: teretana - ramena

zadnji potisak shipkom 5s15p
Arnoldov potisak 15p + dvoruchno predruchenje shipkom u visini ramena 20p i tako 3s
Letenje 12p(8.5kg) pa 12p (6kg) i tako 3s
Podizanje od butina do brade 12p pa "sleganje" ramenima sa buchicama 20p (ne znam kako drugachije da se izrazim) i tako 3s



-chetvrtak:
ujutro(7-8h): trchanje na prazan stomak (0,5l tople ili vruce vode pre trchanja)

poslepodne: teretana - ruke

ravna shipka shiroki hvat 2s12p(biceps) + kriva shipka stojeci potisak iza glave(triceps) 2s12p zatim 2min pauze pa josh 2 kruga
buchice 2s12p(biceps) + kriva shipka na bench klupi spushtanje na oko 10cm od stomaka(triceps) 2s12p zatim 2min pauze pa josh 2 kruga
skotova klupa (kriva shipka uski hvat) 2s12p(biceps) + kanap ili potisak na lat mashini 2s12p(triceps) zatim 2min pauze pa josh 2 kruga

Ovo shto sam pisao 2s12p, naravno mislio sam naizmenichno biceps-triceps-biceps-triceps-2min pauze



-petak:
ujutro(7-8h): trchanje na prazan stomak (0,5l tople ili vruce vode pre trchanja)

poslepodne: teretana - grudi

bench: 4s -> 50kg10p - 70kg8p - 80kg6p - 70kg8p
pullover: 3s12p
razvlachenje na sajlama: 5s12p
sklekovi: 5s do otkaza



-subota:
ujutro(7-8h): trchanje na prazan stomak (0,5l tople ili vruce vode pre trchanja)



-nedelja: pauza!




Ishrana:
Poshto mi je finansijska situacija loshija ishrana mi predstavlja problem... Evo neshto shto mi pada na pamet:
Prvi obrok (8h-9h): 100g ovsenih pahuljica + 0.5l mleka ili jogurta
Drugi obrok (10h-11h): tunjevina + 200-250g ella sira + salata
Treci obrok (12-13h): krompir ili grashak ili pirinach
Chetvrti obrok (15h): 50g ovsenih + 2dl mleka ili jogurta
Peti obrok (posle treninga): supa + pilece belo meso + pire krompir (+ salata) ili balkanska meshavina (grashak, kukuruz, paprika,shargarepa)

Oko pola sata posle jachih obroka bi popio zeleni chaj (2kesice na 2dl vode + pola limuna)

To je neki program shto sam sebi smislio... Intesuje me josh par stvarchica:
1) Koja hrana utroshi vishe kalorija pri samom varenju nego shto se njome unese? (znam za krastavac, papriku i mozhda crni luk i pechurke)
2) Da li treba da ubacim i noge kada radim ramena? Trchim svaki dan pa ne znam da li bi to mozhda bilo previshe.
3) Da li je bolje da treniram i ujutro i poslepodne ili da odradim i trchanje i teretanu ujutro? Planirao sam trchanje posle prve kesice cuts-a, a teretana posle druge kesice :/
4) Da li je bolje da, kada radim ruke, kombinujem biceps i triceps ili da prvo odradim biceps stanice pa triceps?
5) Gazirane i guste sokove sam izbacio, slatko sam izbacio, eventualno zasladim kafu ako pijem... Da li recimo shumece tablete i cedevitu isto treba izbegavati pa potrebu za shecerom reshavati u vocu ili ne? Mozhda ce delovati kao glupo pitanje, al' jbga... Ko pita ne skita :P


Samo da napomenem da za grudi nisam odabrao stanice u potpunosti jer mi se triceps previshe izmori i jednostavno ne mogu da izvuchem maksimun iz grudi pa sam ostavio samo stanicu za pek-dek + sajle + razvlachenje buchicama na kosoj bench klupi

SVI predlozi, kritike i sugestije su dobrodoshle! Hvala unapred! :)

Edit: Ako sam promashio podforum izvinjavam se, novi sam chlan pa se nisam u potpunosti upoznao sa forumom.
« Poslednja izmena: Jul 18, 2010, 11:46:59 posle podne denza025 »
Registruj se i pomozi svojoj virtuelnoj drzavi. Preko 30 000 registrovanih korisnika!
http://secura.e-sim.org/lan.29443/

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Sagorevanje - savet
« Odgovor #1 poslato: Jul 19, 2010, 12:12:04 pre podne »
Umesto sto si kupio Animal Cuts bolje da si ulozio pare u hranu, ali ajde...

