Septembar 21, 2024, 04:37:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Zasto!?  (Pročitano 2624 puta)

Van mreže ROSTA

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 110
Zasto!?
« poslato: Avgust 04, 2006, 08:28:21 posle podne »
E, ovako stoje stvari. U poslednje vreme sam dosta pao sa snagom, odnosno sa kilazama koje podizem. Naime, do pre mesec dana sam, na primer, na Smith masini dvorucni potisak za ramena iza glave a i ispred radio sa 90kg sest ponavljanja (cak sam i 100kg digao 2 puta sam) a na poslednjih 2-3 treninga jedva izvucem 2 ponavljanja. Slicno je i sa ostalim vezbama. Da li je to pretreniranost? Da li bih trebao malo da odmorim? Sta vi predlazete? Samo da napomenem pa se u tom periodu nista nije promenilo niti u ishrani, niti u suplementaciji. Hvala u napred i pozdrav (zvuci kao ono "Hvala na paznji i dovidjenja" :) )!

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Re: Zasto!?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2006, 08:32:29 posle podne »
napravi pauzu od nedelju dana i POLETECES..

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže ARHB

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Re: Zasto!?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2006, 05:52:46 posle podne »
90 kg iza glave, svaka cast buraz ja se ubijam na bencu s tom tezinom

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Re: Zasto!?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2006, 05:59:54 posle podne »
Da to je pretreniranost.
Za pocetak nemoj toliko cesto da radis do maximuma pogotovu ako to ne prehranjujes kako treba i nemas adekvatnu suplementaciju.
Ne menjaj nista ,tezine forsiraj od 70-80 % snage.Idi to otkaza svaki 2-3 trening.Ti ides da treniras misice a ne da ih unistavas.
Treniranje do maximuma moze da dovede do sigurnog katabolizma sto nije poenta ovog sporta.

Van mreže ROSTA

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 110
Re: Zasto!?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2006, 06:08:05 posle podne »
Ma, ne idem do maksimuma, nego sam to probao na jednom treningu jer sam osecao da bas imam snage, pa rek'o 'ajde da probam. Ali u poslednje vreme stvarno osecam da nemam snage.

Van mreže ROSTA

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 110
Re: Zasto!?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2006, 06:10:11 posle podne »
Citat: ARHB
90 kg iza glave, svaka cast buraz ja se ubijam na bencu s tom tezinom

Hvala. Trenirao sam dugo odbojku pa valjda odatle snaga u ramenima. Na benchu sam slabiji.

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Zasto!?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2006, 07:06:25 posle podne »
Ja se mucim sa 25 :D , al' dobro, pre dva meseca je bilo 20. :lol:

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Zasto!?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2006, 04:59:19 posle podne »
Probaj da pojacas hranu, vjezbaj krace, vise odmora, a i ako si izgubio na tezini moguce je da je to razlog... prozivljavam slicna iskustva trenutno, sto zbog dosta putovanja sto zbog neadekvatne ishrane, a i 15kg sam laksi nego zimus... :wink:
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Re: Zasto!?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2006, 05:14:40 posle podne »
Citat: ROSTA
Ma, ne idem do maksimuma, nego sam to probao na jednom treningu jer sam osecao da bas imam snage, pa rek'o 'ajde da probam. Ali u poslednje vreme stvarno osecam da nemam snage.


U tome i jeste problem...
JEDNOM si osetio da bas imas snage i sada kazez da si "pao".
Vrlo je verovatno da si pretreniran,ali uzmi u obzir i da niko nije na svakom treningu u istom psihofizickom naboju i spreman za najvece domete.
Na radno raspolozenje utice mnogo faktora,od sna do toga sta si i kada jeo pre treninga...
Tako da...ne uzimaj podatak kada si podigao najvecu tezinu kao validan.
Bitno je koje tezine dizes u radnim serijama,a apsolutni limit pokusaj da dostizes povremeno u danima kada se oseca bas snazno.
Na kraju,ako ti je cilj da gradis telo,tezina je samo sredstvo,ne i cilj....