Septembar 25, 2024, 04:28:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Yurenmaw
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti oko ishrane  (Pročitano 5022 puta)

Van mreže p90x

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #15 poslato: Jun 16, 2010, 09:06:42 posle podne »
Ma sta ste se svi pobunili. :D Nemam ja nista protiv wheya sa vodom, verujem je dobro da se tako uzima, nego samo hocu da vam kazem da sam citao i drugacija misljenja i price, pa sam hteo da zajedno prodiskutujemo o svemu... Za to i sluzi forum. :) Mislim trebamo da se trudimo da jedemo sto vise prirodne, sveze hrane, nego da trpamo u sebe razne aditive, zasladjivace, arome, koji idu u paketu sa suplementima... Pa zasto onda ne uzeti mleko i neki prirodan UH koji su prirodni izvori nutrienata, nego da u vodu dodajemi casein, dekstrozu, malto, ako vec mozemo da ih unesemo i bez suplemenata, kroz hranu...

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #16 poslato: Jun 16, 2010, 09:49:29 posle podne »
A sto ovo nije prirodno jer ne raste na drvetu ?
Samo je filtrirana surutka ... i to je odma ne cini prirodnim ?

aj ovako
Da bi uneo potrebnu kolicinu  kazeina kroz melko naprimer moraces da ga popijes 4-5 litra a pritom ces uneti toliko mnogo nepotrebnih secera i masti da ti nece biti dobro ...
For me , life is continously being hungry.

Van mreže p90x

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #17 poslato: Jun 16, 2010, 10:01:55 posle podne »
Pricam o izbegavanju raznih aditiva koji se dodaju suplementima, ima ih i u wheyu naravno, ali za njega ne postoji adekvatna prirodna alternativa, tako da njega moramo da uzimama u tom obliku. Ali ako neke nutriente mozemo da uzmemo iz prirode, zasto bi se kljukali raznim prahovima.
Ne pricam da kroz mleko trebamo da unesemo ne znam koju kolicinu kazeina, vec da je ona kolicina koju ono sadrzi dovoljna i pogodna da pomogne wheyu da dodje do misica. A npr Ella sir je olicna prirodna zamena za kazein u prahu...

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #18 poslato: Jun 16, 2010, 10:09:50 posle podne »
Da se vise ne bi raspravljali i ubedjivali, jer to ocigledno nigde ne vodi... Ti nastavi da pijes mleko sa whey-om, nemoj da koristis praskove i ostale gluposti i kraj. Objasnjeno je hiljadu puta zasto je nesto dobro ili lose, dakle sve informacije su ti dostupne...na tebi je kakvu ces odluku da doneses!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #19 poslato: Jun 16, 2010, 10:15:52 posle podne »
Jao boze, necu da komentarisem...poserem se na "domace i prirodno"...koji smo mi divljaci i primitivci....

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #20 poslato: Jun 16, 2010, 10:17:08 posle podne »
Pa da nemoj vodu da pijes sa whey-om, pij mlijeko, ono je direkt iz krave :)

Van mreže MrBubbles

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #21 poslato: Jun 16, 2010, 11:32:48 posle podne »
Pricam o izbegavanju raznih aditiva koji se dodaju suplementima, ima ih i u wheyu naravno, ali za njega ne postoji adekvatna prirodna alternativa, tako da njega moramo da uzimama u tom obliku. Ali ako neke nutriente mozemo da uzmemo iz prirode, zasto bi se kljukali raznim prahovima.
Ne pricam da kroz mleko trebamo da unesemo ne znam koju kolicinu kazeina, vec da je ona kolicina koju ono sadrzi dovoljna i pogodna da pomogne wheyu da dodje do misica. A npr Ella sir je olicna prirodna zamena za kazein u prahu...

Vidi ovako... Krava jede seno, svaka krava mora da jede seno. Seno je osušena trava. Trava raste na livadi. Livada se nalazi pored puta. Putem prolaze automobili koji troše olovni benzin. Herbicidi, pesticidi, insekticidi se akumuliraju u biljkama, a kasnije i u životinjama, a onda stižu i do nas, jer se dešava da se ne poštuju pravila primene... Reke su zagađene teškim  metalima, i riba dakle ima manje ili više metala u sebi. Dakle, ni hrana nije baš toliko zdrava i bez "aditiva". Poslednje oko čega treba da brineš su aditivi u whey-u.

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #22 poslato: Jun 17, 2010, 12:16:15 pre podne »
Pricam o izbegavanju raznih aditiva koji se dodaju suplementima, ima ih i u wheyu naravno, ali za njega ne postoji adekvatna prirodna alternativa, tako da njega moramo da uzimama u tom obliku. Ali ako neke nutriente mozemo da uzmemo iz prirode, zasto bi se kljukali raznim prahovima.
Ne pricam da kroz mleko trebamo da unesemo ne znam koju kolicinu kazeina, vec da je ona kolicina koju ono sadrzi dovoljna i pogodna da pomogne wheyu da dodje do misica. A npr Ella sir je olicna prirodna zamena za kazein u prahu...
Kakvi aditivi...
Imas i whey bez aditiva uopste - uzmi to ako ih se plasis
ti aditivi su u mizernim kolicinama


To sa sela ? Sto je u prasku nije prirodno ? Brasno nije prirodno ? mislim u prasky je ..

A melko ne moze nikaaaako da pomogne whey da dodje do misica ... moze samo da uspori absorbciju whey i to znacajno i primetno ...
For me , life is continously being hungry.