Ishrana ti je "siromasna" proteinima. Imas samo tunjevinu, 250gr sira i belo meso..malo je to.
U prvi obrok bi mogao umesto tog mleka da ubacis jaja pa da napravis omlet sa ovsenim i jajima imao bi kompletan obrok
Drugi obrok:  jedi samo tunjevinu i salatu, posni sir ostavi za uvece kao poslednji obrok..u tom slucaju sesti obrokv
Treci obrok: Ovo i nije obrok imas samo UH, nedostaju ti proteini
Cetvrti obrok: Opet nema proteina, osim ako izostavimo proteine iz mleka
Peti obrok: supa ti nikako ne treba kao ni pire krompir. Jedi belo meso, salatu i skuvaj krompir

1) nemam pojma i ne treba time da se opterecujes jer su gluposti :P
2)Noge moras da radis. Najbolje je da svaki dan radis jednu misicnu partiju tako bi imao 5 treninga sa tegovima nedeljno i 2 pauze
3)Ujutru popijes sagorevac i odes na trcanje (naravno na prazan stomak) sledecu pijes pre treninga
4)Ne znam :). Ja prvo odradim triceps pa onda biceps...sto ne mora da znaci da je tako najbolje
5)cedevita je puna secera tako da je treba izbegavati, kafu nemoj da seceris, a voce je puno fruktoze tako da ne treba da preterujes sa njim na dijeti

I zaboravio sam....ne treba ti topla voda pre trcanja, neces od nje vise smrsati ;)
« Poslednja izmena: Jul 19, 2010, 12:14:17 pre podne mica86 »

Van mreže denza025

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 176
Odg: Sagorevanje - savet
« Odgovor #2 poslato: Jul 19, 2010, 11:04:45 pre podne »
@mica86
Jbga, nisam se raspitao... Sad cu barem znati za sledeci put :D

Ishrana sam i pretpostavio da je losha... Shto se tiche korigovanja ishrane dobio sam ovakav predlog:
Prvi obrok (8h): 100g ovsenih pahuljica + 5 belanaca
Drugi obrok (11h): tunjevina + salata
Treci obrok (14h): krompir ili pirinach uz ovo treba ubaciti mesa ~150g-200g
Chetvrti obrok (posle teretane): pilece belo meso(150-200g) + pire krompir (+ salata)
Peti obrok(pred spavanje):  200-250g ella sira
Ovo bih uspeo finansijski da ispratim...

A shto se tiche one vode, nisam ni mislio da cu vishe smrshati ali cu se brzhe pocheti znojiti ako popijem toplu ili vrucu vodu... Dizhe se temperatura u telu i da bi se telo rashladilo krecem da se znojim. Ja bar tako kontam nznm :D
Naravno, hvala ti za odgovor! :)
Registruj se i pomozi svojoj virtuelnoj drzavi. Preko 30 000 registrovanih korisnika!
http://secura.e-sim.org/lan.29443/

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Sagorevanje - savet
« Odgovor #3 poslato: Jul 19, 2010, 12:11:34 posle podne »
Opet pire krompir? Napisao sam da ti to ne treba, osim ako ga ne pravis na neki poseban nacin. Uzmi samo kuvani krompir bez ikakvih dodataka!
Najbolje bi bilo da rotiras UH, imaces mnogo bolje rezultate...potrezi o tome na forumu dosta je pisano

Ne treba ti topla voda!!! :). Da je tako onda bi mogao zimi da radis definiciju i da mrsavis...sednes pored sporeta, peci ili cega vec i pocnes da se nalivas sa vrucom vodom, a znoj samo lije sa tebe :P
Ili sto bi narod rekao "Ne izmisljaj toplu vodu" :D

Van mreže denza025

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 176
Odg: Sagorevanje - savet
« Odgovor #4 poslato: Jul 19, 2010, 04:04:41 posle podne »
Mislio sam da skuvam krompir pa napravim pire od toga, bez ikakvih dodataka... Nisam se dobro izrazio -_-
Objasnio si mi ovo za vodu, hvala! :)
Registruj se i pomozi svojoj virtuelnoj drzavi. Preko 30 000 registrovanih korisnika!
http://secura.e-sim.org/lan.29443/

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Sagorevanje - savet
« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2010, 11:08:25 posle podne »
De si bre pokupio tu dijetu sa vodom u "Prakticnoj Zeni"?

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Sagorevanje - savet
« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2010, 11:39:11 posle podne »
slaba ishrana, kao sto su ostali zakljucili

umesto pire-a obican bareni krompir bolje

za takav trening koji si ti smislio treba MNOGO bolja ishrana i veci unos proteina.
1. time nemoj da se zamaras
2. noge i pored trcanja bi trebalo da radis
3. cuts 30-40min pre trcanja i 30-40 min pre teretane
4.kako ti odgovara tako radi
5. cedevita i te zajebancije to je 90% secer tako da za unos vitamina najbolje bi bilo neke tablete jer preko cedevite i tih zajebancija neces uneti nista
btw  promasio si podforum.

Van mreže denza025

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 176
Odg: Sagorevanje - savet
« Odgovor #7 poslato: Jul 20, 2010, 12:16:32 pre podne »
De si bre pokupio tu dijetu sa vodom u "Prakticnoj Zeni"?
Provalio me chovek vidi se da je u toku :P
Kao shto sam vec rekao, mislio sam da bi vrucom vodom podigao temperaturu u telu i samim tim pojachao znojenje, ali mi je mica lepo objasnio da to veze s vezom nema i sve ok. No dobro malo provokacije nikad na odmet ;)

@kikibgd
Znam da je ishrana losha, ali jbga... Finansijska situacija je, blago recheno, zhalosna i jednostavno ne mogu sebi da priushtim vishe od 300-400 din dnevno za ishranu... Odrekao sam se mnogo troshkova da bih mogao sam sebi da spremam hranu i doshao sam do te cifre, ali jednostavno kad nemam nemam i jbga...  :/
Registruj se i pomozi svojoj virtuelnoj drzavi. Preko 30 000 registrovanih korisnika!
http://secura.e-sim.org/lan.29443/