Septembar 16, 2024, 10:26:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Body pump i unos proteina  (Pročitano 7990 puta)

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Body pump i unos proteina
« poslato: Jul 12, 2010, 08:53:44 posle podne »
Dobro vece dobri ljudi.

Moje ime je Marko, imam 29 godina i problem sa viskom kilograma. Pre par meseca sam krenuo u teretanu, odradio mesec dana kruznog treninga i na nagovor dobrog drugara krenuo na skidanje kilograma.

Moram priznati da je nov nacin ishrane, nov nacin zivora (aktivnog) urodio plodom i vec su vidljivi rezultati. Teretanu sam zamenio programom Body Pump (Les Mills) i hteo bih da se informisem o optimalnom unosu proteina.  Nikad nisam isao u teretanu i nemam misicnu masu kao neko ko trenira vec neko vreme.

Nemam aspiracija da postanem profesionalac i do oktobra meseca radim na skidanju kilograma. Hvala unapred na odgovorima.

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #1 poslato: Jul 12, 2010, 09:37:45 posle podne »
kako da ti neko pomogne nista nam o sebi nisi rekao osim da imas 29god... kilaza visina ciljevi?????
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže aca77

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #2 poslato: Jul 12, 2010, 10:37:20 posle podne »
Ovaj forum sam shvatila da od profesionalaca dobijamo informacije kako treba pravilno se hraniti i trenirati i nemamo svi mi koji smo na forumu ambicije da postanemo profesionalci. Na ovom forumu sam pronasla potrebne informacije, sastavila rezim ishrane, pridrzavam se toga i rezultate vidim za nepuna 2 mjeseca (gubitak kg). Cak mi se i misici naziru sto sam mislila da je  u mom slucaju nemoguce. Godinama sam bila u zabludi i bezuspjesno pokusavala skinuti nagomilane kg (razne vrste aerobika, kojekakvi plesovi) i na kraju sam shvatila da jedino teretana i pravilna ishrana imaju efekta. Pod pravilnom ishranom podrazumjevam 6 obroka dnevno; piletina ili riba, riza ,ovsene, bjelanca,whey,nemasni sir, malo povrca (kombinacije navedenog) i "opleti" po treninzima. Kg ce se poceti topiti kroz par sedmica (kod muskaraca to ide puno brze). I kad budes vidio prve rezultate , "nafuraces" se na teretanu i imaces motiva da vjezbas vise i vise. Ja jedva cekam novi dan da idem na trening. Zato mislim da neces postici puno sa Body Pump-om. Procesljaj forum uzduz i poprijeko i sve ces pronaci. Ja sam srecna sto ovaj forum postoji a i sto sam na neki nacin podjelila svoje iskustvo sa vama. HVALA!

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2010, 10:07:57 pre podne »
kako da ti neko pomogne nista nam o sebi nisi rekao osim da imas 29god... kilaza visina ciljevi?????

Moja greska. Visok sam 185 cm a tezak oko 110 kg. Sto se tice ciljeva, voleo bih da u narednih 3 meseca dodjem na dvocifrenu brojku, sto bi trebalo biti realnost. Samo bih dodao da se moj gubitak masnih naslaga zasniva na mixu sledecih stvar (zavisno od dana)i: voznja bicikla (oko 20km), Body Pump-u, preskakanje konopca (20 mina), setnja, trcanje na traci kao i nordijskom skijanju (oko 30 mina, koristeci HIIT tehniku).

Cak i ako mi opadne misicna masa (ispod sala) necu plakati s obzirom da od oktobra planiram da krenem sa nabijanjem iste, ali bih voleo da se konsultujem i dobijem savet kako sacuvati veci deo postojece.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #4 poslato: Jul 13, 2010, 10:50:48 pre podne »
Devojka iznad ti je sve rekla...
Napisi svoju ishranu jer je u njoj glavni problem. Samo uz sredjenu ishranu ces smrsati, a ne od konopca itd...

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #5 poslato: Jul 13, 2010, 04:20:39 posle podne »
U zadnjih nekoliko godina sam bio neaktivan, konzumirao sve sto je lose (gazirano, slatko, fast food...) i pre dva meseca sam totalno preokrenuo nacin zivota. Sto se tice moje ishrane ona izgleda ovako:

07:30 Dorucak (jaja sa prazilukom, sendvic ili slicno)
13:00 drugi obrok - u danima kad je body pump to je konzerva tunjevine+ 0.05% jogurt i parce hleba, ostalim danima to je ili vocni jogurt ili mix jogurt+saka zitarica
17:00-18:00 meso ili riba+krompir, punjene tikvice i sl +salata i 1tableta Natrol (take one) multivitamina

Posle 18:00 ne jedem. Jedino ponedeljkom sa vodom popijem uni-syn meal replacment powder jer mi je trening u 18:00 i nemam vremena da jedem "normalno". Pijem oko 3-4 litre vode dnevno. Ukoliko (kad) nesto pojedem, odmah se bacam na neku aktivnost.

