Septembar 19, 2024, 05:23:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet  (Pročitano 4257 puta)

Van mreže sejhM

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« poslato: Jun 28, 2010, 07:32:19 posle podne »
Od danas sam poceo sa novim sistemom treninga, prvo sto sam uradio jeste to da sam raspodelio trening na sledeci nacin

Ponedeljak - grudi
Utorak - ledja+triceps
Sreda - odmor
Cetvrtak - ramena+listovi
Petak - noge
Subota - ruke

Danas sam prvi put radio grudi na ovaj nacin, napisacu kako je tekao moj dan oko treninga, ishrane i suplementacije pa bih volio da me ispravite ako negde gresim.
Dan od 100g uh.

10:00 - ustajanje i dorucak (70g ovsenih)
10:40 - trening u teretani
11:30 - pwm
12:30 - 250g piletine + 70g crnog pirinca
15:30 - 150g piletine
18:30 - 150g piletine
21:00 - 250g piletine
00:00 - merica wheya

Trening:

Benc - 4 serije (poslednje dve maksimalno 8-10 ponavljanja)

kosi benc
razvlacenje na kosoj klupi
kontra kosi
pulover
razvlacenje na ravnoj klupi
sajle
sklekovi

x4 s'tim sto sam menjao redosled nekolko prvih i nekoliko poslednjih, znaci da ne pocinjem onom vezbom kojom sam poceo.
Hvatove naravno isto menjam tako da nakon 4 serije pogodim sve delove misica.
Minut i po do dva pauza izmedju serija.

Pre treninga 10g bcaa i 10g glutamina, u toku treninga eaa stack 10g, i nakon treninga pwm (bcaa+glutamin+whey+dex).


"If you want something in life, dont hesitate even one moment to do it, no matter how crazy it seemed to others. Life is one, travel through it on your way."

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2010, 07:47:32 posle podne »
Zasto nema proteina u dorucku?
Plan ishrane ne znaci nista, ako ne znamo koliko si tezak, eventualno bf% i sta hoces da postignes.
Split nije dobar, samo jedan misic dnevno.
Supsi, manje vise ok.
Whey pred spavanje, uzas.
Zivotne navike, lose ( ustajanje )  ;D

Van mreže sejhM

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2010, 08:32:54 posle podne »
Zaboravio sam 6 belanaca u dorucak.
Whey pred spavanje..nema elle, neko mi rekao da moze to, jbg.
Zivotne navike..radim do 02h, treba mi 8 sati da odmorim zbog misica ?

Trening..pa o ovakvom treningu citam 3 meseci dok sam ja radio biceps/grudi itd, pon uto sre a pet i sub ponovo pocinjao novi krug..
Lepo je neko rekao ono..sto vise citas to manje znas.

Visina 180cm
Tezina 84kg

Pre godinu dana imao 120kg, drzao svakojake dijete i nisam mario za misicnu masu. Sada sam ok, ali imam visok bf..prethodna 3 meseca sam radio kao sto rekoh gore, bilo je napretka al ne takvog kakvog sam ja zeleo, kakve sam vidjao, pa sam resio da promenim..
« Poslednja izmena: Jun 28, 2010, 08:34:31 posle podne sejhM »
"If you want something in life, dont hesitate even one moment to do it, no matter how crazy it seemed to others. Life is one, travel through it on your way."

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2010, 08:44:49 posle podne »
Jbg, ne mogu ja da znam da radis do 2.
Obicno se giga radi svaki dan jedan misic, i vikend odmaras.Imas ovdje temu, zove se, mislim, podjelite vase treninge...tako nesto, prva u ovom podforumu, tamo je Pedja detaljno objasnio kako ide giga
Za pred spavanje jbg, whey nije neko rjesenje, ako imas kinte uzmi casein.
I na kojoj si dijeti ?
Samo polako niko se nije rodio naucen

Van mreže sejhM

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2010, 08:51:46 posle podne »
Pogresno sam te razumeo :)

HAHA !
Citiram sebe:
"Utorak - ledja+triceps" - Mislio sam TRAPEZ.

Tako moze ? Ili da ga radim kad i ramena kao do sad, a da izbacim listove kad su ramena ? Posto sam procitao diskusiju na ovu temu i za ovakav nacin se slozila vecina.

A ovaj primer treninga koji sam odradio danas, po tebi kakav je ?

Ako napredujem napredujem, znam da je to najbitnije, ali eto da vidim misljenje. Sada cu da potrazim temu.

Radim uh rotaciju

100-200-0-300-150-75-0

S'tim da kada je dan od 300 unesem 250, to sam poceo od prosle nedelje da primenjujem jer mi kilaza jedva pada, dok mi se obimi smanjuju u onom pravcu kojem zelim.

P.S U toj temi sam i nasao ideju da promenim trening i pocnem sa gigantskim, jer tada stvarno osetim da sam radio trening..a i procitao sam negde pri  kraju da je tema postala vise za pitanja oko gigantskih serija, pa da ne nastavljam reko da otvorim novu temu.
« Poslednja izmena: Jun 28, 2010, 08:55:46 posle podne sejhM »
"If you want something in life, dont hesitate even one moment to do it, no matter how crazy it seemed to others. Life is one, travel through it on your way."

