Septembar 25, 2024, 06:26:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Yurenmaw
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti oko ishrane  (Pročitano 5026 puta)

Van mreže p90x

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Saveti oko ishrane
« poslato: Jun 15, 2010, 01:23:54 pre podne »
Imam 17 godina i tek pocinjem da treniram. Treba mi pomoc oko ishrane. Hteo bih da imam 5 obroka dnevno. E sada da krenem redom, prvo dorucek, da li su ok npr ovsene pahuljice sa mlekom i malo brusnice zbog ukusa ili kajgana sa nekim povrcem? Sta jos dolazi u obzir? Onda za prvu uzinu mozda protein bar? Posto su ove kupovne dosta skupe, na netu ima dosta recepata za homemade verzije, uglavnom podrazumevaju, whey, ovsene, kikiriki buter, belanca… Sta mislite o tome? Za rucak belo meso ili riba, uz to salata ili neko povrce i jedno parce integralnog crnog hleba ili integralni pirinac. Par sati posle rucka trening, a posle njega casa mleka sa mericom wheya, mozda banana? I da, pre treninga sta bi bilo ok, mozda ovsene ili tako nesto, za vise energije. I za veceru nesto slicno kao rucak, a pre spavanja ella sir. Jos bih negde trebao da ubacim neko sveze voce, mozda pre treninga?
I jos jedno pitanje, trcanje na prazan stomak, da ili ne?
Kako vam se cini, sta treba da se menja, doda, oduzme… saveti…  :)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2010, 01:34:16 pre podne »
Dorucak ovsene sa jajima, pred spavanja ella sir ili neki drugi posni sir ,ostala 3-4 obroka proteini (riba,meso junetina,piletina,curetina,tunjevina) + uh (krompir ,pirinac, ) + vlakna  (salate dosta)... Pred trening sat,sat ipo da imas izvore proteina i izvore kompleksnih ug,tako isto i posle treninga!

Za tu uzinu uzmi ako si u skoli bademe,kikiriki..


Whey obavezno sa vodom u pwm sa deksterozom!
Mani se banana jedi kvalitetne uh,
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2010, 07:53:02 posle podne »
Nije mi jasno da se ljudi registruju na forum i odma postavljaju pitanja a da nisu prelistali ni sat vremena po forumu.
Ono sto tebi treba je da kliknes ovde  http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.htm l  i da malo procitas sta se pise i bice ti jasnije.
Nije problem da tebi ovde neko napise kako bi trebali da ti izgledaju obroci ali ti bi trebao nesto da naucis sebe radi, da znas sta i kako a ne da se citav zivot
slepo vodis tim sto ti je neko napisao.

Evo ja malo za pocetak da ti napisem uvodni par stvari,
Trebaju ti kvalitetni izvori proteina, jaja, belo meso, teletina, konjetina, nemasni sir, proteinski sheikovi itd.......
Kvalitetni UH; ovsene, riza, krompir, itd...
Kvalitetne masti; bademi, orasi, lesnik, omega 3, maslinovo ulje itd;
Dosta povrca itd....

Prelistaj forum nemoj da si lenj  ;)


Van mreže p90x

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2010, 12:26:45 pre podne »
Fora je u tome da sam bas dosta citao o ishrani, sve vazne teme presao, pa sam na osnovu toga od prilike zakljucio sta je najbolje... E sad, ja znam sta od prilike trebam da jedem i koji su najbolji izvori, proteina, uh, masti, ali mi treba pomoc da to sve uoblicim i osmislim tacne obroke. :)

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2010, 12:34:39 pre podne »
eo ti kako ja jedem....sad ti ubaci ujutru ovsene sa wheyom ako moze ;)


whey
5 jaja(kajgana),300g krompira
tunjevina,250g krompira
200g belog+orasi ili badem,kikiriki
6 belanaca ili 150 belog,300g krompira
PWM-2 wheya.dex.malto,kreatin,beta alanin
200g belog i prininac ili krompir
pred spavanje ella 450g

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2010, 12:45:27 pre podne »
Fora je u tome da sam bas dosta citao o ishrani, sve vazne teme presao, pa sam na osnovu toga od prilike zakljucio sta je najbolje... E sad, ja znam sta od prilike trebam da jedem i koji su najbolji izvori, proteina, uh, masti, ali mi treba pomoc da to sve uoblicim i osmislim tacne obroke. :)
Ja mislim da ima bezbroj tema sa bezbroj jelovnika to samo treba prilagodit sebi i svojim mogucnostima!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže p90x

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2010, 12:48:23 pre podne »
E da, za PWM sta fali sejku sa mlekom, bananom i wheyem?
Jer mi posle treninga def trebaju proteini koji brzo dolaze do misica - whey, i UH da nadoknade energiju, sa sto vecim glikogenskim indeksom da sto brze dodju u krv - banana...
Sta je problem sa mlekom? Ne bih da izbacim mleko, jos rastem i to sve, pa mi treba kalcijum, a i ukus je mnogo bolji sa mlekom, nego sa vodom...

