Jul 08, 2024, 07:32:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Bogdanb
X3MShop banner

Autor Tema: Par pitanja oko nekih stvari  (Pročitano 5743 puta)

Van mreže andrejabg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 252
  • Mesi sine,mesi
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #15 poslato: Jun 15, 2010, 12:56:16 posle podne »
Пошто сам и сам дуго у водама борилачких вештина,рећи ћу ти да ти није потребан кардио тренинг толиког интензитета и трајања.Рецимо нека то буде неких 30 минута пре тренинга као загревање за интензиван тренинг или спаринг-небитно.Ако се одлучиш за ММА,колико ти је потребна кондиција толико ти је потребно и знање,у партеру понајвише.Врло захтевна дисциплина у којој мораш бити копмлетан јер у противном противник брзо пронађе слабу тачку.Базирај своје тренинге на спарингу јер се ту најбоље учи техника а и најбоље виидш где си танак.Ради  на експлозивној снази и издржљивости-у теретани на мањим тежинама али са већим бројем понављања.Кондициони тренинг ја обично радим после сале за борење-једно 30-так минута.
Наравно да све мора бити пропраћено адекватном исхраном.
Jedi,pij,veseli se i na zivot poseri se

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #16 poslato: Jul 06, 2010, 10:29:10 posle podne »
Пошто сам и сам дуго у водама борилачких вештина,рећи ћу ти да ти није потребан кардио тренинг толиког интензитета и трајања.Рецимо нека то буде неких 30 минута пре тренинга као загревање за интензиван тренинг или спаринг-небитно.Ако се одлучиш за ММА,колико ти је потребна кондиција толико ти је потребно и знање,у партеру понајвише.Врло захтевна дисциплина у којој мораш бити копмлетан јер у противном противник брзо пронађе слабу тачку.Базирај своје тренинге на спарингу јер се ту најбоље учи техника а и најбоље виидш где си танак.Ради  на експлозивној снази и издржљивости-у теретани на мањим тежинама али са већим бројем понављања.Кондициони тренинг ја обично радим после сале за борење-једно 30-так минута.
Наравно да све мора бити пропраћено адекватном исхраном.


Jedna stvar me ovde interesuje,sta da radim posle kardio treninga ili pre kako god da ide raspored? Posto 2 puta dnevno treniram,nedelja pauza. Mislim konkretno na vezbe,posto mi je to malo da radim,a kad treniram hocu da se razvalim od treniranja da znam sta radim... Inache sto se tiche ishrane hranim se solidno,izbegavam masno i sve one gluposti,jedino mi je mozda problem sto cim ustanem pojedem 2-3 chokoladice i posle pola sata idem da treniram :) trudim se da izbacim to,al navika prokleta xD