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2010, 09:02:36 posle podne »
Ja na giga setu trapez radim sa ledjima, a kad radim klasicne treninge sa ramenima...pa sad...
Trening ok, tu ionako svaki trening mjenjas redoslijed i vjezbe koje radis, bar ja...imas milion varijacija i kombinacija, to i jeste jedna od glavnih karakteristika giga set treninga.
Ok ti je i rotacija, samo vidi sa nekim ko to bas zna, po meni ne treba ti onih 300gr UH, a ni za 250, nisam bas siguran, ja imam 105-106 kg i na rotaciji necu ici preko 180gr, ali vidi, probaj, mjenjaj, javice se neko kome je ishrana "uza struka", a i imas na podforumu ishrana tu temu zove valjda Pedjin primjer za rotacije ili tako nesto, malo se promuvaj po forumu...bice to kako treba

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2010, 09:11:43 posle podne »
whey ti se brzo razlaze i nemoguce je hraniti misice preko noci.. tako da je ravno kao da si otisao u wc i rasipao 2 merice :) Kupi kazein ili jedi nemasni sir on ti hrani misice a.k preko noci.Mogao bi da postavis sliku grudi cisto da vidimo sta radis sa ovolikim razvlacenjem :) Ako vec radis giga pokusaj da uzmes i tecne amino u toku treninga...
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže sejhM

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #7 poslato: Jun 28, 2010, 09:22:29 posle podne »
Okej hvala ti, ulio si mi jos samopouzdanja jer sam sve vreme do sad bio nesiguran u ono sto radim bez obzira da li ima efekta ili ne :) Oko ishrane se previse ne brinem ali se maksimalno drzim svega. Tesko unosim uh, tako da i tih 250g jedva zbrojim. A i citao sam o tome da trebam nakon par nedelja ukoliko kg ne pada da smanjujem po recimo 25g.

Moze jaja ili piletina onda kao obrok pre spavanja ? Nema elle u gradu i okolini, ne znam zasto ali ne dostavljaju :(

A grudi..od kad znam za sebe imam problem sa grudima...prvo sto su pilece a zatim i to salo..
Sada sve to jos i izgleda ok. Forsiram razvlacenje ali na kosoj i kontrakosoj klupi..istovremeno i bench press na bilo kojoj sa uzim hvatom zbog unutrasnjeg dela jer mi deluju odvojeno..a zaostaje i donji, nekako mi neoblikovano dodje..i sta sad da ti kazem :)

Na poslu sam, a nemam net kod kuce, u medjuvremenu evo ove dve fotke, pa se mozda i nazire kakvo je trenutno stanje..da naglasim da sam imao 120kg, znaci ovo je za mene ogroman uspeh.




btw da, boyka motivacija hh.
"If you want something in life, dont hesitate even one moment to do it, no matter how crazy it seemed to others. Life is one, travel through it on your way."

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2010, 09:34:11 posle podne »
Vidi mozes ti jesti jaja i bijelo meso pred spavanje, ako nemas sta drugo. Probaj da nadjes pare za casein.
Za grudi ti ja zaista na osnovu slika ne mogu nista reci, samo ti radi, mjenjaj vjezbe, mjenjaj tempo izvodjenja vjezbi...samo polako...bice to...pa goidinu dana si potrosio da se "uljudis", pa sad polako da se sredis...pa onda pikanterije...godinu dana u teretani...ih nije to nista...vidjeces
Uspjeh jeste, i to ogroman, samo nastavi

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #9 poslato: Jun 28, 2010, 09:43:18 posle podne »
@ veljaP i jaja se brzo apsorbuju imas
@ topici sabacki nemasni ne mora da bude ella u principu mozes bilo koji nemasni sir.. ali nemasatan
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2010, 09:44:15 posle podne »
kosi benc
razvlacenje na kosoj klupi
kontra kosi
pulover
razvlacenje na ravnoj klupi
sajle
sklekovi  moje misljenje je da je ovo premnogo vezvi za grudi moze doci do kontra efekta..... max 15 serija

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2010, 09:46:33 posle podne »
kosi benc
razvlacenje na kosoj klupi
kontra kosi
pulover
razvlacenje na ravnoj klupi
sajle
sklekovi  moje misljenje je da je ovo premnogo vezvi za grudi moze doci do kontra efekta..... max 15 serija

 to mu je 1 set koji radi 4 x znaci nema tu nikakvih serija..
moze da smanji samo broj vezbi u setu 

jedino ako si misllio 6 vezbi  x 4 = 24 onda sorry.
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2010, 09:47:04 posle podne »
@BoSs
nemoj samo ti da savjetujes za giga set, molim te  ;)
@Nenad018
oprosti, nisam razumjeo ovo za jaja. Sta si htjeo da kazes?

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #13 poslato: Jun 28, 2010, 09:47:43 posle podne »
 6 vezbi  x 4 = 24 - i ja mislim da je mislio ovako?? nisam siguran sry ako gresim...6 vezbi  x 4 = 24 ali ovo je premnogo ako je ovako :D

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: Gigantske, velike serije - utisak, korigovanje, savet
« Odgovor #14 poslato: Jun 28, 2010, 09:48:34 posle podne »
@VeljakP izvini necu mislio sam da radi ovako 6 vezbi  x 4 = 24 ja se jos 1 izvinjavam