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2010, 12:51:48 pre podne »
Pa mleko usporava varenje wheya ,a njegova prednos jeste to sto se brzo vari i brze stize do misica onda kada mu je to najpotrebnije-posle treninga!!

A sto umesto te banane ne bi pojeo 100-150 g princa ili 300 g krompira?Banana nije kvalitetan uh ,ne kazem da je izbacis ali da ima boljih solucija ima!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2010, 12:58:23 pre podne »
nzm samo cemu sad ta izmisljanja i ubacivanja mleka banana i ostalo kad se zna sta je najbolje...imas vec dosta napisanih ishrana ovde...i za neke ti ne treba vise od 350idin..a svakako ce zadovoljiti tvoje potrebe...

Van mreže p90x

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #9 poslato: Jun 16, 2010, 01:14:14 pre podne »
Evo zasto je bolje sa mlekom

Protein synthesis is eleveated with a whey+casein mixtures post-workout. Study showed that a combination of 40g whey and 8g casein was superior to whey alone in regards to muscle building. (www.alanaragon.com)

I jos ako se pravi sa low fat mlekom (Ella), onda ni mast nije problem…  A i u samom mleku ima UH sto ubrzava dolazak proteina do misica .Lately a lot of research has been showing that adding carbs with your PWO protein helps the uptake of the protein into muscles, as much as a 4 to 1 ratio. Milk obviously adds carbs, so thats a good thing.

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2010, 07:03:47 pre podne »
...kakve gluposti.

Prvo kad je rekao Whey + Casein misli se isto tako na Casein U PRAHU isto kao Whey a ne Casein iz mleka.

A ovo drugo, da carbsi ubrzavaju ugradnju AK u misice, i zato se uzima Dekstroza ili Malto koji ne moraju da se vare vec takoreci odma ulaze u krvotok. U tom clucaju onda bi mogle posle treninga da pojedemo 300 grama milke "because it obviously adds carbs"

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2010, 09:12:50 pre podne »
Evo zasto je bolje sa mlekom

Protein synthesis is eleveated with a whey+casein mixtures post-workout. Study showed that a combination of 40g whey and 8g casein was superior to whey alone in regards to muscle building. (www.alanaragon.com)

I jos ako se pravi sa low fat mlekom (Ella), onda ni mast nije problem…  A i u samom mleku ima UH sto ubrzava dolazak proteina do misica .Lately a lot of research has been showing that adding carbs with your PWO protein helps the uptake of the protein into muscles, as much as a 4 to 1 ratio. Milk obviously adds carbs, so thats a good thing.

Pa sta onda ovdje postavljas pitanja, kad vec sve znas?
Covjek da ne povjruje, pita, dobije odgovor ( na pitanje na koje je odgovoreno 1000x i objasnjeno ) i on i dalje. Druze tuci mlijeo sa whey-om, ovdje te svi lazu samo da se ne uradis. Zavjera!!!!

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2010, 10:23:09 pre podne »
ovo me je podsetilo na jednu zenu ulazi u radnju i hoce protein sa 0uh,ja joj dam jedan ima 0.5g uh po merici
i vraca se sutra,JA SAM REKLA SA 0uh...ok evo sa 0uh(da ne pisem sada koji je)ja reko kako pijete to kada vam je bitno 0.5g
kaze njoj je rekao trener iz PaARTIZANA(ne znam koji je sport u pitanju)da ga pije pre sapvanja sa mlekom i dextrozom xexexexexexexe
evo gospodjo 7300din je racun:D
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #13 poslato: Jun 16, 2010, 10:27:13 pre podne »
Naturalni u kojoj prodavnici ti radis da dodjem nekad na konsultacije :D

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Saveti oko ishrane
« Odgovor #14 poslato: Jun 16, 2010, 11:33:47 pre podne »
Pa ovdje u Vrscu trener kosarkasa, jednom momku perpisao Gainer sa mlijekom u toku treninga i pred spavanje, mislim, sramota, srecom momak nije glup, pa je shvatio sta sam mu rekao, a trener naravno ( bilo mu je ispod casti :) ) da dodje da i meni objasni, a ja sam samo htio da se edukujem :)