Radim od 09-16 casova i ponekad mi se cini da radim u nedodjiji jer nema puno prodavnica okolo. Mogu da narucim da mi ispeku belo meso i sl, ali normalan obrok nemogu naci tamo.


Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2010, 05:27:22 posle podne »
Za pohvalu je jedino sto si konacno prelomio i resio da se pozabavis svojim fizickim izgledom :)
Iskreno, ishrana ti je losa. Posebno je lose sto ne jedes uopste posle 18h. Da bi mrsavio moras da jedes :)
Ako si citao malo po forumu primetio si da uglavnom svi jedu 5-6 puta dnevno.
Svaki obrok mora da sadrzi kvalitetne proteine (piletina, belanca, junetina, riba...). Unos UH (ovsene pahulje, pirinac, krompir...) zavisi od tvojih ciljeve, a s obzirom da ti zelis da skidas kilograme onda bi trebao da rotiras UH, ili "potpuno" da ih izbacis ako bi radio keto dijetu.
To sto radis i nije izgovor, uvek moze da se spremi hrana koju ces moci da poneses sa sobom a koristis i zamenu za obrok tako da ti je to jos lakse.
Citaj u temi NUTRITION ima dosta jelovnika. Napravi za sebe neki pa ako ne valja ispravicemo. Krenes redom od kada ustanes pa dok ne legnes 5-6 obroka..

Ne znam kakav je to Body Pump program, ali bih ti preporucio teretanu. To sto ne zelis da postanes profesionalac ne znaci da ces se u teretani toliko razviti da ces biti ogroman, za to treba puuuuno vremena. Nemam ni ja zelju da budem profesionalac, ali pazim na ishranu i treniram iz istih razloga kao i ti i mogu reci da sam zadovoljan postinutim, ali ne potpuno tako da ne prestajem da treniram, uslo mi u krv :P
To sto si skinuo mozda koji kg je normalno jer si prestao da jedes losu hranu. Da bi dalje napredovao moras da uradis keko sam ti gore napisao (5-6 obroka) i bices prezadovoljan ;)

Van mreže aca77

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #7 poslato: Jul 13, 2010, 05:48:37 posle podne »

Cak i ako mi opadne misicna masa (ispod sala) necu plakati s obzirom da od oktobra planiram da krenem sa nabijanjem iste,
Skidas pa nabijas masu? Zasto? Zar nije jednostavnije da istovremeno gubis salo i radis na "izgradnji' misica? Ja radim tako i kod mene djeluje. I moras jjesti poslije 18 h.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #8 poslato: Jul 13, 2010, 05:50:51 posle podne »
Ne moze da se gubi salo i dobija misicna masa u isto vreme, ali je moguce gubiti salo i sacuvati misicnu masu koja se vec poseduje pravilnom ishranom i odgovarajucom suplementacijom (posebno oko treninga)

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #9 poslato: Jul 13, 2010, 07:51:47 posle podne »
sutra idem na analizu krvi i urina pa u "Batut", tako da predlazem da sacekamo i vidimo sta ce mi nutricionista reci. Za trenutak da se vratimo prvobitnom pitanju: koliko proteina u danima kad radim sa tegovima, a koliko proteina u danima odmora.

Takodje da li je upotreba "Universal Animal Cut" + kupovina nekog proteina dobra varijanta? Ukoliko znate bolje ne libite se da napisete.

P.S zaboravih da kazem, BP radim ponedeljkom, sredom i petkom.
« Poslednja izmena: Jul 13, 2010, 07:58:21 posle podne Bitanga2 »

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Body pump i unos proteina
« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2010, 10:22:27 pre podne »
trebas imati najmanje 4 solidna obroka i 2 uzine uz ta 4 obroka salata obavezna, sto se tice unosa proteina pokusaj ishranom da BAR uneses 2g/kg tezine
Animal Cut je dobar sagorevac mada ja sam smrdeo kao zlatiborski ovan tokom koriscenja :D mada stacker 7 je mnogo bolja stvar ;)

Prelistaj malo NUTRITION podforum tamo ima dosta korisnih stvari :)