Avgust 01, 2024, 04:51:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik  (Pročitano 2728 puta)

Van mreže OtoLeoBenHaker

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Pocetnik
« poslato: Jun 17, 2010, 12:46:39 posle podne »
Veliki pozdrav svima.
Procitao sam dosta postova sa ovog foruma al sam pocetnik, pa bi mi svaka pomoc znacila.

Imam kuci gladijator, a pored kuce mi je teretana... na 10 m od moje kuce :) Pa planiram da krenem u teretanu ovih dana, al sada ozbiljno. I hteo bih da uzmem neke preparate. U teretani su mi preporucili da kombinujem kreatin i amino kiseline, al ne mogu da se setim kog proizvodjaca su mi preporucili. Pa me interesuje neka vasa preporuka. Da li da uzmem samo kreatin ili samo amino kiseline? Ili ti neki protein? ili da kombinujem ...

Imam oko 67 kg a visok sam oko 170.. Zeleo bih da nabacim misice al da ne korigujem skroz iskranu... Jer je to kod mene ne moguce, zbog faksa.. Jako sam mrshav i kad se malo ugojim, sve mi ode u stomak... I bas pocinje da me smara...

Hvala unapred na razumevanju i pomoci...
Citav svet, menja se, zashto ne bih mogao ja !

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2010, 01:02:56 posle podne »
veruj mi da i sa korigovanom ishranom se tesko nabacuju misici i veoma dugo,a kamoli bez korigovane ishrane.

Van mreže OtoLeoBenHaker

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2010, 04:08:45 posle podne »
veruj mi da i sa korigovanom ishranom se tesko nabacuju misici i veoma dugo,a kamoli bez korigovane ishrane.

Pa nije valjda da ni jedan preparat ne moze da mi pomogne ??? Mogu ja da je korigujem, al ne u full-u... Niti zelim da budem sav u misicima... malo trbushnjaci, grudi, triceps biceps ....
Citav svet, menja se, zashto ne bih mogao ja !

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2010, 04:13:55 posle podne »
suplementi su ti 10%,ishrana 70%,ostalo odmor

to sto ti hoces da se uradis malo za leto ne moze ! ;) i ja bi voleo da uzmem kreatin i da se uradim za leto al jbg neide

zasto ne mozes ishranu da korigujes u fullu??


Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2010, 04:16:00 posle podne »
ni jedan preparat nije magicni napitak  da samo od nejga na pravis neko cudo...sve su dodatci ishrani koji ti samo malo pomazu....a ishrana igra glavnu ulogu i ako nje nama mozes da uzimas sta oces i neces dobiti nista....a i cak i da oces neces biti sav u misicima jer za to treba ipak malo vise vremena nego sto mislis...

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2010, 05:31:48 posle podne »
veruj mi da i sa korigovanom ishranom se tesko nabacuju misici i veoma dugo,a kamoli bez korigovane ishrane.
Niti zelim da budem sav u misicima... malo trbushnjaci, grudi, triceps biceps ....
a noge imas jake od fudbala ?
For me , life is continously being hungry.

Van mreže OtoLeoBenHaker

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2010, 07:14:41 posle podne »
Ma vezbao sam ja pre 2-3 god... Al zbog skole sam bio primoran da batalim teretanu...

U principu ustajem svakog dana oko 9h, ucim, idem na faks, pa se vracam sa faksa oko pola 7, odmorim malo pa idem da radim u kaficu koji drzi keva do nekih 12h... I tako svaki dan celog zivota... Samo sto je pre umesto faksa bila srednja,osnovna... :) Otac je invalid pa mi i to oduzima vreme... Plus faks mi je udaljen 50 km od kuce, al srecom idem motorom ili autom, zavisi od vremena ..Al opet, u putu provedem 2 sata.. Pa sva nabavka oko kafica .. Pa josh neki drugi poslovi koje radimo... A sve moram ja..

Tako da ,retko kad jedem kod kuce.. Pekare i fast fudovi su mi omiljeni..:) A i keva retko kad nesto sprema, jer puno radi...

U principu bi mi odgovaralo da dam vise para, al da manje pazim na ishranu... Al vi kazete da tako ne moze...
I plus, na sve ovo dodate devojku i ortake... Pa obavezama nikad kraja..
A sto se tice nogu, i njih sam mislio da bacim u trening ... :) :) :)  Ewo, bash sam sada iscimao ortaka i hoce da zajedno vezbamo...

Zato sam razmishljao(razmishljali ortak i ja) da recimo mesec dana vezbamo bez suplemenata, dok ne udjemo u formu i ne prebrodimo sve upale... A da posle toga pocnemo da koristimo neke suplemente... On mi predlaze da kupimo Dinamize... Kaze i kreatin  i whaj protein... Ne znam da li se tako pise... Pa shta mislite o njima ?

Ja bih inace prvo hteo da nabacim masu... Pa tek posle definiciju... I ne planiram da vezbam samo ovo leto :)

Hvala na predjashnjim odgovorima
Citav svet, menja se, zashto ne bih mogao ja !

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2010, 07:55:06 posle podne »
Pazi bilo sta sto napises nece promeniti nista, tj neces cuti ono sto hoces da cujes. :D

Za BB je ishrana najvaznija, pa onda trening pa tek onda suplementi. Kao sto im samo ime na srpskom kaze DODACI ishrani, znaci neki dodatak na vec dobru osnovu.

U hrani iz pekara i pice nema ni blizu dovoljno proteina ni za osobu od 70 godina koja se jedva pomera, a ne mladu osobu koja jos hoce da dobija misicnu masu, al zato prostih UH ima vise u 3 takva obroka nego sto vecina nas pojede za  mesec dana :D

Van mreže OtoLeoBenHaker

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pocetnik
« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2010, 09:30:24 posle podne »
Pazi bilo sta sto napises nece promeniti nista, tj neces cuti ono sto hoces da cujes. :D

Za BB je ishrana najvaznija, pa onda trening pa tek onda suplementi. Kao sto im samo ime na srpskom kaze DODACI ishrani, znaci neki dodatak na vec dobru osnovu.

U hrani iz pekara i pice nema ni blizu dovoljno proteina ni za osobu od 70 godina koja se jedva pomera, a ne mladu osobu koja jos hoce da dobija misicnu masu, al zato prostih UH ima vise u 3 takva obroka nego sto vecina nas pojede za  mesec dana :D

hehe... Dobar si .. :)

Pa koliko vi kinte onda trosite mesecno na ishranu i te proteine ... Naravno, plus teretana... ???
Jel prodjete ceo mesec sa 100 eura ?

Inace, hocu da cujem od nekoga : "Kupi to i to, jedi to i to (za klopu vec sam procitao po forumu) " i to je to ...
Citav svet, menja se, zashto ne bih mogao ja !

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pocetnik
« Odgovor #9 poslato: Jun 17, 2010, 09:50:52 posle podne »
Kintu sam prestao da brojim, odvajam svaki dinar, sakrivam sam od sebe :P, ali nije mi zao kada se pogledam u ogledalo i setim kakav sam bio...neka cena mora da se plati. Koliko si spreman da odvojis toliko i odvajas...

Citat
"Kupi to i to, jedi to i to (za klopu vec sam procitao po forumu) "
Nije problem da ti bilo ko kaze da kupis npr. protein i kreatin od nekog proizvodjaca, ali to bi bilo bacanje para bez sredjene ishrane. Ja sam napravio gresku kada sam kupovao prve suplemente, nisam znao bas mnogo (skoro nista) o ishrani  a potrosio sam pare bzv. Ishrana ti je uvek na prvom mestu i tek kada nju budes ispostovao onda pocni da razmisljas sta da uzmes od suplemenata. Whey je uvek na prvom mestu, to je neka osnova od koje se polazi...a posle zavisi od tebe koliko si spreman da izdvojis za ovo "planinarenje" :)
Napisi kako se hranis, sta jedes u koje vreme i u kojim kolicinama, ako nesto ne valja ispravicemo...kada sve bude posle nekog vremena na svom mestu dobices savet sta da uzmes od suplementacije ;)
poz

Van mreže OtoLeoBenHaker

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pocetnik
« Odgovor #10 poslato: Jun 17, 2010, 10:34:22 posle podne »
Aha... Razumem te... Znaci, prvo da korigujem ishranu, pa da prebrodim sve upale, i tek onda da pitam za upotrebu suplemenata...

Ok. Razumem vas... Iskreno, imam ove nedelje neku frku, pa od sledece pokushacu da krenem tim tempom... Nadam se da cu uspeti ... Jer i ja bih da se pogledam u ogledalo i da vidim neshto drugacije na sebi...

Ova ti je dobra :  :)
Kintu sam prestao da brojim, odvajam svaki dinar, sakrivam sam od sebe :P, ali nije mi zao kada se pogledam u ogledalo i setim kakav sam bio...neka cena mora da se plati. Koliko si spreman da odvojis toliko i odvajas...

Citav svet, menja se, zashto ne bih mogao ja !

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pocetnik
« Odgovor #11 poslato: Jun 17, 2010, 10:57:58 posle podne »
Kreni polako, ne mozes preko noci da promenis svoje navike koje traju vec godinama. Ja znam da sam za pocetak poceo da jedem ovsene ujutru za dorucak umesto peciva ili vec cega, posle sam ubacio tunjevinu posle treninga (mada postoji i bolje resenje)..i tako, citao sam i polako sam menjao svoju ishranu u koraku. Nucio kada koje namirnice treba da se unose i ostalo.
Bitno je da krenes nesto da menjas na bolje a posle sve postane stvar navike, i naravno ne treba da postanes rob svog treninga i ishrane, ali sto se vise zrtvujes to ce i rezultati biti bolji :)

Van mreže OtoLeoBenHaker

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pocetnik
« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2010, 12:48:57 posle podne »
Evo, vec sam krenuo, upravo sam roknuo jednu tunjevinu... :) Al je nesto i ne volim.. :) A i ovsene pahulje su mi bljak... :) Vidim ja da ce tu biti puno odricanja... Al nadam se da ce da se isplati...
Citav svet, menja se, zashto ne bih mogao ja !

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pocetnik
« Odgovor #13 poslato: Jun 18, 2010, 01:16:59 posle podne »
Na ukus ces da se naviknes (oguglas),a ovsene su svima bljak dok ne naucis da ih spremas kako ti odgovaraju, sa njima ima milion kombinacija ;)